IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
    ами продавам го имота. и си земам 100% . а застраховката ако я продадеш ти удържат
    Ще ти удържат 1% - направо кожицата ще ти съдерат.
    Имотът колко време ще го продаваш? Ако случаят е спешен? Парите от застраховката със сигурност ще ги вземеш ного по-бръже - за няколко дни.

    Да подчертая - не съм против инвестиране в имоти - само казвам, че там нещата не са толкова прости, колкото изглежда на средностатистическия чушкаджия.

    И не си мисли, че те наричам: чушкаджия - просто случай от професионалната ми практика, когато едни чушкаджии решиха, че разбират от недвижими имоти.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
      Импе купих гарсониерка и ми излезе с ремонта 50К . наем 300 лева. ако сложа 50 к еднократна вноска и искам да почна да вземам пенсия веднага за 30 години колко ми е месечната пенсия
      Сигурен ли си че не бъркаш пак човекозастраховане с пенсионен фонд? За да получаваш пенсия от ПФ, трябва да си на пенсионна възраст. Ако е така - за какъв дявол ти е 30 години да получаваш пенсия - ще поискаш пожизнена.

      Ако туриш сега 50 Б и поискаш пожизнена пенсия, то за начало ще получаваш 250 кинта на месец, но тънкостта е, че пенсията ти ще се индексира - защото стартираш с 3% техническа лихва за периода през който получаваш, но ако ПФ има по-висока доходност (което няма как да не е така) пенсията се актуализира съобразно нея, тоест: ще бъде повече.
      На пръв поглед гарсониерката е по-сгодна - но покрай нея имаш разходи (данъци, периодически ремонти, после данък наследство), вероятно отвреме навреме ще остава без наематели, наемателите може да се окажат мошшшеници и да те завлекат, може районът дето е гарсониерката да се хъхризира, може да понесе щети при бедствия (което значи, че е добре да я застраховаш) и т.н. и т.н.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Факт. Да кажем: непрости, но - невежествени. Да не говорим, че огромната част не осъзнават, че инвестицията в имот нито е толкова лесна за управление, нито е толкова нискорискова, нито има нужната ликвидност, нито пък за избор и закупуване.

        Пример: имаш 100 Б и ги набичиш в имот. След 5-6 години ти потрябват 20-30 Б... какво правиш тогава?
        ами продавам го имота. и си земам 100% . а застраховката ако я продадеш ти удържат
        Last edited by nradev; 13.04.2015, 15:31.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Факт. Да кажем: непрости, но - невежествени. Да не говорим, че огромната част не осъзнават, че инвестицията в имот нито е толкова лесна за управление, нито е толкова нискорискова, нито има нужната ликвидност, нито пък за избор и закупуване.

          Пример: имаш 100 Б и ги набичиш в имот. След 5-6 години ти потрябват 20-30 Б... какво правиш тогава?
          Импе купих гарсониерка и ми излезе с ремонта 50К . наем 300 лева. ако сложа 50 к еднократна вноска и искам да почна да вземам пенсия веднага за 30 години колко ми е месечната пенсия

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Факт. Да кажем: непрости, но - невежествени. Да не говорим, че огромната част не осъзнават, че инвестицията в имот нито е толкова лесна за управление, нито е толкова нискорискова, нито има нужната ликвидност, нито пък за избор и закупуване.

            Пример: имаш 100 Б и ги набичиш в имот. След 5-6 години ти потрябват 20-30 Б... какво правиш тогава?
            не че съм фен на имотите ама ако трябва да избирам между имот и застраховка съм твърдо за имота

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
              излиза че хората много прости . 3% имат застраховка 97% са балъци и се бутат на депозити и в имоти.
              Факт. Да кажем: непрости, но - невежествени. Да не говорим, че огромната част не осъзнават, че инвестицията в имот нито е толкова лесна за управление, нито е толкова нискорискова, нито има нужната ликвидност, нито пък за избор и закупуване.

              Пример: имаш 100 Б и ги набичиш в имот. След 5-6 години ти потрябват 20-30 Б... какво правиш тогава?
              Last edited by Императорът; 13.04.2015, 15:14.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • излиза че хората много прости . 3% имат застраховка 97% са балъци и се бутат на депозити и в имоти.

                Коментар


                • Нищо лично против тебе - защото се държиш културно - за разлика от някои други.

                  Само че: ненападки - наистина е разбираш някои неща... не че това е позорно.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Недев - явно мястото ти е в БГ Мама, не тука. Ного си усърден в писането на глупости, за неща, които не разбираш.

