IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
    Аз говоря за инвестиционна част на застраховката живот, не за рисковата.
    За мен по-добрият вариант е рискова застраховка "Живот" + сам си инвестираш парите.Застраховка с рискова и спестовна част води до доста недоразумения с клиентите, нагледал съм се на такива случаи.И после застрахователите излизат черни...без да са виновни в случая.
    Недоразумения има само когато им е продадено некадърнически или направо негоднически. Нагледал съм се на случаи, когато на думи човекозастрахователят продава не застраховка, а нещо като бамков депозит със супервисока лихва... и след две години клиентът с двайсетгодишният договор пъква в кантората и вика: "Срокът ми изтече, искам да си взема влога плюс двайсетте процента лихва." Може да мислиш, че се бъзикам, но с ушите си съм чувал това !!!
    От друга страна не че се фукам, но аз още нямам откупена човекозастраховка от клиентският ми портфейл толкова години вече... защото аз обяснявам на хората същността на продуктът почтено и честно, а не да мошшшшеничествам с тях само и само да направя продажбичката и да взема комисионченцето.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от МВеселинов Разгледай мнение
      Така като гледам заглавието на темата...малко ми се губи смисъла. Как така "изгоден"? Вие печалба ли искате да направите от застрахователната компания? Няма как да стане! Ако застрахователят е на +, то и вие ще сте...важи и обратното. Тъй като аз продавам продукти на компанията ING мога да препоръчам тях. Разгледайте ги, сравнете ги и си преценете. За повече информация драснете въпросче. И не забравяйте, че Христос воскресе!

      Хайде де, че няма как да стане !!! Простата застраховка с 2% доходност е така нагласена, че човекът да излезе на около нулата, ако е млад, а ако е по-възрастен, ще е назад дори накрая... и консултантът ще му каже: Нищо от това - ти имаше защита, добре е, че не си пукнал, нали? - Само ако човекът си намалява данъците, ще избегне увътрянето.
      ...но ако продуктът има доходност 6-8% или дори 10% средногодишно? Няма ли човекът да е сериозно на плюс? Какво еретическо има мисълта щом човекозастрахователят печели, да печели и клиентът? Аз мисля, че така и трябва да бъде.
      Сам аз никога не бих си направил проста спестовна човешка застраховка - и затова никога не бих предложил такова нещо на клиентът си.

      Востина возкресе, млади момко и колега.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Говоря общо, приятелю. И аз инвестирам, и аз имам наблюдения. Работата е там, че тук се дават съвети на "непросветените", нали? Не да си мерим....доходностите. С една застраховка покриваме 2 риска, нали така? От тази гледна точка също е по - добрият вариант. Успех и на теб.
        Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
        Чекай, чекай малко. Занимавам се със застраховане (общо де ), така че имам доста контакти в ЖЗ компании и няма да ми трябва "финансов консултант".
        Искаш да ми кажеш, че ако например с 20 000 евро/долара направя възможно най-простата и елементарна инвестиция - купя ETF върху няколко индекса - СиП 500, Стокс 600/50, Развиващи се пазари и т.н. и платя еднократна такса на брокера + годишната такса поддръжка на компанията, която менажира фондовете ще ми излезе по-скъпо и неизгодно отколкото през ЖЗ компания, така ли?
        Разбирам ентусиазма ти да продаваш, но приеми го като приятелски съвет - пропускай заучените фрази от рода на "С добър финансов консултант можеш да достигнеш доходността, която желаеш на парите си, като и минимизираш риска, чрез възможности, които дават компаниите. "
        Успех в продажбите.
        Младостта е оръжие.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от МВеселинов Разгледай мнение
          Ето това не е "изгоден" вариант, анди. Таксите, които ще плащаш когато сам инвестираш парите си ще са много по - високи, отколкото при инвестиционна застраховка живот. От там насетне застрахователните компании инвестират парите на клиентите чрез взаимни фондове, което е много по - добър вариант. С добър финансов консултант можеш да достигнеш доходността, която желаеш на парите си, като и минимизираш риска, чрез възможности, които дават компаниите. Така, че: харесай си компания и продукт и намери ТВОЯ ФИНАНСОВ КОНСУЛТАНТ.
          Чекай, чекай малко. Занимавам се със застраховане (общо де ), така че имам доста контакти в ЖЗ компании и няма да ми трябва "финансов консултант".
          Искаш да ми кажеш, че ако например с 20 000 евро/долара направя възможно най-простата и елементарна инвестиция - купя ETF върху няколко индекса - СиП 500, Стокс 600/50, Развиващи се пазари и т.н. и платя еднократна такса на брокера + годишната такса поддръжка на компанията, която менажира фондовете ще ми излезе по-скъпо и неизгодно отколкото през ЖЗ компания, така ли?
          Разбирам ентусиазма ти да продаваш, но приеми го като приятелски съвет - пропускай заучените фрази от рода на "С добър финансов консултант можеш да достигнеш доходността, която желаеш на парите си, като и минимизираш риска, чрез възможности, които дават компаниите. "
          Успех в продажбите.

