IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Правителството сваля прага на фискалния резерв на 3 млрд. лв.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ето едно зайче от ръкава на Дянков бяло е

    http://www.investor.bg/news/article/125051/333.html

    Коментар


    • Браво ПЕШЕ, Австрийският модел е безотказен изпитан и доказал се във времето.
      Няма да откриваме топлата вода

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
        Вероятно ще качат разходите на населението, ще надуят стагфлацията с монополно контролираните от тях цени (ток, газ, вода и т.н.), ще сложат още данъци и такси, а когато всички съвсем обеднеят и почнат вълнения ще бутнат борда, като ще се оправдаят с вълненията и това, че страната е станала нестабилна.
        Целта е да се разграби последното което е останало. Най-вече жилищния фонд.
        Ей с тоя пост направо изби рибата !
        Каквото и да ти говорят знай, че става дума за пари!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
          Аз мисля така...
          Това, че се качва бюджетния дефицит не е толкова страшно.Засега е доста нисък в сравнение с другите страни от ЕС.
          Това, че резерва е опускан е много лошо...Колега писа- нали затова е рзерва, за лоши дни......
          Да ама не...всичко е правилно ако не беше борда....Там има ограничения и рискове...Единствено големият резерв спираше играчите да не го разбият....
          Сега не съм убеден за безпроблемното съществуване на валутния борд....

          пп С удоволствие чакам да бъда опроверган....и дано...
          Чичата бе ти къде си видял дефицит в природата.Не може да има дефицит защото той трябва да се финансира отнякъде.Макар и малък като започне да го има всяка година след 20 г става голям проблем.Аз не искам дефицит а яка чистка в МВР.А пък хванати с рушвети да си губят стажа за пенсия и автоматично да се уволняват дисциплинарно

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kat123 Разгледай мнение
            Тайна е защо и как ще се стопи фискалният резерв

            ]
            За мене е загадка...
            Даже да сме строили магистрали само с наши пари, пак не излиза сметката....

            Коментар


            • Тайна е защо и как ще се стопи фискалният резерв



              http://www.segabg.com/online/new/art...d=2&id=0000401

              Коментар


              • Аз мисля така...
                Това, че се качва бюджетния дефицит не е толкова страшно.Засега е доста нисък в сравнение с другите страни от ЕС.
                Това, че резерва е опускан е много лошо...Колега писа- нали затова е рзерва, за лоши дни......
                Да ама не...всичко е правилно ако не беше борда....Там има ограничения и рискове...Единствено големият резерв спираше играчите да не го разбият....
                Сега не съм убеден за безпроблемното съществуване на валутния борд....

                пп С удоволствие чакам да бъда опроверган....и дано...

                Коментар


                • [QUOTE=
                  Ега ти тежките "икономисти". Съжалявам, никого не искам да обидя, но, настроят ви е грешен из корен и такива трябва да се дават на съд...[/QUOTE]

                  аз отдавна твърдя че Дянков е за съд но малка хора схващат за какво става въпрос

                  Дянков не е никакъв икономист А ТЪП ЧИНОВНИК който обаче обслужва чужди интреси и за това е пратен тук

                  Коментар


                  • rover , познай какво могат да направят за да дръпнат чрез чуждите банки пари към България ? Но те не могат да го направят , не може да излезем от депресията без да ни управлява някой който да поеме риск. А тези песни дето с дългови книжа , ще се закрепим , да забравим за тях защото ще е едно закрепяне за дъното.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Дали ще има екшън
                      То няма какво да се коментира знае се какво става ще става и прочие

                      Коментар


                      • Резервът на здравната каса каса е неизменна част от фискалния резерв и си е там, с други думи парите са непокътнати,

                        ================================================== ===================
                        Това са думи на Дянков от септември. Като извадим от 3 млрд. 1,4 млрд ( конфискувания резерв на касата), какво остава? От 8-те млрда?

                        Колкото и да се напъват някои, парите свършват. Държавата няма. Фирмите явно имат, щом ще им увеличават пак осигурителните прагове и МРЗ. Идват интересни времена. Изяжте и изпийте всичко - така, за всеки случай. Пък и да не ви пишат в статистиките - онези, с многото депозити.
                        Партия была, есть и будет есть!

