IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо да не купувам имот сега?Иде ли нов срив?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от imoti Разгледай мнение
    те цените няма да падат вечно. Само да не правите тема след това: "Изпуснахме ли момента за купуване на жилище?"
    Вярно е че цените няма да падат вечно, но пазара ще се свива още ....
    А след някоя годинка - на още по-голям процент от народа няма да му е до НИ ... ще мисли за храна как да има на масата ...
    Та тогава може да има тема Какво да права със закупените НИ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
      Що бе, брокитата като обясняваха 2007-а как цените ще са вечно нагоре, стадото вярваше...
      сега е обратното и стадото пак вярва
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • +1

        Коментар


        • Моето мнение е, че тази зима ще е дъното на цените. Никой не ангажирам с него естествено.
          Недвижими имоти [URL=http://bit.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от imoti Разгледай мнение
            те цените няма да падат вечно. Само да не правите тема след това: "Изпуснахме ли момента за купуване на жилище?"
            Имоти, кажи кога ще спрат да падат цените на НИ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от imoti Разгледай мнение
              те цените няма да падат вечно. Само да не правите тема след това: "Изпуснахме ли момента за купуване на жилище?"
              Що бе, брокитата като обясняваха 2007-а как цените ще са вечно нагоре, стадото вярваше...
              Never underestimate the predictability of stupidity

              Коментар


              • те цените няма да падат вечно. Само да не правите тема след това: "Изпуснахме ли момента за купуване на жилище?"
                Недвижими имоти [URL=http://bit.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                  Не само туй не знаеш, Софикса сме го докарали точно докъдето му е мястото
                  Що е веселба - все напреде е!

                  ПП: Айде беги да пускаш нови СПАМ-теми, фалирал спамере
                  Ха! Ама не знаеш ли?
                  Всичко различно от розови сънища за берта е тролене.
                  А всеки, що годе познал резултата е трол.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                    не знам дали си трол или не, но знам, че се държиш като такъв.
                    не ми пречиш! то ако с тролене ставаше - софикса да сте го докарали до -2000
                    просто отбелязвам, както ти не пропускаш да отбележиш предстоящия крах на БФБ

                    лека

                    Не само туй не знаеш, Софикса сме го докарали точно докъдето му е мястото
                    Що е веселба - все напреде е!

                    ПП: Айде беги да пускаш нови СПАМ-теми, фалирал спамере

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                      ... Много му бил харесал...
                      Затова животът е интересен !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от oldy Разгледай мнение
                        Само се опитвам да разсъждавам, нищо повече ... дори не твърдя, че написаното от мене е вярно като разсъждение
                        Аз имам нагледен пример за подобен апартамент, само че в София. Мой познат, който живее отдавна в чужбина, реши, че на всяка цена трябва да си купи апартамент в София и то в "престижен" квартал. Хареса си един точ в точ като тоя от варненската обява - кв. Оборище, старо строителство, двустаен на 1-и етаж. Искаха му 100 000 Евро и за 1 година бабата - собственик не свали и цент. Накрая моят познат го купи - за 100 000 Евро... Много му бил харесал...
                        Never underestimate the predictability of stupidity

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                          ....
                          Само се опитвам да разсъждавам, нищо повече ... дори не твърдя, че написаното от мене е вярно като разсъждение