          Коментар


          • Ето това не е "изгоден" вариант, анди. Таксите, които ще плащаш когато сам инвестираш парите си ще са много по - високи, отколкото при инвестиционна застраховка живот. От там насетне застрахователните компании инвестират парите на клиентите чрез взаимни фондове, което е много по - добър вариант. С добър финансов консултант можеш да достигнеш доходността, която желаеш на парите си, като и минимизираш риска, чрез възможности, които дават компаниите. Така, че: харесай си компания и продукт и намери ТВОЯ ФИНАНСОВ КОНСУЛТАНТ.
            Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
            Аз говоря за инвестиционна част на застраховката живот, не за рисковата.
            За мен по-добрият вариант е рискова застраховка "Живот" + сам си инвестираш парите.Застраховка с рискова и спестовна част води до доста недоразумения с клиентите, нагледал съм се на такива случаи.И после застрахователите излизат черни...без да са виновни в случая.
            Младостта е оръжие.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
              Аз говоря за инвестиционна част на застраховката живот, не за рисковата.
              За мен по-добрият вариант е рискова застраховка "Живот" + сам си инвестираш парите.Застраховка с рискова и спестовна част води до доста недоразумения с клиентите, нагледал съм се на такива случаи.И после застрахователите излизат черни...без да са виновни в случая.
              Аз съм си с чисто рискова. Все си мисля, че мога да си губя сам парите по-добре отколкото ми ги губят застрахователните компании

              Коментар


              • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                Тя, застраховката, си е застраховка... има си своите ползи и не би трябвало да се разглежда, като инвестиция.
                Аз говоря за инвестиционна част на застраховката живот, не за рисковата.
                За мен по-добрият вариант е рискова застраховка "Живот" + сам си инвестираш парите.Застраховка с рискова и спестовна част води до доста недоразумения с клиентите, нагледал съм се на такива случаи.И после застрахователите излизат черни...без да са виновни в случая.

                Коментар


                • Застраховка "Живот"

                  Така като гледам заглавието на темата...малко ми се губи смисъла. Как така "изгоден"? Вие печалба ли искате да направите от застрахователната компания? Няма как да стане! Ако застрахователят е на +, то и вие ще сте...важи и обратното. Тъй като аз продавам продукти на компанията ING мога да препоръчам тях. Разгледайте ги, сравнете ги и си преценете. За повече информация драснете въпросче. И не забравяйте, че Христос воскресе!
                  Младостта е оръжие.

                  Коментар


                  • Тя, застраховката, си е застраховка... има си своите ползи и не би трябвало да се разглежда, като инвестиция.

                    Коментар


                    • Не че съм противник на застраховките живот свързани с инвестиционен фонд обаче най-често фондът представлява Х% депозити + У% в някой широк индекс СиП500, Стокс600 и т.н. Нещо не виждам особено много смисъл и логика?
                      То не е и доверително управление или някой да следи и да гони определени компании.
                      Купували ETF върху Stoxx 50, а останалите пари в депозит - трябва малко да се постараят...
                      Last edited by andy2000; 12.04.2015, 13:00.

                      Коментар


                      • Явно и тук трябва да се следи за такси.Дано са само за застраховките свързани с инвестиционни фондове.Иначе МВеселинов и прав.Всеки си преценя за себе си.Според мен гонейки 10% доходност ти не си спестител, а си инвеститор.Някои хора (80-90% от "инвеститорите") гордо именувайки се с последното прозвище не усещат как накрая са вътре и то с двата крака.Разбира се тук във форума всички правят 50-60% годишно и са преуспели пичове, по които жените въздишат.Както и да не , да не измествам темата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
                          Мерси за отговора, но в сайта на Алианц имаше и допълнителна (при ръст на финансовите пазари) плюс гарантираните 2%, но явно нещо съм се объркал.
                          Значи това е при спестовна застраховка, също така и рентна. Може да дават нещо отстрани, но това е, ако има по-висока доходност и ако решат да я разпределят.
                          Обикновено при разработките се борави с примерна доходност, но тя не е гарантирана.
                          Другото, което се предлага от пазара е тези застраховки, които са свързани с инвестиционни фондове и тогава, ако има ръст на пазара има печалби. Ако няма ръст - няма печалби, но и в двата случая такси за компанията се отчисляват.

                          Коментар


                          • Застраховка "Живот"

                            Всеки клиент трябва да получи продукт според неговите нужди и желания. Няма по - добър или по - лош продукт. Има подходящ или неподходящ продукт. Не би трябвало консултантите да прикриват някои продукти, с различна за тях цел. Едни хора са готови да поемат голям риск за достигане на тези 10 - 12% доходност, други не са рискови "играчи" и сигурните 2 - 3% са от първа необходимост. Вярно е също, че клиента трябва да се вслуша в съвета на финансовия консултант, но консултанта трябва да се вслуша в нуждите на клиента и да даде правилния съвет. Не заключавайте кръгозора си от възможности до един продукт или една компания. Имаш ли възможност да избираш, в крайна сметка по метода на отсяването ще достигнеш до ТВОЯ ПРОДУКТ.
                            Младостта е оръжие.

                            Коментар


                            • Мерси за отговора, но в сайта на Алианц имаше и допълнителна (при ръст на финансовите пазари) плюс гарантираните 2%, но явно нещо съм се объркал.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
                                Направи ми впечатление, че в едни примери които дават Алианц за стандартната си застраховка живот пише 2% гарантирана техническа лихва.Тоест тези застраховки имат гарантирана минимална доходност за 20-тте години примерно на срока или нещо се обърквам?
                                Техническата лихва се отразява веднага в полицата и това е застрахователната сума. Това е минимално-гарантираната доходност на математическия резерв на застраховката.
                                Следователно, ако доходността на инвестициите е до 2% няма да се получи допълнителна доходност по застраховката.

                                Коментар

                                Working...
                                X