IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Затова има избор между ного фондове. Като започне спих като през Осма - да избягаш в нискорисков и вместо 50% да загубиш 10%. Когато пазарът удари дъно и почва да възстановява, връщаш във високодоходния - изчислявал съм за нашите фондове - че който е стартирал преди 10 години и е направил това - да смени от високодоходен към нискорисков и обратно, е повишил доходността си за периода с 50%.

    Питаш кое е по-сгодно - да инвестираш сам или през човешка застраховка - ами дай да се срещнем най-накраят - ще изчислиш, ще прецениш - и ако решиш, че човешката ти е по-сгодна - аз: на твое разположение.
    Импе превръщаш го в спекула вече.Как ще предвидиш този спих и после ъпа.Ми играй директно по борсите тогава.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Може да има такъв продукт с гарантирана някаква доходност, но ако инвестицията е доста нискорискова - а оттам с малка доходност. Дали ще е проста човешка с 2% техническа лихва или "инвестиционна" с 90% гарантирана доходност от 3-4% и 100% гарантирани вноски - няма голяма разлика.
      Апропо - какво означава "гарантирани вноски" - откъде компанията си прави удръжките?
      Незнам удръжки от къде се правят по простата причнина, че никъде не е упоменато за тях в сайтовете на съответните дружества
      п.п. Ако се правят ъдръжки от 2%лихва не се ли обезмислят нещата?
      Last edited by nedev75; 12.04.2015, 18:44.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
        Спестовната част на застраховката как може да ти е гарантирана?
        При едни 50% жмуц в посока надолу целият фонд ще е с 50% надолу, ако предположим, че траква индекса 1:1. Как тогава могат да ти гарантират главницата? Някак ми се струва невъзможно, нали при криза ще са у киреча?
        Затова има избор между ного фондове. Като започне спих като през Осма - да избягаш в нискорисков и вместо 50% да загубиш 10%. Когато пазарът удари дъно и почва да възстановява, връщаш във високодоходния - изчислявал съм за нашите фондове - че който е стартирал преди 10 години и е направил това - да смени от високодоходен към нискорисков и обратно, е повишил доходността си за периода с 50%.

        Питаш кое е по-сгодно - да инвестираш сам или през човешка застраховка - ами дай да се срещнем най-накраят - ще изчислиш, ще прецениш - и ако решиш, че човешката ти е по-сгодна - аз: на твое разположение.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
          Ако в крайна сметка купиш директно при спад на пазарите си в киреча с едно 5-15%.Ако е през животозастраховател вноските не са ли гарантирани?Примерно една компания видях че имат една застраховка вързана с фонд, която гарантира 90% от максимално достигнатата доходност на фонда през целия срок на застраховката, както и 100% от вноските?
          Така че в крайна сметка има ли опасност да си вътре и от към главница?
          Може да има такъв продукт с гарантирана някаква доходност, но ако инвестицията е доста нискорискова - а оттам с малка доходност. Дали ще е проста човешка с 2% техническа лихва или "инвестиционна" с 90% гарантирана доходност от 3-4% и 100% гарантирани вноски - няма голяма разлика.
          Апропо - какво означава "гарантирани вноски" - откъде компанията си прави удръжките?
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Еми така излиза на пръв поглед.Може и да има нещо завъртяно.
            http://www.grawe.bg/bg/grawe_profit_garant.htm#657-tab

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
              Ако в крайна сметка купиш директно при спад на пазарите си в киреча с едно 5-15%.Ако е през животозастраховател вноските не са ли гарантирани?Примерно една компания видях че имат една застраховка вързана с фонд, която гарантира 90% от максимално достигнатата доходност на фонда през целия срок на застраховката, както и 100% от вноските?
              Така че в крайна сметка има ли опасност да си вътре и от към главница?
              Спестовната част на застраховката как може да ти е гарантирана?
              При едни 50% жмуц в посока надолу целият фонд ще е с 50% надолу, ако предположим, че траква индекса 1:1. Как тогава могат да ти гарантират главницата? Някак ми се струва невъзможно, нали при криза ще са у киреча?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                Хуу де, конкретен въпрос ти зададох. Клиент съм, малко по-в час от масата и ти го первам този въпрос.Какъв е отговора?

                Искаш да ми кажеш, че ако например с 20 000 евро/долара направя възможно най-простата и елементарна инвестиция - купя ETF върху няколко индекса - СиП 500, Стокс 600/50, Развиващи се пазари и т.н. и платя еднократна такса на брокера + годишната такса поддръжка на компанията, която менажира фондовете ще ми излезе по-скъпо и неизгодно отколкото през ЖЗ компания, така ли?

                Ако ми е по-изгодно от гледна точка на всите видове такси ти ставам клиент на мига!
                Ако в крайна сметка купиш директно при спад на пазарите си в киреча с едно 5-15%.Ако е през животозастраховател вноските не са ли гарантирани?Примерно една компания видях че имат една застраховка вързана с фонд, която гарантира 90% от максимално достигнатата доходност на фонда през целия срок на застраховката, както и 100% от вноските?
                Така че в крайна сметка има ли опасност да си вътре и от към главница?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от МВеселинов Разгледай мнение
                  Говоря общо, приятелю. И аз инвестирам, и аз имам наблюдения. Работата е там, че тук се дават съвети на "непросветените", нали? Не да си мерим....доходностите. С една застраховка покриваме 2 риска, нали така? От тази гледна точка също е по - добрият вариант. Успех и на теб.
                  Хуу де, конкретен въпрос ти зададох. Клиент съм, малко по-в час от масата и ти го первам този въпрос.Какъв е отговора?

