IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да създам фирма, какви са ми разходите?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • В момента точно правя списък с всички евентуални разходи на фирмата, която отварям до края на годината. Няма да бъде лесно, надявам се държавата да не ме смачка с буумащината
    Повече от красива

    Коментар


    • Убеди се, че си струва първо, че много често създават фирми и после се чудят как да се отърват от тях.

      Коментар


      • Първо трябва да решите фирмата от какъв правен тиш искате да бъде ЕООД, ООД, ЕТ.
        Каква е разликата между ООД и ЕООД ?

        Да кажем че сте решили да регистрирате фирм - ООД.
        За да започне една процедура по регистрация на ООД първо е необходимо да се обмислят следните въпроси относно:
        • Името на дружеството - Наименованието на фирмата е основен индивидуализиращ белег на търговеца. Името следва да е свободно, да не въвежда в заблуждения относно дейността на фирмата и да не накърнява обществения ред и добрите нрави. В България не може да има две фирми с едно и също име.
        • Размера на капитала - Минимален капитал за регистрация на ООД е 2 лева, но за предпочитане е да се вложи реална сума за покриване на първите разходи на фирмата. Сумата се внася по банкова сметка на името на фирмата и съдружниците могат да се разпореждат с нея по всяко време.
        • Седалище и адрес - Седалището и адрес на управление на фирмата може да бъде Ваше жилище или какъвто и да е друг пощенски адрес, на който да се получава официалната документация и който адрес да служи за вписването в Търговския регистър.
        • Съдружници - ООД може да бъде регистрирано от две или повече лица.
        • Управител - Управител на дружеството може да бъде някой от съдружниците или трето, външно за дружеството лице.
        • Предмет на дейност - ООД има обща правосубектност. Това означава, че фирмата може да извършва всяка една дейност, която не е забранена от закона, дори и тя да не посочена изрично в предмета й на дейност. Затова в документите за регистрация предмета на дейност се посочва примерно.
        Подробна информация относно регистрирането на фирма може да намерите на:Услуги по рефистриране на фирма:

        Коментар


        • агенция за превод и легализации

          Здравейте на всички,

          Бихме искали да засегнем темата преводи, работа за преводачи и агенции, понеже с моята колежка и приятелка решихме да отворим агенция за преводи и имаме доста неизвестни. И двете завършихме лингвистика (аз- Немски и Испански; тя- Английски и Испански), в момента работим в кол център, естествено работа, от която се печели добре, но няма никакво развитие.
          Та, регистрирахме ООД и подадохме документи към КО преди почти месец, но все още не са готови (за служителите на КО, отношението и ангажираността им, мисля да си спестя негативните коментари). Сайтът ни е почти готов.
          Не сме на ясно дали за всеки включен в списъка ни преводач, трябва да приложим заверено копие на дипломата, или само клетвената декларация трябва да бъде заверена ?
          Първоначално мислим да работим само онлайн, а в последствие да отворим и офис, мислите ли, че това е добър вариант?
          Някой може ли да ни препоръча софтуер (освен Традос), предполагаме, че е задължително условие за преводаческите агенции.

          Всякаква информация относно процеса на работа също би ни била страшно полезна. Ще сме благодарни на всеки, който отдели време и откликне.

          Успешен ден!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kriza64 Разгледай мнение
            Здравейте, дали някой е запознат с Easy Pay плащанията, франчайз бизнес ли са?
            Благодаря!
            Виж в сайта им и им пиши да ги попиташ. Те ще ти кажат най-точно.

            Коментар


            • Здравейте, дали някой е запознат с Easy Pay плащанията, франчайз бизнес ли са?
              Благодаря!

              Коментар


              • Според мен няма никакъв смисъл да се опитвате да регистрирате фирма сами. Има много кантори, предлагащи тази услуга и освен, че излиза по-евтино и бързо си спестявате много четене, обикаляне, усложнения и главоболия.

                И все пак на младите ентусиасти искам да пожелая успех!
                http://anodit.com/services

                Коментар


                • не пръв поглед не изглежда скъпо.но трябва да имаш достатъчно след това за останалите ресурси.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marto76 Разгледай мнение
                    Здравейте от мен.
                    Имам въпрос - ако подам заявление за регистрация на ЕООД, но името, което съм избрал се окаже, че все пак е заето - какво следва след това? Избирам ново име и пак минавам цялата процедура или?
                    Провери дали не е заето, и дали не е прекалено близко до името на друга фирма, защото ще ти откажат регистрация и пак трябва да плащаш таксата и да подаваш документи наново.
                    Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marto76 Разгледай мнение
                      Здравейте от мен.
                      Имам въпрос - ако подам заявление за регистрация на ЕООД, но името, което съм избрал се окаже, че все пак е заето - какво следва след това? Избирам ново име и пак минавам цялата процедура или?
                      ами ако сега е свободно , то вероятността през това време да го заемат е доста малка

                      Коментар


                      • Здравейте от мен.
                        Имам въпрос - ако подам заявление за регистрация на ЕООД, но името, което съм избрал се окаже, че все пак е заето - какво следва след това? Избирам ново име и пак минавам цялата процедура или?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bizneslady Разгледай мнение
                          Това ми го каза един счетоводител,който правил фирма Безплатно при подписване на едногодишен договор за работа с него.Но питам и други хора за да си проверявам информацията
                          Това лице едва ли е водило счетоводство на друг освен на себе си.

                          Относно казуса Ви - отидете при адвокат и се лишете от ненужни дилеми и проблеми.

                          Можете ли да се обосновете защо Ви е ЕТ ? Това е най-безсмисленото и неудачно формализиране за стопански субект !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                            bizneslady ,

                            нито осигуровките на СОЛ са 110 , нито ЕТ има данък дивидент и т.н.

                            Това писание е лека боза , на принципа копи от тук от там и е станало голяма мешаница....
                            Това ми го каза един счетоводител,който правил фирма Безплатно при подписване на едногодишен договор за работа с него.Но питам и други хора за да си проверявам информацията

                            Коментар


                            • bizneslady ,

                              нито осигуровките на СОЛ са 110 , нито ЕТ има данък дивидент и т.н.

                              Това писание е лека боза , на принципа копи от тук от там и е станало голяма мешаница....
                              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от borqna.nikolova Разгледай мнение
                                Принципно знам какви са практиките и какво следва, въпросът ми беше друг. Днес говорих със служител в банката. Той каза, че сметката се закрива автоматично и няма проблем. Това е отговора
                                Не разчитай на това, че се закрива автоматично ами иди и питай другата седмица дали е закрита и си подай едно заявление за закриване ако не е.
                                Служителя в банката може да е такъв лешпер, че бегай далече. От личен опит имах сметка, по която плащах ипотечен кредит. Погасих го и му викам на муадежа не трябва ли да закрием сметката? О не, тя автоматично. След месец два отивам да откривам разплащателна сметка в същата банка че ми трябваше.. ама тука има една сметка празна са се натрупали 5 лева такса за поддръжка...
                                Викам а да ви... ама нямам документ подписан от лешпера че се закрива автоматично
                                И ТЕ ТАКА!

                                Коментар

                                Working...
                                X