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от oldy Разгледай мнение
                            Пак ще се опитам да поразсъждавам. Дори нямам все още идея какво ще напиша
                            1. Това не е единственият такъв имот, който наблюдавам. В импровизираната "база данни", която съм си създал през последните 6 месеца, имотите са все от тази част на града, 13 са на брой и почти при всички движението на цената е в тази посока. Да пусна всички скрииншотове би било голям спам, според мене. Надявам се не допускаш тяхното манипулиране от моя страна.
                            2. (пак според мене) Физическото състояние на собственика както и спешната му нужда от пари нямат НИКАКВО влияние върху НЕКУПУВАНЕТО на този имот (слава богу в този случай жената си е съвсем добре де). Нима, когато следиш някоя акция на БФБ и в колонката "Продава" се появи внезапно "много изгодна" оферта, пазарът си задава въпроса колко болен е продавача. Мисля, че не. Ако наистина си струва, сделката става. Ако сделка няма - значи нещата са много зле.
                            3. Донякъде бих се съгласил, че това е изключение, само ако имота бъде "лапнат" на мига след такова "голямо понижение" в цената. За съжаление, става въпрос за месеци
                            4. (пак според мене) Точно тези движения показват къде е пазара, а не офертите с неизменни цени (не казвам високи, защото не съм господ да знам това)
                            5. Ако трябва да опънеш простир за пране между две дървета и разполагаш с 2 дебели въжета по 1 м и конец за копчета 1м, и вържеш всичко това, ще направиш простира, но неговата здравина ще е съизмерима със здравината на конеца, а не на въжета (нищо, че те са основното, а конеца е изключението)
                            6. Самият аз не съм наясно накъде "ще вървят имотите", само разсъждавам
                            1, 4, 6. Аз не оспорвам, че има спад на цените, а също така смятам, че дъното е още далеч.
                            Далеч съм от мисълта, че манипулираш данни. Но като казваш, че във въпросния район има 13 такива апартамента - това добре, но 13 от колко? Щото ако има 1000 обяви и само при 13 има видим спад... Ако пък са 13 от 100, тогава вече спадът наистина е сериозен.
                            2, 3. Бабата може и да си мисли, че като е свалила цената от 85К на 73К и прави голяма отстъпка, но реално тоя апартамент и за 50К надали ще се намери някой да го купи
                            5. Примерът с простора не ми се струва удачен. Винаги е имало (и ще има) единични сделки на много по-ниски или много по-високи цени от средните за момента, но те не влияят особено на статистиката или на ценообразуването.
                            Never underestimate the predictability of stupidity

                            Коментар


                            • Цените на имотите падат вече ежедневно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                                Винаги има изключения, жената може да е на зор за пари, не дай си Боже да и трябват за спешна операция или нещо подобно - не го пожелавам никому.
                                Но в общия случай такива продавачи не са склонни да свалят изобщо от цената.

                                Пак ще се опитам да поразсъждавам. Дори нямам все още идея какво ще напиша
                                1. Това не е единственият такъв имот, който наблюдавам. В импровизираната "база данни", която съм си създал през последните 6 месеца, имотите са все от тази част на града, 13 са на брой и почти при всички движението на цената е в тази посока. Да пусна всички скрииншотове би било голям спам, според мене. Надявам се не допускаш тяхното манипулиране от моя страна.
                                2. (пак според мене) Физическото състояние на собственика както и спешната му нужда от пари нямат НИКАКВО влияние върху НЕКУПУВАНЕТО на този имот (слава богу в този случай жената си е съвсем добре де). Нима, когато следиш някоя акция на БФБ и в колонката "Продава" се появи внезапно "много изгодна" оферта, пазарът си задава въпроса колко болен е продавача. Мисля, че не. Ако наистина си струва, сделката става. Ако сделка няма - значи нещата са много зле.
                                3. Донякъде бих се съгласил, че това е изключение, само ако имота бъде "лапнат" на мига след такова "голямо понижение" в цената. За съжаление, става въпрос за месеци
                                4. (пак според мене) Точно тези движения показват къде е пазара, а не офертите с неизменни цени (не казвам високи, защото не съм господ да знам това)
                                5. Ако трябва да опънеш простир за пране между две дървета и разполагаш с 2 дебели въжета по 1 м и конец за копчета 1м, и вържеш всичко това, ще направиш простира, но неговата здравина ще е съизмерима със здравината на конеца, а не на въжета (нищо, че те са основното, а конеца е изключението)
                                6. Самият аз не съм наясно накъде "ще вървят имотите", само разсъждавам

                                ПП А, ето и това докато си хортуваме

                                Коментар

                                Working...
                                X