IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Прогноза за цените на жилищата

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Данни



    Виж marketleverage,не желая да споря с теб за старите блокове,няма какво да дефинираме и луксозно обзавеждане,явно е достатъчно за наемащите ги,повтарям,че имам поглед в/у един блок,само защото и аз притежавам жилище там от самото начало.

    Мислех си,че ще ви е по - интересно да разглеждате ценовите прагове през годините,колко ап. са се продали,кога и за какви суми,но явно съм сбъркала,интереса ви се насочи към наемните цени,не,че няма логика разбира се.

    Да си доидеме на темата,моето мнение е,че ще има още спад на цените на НИ,не се наемам да прогнозирам %.

    До 2г. смятам,че ще дойде и дъното,ако не се случи нещо свръх необичайно до 5 г. повишение с темпа на инфлация,след това надявам се да не се заформи нов балон,но това ще зависи и от банковата система , между другото мисля,че от нея зависи и всичко написано по-горе.

    Някой имоти няма да се видят на пазара поне 5 до 7 години,или ако се появят ще са на доста по-високи цени от други / друг е въпроса дали ще се продадат или ще се рентват наново/.
    по принцип си си права донякъде но само ако не се появява много ново строителство и просто исках да знаеш за разликата в лукса че някои правят ралика иначе споменатите неща ги има и в апартаменти на 500 метра от конкретния локеишън от другата страна на цариградско и цената не е 1200 евро.... отделно аз не съм виждал много често по-луксозно изпълнени общи чсти при новото стрителство с истинкси мрамори итнт отколкото в някои стари панелки на адис... Иначе за как са се движили цените ами през 2002 комплекса на Марио Захариев се продаде по 550 -600 евро на квадрат... и там коридорите не са по хубави... сега се довъшват още няколко стотитн апартамента в района за двата високи блока на адис и те също ще излязът за продаване / даване под на наем като луксозни ... и вероятно ще подбият цените....

    => така че какво всъшност ти доказвам че цената не е такава и на тези Искани пари това не е най добрата възможна инвестиция в апартамент в квартала...
    mWPCloud.com

    Коментар


    • Last edited by Данни; 22.11.2012, 12:44.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Данни
        Първоначално изпратено от Negramoten
        Първоначално изпратено от Данни
        Negramoten,не знам,твоя колега къде е живял,но както разбираш от по - долния ми пост,аз не съм брокер на недвижими имоти и имам поглед само върху един блок в кв,"Изток".
        Ми като гледам и сега офертите в сайтоветв се въртят около 400-500 евро.

        Ето един за 1000 евро http://www.imoti.net/naem-tristaen-a...no1610091.html , който включва всички консумативи, паркомясто и гараж и е 165 квадрата.

        Тези 1200 евро може да ги взимат единствено ако офертата е сходна с тази която дадох, но има и луксозно обзавеждане ....
        Да,прилича на този,но е луксозно обзаведен,консумативите не са включени в цената,ЧЖП е 120 кв. м. и е с гараж.

        В блока,поне 50% от жилищата се отдават под наем за приблизително такива суми.Наемателите са няколко посолства и голями фирми.
        в блока може и да са така ама какво написах за старите блокове
        плюс това да дефинираме луксозно обзаведен (и имай на предви че все пак говорим за лускозен квартал) това че в апартамента има 32 лцд на самсугн с цена 1/2 от един наем джакузи с цена 2/3 един наем
        и сауна кабина с цена един наем или малко повече не го прави чак толкова луксозно обзаведен че да оправадава ралика от 700 евро на месец повече за наем или ще разчиташ че другите са по шит ама шит не шит взима си без тези екстри масовка и след 5 месеца си купува споменатите неща и вече е на + спрямо намите....

        пп виж ми поста с дефиницията на топ локеишън.... в един и същи блок за мен е нормално да има над 30 процента разлиак ако някои апартаменти имат нещо уникално в гледката от там натаък е масовка (може нещо таков да се е продало това не означава че и другите струват толкова)
        mWPCloud.com

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SEBULBA
          Да, ама ще го духат сривлюците накрая! Щото са проспали обръщането на палачинката...
          Доходите не падат, ами се качват:
          http://www.investor.bg/?cat=5&id=91314
          Износа преодоля кризата и бележи рекорден ръст:
          http://www.investor.bg/?cat=5&id=91296
          Стабилизираща се макрорамка:
          http://www.investor.bg/?cat=5&id=91317
          Високата безработица, както дойде, така и ще си отиде. И без това без работа остана най-некачествения човешки материал, този с най-ниски доходи и степен на грамотност. Пари много, съдя по себе си и моите познати, няма хора да са пострадали сериозно от кризата. Просто седят на кеша, смучат лихви и гледат филма отстрани. И в един момент ще почнат да купуват - когато ръста на инфлацията изпревари доходноста от депозитите...

