IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Правителството сваля прага на фискалния резерв на 3 млрд. лв.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
    Абе, ще си наруша принципите, но не бъди доверчив
    как беше - доверие всекиму, вересия никому така съм и аз - докато не ми бръкнат в джоба и не ме дразнят много, всикич имат доверието ми, само не и турците - те прекалено много ме дразнят. Не обикновените турци, а полуграмотните индивиди окупирали министерствата в предишното правителство. Но сегашните не са по-различни - вместо полуграмотни турци имаме полуграмотни милиционери, само дето преди турците действаха по формулата 3:5:8, сегашните са на формулата 1:1 - 1 за Бог (Боко), 1 за мен.

    П.С. А финансовият ни министър е най-големият олигофрен от Мародер Крадев насам - онзи беше ТРЗ, а този е простоп кенефно парче...
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Е, не бъди доверчив
      Last edited by prodigal; 24.10.2011, 21:49.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4ubaka Разгледай мнение
        пак ще повторя,
        единственото спасение
        за бантустана е премахването
        на т.нар. борд и
        отваряне печатницата за леФчета
        А аз бих казал, че единственото спасение е премахването на т.нар. министър-председател !!!
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
          По принцип си прав, не ме боли фара, стига да не пречат на бизнеса.

          И всички които мислят че по друг начин се оценяват политици, вярва в дядо коледа..
          и аз съм на същото мнение, а ако може и да не са комунистите, бивши или настоящи такива, още по-добре
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            проди, вярваш ли на това, което си написал или просто като инвеститор те боли фара кой управлява, стига Суфлекса да ъпне
            По принцип си прав, не ме боли фара, стига да не пречат на бизнеса.

            И всички които мислят че по друг начин се оценяват политици, вярва в дядо коледа..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от derk Разгледай мнение
              Обясни ми какво значи това "минимално допустим 6.3 млрд. лв.". И знаеш ли какво е фискален резерв?
              1. Първо това, е текст от копираната статия на линка, който съм сложил!
              2. Второ, ако имаш спешна нужда от знания по въпроса , ето чети : http://georgiangelov.com/?p=1022

              Коментар


              • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                Ами, значи че се оправяме с кризата по стопански начин (със собствени сили и средства), при следващата криза и гърците ще го знаят, независимо кой е на власт.

                Очакваха се доста по-лощи показатели за България от "мастити" експерти, и без да влизам в подробности дали политиците имат вина или заслуга, прави впечатление последователлна политика провеждана от 4 поредни правителства в страна дето всеки може да дойде на власт
                проди, вярваш ли на това, което си написал или просто като инвеститор те боли фара кой управлява, стига Суфлекса да ъпне Разбирам, че всички с акции на родната борсичка се молят да има финансова стабилност, та белким някой чужденец влезе, ама това дето го пишеш е прекалено, особено от мислещ човек като теб.

                А писаниците за гърция дори няма да ги коментирам - малко си като във вица:

                По Коледа човек върви отчаян по улицата, и по едно време гледа пред
                себе си: благ старец, с брада, в червено палто и с чувал на гърба.
                - Ти Дядо Коледа ли си?
                - Да,човече,защо си така угрижен?
                - С жена си се скарах, детето е в затвора, нямам пари, уволниха ме...
                - Стига,стига! Коледа е, ще ти изпълня 3 желания.
                - Добре! Първо, искам къща с басейн, с гараж, с градина.
                Старецът плясва с ръце:
                - Готово! Второ?
                - Да! Искам пари, много пари!
                Старецът отново плясва с ръце:
                - Имаш на сметка в банка, в имоти и в ценни книжа 100 милиона долара.
                - Супер! А сега, трето,последно,искам като се прибера вкъщи, там да
                не чака Клаудия Шифер!
                Старецът плясва пак с ръце:
                - Готово! Всичко е изпълнено. Но сега искам и ти на мен да ми
                изпъълниш едно малко желание.
                - Е, кажи, Дядо Коледа!
                - Искам да ми направиш свирка!
                - Е,ти направи толкова много за мен, става.
                Потил се нашия, с много мъки направил свирката. Доволен, старецът му
                казал:
                - Момче, на колко си години?
                - 35.
                - Е, и все още вярваш в Дядо Коледа?