                    Пръво за нападките към мене: ти нямаш нито капацитетът да кажеш кой е финансово гуру и кой не е финансово гуру, нито си ме разбрал какво искам да кажа - ако беше разбрал, щеше да кажеш: "Виждате ли - Императорът сам признава, че спестовните човешки са прецакани - правете си рискови".

                    За копи-пейстнатото от форумът на мамите (оттам е, нали?) - информацията първо е стара, после е валидна само за определен момент, както признаваш и сам.

                    Това което наричаш "рискова застраховка" всъщност е Злополука - рискова застраховка по принцип е друго. Няма нищо лошо в застраховка за злополука и всеки трябва да има такава - не струва ного - сам аз винаги си имам такава, но дори не я споменавам.
                    Застрахователните суми по спестовната не винаги са малки, а това, дето си го удебелил по-надолу - който не го споменава, то той е мошшшшшеник, а потенциален клиент, който сам не се досеща за това, е просто на просто: глупав. НЯМА КАК да се начислява доходност върху тази част от премията, която компанията удържа за своите разходи, за покриване на риска, за своята печалба (защото това е частна компания, а не благотворително дружество) и т.н. А за строго секретната информация - смешно твърдение - аз смятам необходимост клиентът да е известен още преди подписването за схемата, по която тези удръжки намаляват във времето - дори в нашият ПУБЛИЧЕН сайт има калкулатор, който показва това. Сега ако тая БГ Мама има "опит" от някоя потайна компания и от консултант-мошшшшеник, това не значи, че в бизнесът всички са мошшшеници.
                    За депозитите - сам знаеш, че такива с 6% лихва вечен яма... и с 3% няма май вече. Май-май вече дори простата застраховка става по-изгодно вложение? Защото тя има и друг плюс - данъчните облекчения, които реинвестирани може да носят дългосрочна доходност - но на мамата явно не са и разказали за това. Нищо чудно - попадам на хора - клиенти на други компании и колеги, които също не знаят че могат да си намаляват данъците със своята човешка застраховка - това е проява на пълен непрофесионализъм от "консултантът". Разбира се - въпреки това аз спестовна застраховка не бих си направил - и затуй по принцип не я предлагам на хората. Не намирам морално да предлагам нещо, което сам не бих си направил.
                    За инвестиционната човешка - мамата първо не знае, че не е задължително премията да се внесе еднократно - това се прави само когато човекът търси САМО инвестиция и данъчни облекчения, а не застрахователна защита. Който иска и застрахователна защита - прави си инвестиционна човешка с редовни годишни или месечни вноски - според условията на компанията. Инвестиционните може да са били "неизгодни" в определен момент и при определени условия. Зная случаи хора да правят еднократна и да вкарат куп пари в началото на ОСМА година - и то във високорисков фонд... и тия хора после си скубят козината и търсят консултантът си, за да му причинят нещо отвратително. Но мога да посоча и хора, които са си избили стартовите удръжки на компанията за 3-4 месеца - нещо което при 20-годишна спестовна застраховка продължава около 18 ГОДИНИ. Като говоря примерно за 10% доходност - имам предвид клиенти, които дори са ДИВЕРСИФИЦИРАЛИ между няколко фонда с различно ниво на риск - докато тези, които са концентрирали в някои от най-добрите фондове имат 40-50% доходност за три години - защото настоящото положение на световните пазари е такова. Обясних и при ново спихване какво може и трябва да се стори - така че човекът да минимализира загубите и дори да завиши дългосрочната си печалбица.
                    Така че мамата е оценила като "неизгоден" един инвестиционен продукт в кратък неблагоприятен период, при това съпоставен с бамкови лихви, които няма да се повторят може би никога повече.