                  Искаш да ми кажеш, че ако например с 20 000 евро/долара направя възможно най-простата и елементарна инвестиция - купя ETF върху няколко индекса - СиП 500, Стокс 600/50, Развиващи се пазари и т.н. и платя еднократна такса на брокера + годишната такса поддръжка на компанията, която менажира фондовете ще ми излезе по-скъпо и неизгодно отколкото през ЖЗ компания, така ли?

                  Ако ми е по-изгодно от гледна точка на всите видове такси ти ставам клиент на мига!

                  Коментар


                  • Би трябвало да е. Поне финансово грамотен. Пак повтарям - не вадете празни изводи за цялото общо от частното.
                    Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                    И да не би консултанта да е по грамотен от мен че да ме съветва.нали ги знам как ги подбират
                    Младостта е оръжие.

                    Коментар


                    • В някои коментари споделяше мнения за ролята на продължителността на застраховката/спестовния продукт. По - продължителната чисто спестовна застраховка(над 15г) не е лош продукт, и съществуват хора, на чиито критерии ще пасне. Твоето НЕРАЗБИРАНЕ в случая е пречка. Пак идваме до ролята на финансовия консултант. Знам, клише е, знам - млад и зелен съм, но аз не съм търговец, драги "човекозастрахователи"...
                      Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Хайде де, че няма как да стане !!! Простата застраховка с 2% доходност е така нагласена, че човекът да излезе на около нулата, ако е млад, а ако е по-възрастен, ще е назад дори накрая... и консултантът ще му каже: Нищо от това - ти имаше защита, добре е, че не си пукнал, нали? - Само ако човекът си намалява данъците, ще избегне увътрянето.
                      ...но ако продуктът има доходност 6-8% или дори 10% средногодишно? Няма ли човекът да е сериозно на плюс? Какво еретическо има мисълта щом човекозастрахователят печели, да печели и клиентът? Аз мисля, че така и трябва да бъде.
                      Сам аз никога не бих си направил проста спестовна човешка застраховка - и затова никога не бих предложил такова нещо на клиентът си.

                      Востина возкресе, млади момко и колега.
                      Младостта е оръжие.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                        И да не би консултанта да е по грамотен от мен че да ме съветва.нали ги знам как ги подбират
                        А за инвестиционен консултант нямаше ли някакъв лиценз?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от МВеселинов Разгледай мнение
                          Ето това не е "изгоден" вариант, анди. Таксите, които ще плащаш когато сам инвестираш парите си ще са много по - високи, отколкото при инвестиционна застраховка живот. От там насетне застрахователните компании инвестират парите на клиентите чрез взаимни фондове, което е много по - добър вариант. С добър финансов консултант можеш да достигнеш доходността, която желаеш на парите си, като и минимизираш риска, чрез възможности, които дават компаниите. Така, че: харесай си компания и продукт и намери ТВОЯ ФИНАНСОВ КОНСУЛТАНТ.
                          И да не би консултанта да е по грамотен от мен че да ме съветва.нали ги знам как ги подбират

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от МВеселинов Разгледай мнение
                            Така като гледам заглавието на темата...малко ми се губи смисъла. Как така "изгоден"? Вие печалба ли искате да направите от застрахователната компания? Няма как да стане! Ако застрахователят е на +, то и вие ще сте...важи и обратното. Тъй като аз продавам продукти на компанията ING мога да препоръчам тях. Разгледайте ги, сравнете ги и си преценете. За повече информация драснете въпросче. И не забравяйте, че Христос воскресе!
                            И още нещо: ако си истински човекозастраховател, би трябвало да знаеш, че ако имаш високодоходен застрахователен продукт, застрахователят ще те очеше значително по-малко за рискът върху кожата ти - сигурно разбираш защо.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                              Аз съм си с чисто рискова. Все си мисля, че мога да си губя сам парите по-добре отколкото ми ги губят застрахователните компании
                              То и аз умея да инвестирам, но скоро ще си направя инвестиция навън, маскирана като човешка застраховка - най-малкото за диверсификация на световните пазари, заради голямата гъвкавост, несеквестируемостта и останалите плюсове - а и не на последно място защото с атаката срещу пенсионните компании и АДСИЦ-овете управляващите убиха всичко детско в мене - и - убеждавайки се за пореден път, че държавата се управлява от пълни дебили, престъпници и безочливи кретени - и затова е по-добре да инвестирам поне част от парите си там, където картофоглавият наглец и слугите му не могат да барат.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                                Не че съм противник на застраховките живот свързани с инвестиционен фонд обаче най-често фондът представлява Х% депозити + У% в някой широк индекс СиП500, Стокс600 и т.н. Нещо не виждам особено много смисъл и логика?
                                То не е и доверително управление или някой да следи и да гони определени компании.
                                Купували ETF върху Stoxx 50, а останалите пари в депозит - трябва малко да се постараят...
                                Има различни фондове, драги - има различни фондове. Кеф ти каквато искаш стратегия - избор - голям.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X