                        Коментар


                        • Груев нищо не заблуждавам просто литературата не ми е силния предмет. Мисълта ми беше, че за тази година можеха да емитират нов дълг до около 4 милиарда лева, а те не са - т.е ако са искали да харчат пари до сега са можели да го направят без въобще да пипат резерва и едва ли до края на годината ще вземат 4 милиарда заем. Аз лично смятам, че и от резерва няма да се харчи догодина нито, че парите от увеличения дълг догодина ще се харчат - просто още не съм 100% сигурен, а и чакам някои от психичноболните в темата хубаво да затънат в пумията си.


                          Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Колкото до дълга - ами не, не си прав или просто заблуждаваш. Виж колко беше държ, дълг в началото на годината и колко е в момента и тогава ми говори, че не е увеличен

                          :
                          Last edited by rogers; 25.10.2011, 18:32.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4un4o Разгледай мнение
                            Другата цел на правителството е да се създаде сигурност сред населението, което като слуша какво става в световен мащаб и пести ли пести . А пестенето (над 50 млрд лв. от съсвем обеднелите) не прави услуга на икономиката а напротив забавя я. И още нещо щом имате да пестите толкова много не е лошо да ви вдигнем малко данъците. Това е икономическата логика.
                            Огромната част от тия депозити са до 1000 лева. Останалите са на силно ограничен кръг от хора. Митничари, високо платени чиновници, малка част от бизнеса.... Обаче ми се струва и там ще има голям удар. Не може тия милиарди да стоят в банки (прекалено много пари са вече), които се контролират само от една шепа хора (изкушението е прекалено голямо) и да не се понаграби малко и там.
                            А и размера на спестяванията е и малко напудрен. Тоест, хората може да имат хартийки за депозитите си, но ако тръгнат повечето да ги теглят ще се окаже, че голяма част от тях са вкарани в схеми или раздадени без сериозно обезпечение.
                            Last edited by Jay Gould; 25.10.2011, 18:14.
                            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                            Коментар


                            • Стига сте се карали , не е хубаво да се прави дълг , който да е прекалено голям..който го купи ще иска да получи под масата много голяма и тежка отстъпка..тези теща стават само така.Дяволите от запада могат да държат икономиката в депресия докато им избият шайбите , те са си направили икономики с уникални производства и търговски марки дето нямат мърдане и на тях им заемат пари тези които сега трупат пари от продажба на петрол и суровини , а онези им ги прилапват геройски...на нас кой ще ни даде , освен да правим като гърците и после разбира се че няма да можем да си обслужваме дълга. Има и друго , това което гърците правят се случва защото им го позволяват понеже ги компенсират за завличането преди години , тях френски банки така са ги одранкали навремето като брашнян чувал , както те на с сега. Като че ли Дянков има избор да не харчи пари от резерва , първо няма смисъл да го държи , после няма откъде да вземе пари в момента , нали тези ДЦК трябва да ни ги купят гръцките и италиански банки , защото у нас преобладават такива. ДЦК във всяка една държава първо се купуват от местните им банки , никой отдалече не се засилва да купува и публична тайна е че има отстъпка..всеки знае че ДЦК ще ги купи по евтино после от местните банки и въобще не се засилва да купува нова емисия..Как ще стане тази работа с многото ДЦК , затова той е заложил да продаде но малко и пак не ми изглеждат прекалено малко като за нас. Пътя за извеждане на икономиката от депресия е съвсем друг , но в тази посока те нищо не правят ..ще се накърнят интересите на политическата олигархия и икономическа краткосрочно , ако предприемат такива действия..но пък нали ги знаем че са късогледи..
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pivoley Разгледай мнение
                                Консолидиран държавен дълг:
                                към 31.12.2010г. - 5 815.6 млн.евро;
                                към 31.07.2011г. - 5 808.5 млн.евро.
                                Та, с колко викаш точно се е увеличил държавният дълг?
                                не знам откъде са ти данните, но в сайта на Минфин има дадени следните числа:
                                31.12.2010 - 5 385
                                31.08.2011 - 5 415

                                като тенденцията е към края на годината да се добавят още 300-400 милки отгоре - поне така е било миналата година. но принципно си прав. увеличениет, поне за момента е малко - ще видим данните за края на годината, все пак
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X