IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
    А за инвестиционен консултант нямаше ли някакъв лиценз?
    никакъв лиценз нема .това са застрахователни агенти ама за по престижно им викат инвестиционни консултанти

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
      е не така с лошо де . аз не съм те обиждал. а имот си имам без кредит
      Имаш си затова ли си вездесъщ? Като не умееш да си кредитибилен , всички ти пречат така ли?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бедният landlord
        А ти си абсолУно неграмотен калтак! За неграмотните калтаци кредитите са нещо лошо. За неграмотните калтаци в БГ покупката на имот е нещо лошо. Затова плувай в канализационе калтак неграмотен и не се намесвай в теми които не са ти ясни.
        е не така с лошо де . аз не съм те обиждал. а имот си имам без кредит

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Ами за повечето продукти не трябва ного мозък - то затова повечето агенти си се занимават само с граждански и най-простите жилищни застраховчички. За тебе са "глупости", ама това е един от най-големите световни бизнеси. А за финансовите институции - ти първо виж нивото на министърчето и на шефката на бюджетната комисия, а после говори за финансова грамотност.

          Апропо - изискванията може да са елементарни, но от 100 кандидати само 7-8 са успешни - проста статистика. Щото то не е само да назубриш 2-3 продукта и: пей сърце. Това е една от професиите, които носят най-голямо личностно усъвършенстване в ного насоки.
          познавам един от тия успешните агенти. абсолутно не познава числата

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
            би трябвало ама не е. дори от средностатистическия гражданин не е по грамотен. гледах обяви за работа за застрахователни агенти. изискванията са елементарни. той ако е грамотен финансово нема да се занимава с глупости а ще работи в някоя фин. институция
            Ами за повечето продукти не трябва ного мозък - то затова повечето агенти си се занимават само с граждански и най-простите жилищни застраховчички. За тебе са "глупости", ама това е един от най-големите световни бизнеси. А за финансовите институции - ти първо виж нивото на министърчето и на шефката на бюджетната комисия, а после говори за финансова грамотност.

            Апропо - изискванията може да са елементарни, но от 100 кандидати само 7-8 са успешни - проста статистика. Щото то не е само да назубриш 2-3 продукта и: пей сърце. Това е една от професиите, които носят най-голямо личностно усъвършенстване в ного насоки.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              Шегуваш си, нали ?
              В случай, че така продаваш продукта си (т.е. разчитайки на чуждата не информираност) - един съвет от мен ...
              Смени метода или ... професията.
              Нищо лично
              Напротив - разчитам на чуждата ИНФОРМИРАНОСТ. Клиентът трябва да бъде запознат с всички детайли, възможности и рискове - за да е доволен и да ми води още клиенти, а не да ме ругае.
              Ако ти беше прав - хората щяха да ме ругаят и да си прекратяват договорите... по-долу написах, че откак се занимавам с това (от Осма година) - досега нито един мой личен клиент не си е прекратил човешката застраховка. И това го казвам съвсем сериозно и отговорно... така че не виждам защо да сменям професията.

              И аз нищо лично.

              Сигурно не си разбрал мисълта ми - не искам да кажа, че всеки би трябвало да ПРЕДВИДИ спихването, а че самото спихване в световен мащаб бе постоянно коментирано и обсъждано по всички медии. Който е искал да играе заешката, имал е достатъчно време да го стори.