          Хаиде сега и ти мислиш че тръговсикте банки банки са блкаготоврителни дружества и ще раздават кредити на нива под инфлацията за да са депозитите под инфлацията ? и тези кредитите ще се иплащат от инфлацията - имахме такъв период защото банките се надпреварваха да си хвната уфтсе за доене стригане и дране през следващатите 20-30г.... е хвнаха си.... сега нещата ще са си по местата което значи над ифлацията... плюс това като тръгне теглене на депозити за да се пазарувт имоти това ще наруши съотношението депозитити : кредити и още при малкък процент дръпнати депозитит ще има повишение на лихвите за да ги задържи -

          и ще завърша с едно старо лафче от тото че като ударят дъното имотите може да напраят един бъзр ъп 50% нагоре от 200 до 300 евро...
          mWPCloud.com

          Коментар


          • Last edited by Данни; 22.11.2012, 12:44.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Данни
              Тази информация,я написах защото 15 г. са добър срок за да може да се направят някакви изводи.

              През тези години имаше и спад на НИ,преди да се надуе балона,преди това мисля,че нямаше балониране на цени,но почети и нямаше ипотечни кредити.

              Negramoten,не знам,твоя колега къде е живял,но както разбираш от по - долния ми пост,аз не съм брокер на недвижими имоти и имам поглед само върху един блок в кв,"Изток".

              хаиде сега си представи че някои ще извади 1200 за наем и ще се нанесе веднага да живее в апартамент в някои от старите блокове с номера около 20 например и да си мисли че си заслужава тези пари... ама друг път... почти съм сигурен че това е валидно за близо 90% от тези апартаменти.... и да вкарам филма без претенции за лукс ще само ако е от някое разузнаване и иска да му е удобно да следи някои в квартала.... ама тогава може и да има филм и за наемодателя ...
              mWPCloud.com

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Данни
                Negramoten,не знам,твоя колега къде е живял,но както разбираш от по - долния ми пост,аз не съм брокер на недвижими имоти и имам поглед само върху един блок в кв,"Изток".
                Ми като гледам и сега офертите в сайтоветв се въртят около 400-500 евро.

                Ето един за 1000 евро http://www.imoti.net/naem-tristaen-a...no1610091.html , който включва всички консумативи, паркомясто и гараж и е 165 квадрата.

                Тези 1200 евро може да ги взимат единствено ако офертата е сходна с тази която дадох, но има и луксозно обзавеждане ....

                Коментар


                • Re: Прогноза за цените на жилищата

                  Първоначално изпратено от Negramoten
                  Първоначално изпратено от ангел петков
                  докторската градина и ботунец са много крайни сравнения.имах друго предвид.
                  особенноста на имота и земята като инвестиция е ,че за разлика от другите инвестиции е ограничена като количество и точно в това се крие спецификата му.
                  поради тези особености цената на определени имоти и в определени локации както и по света така и у нас не може да претърпи големи корекции.Докторската градина,Изток,Изгрев, и старата част на лозенец никога няма да поевтинеят с 50%
                  Ми те вече поевтиняха с над 30% Което е и над средното за София.

                  Хората които преди вадеха по 2000 евро/кв ги имаха като продават нещо по-евтино и за останалото теглят кредит. Сега като това което продават е поевтиняло, доходите им са се свили и банките не дават кредити се стига до по-голям спад именно на по-скъпите имоти.

                  По-евтинте имат по-голям шанс да се крепят, защото винаги има хора, които само бачкат в София и гледат да минат най-тънко с квартирата. И така при някакви ниски цени например от 300 евро/кв за Дружба може да се има добра доходност от наем. Докато при 700 евро в престижен квартал може и да се окажат високи, когато няма кой да ги даде ... Все пак при криза винаги повече страдат луксозните стоки.
                  Мисленето на ангел петков е като на човек които ще си живее в апартамента и това ще е топ инвестицията на живота му... Иначе и аз съм на мнение че за отдаване под наем са по добри малки евтини апартаменти като онзи от търга на 1 декември праметрите му бяха ок начална цена за сегашното ниво на наемите че даже и при известно понижение що годе се връзва ... и ще има много повече търсене на такива от идващи да работят в сф

