IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да създам фирма, какви са ми разходите?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bizneslady Разгледай мнение
    Някой може ли да ми даде информация за консигнацията,за регистрацията на фирма доколкото си запознах това се извършва в Агенцията по вписванията http://brra.bg/
    Във връзка с процедурата по регистрация на ЕТ се заплаща такса за вписване в търговския регистър в размер на 35 лв., а по заявление за запазване на фирма се събира такса в размер на 50 лв.
    осигуровки 110 управител данък печалба 10% приходите-разходите
    данък девидент 5%
    20лв такса при годишен отчет ходи се в данъчното,статистиката,търговския регистър.
    Това което съм разбрала първо проверявам тук дали името което искам е свободно.
    https://public.brra.bg/CheckUps/Veri...OverCompany.ra
    1. Първо трябва да избера име на фирмата, която ще регистрирам. Има законово изискване за наименованието на ЕТ-то. Фирмата трябва да съдържа без съкращения личното и фамилното или бащиното име на търговеца. Преди да започна попълването на документите за регистрация, трябва да проверя дали името, с което искам да се регистрирам като ЕТ, е свободно.
    Ако държа, мога да си запазя име, но това удоволствие ще ми струва 50 лв. и е абсолютно незадължително.
    2. Попълват се следните документи (може на място в Агенция по вписванията, но предварителната подготовка, разбира се, е за предпочитане):

    Заявление за вписване на обстоятелствата относно ЕТ
    file:///C:/Users/Vision/Downloads/A1%20(1).pdf
    Заявлението, от което се нуждая като ЕТ, е А1. Мога да попълня заявлението както ръкописно, така и на компютър, след което да го занеса разпечатано и готово в Агенция по вписванията. Последните два листа от заявлението са “Указание за попълване”, което още повече улеснява запълването на празните полета.
    Декларация по чл. 57 и чл. 58 от Търговския закон
    Декларация по чл. 57, ал. 4 Търговския закон
    Декларация за истинността на заявените от мен обстоятелства – това е декларация по чл. 13, ал. 4, ЗТР.
    Образец от подписа на търговеца - т.н. спесимен. Този документ мога да си подготвя отново сам, но е необходимо – преди да отида в Агенция по вписвания – да го заверя нотариално. Нотариалната заверка ще ми струва 6 лв. Отделно трябва да си платя, разбира се, ако искам нотариалната кантора да ми подготви документа.
    тук мога да проверя дали фирмата ми е регистрирана
    https://public.brra.bg/CheckUps/Veri...gistrations.ra
    Разходи: 30 лв. държавна такса + 2 лв. банков превод + 6 лв. за нотариална заверка + около 1 лев за принтер = 39 лв. При онлайн регистрация държавната ми такса се намаля наполовина – за този вид регистрация обаче ми е необходим електронен подпис.
    Дипломна работа ли пишеш или просто се бъзикаш? Хората ти казаха, има МНОГО фирми. Наемаш една, плащаш, фирмата ти се регистрира и ти поемат счетоводство и правно обслужване. Струва едни пари, да, обаче за тебе остава да си движиш бизнеса и да не се занимаваш. Ако решиш да си го правиш сам, с регистрацията, с много чакане и питане може и да се справиш, и после все ще оплетеш някъде конците с данъци, осигуровки, авансови, чудесии.. и ще отнесеш такива глоби че свят ще ти се завие. От друга страна, ако си се захванал бизнес да правиш а се чудиш от къде да изпилиш 6 лева разход... мани бегай, нищо нема да стане

    Коментар


    • Някой може ли да ми даде информация за консигнацията,за регистрацията на фирма доколкото си запознах това се извършва в Агенцията по вписванията http://brra.bg/
      Във връзка с процедурата по регистрация на ЕТ се заплаща такса за вписване в търговския регистър в размер на 35 лв., а по заявление за запазване на фирма се събира такса в размер на 50 лв.
      осигуровки 110 управител данък печалба 10% приходите-разходите
      данък девидент 5%
      20лв такса при годишен отчет ходи се в данъчното,статистиката,търговския регистър.
      Това което съм разбрала първо проверявам тук дали името което искам е свободно.
      https://public.brra.bg/CheckUps/Veri...OverCompany.ra
      1. Първо трябва да избера име на фирмата, която ще регистрирам. Има законово изискване за наименованието на ЕТ-то. Фирмата трябва да съдържа без съкращения личното и фамилното или бащиното име на търговеца. Преди да започна попълването на документите за регистрация, трябва да проверя дали името, с което искам да се регистрирам като ЕТ, е свободно.
      Ако държа, мога да си запазя име, но това удоволствие ще ми струва 50 лв. и е абсолютно незадължително.
      2. Попълват се следните документи (може на място в Агенция по вписванията, но предварителната подготовка, разбира се, е за предпочитане):

