IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Правителството сваля прага на фискалния резерв на 3 млрд. лв.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Чиче въобще не внимаваш - за догодина предвиждат още по-нисък дефицит, предвиждат увеличаване на дълга - ама те го предвиждаха и за тази година, но не се случи, предвиждат харчене на резерва - което също може да не се случи - защо го предвиждат тогава - ами може за всеки случай, буфер един вид. Въобще цялата тема е лай за няма нищо - партенка. Един колега от форума изказа предположение, че ще вземат дълг за да платят стари дългове през 2013 - малко рефинансиране - мисля, че ще излезне прав. А на тези дето чакат да фалираме освен да им се смея друго не мога да направя - няма начин да фалира държава при положение, че дефицита и спада - мухахахахахах.



    Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
    1. Да бе не се качва, тази година....Нали тези мерки са за следващата година ???Значи предвиждат да се качи....
    2. Засега е 5 млрд...Ще видим колко ще е м. февруари 2012...

    Коментар


    • Малко цифри съм изкарал от Проектобюджета за 2012

      Приходи 17 млрд

      4,2 млрд - максимален нов държавен дълг
      0,3 - максимални нови държавни гаранции
      1,8 млрд - Превишението над минималния фискален резерв за 2012 по последни данни за депозита на държавата в Емисионно

      Правителството ще има възможност да харчи 6,3 млрд, без дефицита, извън контрола на парламента, голяма сума като процент от приходите и като стойност........ Боко обича да харчи, не е ясно дали Дянков ще може да му отказва..........

      А иначе резерва е затова, да се използва в криза

      Коментар


      • Първоначално изпратено от rogers Разгледай мнение
        Чиче ти въобще не внимаваш в час бе - дефицита е надолу - не се качва



        Чиче я кажи колко е резерва? Ако се притесняваш за борда спи спокойно поне докато Дянков е мин фин, ама даже и левите да дойдат на власт знаят, че трябва да сложат десен за мин фин - справка Орешарски
        1. Да бе не се качва, тази година....Нали тези мерки са за следващата година ???Значи предвиждат да се качи....
        2. Засега е 5 млрд...Ще видим колко ще е м. февруари 2012...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
          Pyramid що ми се струва ,че крайната им цел е обезценяването на лева ??
          всъщност стратегията на работодателите онова недоразумение наречено финасов миниистър Световната Банда е била точно такава в страните от 3-я свят през 80-те години - да девалвират валутите си за да може да се превърнат в страните в източник на евтина работна ръка и суровини
          за да стане това обаче в Булгаристан ще трябва да падне борда - точно натам ми изглеждат и на мен "усилията" на това правителство .....

          Коментар


          • Искаш ли да ти изровя такива твърдения от преди две години. В близките години никакви заеми от МВФ няма да взимаме. И всеки що годе грамотен икономист ще ти го каже. Даже ако не си забелязал догодина очакват по -големи приходи - как стигна до извода, че ще взимаме заем не ми е ясно. А пък твърдението ти за хиперинфлация - световно и то е направо за нобелова награда. САЩ могат да повишават инфлацията по света докато света реши да ги отреже и спре да им купува хартията, да ще вдигнат цените но не и хиперинфлация. Освен това ако не си забелязал когато се качват цените на суровините на нас това ни се отразява по-скоро добре - щото изнасяме продукти с "ниска добавена стойност" - хахахахаха

            Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Ще се вземе заем от МВФ , номера с книгите няма да стане...дори вече мога да кажа че със сигурност ще похлопаме на вратата на фонда.