                    И друго - което малцина разбират - по отношение на "т.нар. математически резерв" - подхвърлих това на младият момък от ИНГ - но той не го обясни - вероятно не го разбира - компанията покрива рискът върху животът на клиентът не за цялата застрахователна сума, но само за разликата между парите по партидата и застрахователната сума. Казано просто - ако ти: Недев си човекозастрахован за 20 Б, а по партидата си натрупал 7.8 Б, то компанията носи риск само върху 12.2 Б... и върху тях си удържа от вноската на клиентът. А ако ти се запознаеш с Мишо и Петърчо - компанията само привидно ще снесе 20 Б - реално тя плаща ат себе си 12.2 Б, защото останалите пари са си твои. И колкото по бръзо нараства натрупаната сума по партидата, толкова по-малко те очесва компанията за рискът. При простата спестовна застраховка намаляването на удръжките за риск е минимално, защото парите се трупат бавно, а тук се намесва и друг фактор - че човекът става все по-дрът и следователно: по-рисков.
                    Ако човекът обаче мъдро си е направил инвестиционна застраховка с 6 или 8 или 10-12% доходност парите по партидата нарастват по-бръзо, "ножицата" между партидата и ЗС се затваря и следователно удръжките за риск... които изчезват напълно, когато двете суми се изравнят и парите по партидата задминат застрахователната сума. това става още по-лесно, ако човекът си внася допълнителни извънредни вноски, които отиват само за инвестиция, но се натрупват в партидата. Най-елементарният пример е такава с еднократна вноска - човекът си вкарва 1 Б първоначално, подписва договор със застрахователна сума 1.5 Б, а след 2-3 дни си набива още 1 Б. От този момент до края на договорът (ако стойността на фондът не се срине) на него вече не му се удържа за риск.

                    Сори за дългия пост, направо обучение ви проведох - ама нещо тая сутрин аз: бъбрив.
                    След този ти пост съм склонен да простя всички нападки към мен от какво разбирам и не.Това имах предвид под нещо по темата.И пак евала за написаното, явно трябваше да те провокирам.Много хора искат да видят точно такова мнение за да се заинтересуват от застраховките живот.

                    Коментар


                    • Недев - явно мястото ти е в БГ Мама, не тука. Ного си усърден в писането на глупости, за неща, които не разбираш.

                      Пръво за нападките към мене: ти нямаш нито капацитетът да кажеш кой е финансово гуру и кой не е финансово гуру, нито си ме разбрал какво искам да кажа - ако беше разбрал, щеше да кажеш: "Виждате ли - Императорът сам признава, че спестовните човешки са прецакани - правете си рискови".

                      За копи-пейстнатото от форумът на мамите (оттам е, нали?) - информацията първо е стара, после е валидна само за определен момент, както признаваш и сам.

                      Това което наричаш "рискова застраховка" всъщност е Злополука - рискова застраховка по принцип е друго. Няма нищо лошо в застраховка за злополука и всеки трябва да има такава - не струва ного - сам аз винаги си имам такава, но дори не я споменавам.
                      Застрахователните суми по спестовната не винаги са малки, а това, дето си го удебелил по-надолу - който не го споменава, то той е мошшшшшеник, а потенциален клиент, който сам не се досеща за това, е просто на просто: глупав. НЯМА КАК да се начислява доходност върху тази част от премията, която компанията удържа за своите разходи, за покриване на риска, за своята печалба (защото това е частна компания, а не благотворително дружество) и т.н. А за строго секретната информация - смешно твърдение - аз смятам необходимост клиентът да е известен още преди подписването за схемата, по която тези удръжки намаляват във времето - дори в нашият ПУБЛИЧЕН сайт има калкулатор, който показва това. Сега ако тая БГ Мама има "опит" от някоя потайна компания и от консултант-мошшшшеник, това не значи, че в бизнесът всички са мошшшеници.
                      За депозитите - сам знаеш, че такива с 6% лихва вечен яма... и с 3% няма май вече. Май-май вече дори простата застраховка става по-изгодно вложение? Защото тя има и друг плюс - данъчните облекчения, които реинвестирани може да носят дългосрочна доходност - но на мамата явно не са и разказали за това. Нищо чудно - попадам на хора - клиенти на други компании и колеги, които също не знаят че могат да си намаляват данъците със своята човешка застраховка - това е проява на пълен непрофесионализъм от "консултантът". Разбира се - въпреки това аз спестовна застраховка не бих си направил - и затуй по принцип не я предлагам на хората. Не намирам морално да предлагам нещо, което сам не бих си направил.
                      За инвестиционната човешка - мамата първо не знае, че не е задължително премията да се внесе еднократно - това се прави само когато човекът търси САМО инвестиция и данъчни облекчения, а не застрахователна защита. Който иска и застрахователна защита - прави си инвестиционна човешка с редовни годишни или месечни вноски - според условията на компанията. Инвестиционните може да са били "неизгодни" в определен момент и при определени условия. Зная случаи хора да правят еднократна и да вкарат куп пари в началото на ОСМА година - и то във високорисков фонд... и тия хора после си скубят козината и търсят консултантът си, за да му причинят нещо отвратително. Но мога да посоча и хора, които са си избили стартовите удръжки на компанията за 3-4 месеца - нещо което при 20-годишна спестовна застраховка продължава около 18 ГОДИНИ. Като говоря примерно за 10% доходност - имам предвид клиенти, които дори са ДИВЕРСИФИЦИРАЛИ между няколко фонда с различно ниво на риск - докато тези, които са концентрирали в някои от най-добрите фондове имат 40-50% доходност за три години - защото настоящото положение на световните пазари е такова. Обясних и при ново спихване какво може и трябва да се стори - така че човекът да минимализира загубите и дори да завиши дългосрочната си печалбица.
                      Така че мамата е оценила като "неизгоден" един инвестиционен продукт в кратък неблагоприятен период, при това съпоставен с бамкови лихви, които няма да се повторят може би никога повече.