                  колкото до топ локеишън отделни апартаменти са топ локеишън другото е масовка от конкретния локеишън и въобще няма същата цена ... например първа линия някои гледа към храм паметника а има апртаменти които гледат към втора линия от там натаък до 10 линия плюс ( и още не си минал канала има една камара апар които гледат към съседния блок следва само някои последни етажи гледат към кубетата от там като го сегментраш още до каквото ти трябвa с голяма тераса итнт
                  mWPCloud.com

                  Коментар


                  • Ее, аз знам за един тристаен в Силистра за 3,200 щ.д.
                    Не на квадрат.
                    Няма съпоставимост с финансовите условия 1994-5 и 2007-8 година.
                    Но наистина 180 месеца за възстановяване е добре. Това според мен е и средната величина за преценка на инвестиция в недвижимост.
                    Виж, за живеене е друго.
                    И това ще мине ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от emos
                      Интересно тия от 94 и 95 за колко ли ще се изплатят?
                      На мен ми е интересно този наем защо е толкова висок. Колега живееше там и плащаше 400 евро за двустаен

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от boogie
                        Първоначално изпратено от Данни

                        2009 г. - имаше опит за около 3 месеца за продажба на 1бр. 3-ст ап. по 2200 евро на кв.м.,не се стигна до продажба,но се отдаде под наем за 1200 евро на месец.

                        Дано съм била полезна на някои с тази информация,ако имате въпроси,е и ако аз знам с удоволствие ще споделя.
                        Направих си една груба бърза сметка за рентабилността на този апартамент - по груби сметки и изчисления би се изплатил на тези цени за около 15 години :-) Пак добре :-)
                        Интересно тия от 94 и 95 за колко ли ще се изплатят?
                        За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Данни

                          2009 г. - имаше опит за около 3 месеца за продажба на 1бр. 3-ст ап. по 2200 евро на кв.м.,не се стигна до продажба,но се отдаде под наем за 1200 евро на месец.

                          Дано съм била полезна на някои с тази информация,ако имате въпроси,е и ако аз знам с удоволствие ще споделя.
                          Направих си една груба бърза сметка за рентабилността на този апартамент - по груби сметки и изчисления би се изплатил на тези цени за около 15 години :-) Пак добре :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SEBULBA
                            Да, ама ще го духат сривлюците накрая! Щото са проспали обръщането на палачинката...
                            Доходите не падат, ами се качват:
                            http://www.investor.bg/?cat=5&id=91314
                            Износа преодоля кризата и бележи рекорден ръст:
                            http://www.investor.bg/?cat=5&id=91296
                            Стабилизираща се макрорамка:
                            http://www.investor.bg/?cat=5&id=91317
                            Високата безработица, както дойде, така и ще си отиде. И без това без работа остана най-некачествения човешки материал, този с най-ниски доходи и степен на грамотност. Пари много, съдя по себе си и моите познати, няма хора да са пострадали сериозно от кризата. Просто седят на кеша, смучат лихви и гледат филма отстрани. И в един момент ще почнат да купуват - когато ръста на инфлацията изпревари доходноста от депозитите...
                            Алоооу пропагандата, я прочети още веднъж статията за износа, все още сме си на минус. То ако погледнвш и SOFIX-а на годишна база сме на +15%. Ама срив с 80% от върха, не се изравняват с 15% ръъъъъъъъъъъъъъъъъъъъст (както пише един съфорумец) от дъното.
                            Айде само да не отричаме и кризата, ако не работата, то заплащанията и то навреме взеха да стават кът.

                            Коментар


                            • Negramoten

                              Може ли конкретно за активите спо малък риск и доходност съизмерима с тази на нашите.Това е интересно къде го виждаш.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • SEBULBA, дано да си прав и икономиката ни да тръгне да се оправя. Имотите разбира се ще спрат падането доста след нея и надали в близките 20 години ще надуят нов балон. Ако очакваш висока инфлация в световен мащаб, то това няма да направи имотите по-скъпи измерени например в петрол, злато или ябълки.

                                За жалост обаче аз лично не виждам нещата да тръгнат да се оправят. Износа нарастнал, ама ще вземе да се окаже като последния "кредитен ръст". А да не забравяме, че икономиката ни и преди кризата не беше никак добре, виж наприемр дефицита по текущата сметка, не знам колко трябва да нарастне износа, че да сме на излишък с който да си плащаме поне лихвите по дълга. Единствения двигател беше строителството, а горивото - пари на заем и спекулативни потоци.
                                Дори и да нямаше финансова криза, вече стигнахме до свръх предлагане. Виж офисплощите например. А стигнеш ли това ниво и веднага спелулативните пари изчезват. Сега просто изчезнаха заедно с кризата. В момента може да се купуват активи в държави с много по-малък риск при доходност съизмерима с нашата...

                                Коментар

                                Working...
                                X