IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

В България съдебната система НЕ РАБОТИ !

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
    Няма нищо смешно АллТрадер2 ...
    ...
    Тук, на тая територия, просто държава НЯМА !!!
    И НИКОЙ НИЩО НЕ ГО ИНТЕРЕСУВА, освен да КРАДЕ !!!
    МАМИЦАТА ИМ !!!
    Не е само съдът...
    ВСИЧКИ !!!
    Магъзинерът
    Бензинжията
    катажията
    докторът
    даскалът
    попът
    шафьорът на влака
    ...
    ВСИЧКИ !!!

    ...
    За жалос, темата е просто БЕЗСМИСЛЕНА ...
    калпав ни е народа за това ни е калапава и държавата . кво да правиш

    Коментар


    • Първоначално изпратено от all_trader2 Разгледай мнение
      Мафията си има пир по време на криза благодарение на нашата съдбната система - то изобщо има ли такава ??? смях , смях
      Няма нищо смешно АллТрадер2 ...
      ...
      Тук, на тая територия, просто държава НЯМА !!!
      И НИКОЙ НИЩО НЕ ГО ИНТЕРЕСУВА, освен да КРАДЕ !!!
      МАМИЦАТА ИМ !!!
      Не е само съдът...
      ВСИЧКИ !!!
      Магъзинерът
      Бензинжията
      катажията
      докторът
      даскалът
      попът
      шафьорът на влака
      ...
      ВСИЧКИ !!!

      ...
      За жалос, темата е просто БЕЗСМИСЛЕНА ...
      Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

      Коментар


      • Навсякъде има мафия, проблема в България е, че е на прекалено ниски нива и много се забелязва.

        Каквото и да правим няма да можем да премахнем подкупите и измамите, въпроса е да бъдат сведени до минимум и обществото да има някаква полза от тях т.е. като се прави магистрала или се продава държавна собственост да се прави на по-добри цени, а не на толкова безобразно ниски.

        ------------------------
        eObshtestvo.com - Мисли, Анализирай, Споделяй
        eObshtestvo.com - Мисли,Анализрай,Споделяй

        Коментар


        • Мафията си има пир по време на криза благодарение на нашата съдбната система - то изобщо има ли такава ??? смях , смях

          Коментар


          • Който щади престъпниците, той вреди на честните хора.


            Сенека Млади
            Last edited by SEBULBA; 28.04.2011, 23:51.

            Коментар


            • ЧЕСТИТ ВЕЛИКДЕН СКЪПИ СЪНАРОДНИЦИ !!!


              Шестима младежи на възраст между 17 и 19 години (едно момиче и пет момчета) са загинали тази нощ, ударени от автомобил в Симеоновград, съобщиха от МВР. Други двама са ранени. Те са настанени в болницата в Харманли.
              23-годишен мъж от Симеоновград, карал Опел Вектра с висока скорост, се ударил в стълб, след което колата се преобърнала и ударила преминаващи пешеходци.
              http://www.dnes.bg/stranata/2011/04/...elikden.116968
              А между другото,кво стана с Йоската?
              Да да,оная мутра,дето уби двама невинни човека преди около месец!
              Ще има ли дело,как върви обвинението...?
              Що не се заинтересувате,да пратите някоя засукана "репортерка"?
              Или вече не е интересно? Или съдиите и него ще "оправят", като оная пияна мужикска свиня Ставийски?
              Last edited by SEBULBA; 24.04.2011, 23:26.

              Коментар


              • Last edited by BOBAN1; 16.04.2011, 11:25.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                  Винаги съм споделял с мои приятели,че все пак има и държавни служители,които са честни ,ама системата ги кара да биват ...меко казани ЛОшИ


                  НЕТВАРЕ5 ти си човек (без да те познавам),който съм смятал за точен мъж и безкрупулен човек......отстояващ мнението си.

                  Не ми отговори на въпроса по-долу ......Не искаш ли,срам ли те е да коментираш това......или си ме отеба..аш просто.

                  Питам те пак...защото и на мен ми писна от някои работи.относно ПРАВОСЪДИЕТО В БГ

                  И да не ми отговориш...няма да се сърдя......такъв е живота......ама съм казал,че синовете ми няма да живеят в БГ..заради такива държавни служители(не визирам теб)...