      Заявление за вписване на обстоятелствата относно ЕТ
      file:///C:/Users/Vision/Downloads/A1%20(1).pdf
      Заявлението, от което се нуждая като ЕТ, е А1. Мога да попълня заявлението както ръкописно, така и на компютър, след което да го занеса разпечатано и готово в Агенция по вписванията. Последните два листа от заявлението са “Указание за попълване”, което още повече улеснява запълването на празните полета.
      Декларация по чл. 57 и чл. 58 от Търговския закон
      Декларация по чл. 57, ал. 4 Търговския закон
      Декларация за истинността на заявените от мен обстоятелства – това е декларация по чл. 13, ал. 4, ЗТР.
      Образец от подписа на търговеца - т.н. спесимен. Този документ мога да си подготвя отново сам, но е необходимо – преди да отида в Агенция по вписвания – да го заверя нотариално. Нотариалната заверка ще ми струва 6 лв. Отделно трябва да си платя, разбира се, ако искам нотариалната кантора да ми подготви документа.
      тук мога да проверя дали фирмата ми е регистрирана
      https://public.brra.bg/CheckUps/Veri...gistrations.ra
      Разходи: 30 лв. държавна такса + 2 лв. банков превод + 6 лв. за нотариална заверка + около 1 лев за принтер = 39 лв. При онлайн регистрация държавната ми такса се намаля наполовина – за този вид регистрация обаче ми е необходим електронен подпис.

      Коментар


      • Принципно знам какви са практиките и какво следва, въпросът ми беше друг. Днес говорих със служител в банката. Той каза, че сметката се закрива автоматично и няма проблем. Това е отговора
        Съединението прави силата!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от borqna.nikolova Разгледай мнение
          Здравейте, имам бърз въпрос. До колкото знам всеки, който направи регистрация на фирма, открива набирателна сметка, за да може да бъде удостоверен капиталът на съответното дружество. От банката ми казаха, че за да закрия сметката ще ми трябва удостоверение от Търговския регистър за самата регистрация.
          Въпросът ми е: мога ли да изтегля внесения капитал и да оставя сметката празна? Тя няма такси и комисионни и до колкото знам се спира след определен период от време. Така ли е ???
          По принцип би следвало да закриете сметката и да откриете разплащателна такава на вече готовата фирма. Ваш избор е дали в нея да има, или да няма пари.

          Коментар


          • Помощ!

            Здравейте, имам бърз въпрос. До колкото знам всеки, който направи регистрация на фирма, открива набирателна сметка, за да може да бъде удостоверен капиталът на съответното дружество. От банката ми казаха, че за да закрия сметката ще ми трябва удостоверение от Търговския регистър за самата регистрация.
            Въпросът ми е: мога ли да изтегля внесения капитал и да оставя сметката празна? Тя няма такси и комисионни и до колкото знам се спира след определен период от време. Така ли е ???
            Last edited by borqna.nikolova; 05.03.2014, 21:56.
            Съединението прави силата!

            Коментар


            • НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ СЛЕД РЕГИСТРАЦИЯ НА ФИРМА

              НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ СЛЕД РЕГИСТРАЦИЯ НА ФИРМА*

              1. Актуално състояние – изкарва се от агенция по вписванията;

              2. Подаване на декларация за започване на дейност / Деларация за регистрация на самоосигуряващо се лице /;

              3. Направа на печат *

              Печат на фирмата се прави след нейната регистрация и цените започват от 19.60 лв. *;

              4. Закриване на набирателна сметка;

              5. Откриване на разплащателна сметка – не е задължително;

              6. Регистрация в комисията за защита на личните данни – ако ще се назначава персонал или ще се обработват други лични данни / клиенти, картотеки и др. /;

              7. Касов апарат – ако има плащания в брой;

              8. Документ за експертиза и договор със служба по трудова медицина; - ако ще се назначава персонал /декл. Чл15/;