                      И друго - което малцина разбират - по отношение на "т.нар. математически резерв" - подхвърлих това на младият момък от ИНГ - но той не го обясни - вероятно не го разбира - компанията покрива рискът върху животът на клиентът не за цялата застрахователна сума, но само за разликата между парите по партидата и застрахователната сума. Казано просто - ако ти: Недев си човекозастрахован за 20 Б, а по партидата си натрупал 7.8 Б, то компанията носи риск само върху 12.2 Б... и върху тях си удържа от вноската на клиентът. А ако ти се запознаеш с Мишо и Петърчо - компанията само привидно ще снесе 20 Б - реално тя плаща ат себе си 12.2 Б, защото останалите пари са си твои. И колкото по бръзо нараства натрупаната сума по партидата, толкова по-малко те очесва компанията за рискът. При простата спестовна застраховка намаляването на удръжките за риск е минимално, защото парите се трупат бавно, а тук се намесва и друг фактор - че човекът става все по-дрът и следователно: по-рисков.
                      Ако човекът обаче мъдро си е направил инвестиционна застраховка с 6 или 8 или 10-12% доходност парите по партидата нарастват по-бръзо, "ножицата" между партидата и ЗС се затваря и следователно удръжките за риск... които изчезват напълно, когато двете суми се изравнят и парите по партидата задминат застрахователната сума. това става още по-лесно, ако човекът си внася допълнителни извънредни вноски, които отиват само за инвестиция, но се натрупват в партидата. Най-елементарният пример е такава с еднократна вноска - човекът си вкарва 1 Б първоначално, подписва договор със застрахователна сума 1.5 Б, а след 2-3 дни си набива още 1 Б. От този момент до края на договорът (ако стойността на фондът не се срине) на него вече не му се удържа за риск.

                      Сори за дългия пост, направо обучение ви проведох - ама нещо тая сутрин аз: бъбрив.
                      Last edited by Императорът; 13.04.2015, 10:38.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Все пак ще пусна и едно мнение от друг форум ,който с насмешка се коментира тук, но в него може да се намерят най-полезните неща за разлика от култовите гении тук които освен да се плюнчат, за друго акъла не им стига.Така че за които се интересува да чете долното.Вярно, поста е стар, писан при по-високи лихви на депозити, но инфото е актуално.
                        "По въпроса за застраховките живот - има условно три вида застраховки:
                        1. Рискова застраховка Живот - при нея се покриват само смърт, трайна и/или временна загуба на трудоспособност (+заболяване при някои застрахователи). При нея се плаща една сравнително малка премия, а застрахователните суми са значително високи. Ако се случи застрахователно събитие (т.е. застрахованото лице пострада) се изплаща обезщетение. В противен случай, при изтичане на срока, застраховката се прекратява и застрахованият не получава нищо.
                        2. Спестовна застраховка - при нея, освен горните рискове, се покрива и рискът Преживяване, т.е. при падежа на застраховката на застрахованото лице се изплаща предварително договорена сума + натрупана доходност. При нея застрахователните суми обикновено са по-малки, а премиите са значително по-високи.
                        3. Застраховка живот с Инвестиционен фонд - при нея цялата премия се внася еднократно в началото на застраховката и се получава обратно от застрахованото лице на определения падеж (+ натрупаната доходност). През срока на застраховката парите се инвестират от застрахователя във финансови продукти. Покрит риск по тази застраховка обикновено е единствено Смърт, т.е. само при смърт на застрахованото лице ще има плащане от застрахователя към ползващото лице (обикновено законните наследници) преди падежа на застраховката.