                Умен човек си, ще ме разбереш
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от derk Разгледай мнение
                  Обясни ми какво значи това "минимално допустим 6.3 млрд. лв.". И знаеш ли какво е фискален резерв?
                  Ами, значи че се оправяме с кризата по стопански начин (със собствени сили и средства), при следващата криза и гърците ще го знаят, независимо кой е на власт.

                  Очакваха се доста по-лощи показатели за България от "мастити" експерти, и без да влизам в подробности дали политиците имат вина или заслуга, прави впечатление последователлна политика провеждана от 4 поредни правителства в страна дето всеки може да дойде на власт

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kat123 Разгледай мнение
                    [B] .......................... резерв при минимално допустими 6.3 млрд. лв. Впоследствие прагът бе намален на 4.5 млрд. лв., като в отделни месеци през 2010 г и 2011 г. границата бе доближавана няколко пъти. Сега и тя се смъква на 3 млрд. лв.

                    http://www.besove.com/%D0%BD%D0%BE%D...D%D0%B8/29542/
                    Обясни ми какво значи това "минимално допустим 6.3 млрд. лв.". И знаеш ли какво е фискален резерв?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kat123 Разгледай мнение
                      А пък аз прогнозирам, че борисово- дянковата зима ще е 11/12
                      Борисово Цветановата.Дянков е следствие.И не е толкова лош ма не му дават да командва.Мисля си че ако се докопа до власт с физкултурника е свършено и с неговото МВР

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4ubaka Разгледай мнение
                        пак ще повторя,
                        единственото спасение
                        за бантустана е премахването
                        на т.нар. борд и
                        отваряне печатницата за леФчета
                        Пак ще го кажа, ако не съм ти го казвал. Мнението ти е идиотско.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          ами аз ви го писах няколко пъти, как се повтарят нещата - единствената партия, която след победа в прламентарни избори, бие здраво и на местните след това беше бсп през 94/95 и сега герб 09/11. Май забравихте какво стана 96/97 - ако действаме със същият лаг, то за това управление сме подготвили дянково-борисова зима през 12/13
                          А пък аз прогнозирам, че борисово- дянковата зима ще е 11/12

                          Коментар


                          • Кабинетът планира съвсем да стопи фискалния резерв през 2012 г.

                            Финансовият министър е заложил едва 1.3% бюджетен дефицит, нисък ръст на икономиката и увеличаване на държавния дълг до 15 млрд. лв.



                            Въпреки че българите са европейците с най-ниски доходи, кабинетът "Борисов" реши да засрами европейските си колеги, като заложи свръхзатягане на финансовата дисциплина догодина. Министерството на финансите записа в проектобюджет 2012 дефицит от едва 1.3% вместо спряганите досега 2.5%. Голямата мистерия обаче е как ще се постигне това, след като се предвижда минимален ръст на икономиката от 2.9%. Най-вероятно цената ще е поредното намаляване на фискалния резерв, който според плановете за 2012 г. може да падне от сегашния минимум от 4.5 млрд. лв. до общо 3 млрд. лв., както и увеличение на държавния дълг от сегашните 11 млрд. лв. на 15.3 млрд. лв.

                            http://www.segabg.com/online/new/art...=16&id=0000101

                            Коментар


                            • ами аз ви го писах няколко пъти, как се повтарят нещата - единствената партия, която след победа в прламентарни избори, бие здраво и на местните след това беше бсп през 94/95 и сега герб 09/11. Май забравихте какво стана 96/97 - ако действаме със същият лаг, то за това управление сме подготвили дянково-борисова зима през 12/13
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Параграф 7 от Преходните и заключителнаи разпоредби : "Минималният фискален резерв към 31.12.2012 г. е в размер на 3,0 млрд. лв."

                                http://www.minfin.bg/bg/page/646

                                Коментар

                                Working...
                                X