IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо да не купувам имот сега?Иде ли нов срив?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    като се имат предвид цените на акциите, не само на БФБ а и на развитите пазари - наистина инвестиция в НИ изглежда доста тромава и безсмислена към момента .. факт. НИ обаче са доста по-стабилен актив от акциите. Макар и не толкова ликвидни (това с ликвидността е за развитите пазари ) те дават доста добра защита на капиталите в дългосрочен период. Тук визирам качествените НИ , а не НИ по-принцип.

    В крайна сметка НИ са се доказали във времето като актив побеждаващ инфлацията. Даже и през виденовата криза, когато доста хора гръмнаха с акции .. НИ макар и след зловещ спад в цените после се възстановиха на много сериозни нива.
    Диверсификация.
    Преди ги смятах 33/33/33 кеш(депозити)/акции/ни , сега си мисля, че 20/40/40 е по-удачно за мен.
    в момента нямам НИ с инвестиционна цел, но се ослушвам ако излезе нещо добро.

    поздрави и успех
    аз съм на мнение че инвестиционен НИ се намира много трудно ако е минал през строител / инвеститор щото те са си насложили една печалба все едноче останалите дето се занимават с бизнес едва ли не са недостоини да правят бизнес като техния... Вероятно след още година ще клекнат като на Банско и там някога имаше оферти само за първи последен етаж а сега като са клекнали има етажи 3-4 където е нямало на доста по ниски цени ... та аз очаквам това да го видиме на места в сф които са презастроени

    а ако случайно не клекнат ще се строи входът на себестоиност е доста по добър от каквито и да е други цени защото поне знаеш как и с какво е построено...
    mWPCloud.com

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
      хъм аз от няколко седмици съм си в бг и сондажа ми върху стадото което не разбира показа че масата в момента си мисли че е много добър момент за покупка само да имаш пари
      еми правиш си изводите и чакаш подходящия момент.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
        Защо да не купувам имот сега?Иде ли нов срив?

        Като се абстрахираш от заинтересованите страни (брокери и строители) се заслушай какво казват другите. Когато всичко живо сънува кеша и повтаря "този пазар вече никога няма да стигне нивата преди балона" ... определено е време за купуване.

        купувай, когато всички продават...
        продавай, когато всички купуват....
        и в двата случая ще те определят като смахнат, но дали ще ти пука

        успех
        хъм аз от няколко седмици съм си в бг и сондажа ми върху стадото което не разбира показа че масата в момента си мисли че е много добър момент за покупка само да имаш пари
        mWPCloud.com

        Коментар


        • Първоначално изпратено от javcho Разгледай мнение
          Май на повечето места беше 10-12.

          Но ако знаш къде да пазаруваш имаше и на 8 за количество. Говоря за материал не изделия.

          Предварително ти казвам, че няма да ти кажа къде и как. Така че не питай.
          въпроса е какво правиш в един момент ако възникне въпроса какво е това злато (предполагам бижута) и как се е отзовало в теб..документи, сертификати и тн доказване на произход. при 8 кинта грама - скромната сума от сто бона се равнява на има няма 12,5 килограма, което си бая и доста шарен свят от бижута. Ще дойде време, в което да се отвърже такова количество ще е сложно откъм доказване на произхода... това също не е без значение.

          ами ако са 200К 25 кила ланци и пръстени
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
            Демек 2007 е било на 8 кинта златото?
            Май на повечето места беше 10-12.

            Но ако знаш къде да пазаруваш имаше и на 8 за количество. Говоря за материал не изделия.

            Предварително ти казвам, че няма да ти кажа къде и как. Така че не питай.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Тези имоти в момента не струват , самите градове не стават..ще видиш как ще се изоставят както се изоставяха селата да се урбанизираме. Маса къщи по села се разбиха за строителни материали в един момент. Същото ще се случи и с тези имоти сега.
              Нещо не си ме разбрал. Говорех за имоти на топ места в София. Просто по време на балона 2007 доста хора се накълваха с кредити и купуваха апетитни парцели като за последно. Имоти, които и сега са си ценни, но банките не могат да седят и да чакат с години...а лихвите си текат.

              поздрави
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от javcho Разгледай мнение
                На мен най-добрата инвестиция последните години ми е златото. Купувал съм още от 8лв.-днес материала е 32лв.

                4 кратно увеличение за 3 години не е малко, нали. Като съм следвал простата логика, нали обичаш простите системи, при криза да се купува злато. Като нещата тръгнат да се оправят продаваш.
                Демек 2007 е било на 8 кинта златото?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  Тези имоти в момента не струват , самите градове не стават..ще видиш как ще се изоставят както се изоставяха селата да се урбанизираме. Маса къщи по села се разбиха за строителни материали в един момент. Същото ще се случи и с тези имоти сега.
                  не съм видял по селата да са се разграбили ,но и аз не ходя по селата последно в едно с 600 души преди 5 месеца