                        Разбира се, всеки един от тези три вида има много и различни подвидове, в зависимост от нуждите на клиента. Могат да се включват или изключват рискове, да се определят различни ползващи лица, да се поставят различни условия, при които ще се изплаща застрахователната сума при преживяване.

                        От опита ми ще си позволя да дам следните оценки на тези три вида застраховки:
                        - Единствената застраховка, която към момента в България си струва да се сключи, е Рисковата застраховка Живот (при положение, че човек има някакви "страхове" и основания да се притеснява за доходите си и за доходите на близките си). Пример за такива "страхове" са наличието на кредит, които не желаем да оставим в наследство на близките си, ако от нашия доход зависят други лица (пр. баща, издържащ децата си и съпругата си домакиня или млад човек, подпомагащ финансово родителите си пенсионери), свободна професия, при която в случай на инцидент държавното социално осигуряване няма да се включи достатъчно адекватно (пр. фризьорка да си счупи ръката и цял месец да не може да работи като на практика остава без заплата конкретния месец) и т.н. Този вид застраховка е изключително полезна за посочените от мен случаи и е въпрос на отговорност, а също и дава известна сигурност и спокойствие на човек за утрешния ден.
                        - Ако сте решили да сключвате застраховка със спестовен характер, по-добре се откажете. Някой ден може и да станат изгодни (искрено се надявам), но към момента не са. В общия случай в края на застраховката се получава сума равна или по-малка от общия сбор на направените вноски. Много по-разумно е със спестовна цел да се правят депозити, а не застраховки. При тях лихвата е гарантирана и обикновено в пъти по-голяма от обещаваната доходност. Има и нещо друго, което никога не се споменава при тези застраховки, а е много важно - доходността при застраховки живот се изчислява върху т.нар. математически резерв (частта от премията, която се отделя от застрахователя за инвестиционни цели), а не върху цялата премия. За съжаление застрахователите пазят като строго секретна информацията какъв процент от премията е математическия резерв и е абсолютно невъзможно човек да си направи дори приблизителна сметка колко ще получи на падежа на застраховката, дори и да има гарантирана доходност. Пр. при 100 лв. на депозит и 6% лихва, в края на периода човек получава 106 лв. При 100 лв. премия и доходност 12% (математически резерв в размер на 10%, т.е. 10 лв.) в края на периода човек получава 101,20 лв.
                        - Застраховките с Инвестиционен фонд - до момента на пазара са пускани само няколко такива продукта и всичките бяха изключително неизгодни. Лично мнение - имат смисъл само ако се използват за пране на пари. По-подробно мога да пиша за тях утре (в случай че на някой му е интересно) тъй като ми е време за сън.

                        Съжалявам за дългото и несистематизирано разяснение, но май наистина съм доста уморена вече."

                        Коментар


                        • Поредната тема в която от някъде се появиха хора които явно имат конфликт от друга тема и решиха и тук да се оплюят.Разбира се дежурните във форума заинтересовани лица "професионалните финансови консултанти", налазиха и те вместо да кажат нещо свързано със заглавието започват да демонстрират величието си на борсови гурута, за които 10-12% доходност е детска игра.
                          Да знам го сега и дежурния отговор, ами като те интересува иди и питай на място.На това място уж финансовия консултант (цитирам императора, не директно) видиш ли само ако той като господ-бог реши ще ти предложи добрия финансов продукт.Иначе ги крие в шкафа за специални клиенти.Трябва с някой умник да се запозная в тези среди , че иначе няма да прокопсам.
                          Извлечено от думите в поста "човекът трябва да се запознае с Мишо и Петърчо през първата половина на договорът си, за да е на далавера".
                          Как се издържала компанията.Аз ти давам една сума пари за 20 години, ти ми предлагаш 2% лихва, какъв комисион искаш бе мой човек.Ми то май само слепците изгубиха пари 2008, всички други натрупахте милиони че сега няма къде да ги харчите и само за удоволствие работите.
                          Last edited by nedev75; 13.04.2015, 08:31.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                            никой не ми пречи. добре съм си така. а какво е кредитабилен ми обясни
                            лорда е подпийнал, все пак са празници и може би вече фъфли
                            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
                              Имаш си затова ли си вездесъщ? Като не умееш да си кредитибилен , всички ти пречат така ли?
                              никой не ми пречи. добре съм си така. а какво е кредитабилен ми обясни

                              Коментар


                              • Стига де: моля - бъдете възпитани.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X