                  А те са малки....на 6г и 1.5г............има време все пак да се оправят нещата....ПОНЕ СЕ НАДЯВАМ
                  Не съм забелязал, че по-долу си се обърнал към мен.

                  Както вече казах, никога не съм давал подкуп, въпреки че съм имал възможност и са си искали (катаджийски истории). Никога не съм и вземал подкуп. Но мога да споделя интересен личен опит от моята практика:

                  Преди повече от 15 години, бях млад инспектор и написах първия в живота си акт за установяване на административно нарушение (АУАН). Написах го на шефа на доста мощно предприятие. Шефът ми веднага издаде съответното наказателно постановление (НП) за около 1000 лева днешни пари. Нарушителят обжалва НП в съда. Явих се аз в съда в качеството ми на актосъставител. Бях напълно уверен, че ще спечеля, защото си бях изпипал всичко до последната запетайка. Като млад инспектор се бях постарал да няма никакви недостатъци в административно-наказателната преписка - все пак се бях наслушал за всякакви юридически номера и бях положил всичките възможни усилия да се представя добре. В съдебна зала нарушителят призна, че действително във фирмата, която ръководи, е извършено въпросното деяние. Тръгнах си от съда с чувството за изпълнен дълг и горд, че съм победил. Какъв беше шокът ми обаче, когато след около месец излезе съдебното решение..... Съдията беше постановил, че действително има извършено нарушение на закона, но АУАН и съответно НП не са съставени на правилния човек! В закона пишеше, че "работник или служител, който наруши ..... се наказва с глоба от ... до ...". И въпросният съдия беше постановил, че "лицето Х не е работник и не е служител, защото се явява управител на търговското дружество У и като такъв е на договор за управление, т.е. не е работник и не е служител".... Шокът беше огромен. Имах чувството, че някой се е подиграл жестоко с мен и с всичките ми знания и професионализъм. Не мога да го забравя и до днес, въпреки редицата след това успешни дела от такъв характер. И сега като си спомня за този случай ми става гадно и имам лош вкус в устата. После се оказа, че съпругата на съдията работи във фирмата, на чиито шеф написах АУАН. И че семейството живее във ведомствен апартамент......

                  Това мога да коментирам по въпроса .....
                  He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                    ... Единственият начин за изкореняването и е да се пресече "даването", а не "вземането". За тази цел трябва българинът да престане да "дава". ...
                    точно за това става дума - тия дето дават "невинните" 20 лв на КАТ после стават магистрати, прокурори, чиновници, дребни ,после и средни и по-едри бизнесмени че и шефове и министри и когато дойде момента знаят "как да оправят работата"... тя съвестта им или моралните принципи отдавна са притъпени

                    какво да се прави обаче , диагнозата е ясна но решението (освен "терминалите 1 & 2")... човек може да промени себе си и да се опита да повлияе на някакъв кръг около себе си, но обществото като иска да си "живее" така(преди 10 г сякаш имаше надежда че българите искат да се променят) ... в крайна сметка нещата винаги опират до идеология и национални идеали - а България като нация май няма ни едното ни другото

                    Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                    ... Аз лично не съм давал подкуп през живота си.
                    ако никога не си давал/взимал - поздравления!
                    а ако имаш и жена, деца, зависими от теб хора и си успял да не си нарушиш принципите заради тях => двойни поздравления!! (мисля че за сам човек е далеч по-лесно да си плаща цената за устояването на принципите си)
                    "the trend is your friend until the end..."

                    Коментар


                    • За съдебната система в България - нищо, защото добро не може да се каже.
                      Custodite sortem vestram

                      Коментар


                      • Винаги съм споделял с мои приятели,че все пак има и държавни служители,които са честни ,ама системата ги кара да биват ...меко казани ЛОшИ


                        НЕТВАРЕ5 ти си човек (без да те познавам),който съм смятал за точен мъж и безкрупулен човек......отстояващ мнението си.

                        Не ми отговори на въпроса по-долу ......Не искаш ли,срам ли те е да коментираш това......или си ме отеба..аш просто.

                        Питам те пак...защото и на мен ми писна от някои работи.относно ПРАВОСЪДИЕТО В БГ

                        И да не ми отговориш...няма да се сърдя......такъв е живота......ама съм казал,че синовете ми няма да живеят в БГ..заради такива държавни служители(не визирам теб)...