            Коментар


            • Pyramid

              Как ще стане без дефицит и без заеми , има да се плащат пенсии и заплати ! Според теб могат да спрат да ги плащат ли ? Това въобще вариант ли е ! Какво му е на мисленето - реалистично ?
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • bate Goiko - единственото нещо с което съм прекалил е това , че останах да живея в България , а не я напуснах като много други. Надявах се България да дръпне напред , бил съм в други страни и съм видял много.Ти можеш да четеш нали , всички виждаме как резерва се е стопил и предстоят яки плащания по "малкия" ни външен дълг , който май никак не е малък за нас..разбира се че ще се стигне до заеми и по добре да не са с ДЦК , защото както писах такива книги в момента се пласират само ако се правят големи отстъпки под масата. Аз писах , че според мен емитирането на този тип книга е време да се отграничи за цели я ЕС поради лошия имидж , който има тя вече.Хиперинфалация ще се разрази в един момент и то в глобален мащаб, тази свръхзадлъжнялост ще трябва да се изчисти все някога. Между другото , колкото по рано толкова по добре .
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  Вижте се само! Още отсега , в мислите си, планирате дефицитна икономика. Е, така не може без край. Бедни мозъци като дянковия какво друго да видят? днес снижаваме прага на резерва, утре го нулираме, а, накрая, борби за вдигане прага на едни други работи, както в щатите през Август.
                  Ега ти тежките "икономисти". Съжалявам, никого не искам да обидя, но, настроят ви е грешен из корен и такива трябва да се дават на съд...
                  от кога в горна оряховица взехте да разбирате от икономика...доколкото знам при вас е център на телефоните измамници ... та за това може да спориш - технологията на измамата, качество на изпълнение и т.н. Също можеш да спориш за технически проекти защото си инженерче човек и се занимаваш с инженерни неща...но да ми даваш акъли по финансово икономически въпроси е доста смешно и инфантилно...Та айде всяка жаба да си стои в гьола.....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
                    Pyramid що ми се струва ,че крайната им цел е обезценяването на лева ??
                    ВЪЗМОЖНО Е - при тези всичко е възможно
                    Дянков е подставено лице н на Световната банка и МВФ - марионетка глупак който обаче ще лапнеи тлъсти суми за това че закарва държавата си на гилотината
                    ГЛЕДАЙТЕ В НЕТА И СЕ ОБРАЗОВАЙТЕ - ОТ КЪДЕТО СА МИНАЛИ СБ И МВФ ТАМ Е ИМАЛО РЕВОЛЮЦИИ - ЗА ПОСЛЕДНО СА ВЪРШЕЛИ В АРЖЕНТИНА И ВСИЧКИ ЗНАЕМ КАКВО СТАНА

                    Дянков е просто марионетка на коята му се диктува какво да прави - тук няма нищо общо с икономика и тн - А БАЛЪЦИТЕ ПАК ВДИГАТ ВРЯВА колко тъп народ има в БГ ?????????

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Ще се вземе заем от МВФ , номера с книгите няма да стане...дори вече мога да кажа че със сигурност ще похлопаме на вратата на фонда.
                      Не знам с какво прекаляваш, с алкохол ли, с някакви други препарати ли, ама все на взимане на заеми и на хиперинфлация те избива

                      Коментар


                      • Абсолютно

                        Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                        Браво ПЕШЕ, Австрийският модел е безотказен изпитан и доказал се във времето.
                        Няма да откриваме топлата вода

                        Коментар


                        • Ще се вземе заем от МВФ , номера с книгите няма да стане...дори вече мога да кажа че със сигурност ще похлопаме на вратата на фонда.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                            Аз мисля така...
                            Това, че се качва бюджетния дефицит не е толкова страшно.
                            Чиче ти въобще не внимаваш в час бе - дефицита е надолу - не се качва

                            Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                            .Единствено големият резерв спираше играчите да не го разбият....
                            Сега не съм убеден за безпроблемното съществуване на валутния борд....

                            пп С удоволствие чакам да бъда опроверган....и дано...
                            Чиче я кажи колко е резерва? Ако се притесняваш за борда спи спокойно поне докато Дянков е мин фин, ама даже и левите да дойдат на власт знаят, че трябва да сложат десен за мин фин - справка Орешарски

                            Коментар


                            • Лошото е че освен на тебе на никой друг не му прави впечатление и не се смей хич не е смешно - направо е трагично ))

                              Първоначално изпратено от naglia Разгледай мнение
                              Ей с тоя пост направо изби рибата !

                              Коментар


                              • Според мен трябва да земем 1 трилион евро от европейската банка и да дигнем минималната заплата на 1500 лева. Останалото ше го зема за мен.Ще създам мултифункционална корпорация. Ще купя Бойко и той ще промотва закони с които задължава българите да ми станат клиенти.
                                Last edited by kostas19; 25.10.2011, 22:32.

                                Коментар

                                Working...
                                X