IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо да не купувам имот сега?Иде ли нов срив?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    Здравейте,
    на семейството ми се налага да продаде лозови масиви. Бихте ли ме посъветвали къде да потърся купувач и въобще да продават ли или да изчакат някоя година вероятни парични потоци от ЕС. Не съм компетентен по темата за това моля за съвет. АДСИЦ с лозя не се занимават и освен хвърчащи обявки в интернет нищо не намерих!
    Един съвет от мен - провери внимателно каква е субсидията за изкореняване на лозови насаждения. До преди 2г. от ЕС даваха субсидия от 400 евро за декар изкоренени лозови насаждения. Сега вече незнам дали програмата е още актуална.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bbzz24
      Vigdate li pone 1 pozitiven faktor za uvelichavane na cenite osven tova, che na nqkoi ot vas im se iska?
      Да, глобална обезценка на парите
      ПП Не твърдя, че ще се случи, а само, че е възможно

      Коментар


      • Надали ще получиш най-компетентния отговор от мен, но ще си кажа мнението по въпроса.
        - всички големи и средни винопроизводители си правят свои масиви, които до 2-3 години ще дават макс. продукция.
        - програмите за засяване на трайни насаждения са към края на действието си.
        Мисля, че продажбата на лозе ще става все по-трудна, а кандидатите все по-малко.
        Купувача евентуално може да бъде местен човек , любител на домашното вино.

        Коментар


        • Здравейте,
          на семейството ми се налага да продаде лозови масиви. Бихте ли ме посъветвали къде да потърся купувач и въобще да продават ли или да изчакат някоя година вероятни парични потоци от ЕС. Не съм компетентен по темата за това моля за съвет. АДСИЦ с лозя не се занимават и освен хвърчащи обявки в интернет нищо не намерих!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
            3. нивата на наемите не са достатъчни, за да покриват разходите по ипотека..даже на 50%от стойноста на имота.

            ако имаш много кеш и искаш да го 'защитиш' от сътресения в банковия сектор или пазарите .. някакво имотче, но добре подбрано.
            това е верно , само че проблемът за ниската доходност не е че наемите са ниски , а в цените , които са прекалено високи .
            до няколко години цените ще паднат значително . просто не виждам начин това да не се случи .

            Коментар


            • Ако някой е обърнал внимание на последното изречение от теорията ми за спада на НИ ще се убеди ,че ни очакват "интересни времена".В бюджета за 2011г. се планира тегленето на кредит за 1 млрд евро....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zashtontcho Разгледай мнение
                ЧСИ-то не може да продава имот, ако не е ипотекиран. Единствено жилище е несеквестируемо...
                Не е вярно т'ва баце. ЧСИ-тата далеч не продават само ипотеки, а от несеквестируемостта си има изключения... Има наредби, които определят жилищните нужди на длъжника и по-добре да не допираш до тях Принципа е ~15 кв.м. на член от семейството.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
                  ...Имаше и НИ неплащали и с неспряно парно от 4 години. Естествено че ги продадоха,собствениците само ползваха без плащане. НО разликата в цената и плащанията се върна на собствениците. Те като видяха дебелият край,САМИ го продадоха и си взеха разликата. Иначе на ЧСИ.
                  ЧСИ-то не може да продава имот, ако не е ипотекиран. Единствено жилище е несеквестируемо, така че ако ще и 100 000 лв. да дължиш за парно, ток, вода и каквото друго се сетиш, не могат да ти пипнат жилището, ако сам не си го ипотекирал. Та така с тоя дебел край от неплатени сметки Пак манипулации, сандокане

                  Коментар


                  • Да се продаде цял блок за неплатени сметки. Тука прекали с коспирациите. Може да ти спрат комуналните услуги,НО докато се натрупат сметки съизмерими със стойността на НИ има страшно много време.
                    Ние във Варна,го нямаме този проблем, с неплащане на парното. Но в Шумен и София, от преки наблюдения, има 6 цифрени неплатени сметки???? Имаше и НИ неплащали и с неспряно парно от 4 години. Естествено че ги продадоха,собствениците само ползваха без плащане. НО разликата в цената и плащанията се върна на собствениците. Те като видяха дебелият край,САМИ го продадоха и си взеха разликата. Иначе на ЧСИ.
                    Ама живяха 5 години на централно парно и плащаха за ток по 30лв,докато моите родители,зимата във Варна, стигаха и до 200лв., така че не ги съжалявай