                        А те са малки....на 6г и 1.5г............има време все пак да се оправят нещата....ПОНЕ СЕ НАДЯВАМ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
                          (Как съдите кои точно богати и влиятелни хора манипулират системата?)

                          Уорлик:
                          Не е моя работа да посочвам имена. Но българите виждат много хора, които са подозирани в различни неща, свободно да ходят по улиците на София.

                          Нека ви дам друг пример - КАТ. При вас е някак си е ОК, ако ви спрат за нарушение да дадете подкуп. Знам за пътни полицаи, които дори връщат ресто. Ако в САЩ полицай получи пари, той ще бъде моментално уволнен. Най-малкото. И защо тук това да не може да стане?

                          Обикновените хора също трябва да кажат стига.
                          Корупцията е характерна за нашите ширини (имам предвид южна Европа). Единственият начин за изкореняването и е да се пресече "даването", а не "вземането". За тази цел трябва българинът да престане да "дава". Иначе няма оправия. Аз лично не съм давал подкуп през живота си. Имал съм възможност да го направя няколко пъти (катаджии, направо си го искаха), но не го направих. Ако всеки постъпва така - явлението ще бъде изкоренено много бързо. За съжаление българинът предпочита да "дава" и в резултат подхранва корупцията.
                          He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                          Коментар


                          • Уорлик

                            (Как съдите кои точно богати и влиятелни хора манипулират системата?)

                            Уорлик:
                            Не е моя работа да посочвам имена. Но българите виждат много хора, които са подозирани в различни неща, свободно да ходят по улиците на София.

                            Нека ви дам друг пример - КАТ. При вас е някак си е ОК, ако ви спрат за нарушение да дадете подкуп. Знам за пътни полицаи, които дори връщат ресто. Ако в САЩ полицай получи пари, той ще бъде моментално уволнен. Най-малкото. И защо тук това да не може да стане?

                            Обикновените хора също трябва да кажат стига.
                            "the trend is your friend until the end..."

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                              Здравейте

                              Някога се питам.........как хора работещи в нашата съдебна система си лягат вечер,как затварят очи.и спокоен ли е сънят им.Тази бивша съдиййка ,която е била пияна и убила човек е била съдена от неин колега.Този неин колега дали не го фризе съвестта ,че е пуснал на свобода един УБИЕЦ.Че безнаказано някой след като е УБИЛ се разхожда по улицата.

                              За Ковачки е ясно.За милиони няма закони,за кокошка няма прошка.

                              Интересно ми е какво би казал по темата съфорумецът netware5.Знаем ,че е държавен служител ,на висок пост.Аз лично ценя мненията му,не че винаги съм съгласен с тях,но си личи че са писани от ерудиран човек.....освен като се зачекнат с Джей

                              ....Интересно ми е какво му е мнението за това...дали на съдия ,чийто заплата се плаща от данъкоплатеца е правилно да се дава такава при положение ,че пуска УСЛОВНО човек укрил данъци за близо 17мил лева.

                              Аз вообще не съм и допускал ,че Коваяки ще лежи.И ми е чудно.....колко трябва да измами държавата за да лежи ефективно.И защо хора,чиято заплата плаща държавата от НАшИТЕ данъци не защитават ДЪРЖАВНИЯТ интерес

                              Нетваре5 ..ще се радвам да чуя мнението ти
                              мнението ти е много добро и напълно основателно . но насочваш въпросите към неправилни хора . защо питаш някой некадрник от държавната администрация? нали именно заради тях България е на подобно дередже - от "велики управници" и държавни служители на висок пост които държавата ги хрантути щото половината от тях не стават за друго освен да ръсят глупости наляво-надясно както прави и уважаемия мрежест , който дрънка нема такива измишльотини . защо да си плащам данъците аз в тая държава след като подобни некадърници и продажници окепазиха цялата държава? или да плащам вересиите на Хотелчев и други подобни ....
                              именно заради такива хора държавата е в това плачевно състояние - а пък на всичкото отгоре им плащаме заплатите - ние българските данъкоплатци за да може те да развалят всичко и да разсипват бизнеса и да карадат като за световно .
                              докато тази сволач не се махне от държавната администрация и упрваление България НИКОГА няма да се оправи. а тя няма да се махне , като гледамм накъде вървят нещата......

                              Коментар

                              Working...
                              X