IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Застраховка със спестовен характер или не?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от voodooHunter
    +++, наистина е така! аз преди години се опитах да установа това за застраховките си в Алианц. По никакъв начин не искаха да ми кажат, само увъртаха. След което им бойкотирам всякакви застрахователни продукти със спестовен характер. Нито ти казват колко пари са спестени, нито ти казват каква доходност са ти начислили за годината. Пълна непрозрачност. Законодателя трябва да регулира този пазар. Например в пенсионните фондове нещата са на порядъци по-прозрачни и изяснени.
    Айде, малко по-сериозно, а? Че то като махленски форум стана

    Няма компания, която да откаже подобна информация на клиентите си, даже и на хартиен носител могат да ти дадат с падежите, натрупаната доходност, право на откуп към момента и т.н.

    П.П. Ако си питал портиера, нормално да не е знаел чиляка - шегичка

    Чиърс!

    Коментар


    • +++, наистина е така! аз преди години се опитах да установа това за застраховките си в Алианц. По никакъв начин не искаха да ми кажат, само увъртаха. След което им бойкотирам всякакви застрахователни продукти със спестовен характер. Нито ти казват колко пари са спестени, нито ти казват каква доходност са ти начислили за годината. Пълна непрозрачност. Законодателя трябва да регулира този пазар. Например в пенсионните фондове нещата са на порядъци по-прозрачни и изяснени.

      Коментар


      • Както почти всички знаят в животозастраховането няма обезщетяване, а изплащане на застрахователни суми. Затова съвета ми към всички, които искат да заложат кинти в тези договори е да търсят или договарят по-високи проценти при временна загуба на трудоспособност. Не препоръчвам да се включват в полицата покриване на временна загуба от заболявания, защото е скъп риск, а болнични се вземат доста трудно(обикновено застрахователите обещават плащане за дни болнични, които много трудно ще ви бъдат издадени за съответното заболяване). Към феновете на застраховките със "спестовен характер" - това което трябва да знаят е, че най-пазената тайна в повечето застрахователни компании е така наречения "% на математическия резерв", който всъщност е частта от месечната или годишната вноска, която остава и се трупа за застрахования, и върху нея се начислява "доходност". Когато застрахователния агент или служителката в офиса ви казват, че като внесете Х ще получите Х + У% волно или не ви заблуждава, защото няма как да знае колко е матем. резерв и доходността от инвестиране на матем. резерв за срока на застраховката.

        Коментар


        • За мнения и предложения, относно нашата компания, можете да посетите официалният и БЛОГ - там можете свободно да коментирате и да кажете това, което мислите за нас:

          http://blog.kd-life.bg/
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Пример 1:

            24-годишен момък, застрахователна сума 10 000 кинта, срок на застраховка 30 години - еднократна вноска 1386 кинта, годишна вноска - 76 кинта, шестмесечна - 38 кинта.

            Пример 2:

            20-годишен момък, застрахователна сума 20 000 кинта, срок - 1 година, еднократна премия - 59 кинта.

            Пример 3:

            18-годишна девойка, застрахователна сума 30 000 кинта, срок 1-година, еднократна вноска - 52 кинта.

            Пример 4:

            28-годишна дама - застрахователна сума 20 000 кинта, срок - 20 годинки, годишна вноска - 72 кинта, еднократна - 1010 кинта.

            При еднократно плащане на премии има откупна стойност.


            Най-тънкото - 18-годишна девойка - застрахователна сума 5 000 кинта, еднократна премия - 8.69, за момък със същите параметри - премия - 13.83 кинта.

            Нещо по-сосно - 35-годишен мъж - застрахователна сума - 100 000 кинта, срок - 1 годинка, премия - 467 кинта. За дама със същите параметри - 286 кинта премия.




            Мисля секси е, ама няма спестовен елемент - само каско върху кожичката... ;-) Може да се добави нетрудоспособност, а тоже и заболяване...
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Вече си имаме застраховка без спестовен елемент - срок - може и година, условията са изгодни, сиреч тънко е. ;-)

              Подробности - скоро - сега я разучавам.... :-)
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Оран Гутан
                Първоначално изпратено от Императорът
                По отношение на доходността - ами например нашият фонд Акции е назад за последната година, естествено, но с доста по-малко от сривът на борсата. А фондът ни в облигации е дори малко на печалба за последни 12 месеца.
                Каква доходност бе Императоре!? Мислех че ясно съм го написал. Интересува ме това http://www.allianz.bg/site/index.php?page=protection
                Рискове - смърт, трайна загуба на работоспособност (най-вече първото разбира се). Искам да осигуря близък човек, най-вече ако внезапно се случи нещо с мене (примерно ме уцели метеорит или падне някоя престаряла софийска сграда на главата ми). Благодаря на отзовалите се да пишат и лек и успешен ден им желая на този петък тринадесети, а утре да изкарат хубава вечер с човек който ги обича или те обичат.
                Такива застраховки бол. И не се различават много по условията, просто избираш по сериозна фирма. Проблема е че се покриват само рискове от злополуки. Ако недай си боже се разболееш от нещо сериозно, а то може да се случи на всеки, в БГто НЯМА застраховка която да покрива лечение.

                Коментар


                • Застраховката на запад е нещо нормално

                  в България е леко несериозно отношението към тези неща

                  Застраховка
                  Недвижими имоти [URL=http://bit.

                  Коментар


                  • Не

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от divinesweet
                      marandi една малка забележка от мен.
                      Сладко бебе, хубавото е, че мастър Гучи е разбрал, а това е най-важното, налЕ?