              Лично аз, като частно лице инвеститор - имах септември Седма една щура идея - да продам всичко и да си купя златни монети и да си играя на Чичо Скруч... после се оказа, че точно тая "глупост" е трябвало да сторя.
              Апропо - сега - на ного по-ниски цени и индекси - имам значително по-висока дивидентна доходност от Шеста-Седма... което пък не е зле, въпреки онази грешка. Просто подцених световната заювщина - и никога не съм отричал това.
              Last edited by Императорът; 12.04.2015, 21:06.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                ти тия дето продаваха осма година, не ги ли именуваше заювци?
                Това че съм рискувал своите пари, не означава, че бих рискувал парите на клиентите. Тия, които бягаха дори в началото на девета година - не бяха ли заювци и планктони?
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Недев - ти не си никакъв инвеститор и нямаш понятие от финансови пазари. Това, което започна краят на Седма и началото на Осма само слепец можеше да го проспи. Спихът продължи ШЕСТНАДЕСЕТ МЕСЕЦА и който е искал, имал е достатъчно време да реагира. Дори НЕреагиралите със застраховки, инвестиращи във фонда, който разглеждах имат сериозна доходност, защото ръстът след кризата е много по-голям от спихът. Това, което съм изчислявал обаче е за примерен клиент, който реагира 2-3 месеца след началото на кризата и 2-3 месеца след началото на възстановяването... не става дума да смени първо в най-големият пик и после - на най-дълбокото дъно.
                  Шегуваш си, нали ?
                  В случай, че така продаваш продукта си (т.е. разчитайки на чуждата не информираност) - един съвет от мен ...
                  Смени метода или ... професията.
                  Нищо лично
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Недев - ти не си никакъв инвеститор и нямаш понятие от финансови пазари. Това, което започна краят на Седма и началото на Осма само слепец можеше да го проспи. Спихът продължи ШЕСТНАДЕСЕТ МЕСЕЦА и който е искал, имал е достатъчно време да реагира. Дори НЕреагиралите със застраховки, инвестиращи във фонда, който разглеждах имат сериозна доходност, защото ръстът след кризата е много по-голям от спихът. Това, което съм изчислявал обаче е за примерен клиент, който реагира 2-3 месеца след началото на кризата и 2-3 месеца след началото на възстановяването... не става дума да смени първо в най-големият пик и после - на най-дълбокото дъно.
                    ти тия дето продаваха осма година, не ги ли именуваше заювци?
                    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от МВеселинов Разгледай мнение
                      Би трябвало да е. Поне финансово грамотен. Пак повтарям - не вадете празни изводи за цялото общо от частното.
                      би трябвало ама не е. дори от средностатистическия гражданин не е по грамотен. гледах обяви за работа за застрахователни агенти. изискванията са елементарни. той ако е грамотен финансово нема да се занимава с глупости а ще работи в някоя фин. институция

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                        Импе, някаква конкуренция се заформя
                        Аз не я виждам - в тая област всички трябва да сме съмишленици - да информираме и учим хората - защото в нормалният свят си застраховат пръво кожата, после тухлата и накрая ламарината - само тук: обратно. 7-8% от населението има човешки застраховки - голяма част - зорлем - като изискване към кредит.

                        Момчето се нахъсва и подскача - ама - младо сърчице - не трае.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
                          Незнам удръжки от къде се правят по простата причнина, че никъде не е упоменато за тях в сайтовете на съответните дружества
                          п.п. Ако се правят ъдръжки от 2%лихва не се ли обезмислят нещата?
                          Хубаво - застрахователните компании са майкотерези и работят не само без печалба, но и поемат за своя сметка рискът върху кожата на клиентът.

                          Признай, че само си правиш майтап !!!
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Импе, някаква конкуренция се заформя

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
                              Импе превръщаш го в спекула вече.Как ще предвидиш този спих и после ъпа.Ми играй директно по борсите тогава.
                              Недев - ти не си никакъв инвеститор и нямаш понятие от финансови пазари. Това, което започна краят на Седма и началото на Осма само слепец можеше да го проспи. Спихът продължи ШЕСТНАДЕСЕТ МЕСЕЦА и който е искал, имал е достатъчно време да реагира. Дори НЕреагиралите със застраховки, инвестиращи във фонда, който разглеждах имат сериозна доходност, защото ръстът след кризата е много по-голям от спихът. Това, което съм изчислявал обаче е за примерен клиент, който реагира 2-3 месеца след началото на кризата и 2-3 месеца след началото на възстановяването... не става дума да смени първо в най-големият пик и после - на най-дълбокото дъно.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от МВеселинов Разгледай мнение
                                В някои коментари споделяше мнения за ролята на продължителността на застраховката/спестовния продукт. По - продължителната чисто спестовна застраховка(над 15г) не е лош продукт, и съществуват хора, на чиито критерии ще пасне. Твоето НЕРАЗБИРАНЕ в случая е пречка. Пак идваме до ролята на финансовия консултант. Знам, клише е, знам - млад и зелен съм, но аз не съм търговец, драги "човекозастрахователи"...
                                Моето... кое?

                                Момко, не искам да те нагрубявам, но аз когато съм започнал да продавам инвестиционни човекозастраховки, ти сигурно си се борил с учебника по химия за девети клас. Няма да те питам колко човешки си направил досега и колко пари са инвестирали клиентите в тях, защото не искам да те карам нито да се червиш, нито да лъжеш.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X