              9. Ревизьонна книга – регистрация в Инспекцията по труда /само ако има назначен персонал/;

              10. Купуване на книги */ регистри /: ревизьонна книга, книга за начален инструктаж, книга за периодичен инструктаж, книга за похвали и оплаквания, книга за рекламациите, кочан с фактури, касова книга, кочан с касови бележки, кочан с сторнировъчни бележки, книга за санитарното състояние, дневник за температура на хладилната система, дневник за поддържане на хигиенното състояние на обекта, дневник за личната хигиена на персонала, Книга за годността на хранителните продукти /дневник за входящия контрол на приетите храни и опаковъчни материали/ – за хранителни магазини и заведения за обществено хранене, дневник за бракуване на хранителни продукти, акт за бракуване на материални запаси, дневник за проведени ДДД мероприятия, Дневник за обучение на персонала по добри производствени и хигиенни практики, график за отпуски на персонала.

              11. График за отпуските на работниците /служителите/

              12. Регистрация по закон за мерките срещу изпирането на пари в ДАНС
              Last edited by X_Y; 14.02.2014, 10:19.

              Коментар


              • Да реклама е ама в това няма нищо лошо. Млади и амбициозни хора, които дават всичко от себе си за да успеят. Сайтът им е добър. Желая им успех в начинанието.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kateto87 Разгледай мнение
                  Споделям опит, та дори и правя препоръка. Вярвам това е идеята на темата и форума като цяло. По твоята логика по-долу всичко би трябвало да е реклама?
                  Първи пост от доволен клиентг , в него разбира се линк , където уж има безплатно ръководство , а всъщност става дума за платена регистрация на фирми ...... лошо няма но не го маскираите като доволни криенти а като РЕКЛАМА КАКВОТО СИ Е ВСЪЩНОСТ.
                  Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                  Коментар


                  • просто препоръка

                    Споделям опит, та дори и правя препоръка. Вярвам това е идеята на темата и форума като цяло. По твоята логика по-долу всичко би трябвало да е реклама?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kateto87
                      Благодаря ти. Книгата беше ОК, но още по-полезно беше, че имах възможността да си задам въпросите на живо чрез онлайн чат. Стартирах регистрация на ЕООД
                      ТОВА В ГАРФАТА САМОРЕКЛАМА ЛИ ДА ГО ОТНЕСЕМ...ЩОТО МИ СЕ ЧИНИ ЧЕ Е ТАКОВА
                      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                        Абе хора затова има счетоводители.
                        Върви плати си 50 лева за час консултация и ще ти обяснят всичко.
                        По форумите ще изчетете маса глуппости покраи верните неща.

                        Примерно в долния пост т.12 регистрацията в ДАНС ............. тя е за обслужващия те счетоводител не за фирмата клиент.

                        Той отдавна трябва да е изготвил и подал в ДАНС вътрешни правила според които ако види съмнителни транзакции
                        в свои клиент трябва да докладва на органите.
                        +1

                        Коментар


                        • Абе хора затова има счетоводители.
                          Върви плати си 50 лева за час консултация и ще ти обяснят всичко.
                          По форумите ще изчетете маса глуппости покраи верните неща.

                          Примерно в долния пост т.12 регистрацията в ДАНС ............. тя е за обслужващия те счетоводител не за фирмата клиент.

                          Той отдавна трябва да е изготвил и подал в ДАНС вътрешни правила според които ако види съмнителни транзакции
                          в свои клиент трябва да докладва на органите.
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Да речем , че имам фирмата ... не можах да разбера това ... ако съм ЕТ имам ли месечни задължения освен това за осигуровки .... колко се плаща на месец на счетоводител ... а в началото нужен ли ми е счетоводител ... искам да попитам още нещо ... 5 работни дни чакам да имам фирма , а ако помещението което наема е с нужните документи за баничарница ... нужно ли е да ходя в хеи ... понеже такова помещение ще търсим ... да е бивша баничарница с нужното оборудване

                            Коментар


                            • Да, наясно съм и именно за това не бързам да подавам тази декларация до НОИ, като в момента правя всички фирмени разходи като физическо лице...

                              Коментар


                              • След регистрацията около 100 лв./мес. за осигуровки, 100 лв./год. за счетоводния отчет и 50 лв. (25 ако е по електронен път) за Търговския регистър. По-малко от това не може.
                                "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

                                Коментар

                                Working...
                                X