IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Прогноза за цените на жилищата

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Имаше и боксониери едно време, ама сега не съм сигурен дали още ги строят.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от CC_
      Първоначално изпратено от bertram
      Първоначално изпратено от CC_
      Здравейте !
      Не съм специалист в областа на НИ и затова искам да попитам: има ли намаление на цените на ПАНЕЛКИ ГАРСОНОЕРИ ??? Аз лично търся да си купя, но не виждам реално някакво намаляване на цените. Цените на кв/м в югозападните райони са 700-800 евра ! Аз лично тук намаление не виждам !
      Не говоря за Люлин 5, Дружба, Надежда.
      миналия месец мой познат продаде на 550 евра - верно в левски, но като нищо ще намериш за 750 в южните, а ако почакаш 3-4месеца за 800 ще вземеш нова тухла.
      лека
      Според мен не е нормално гарсониерите да са почти на цената на двустайните, няма логика (поне според мен) ! В момента се намират двустайни за 35.000-36.000 евра 62-65 кв/м в Красна Поляна примерно. А гарсониерите в същият район и околните са на същата цена (или 750 евра за кв/м) !
      Де факто излиза, че спад на гарсониерите ПОЧТИ няма !
      Ами това е праг на достъп - цената на кв.м. няма толкова голямо значение, най-ниската цена за жилище, под това няма, това използват гарсониераджиите и изцеждат максимума - гледат на колко макс са склонни да свалят двустайните и и хоп 10-15% под тях.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram
        Първоначално изпратено от CC_
        Здравейте !
        Не съм специалист в областа на НИ и затова искам да попитам: има ли намаление на цените на ПАНЕЛКИ ГАРСОНОЕРИ ??? Аз лично търся да си купя, но не виждам реално някакво намаляване на цените. Цените на кв/м в югозападните райони са 700-800 евра ! Аз лично тук намаление не виждам !


        Не говоря за Люлин 5, Дружба, Надежда.
        миналия месец мой познат продаде на 550 евра - верно в левски, но като нищо ще намериш за 750 в южните, а ако почакаш 3-4месеца за 800 ще вземеш нова тухла.

        лека

        Според мен не е нормално гарсониерите да са почти на цената на двустайните, няма логика (поне според мен) ! В момента се намират двустайни за 35.000-36.000 евра 62-65 кв/м в Красна Поляна примерно. А гарсониерите в същият район и околните са на същата цена (или 750 евра за кв/м) !
        Де факто излиза, че спад на гарсониерите ПОЧТИ няма !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от CC_
          Здравейте !
          Не съм специалист в областа на НИ и затова искам да попитам: има ли намаление на цените на ПАНЕЛКИ ГАРСОНОЕРИ ??? Аз лично търся да си купя, но не виждам реално някакво намаляване на цените. Цените на кв/м в югозападните райони са 700-800 евра ! Аз лично тук намаление не виждам !


          Не говоря за Люлин 5, Дружба, Надежда.
          миналия месец мой познат продаде на 550 евра - верно в левски, но като нищо ще намериш за 750 в южните, а ако почакаш 3-4месеца за 800 ще вземеш нова тухла.

          лека
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от CC_
            Здравейте !
            Не съм специалист в областа на НИ и затова искам да попитам: има ли намаление на цените на ПАНЕЛКИ ГАРСОНОЕРИ ??? Аз лично търся да си купя, но не виждам реално някакво намаляване на цените. Цените на кв/м в югозападните райони са 700-800 евра ! Аз лично тук намаление не виждам !


            Не говоря за Люлин 5, Дружба, Надежда.