                  Коментар


                  • bertram

                    Тези имоти в момента не струват , самите градове не стават..ще видиш как ще се изоставят както се изоставяха селата да се урбанизираме. Маса къщи по села се разбиха за строителни материали в един момент. Същото ще се случи и с тези имоти сега.
                    Last edited by supertrader; 17.08.2010, 12:26.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                      По-скоро, дългосрочно номинално цената расте с инфлацията, но реално покачване няма. Запазват стойността на парите, разбира се само ако ги имаш. За да вземеш на дълг, трябва или пазарът да е силно спекулативен и да разчиташ на продажба (крайно неадекватно поведение в неликвиден пазар) или просто до живееш в него, като компенсираш разходите си за наем с тези по дълговете. Цените сега са там, където щяха да бъдат, ако не бяха малоумните изхвърляния от края на 2006 до есента на 2008.
                      точно
                      със заемен капитал НИ като инвестиция си е игра с огъня. Някои го могат, но са единици. Имам познати, които заради пуста лакомия и достъп до неограничени кредити... сега се разделиха с доста имоти под натиска на банките. Сериозни имоти...си смениха собствениците на 50% от реалната си стойност, но натиск - няма къде да се ходи, а трудно се намират купувачи готови да извадят няколко милиона евра.

                      поздрави
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от investor77 Разгледай мнение
                        Удебеленото по-горе го повтарят постоянно в последните две години - означава ли това, че през това време е трябвало постоянно да купуваме?
                        Там е работата, че всичко живо сънува кеша .... и си вика "Ех сега да имах кеш, какви чудеса ще направя...."
                        ...., но малко са тези дето могат да го пипнат КЕША

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                          като се имат предвид цените на акциите, не само на БФБ а и на развитите пазари - наистина инвестиция в НИ изглежда доста тромава и безсмислена към момента .. факт. НИ обаче са доста по-стабилен актив от акциите. Макар и не толкова ликвидни (това с ликвидността е за развитите пазари ) те дават доста добра защита на капиталите в дългосрочен период. Тук визирам качествените НИ , а не НИ по-принцип.

                          В крайна сметка НИ са се доказали във времето като актив побеждаващ инфлацията. Даже и през виденовата криза, когато доста хора гръмнаха с акции .. НИ макар и след зловещ спад в цените после се възстановиха на много сериозни нива.
                          Диверсификация.
                          Преди ги смятах 33/33/33 кеш(депозити)/акции/ни , сега си мисля, че 20/40/40 е по-удачно за мен. в момента нямам НИ с инвестиционна цел, но се ослушвам ако излезе нещо добро.

                          поздрави и успех
                          Пропуснал си суровини.

                          Те трябва да заемат най-голям дял. Защитатват парите от инфлация. Цените им ще са нагоре защото са изчерпаеми, а потребителите се увеличават и ако икономиката тръгне търсенето им ръсте.

                          В момента петрола се е насочил към нива на които ще е добре да се влиза.

                          За златото е късно.

                          На мен най-добрата инвестиция последните години ми е златото. Купувал съм още от 8лв.-днес материала е 32лв.

                          4 кратно увеличение за 3 години не е малко, нали. Като съм следвал простата логика, нали обичаш простите системи, при криза да се купува злато. Като нещата тръгнат да се оправят продаваш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            В крайна сметка НИ са се доказали във времето като актив побеждаващ инфлацията. Даже и през виденовата криза, когато доста хора гръмнаха с акции .. НИ макар и след зловещ спад в цените после се възстановиха на много сериозни нива.
                            По-скоро, дългосрочно номинално цената расте с инфлацията, но реално покачване няма. Запазват стойността на парите, разбира се само ако ги имаш. За да вземеш на дълг, трябва или пазарът да е силно спекулативен и да разчиташ на продажба (крайно неадекватно поведение в неликвиден пазар) или просто до живееш в него, като компенсираш разходите си за наем с тези по дълговете. Цените сега са там, където щяха да бъдат, ако не бяха малоумните изхвърляния от края на 2006 до есента на 2008.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от oldy Разгледай мнение
                              Това, което съм писал по долу касае евентуална спекула (не знам защо, но съм възприел Bertram като спекулант) и покупката на имот с цел придобиване на жилище няма нищо общо със случая
                              като се имат предвид цените на акциите, не само на БФБ а и на развитите пазари - наистина инвестиция в НИ изглежда доста тромава и безсмислена към момента .. факт. НИ обаче са доста по-стабилен актив от акциите. Макар и не толкова ликвидни (това с ликвидността е за развитите пазари ) те дават доста добра защита на капиталите в дългосрочен период. Тук визирам качествените НИ , а не НИ по-принцип.

                              В крайна сметка НИ са се доказали във времето като актив побеждаващ инфлацията. Даже и през виденовата криза, когато доста хора гръмнаха с акции .. НИ макар и след зловещ спад в цените после се възстановиха на много сериозни нива.
                              Диверсификация.
                              Преди ги смятах 33/33/33 кеш(депозити)/акции/ни , сега си мисля, че 20/40/40 е по-удачно за мен.
                              в момента нямам НИ с инвестиционна цел, но се ослушвам ако излезе нещо добро.

                              поздрави и успех
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Това, което съм писал по долу касае евентуална спекула (не знам защо, но съм възприел Bertram като спекулант) и покупката на имот с цел придобиване на жилище няма нищо общо със случая

                                Коментар

                                Working...
                                X