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                      Чужденците не купуват заради липса на инфраструктура (на първо място) и сигурност. Не виждам стъпки в посока на подобрение и на двете - пазара си остава надолу според мен и никакви тъмни сили не са намесени тук
                      Не става дума за тъмни сили, а за явни такива. Нима след 21 години яко лапане и крадене на държавно ниво (заводи, земи, имоти, пари) и след като им взеха всичко, смяташ, че някой ще остави на овцете и колибите и няма да ги изкарат под наем? Не говоря за теория на конспирацията, а за реални неща.
                      Помисли само над следния факт - от всички страни в Европа само в България въпроса с земята под панелките не е решен! Запитай се защо Само, че на някой не им се чакат още 20 години за това последните 2-3 години ускоряват нещата и процеса на отнемане мисля, че скоро ще започне, като в някой отношения вече е започнал - Отнетите от банките имоти - Да си видял банка изгодно да ти продава нещо? Е, да продава, ама не на теб или мен, а само на определена група хора. Това ще стане и на държавно ниво - когато хората спрат да смогват да си плащат сметките за ток, вода, данъци и т.н. а 70 % са толкова бедни, че няма да удържат. Само от глоби, баба ти или бедния ти братовчед от някой квартал могат да го разорят и да го вкарат в дългове за години напред. И това вече е започнало. Ред е на съдиите изпълнители.
                      Last edited by Jay Gould; 25.08.2010, 17:54.
                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                        Няма да има повече спад, но само ако борда (валутния) издържи на всичката простотия и инфлация която администрацията излива отгоре му. Липсата на държавност и елементарен ред също натиска пазара на долу, защото гони чужденците (защо да си купиш къща, като ще я разграбят за времето през което не си в нея) - а това не мисля, че е случайно. Някой фактори в държавата искат да сложат ръка ако могат на голяма част от имотите на хората в страната. (Българите в около 90 % имат собствен имот - а почти само това остана за крадене)
                        Реално цените няма да падат (Инфлацията - реалната от 2000 г. насам е поне 100-130 ако не и над 150 % , качени са данъци върху имоти, има нов БДС стандарт, терените за строителство в центъра намаляха или изчезнаха), но няма и да се качат много, нито да има кой-знае какво оживление, дори по някакво чудо да се появят условия за това, защото и най-малкия растеж на горе ще бъде париран по законен или незаконен начин или поне ще се направят опити да се ограничи растежа. Покупките на руснаци това лято явно притесниха страшно много някого -----> http://www.investor.bg/forum/showthr...97#p1282559173

                        Хайде сега и "мафията" да намесим, без това не може

                        Нещата са прости - хората видяха че имотите могат и да поевтиняват. Сега вече ще се търси справедливата цена, а не "да купя на каквато и да е цена понеже утре ще е по-скъпо".

                        Чужденците не купуват заради липса на инфраструктура (на първо място) и сигурност. Не виждам стъпки в посока на подобрение и на двете - пазара си остава надолу според мен и никакви тъмни сили не са намесени тук

                        Коментар


                        • Няма да има повече спад, но само ако борда (валутния) издържи на всичката простотия и инфлация която администрацията излива отгоре му. Липсата на държавност и елементарен ред също натиска пазара на долу, защото гони чужденците (защо да си купиш къща, като ще я разграбят за времето през което не си в нея) - а това не мисля, че е случайно. Някой фактори в държавата искат да сложат ръка ако могат на голяма част от имотите на хората в страната. (Българите в около 90 % имат собствен имот - а почти само това остана за крадене)
                          Реално цените няма да падат (Инфлацията - реалната от 2000 г. насам е поне 100-130 ако не и над 150 % , качени са данъци върху имоти, има нов БДС стандарт, терените за строителство в центъра намаляха или изчезнаха), но няма и да се качат много, нито да има кой-знае какво оживление, дори по някакво чудо да се появят условия за това, защото и най-малкия растеж на горе ще бъде париран по законен или незаконен начин или поне ще се направят опити да се ограничи растежа. Покупките на руснаци това лято явно притесниха страшно много някого -----> http://www.investor.bg/forum/showthr...97#p1282559173
                          Last edited by Jay Gould; 25.08.2010, 17:24.
                          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от imoti Разгледай мнение
                            Моето мнение е, че тази зима ще е дъното на цените. Никой не ангажирам с него естествено.
                            А моето мнение е, че ако си брокерка, все повече ще оставаш без професионални ангажименти след тази зима.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение
                              и защо да купувам сега, особено ако нямам достатъно пари ?
                              ако нямаш достатъчно пари определено не е момент за купуване
                              1. рискуваш да се ушиеш с кофти ипотека
                              2. ако загубиш доходи по някаква причина и имотчето ти заминава.
                              3. нивата на наемите не са достатъчни, за да покриват разходите по ипотека..даже на 50%от стойноста на имота.

                              ако имаш много кеш и искаш да го 'защитиш' от сътресения в банковия сектор или пазарите .. някакво имотче, но добре подбрано.
                              Last edited by bertram; 25.08.2010, 13:39.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • и защо да купувам сега, особено ако нямам достатъно пари ?
                                Я всегда буду твоим поводом напиться.

                                Коментар

                                Working...
                                X