            Намаляват само тези , които са на зор. Хубавото за теб е , че те ще се увеличават в следващите месеци. Лошото е , че трябва да имаш търпение, за да играеш на котка и мишка с тях докато клекнат на твойто. Също лошо е , че строители , АНИ-та и банки със зъби и нокти бранят спада. Все пак очаквам скоро банките да клекнат и да започнат да смъкват повече ипотекираните жилища. Чува се че ,"нашите гръцки" банки са останали без подкрепа отвън. Т.е. да се оправят сами.... АНИ-тата вдигат цените с 2-3 до 5 хил евро в зависимост от това ,колко голям шаран си. Най добре да ги заобикаляш, при всеки удобен случай, а те най сетне да разберат че трябва да работят ...и за купувачите.... А от строители и ивеститори не всички ще оцелеят.(не всички перат пари ). Така че, и от тях ще има да смъкват. Така че търпение и играй на котка и мишка. Успехи!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от CC_
              Първоначално изпратено от yerdna
              Първоначално изпратено от CC_
              Здравейте !
              Не съм специалист в областа на НИ и затова искам да попитам: има ли намаление на цените на ПАНЕЛКИ ГАРСОНОЕРИ ??? Аз лично търся да си купя, но не виждам реално някакво намаляване на цените. Цените на кв/м в югозападните райони са 700-800 евра ! Аз лично тук намаление не виждам !


              Не говоря за Люлин 5, Дружба, Надежда.
              Иди се пазари.
              Но принципно такъв тип апартаменти се продават от собственици, които ще държат жилището 10 години, но няма да свалят цената.

              Абсолютно си прав !
              Ходих вече на 4-5 огледа, пазарих се, свалях, но то е голям СМЯХ !!! Свалят ми по 300-400 евра, а между сумата която аз предлагам и това което те искат разликата е грубо 4000-5000 евра :lol:

              За гарсониери на 30-35г искат по 33-35 хил. евра (и това за тези който са за абсолютен ремонт)

              За къде сте се разбързали?
              http://mickideas.blogspot.com

              Коментар


              • Сподели какви са тея трикове, че ми стана интересно.Пишат някаква евтина цена и като се обадиш ... няколко часа след пускането вече е капарирано и почват да ти предлагат друго, това ли имаш предвид?

                Коментар


                • Re: Прогноза за цените на жилищата

                  Боя се някой колеги търсещи "за без пари" и четящи обявите пропускат един много важен факт:

                  Фалшивите оферти за имоти. Това е стар трик прилаган в много агенции.
                  http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от yerdna
                    Първоначално изпратено от CC_
                    Здравейте !
                    Не съм специалист в областа на НИ и затова искам да попитам: има ли намаление на цените на ПАНЕЛКИ ГАРСОНОЕРИ ??? Аз лично търся да си купя, но не виждам реално някакво намаляване на цените. Цените на кв/м в югозападните райони са 700-800 евра ! Аз лично тук намаление не виждам !


                    Не говоря за Люлин 5, Дружба, Надежда.
                    Иди се пазари.
                    Но принципно такъв тип апартаменти се продават от собственици, които ще държат жилището 10 години, но няма да свалят цената.

                    Абсолютно си прав !
                    Ходих вече на 4-5 огледа, пазарих се, свалях, но то е голям СМЯХ !!! Свалят ми по 300-400 евра, а между сумата която аз предлагам и това което те искат разликата е грубо 4000-5000 евра :lol:

                    За гарсониери на 30-35г искат по 33-35 хил. евра (и това за тези който са за абсолютен ремонт)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от CC_
                      Здравейте !
                      Не съм специалист в областа на НИ и затова искам да попитам: има ли намаление на цените на ПАНЕЛКИ ГАРСОНОЕРИ ??? Аз лично търся да си купя, но не виждам реално някакво намаляване на цените. Цените на кв/м в югозападните райони са 700-800 евра ! Аз лично тук намаление не виждам !


                      Не говоря за Люлин 5, Дружба, Надежда.
                      Иди се пазари.
                      Но принципно такъв тип апартаменти се продават от собственици, които ще държат жилището 10 години, но няма да свалят цената.