                      Техническият език е хубаво нещо, но обикновено е малко "неразбираем" за тия, които са извън материята. Мастър Гучи е юрист доколкото знам и съм далеч от идеята, че не може да справи сам, ако реши по изучаването на термините и продуктите.

                      Ама, той си попита "простичко" и аз му отговорих в същия стил - хихихи

                      П.П. Знам, че има много добри професионалисти в този форум, което е радващо!

                      Чиърс!

                      П.П.П. Мразя да правя реклами, но ще си позволя да насоча мастър Гучи към един подобен продукт на ДЗИ, да попрегледа Общите условия, мисля че ще му допаднат, излиза малко "по-скъп" от по-орязаните подобни на пазара, понеже сподели, че става дума за него. По памет мисля, че поемаха освен фатален край, трайна, временна заг. трудоспособност от злоп., също и акутно заболяване, някои от общо, оперативно лечение, болничен престой и т.н. при избрани от клиента лимити - дано не съм заблудил само, че в момента нямам време да си припомням Общите му условия, но беше хубав продукт.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът
                        По отношение на доходността - ами например нашият фонд Акции е назад за последната година, естествено, но с доста по-малко от сривът на борсата. А фондът ни в облигации е дори малко на печалба за последни 12 месеца.
                        Каква доходност бе Императоре!? Мислех че ясно съм го написал. Интересува ме това http://www.allianz.bg/site/index.php?page=protection
                        Рискове - смърт, трайна загуба на работоспособност (най-вече първото разбира се). Искам да осигуря близък човек, най-вече ако внезапно се случи нещо с мене (примерно ме уцели метеорит или падне някоя престаряла софийска сграда на главата ми). Благодаря на отзовалите се да пишат и лек и успешен ден им желая на този петък тринадесети, а утре да изкарат хубава вечер с човек който ги обича или те обичат.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Оран Гутан
                          Рискова застраховка живот (без разните му спестовни елементи). Бих искал някакво мнение за коректността на застрахователите при настъпване на застрахователното събите. Или е все тая - ДЗИ, Алианц, Граве.
                          Ако не дай боже настъпи събитие, включено в покритието, не се съмнявай, че ще платят.

                          По отношение на доходността - ами например нашият фонд Акции е назад за последната година, естествено, но с доста по-малко от сривът на борсата. А фондът ни в облигации е дори малко на печалба за последни 12 месеца.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • marandi една малка забележка от мен.
                            застраховка живот- е само и единствено животозастраховане! от там и името онова в общото си е само злополука! няколко важни разлики:
                            1. почти никой не предлага покритие на риска заболяване по застраховка злополука. и да го има то ще е с ограничение само до някои категори заболявания- например професионално или акутно или общо. но никой не предлага комбинация от всички. да не забравяме че остават и естествените причини да се задейства застраховката;
                            2. няма компания по общо, която да предложи дори и груб аналог на застраховка живот за срок над 5 години. за сравнение: рискова застраховка живот на нашия пазар се предлага за срок и до 51 години

                            Tradanza кои е този продукт на алианц!? за срок над 5 години

                            и пак за коректноста към Оран Гутан! всички плащат! щото са длъжни по кодекс! въпросът е доколко информиран е бил вашия избор!
                            застраховането НЕ Е занаят, а ПРОФЕСИЯ!
                            http://www.broko.bg/blog

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Оран Гутан
                              Рискова застраховка живот (без разните му спестовни елементи). Бих искал някакво мнение за коректността на застрахователите при настъпване на застрахователното събите. Или е все тая - ДЗИ, Алианц, Граве.
                              Понеже уважавам мастър Гучи, ще му драсна

                              По принцип застраховка-живот може да е от Животозастраховане, може и да е от Общо.

                              При Общо застраховане, за което предполагам, че е насочен въпроса, понеже да не бъдела със спестовен елемент има доста варианти - от т.нар. "ученически" до пенсионери, които работят рискови професии, съгласно член 52 от ЗБУТ, които са за сметка на работодаля.

                              Та, плащат се определено щетите и по тези продукти, но зависи от обхвата на действие на злополуката - трудова, битова / някои поемат и акултни заболявания /.

                              П.П. Мога да дам за пример безумието на народните представители да задължават работодателите да сключват полици за труд. злополука на раб. места чрез Службите по трудова медицина за рисковите професии, определени по Класификатора за икономически дейности и посредством НОИ и неговия среден коефициент на трайна загуба на трудоспособност "измерван" уж всяка година.

                              Та, по приетата наредба при временна загуба на трудоспособност от злополука, бяха приети едни % - 3 - 5 - 10, ако не се лъжа от официалното месечно възнаграждание, което е равно на ......... пълен смях / демек на 300 лв/месец за 30 дни болнични да кажем = на 5% от тази сума = "цели" 15 лв обещетение.

                              По памет цитирам наредбата, да не ме заяде някой колега, но принципът си е този

                              Та, добре че Застрахователите предложиха по този риск да се покриват и по-големи суми, че да има смисъл от това.

                              Имам няколко случая с трайна загуба 70% и се плаща, реклами на компании не искам да правя, понеже работя с почти всички.

                              Поздрави!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Оран Гутан
                                Рискова застраховка живот (без разните му спестовни елементи). Бих искал някакво мнение за коректността на застрахователите при настъпване на застрахователното събите. Или е все тая - ДЗИ, Алианц, Граве.
                                Алианц

                                Коментар

                                Working...
                                X