                      Коментар


                      • Здравейте !
                        Не съм специалист в областа на НИ и затова искам да попитам: има ли намаление на цените на ПАНЕЛКИ ГАРСОНОЕРИ ??? Аз лично търся да си купя, но не виждам реално някакво намаляване на цените. Цените на кв/м в югозападните райони са 700-800 евра ! Аз лично тук намаление не виждам !


                        Не говоря за Люлин 5, Дружба, Надежда.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nns
                          Първоначално изпратено от master of the seven seas
                          Оптимист. Централни райони Варна около 700е/м2 СРЕДНО. ще има и по 500 за ремонт. Естествено че ще има и Морската Градина за над 1500е/м2,но е нормално да има топ имоти и всички останали. А за Бургас около 20% по-ниски - имам наследствен в центъра
                          "Централни райони" не ми звучи като център , къде ти е точно апартамента в Бургас и пробвал ли си го на пазара?
                          То и в София квартали като Слатина и Дървеница вече минават за "широк център"... :-D

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от master of the seven seas
                            Оптимист. Централни райони Варна около 700е/м2 СРЕДНО. ще има и по 500 за ремонт. Естествено че ще има и Морската Градина за над 1500е/м2,но е нормално да има топ имоти и всички останали. А за Бургас около 20% по-ниски - имам наследствен в центъра
                            "Централни райони" не ми звучи като център , къде ти е точно апартамента в Бургас и пробвал ли си го на пазара?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nns
                              Първоначално изпратено от SEBULBA
                              МОЯТА ПРОГНОЗА: 2010 като цяло ще донесе ръст за сектора на недвижимите имоти спрямо текущите нива, въпреки, че известен спад може да има през първото тримесечие ( в рамките на 5-10% максимум от текущите нива). Аз лично смятам лятото да купя нещо във Варна, като март-април ще започна да се оглеждам. А иначе следващата петилетка: сравнително висока реална инфлация и ръст на недвижимите имоти в крак с нея. Да го духат сривлюците, кеш дал господ !!!
                              Аз между другото очаквам лееек ръст за райони с ограничено предлагане още това тримесечие , но като цяло за всички сегменти на пазара може и 2011г.да не стигне ,че и по-късно за земи близо до регулация. Понеже следя само Бургас и района , Меден Рудник може никога да не мине над 400е отново , но пък ново в идеален център не излиза на пазара въобще - вътрешно заводско се продава - ама то пък и едно предлагане излиза - сигурно 10-20 апартамента на година, и цени под 1000 няма и да има
                              Оптимист. Централни райони Варна около 700е/м2 СРЕДНО. ще има и по 500 за ремонт. Естествено че ще има и Морската Градина за над 1500е/м2,но е нормално да има топ имоти и всички останали. А за Бургас около 20% по-ниски - имам наследствен в центъра

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SEBULBA
                                МОЯТА ПРОГНОЗА: 2010 като цяло ще донесе ръст за сектора на недвижимите имоти спрямо текущите нива, въпреки, че известен спад може да има през първото тримесечие ( в рамките на 5-10% максимум от текущите нива). Аз лично смятам лятото да купя нещо във Варна, като март-април ще започна да се оглеждам. А иначе следващата петилетка: сравнително висока реална инфлация и ръст на недвижимите имоти в крак с нея. Да го духат сривлюците, кеш дал господ !!!
                                Аз между другото очаквам лееек ръст за райони с ограничено предлагане още това тримесечие , но като цяло за всички сегменти на пазара може и 2011г.да не стигне ,че и по-късно за земи близо до регулация. Понеже следя само Бургас и района , Меден Рудник може никога да не мине над 400е отново , но пък ново в идеален център не излиза на пазара въобще - вътрешно заводско се продава - ама то пък и едно предлагане излиза - сигурно 10-20 апартамента на година, и цени под 1000 няма и да има

                                Коментар

                                Working...
                                X