IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 300 лв не е толкова ниско като наем за гарсониерка на стойност 50 Б, но да кажем. Това ти е доходност около 7%, без да броим дългосрочните разходи и възможността за пропуснати ползи. Въобще не е ного - колкото е доходността на един добър консервативен фонд.


    Има и още два важни фактора, които пропуснах - стартовата инвестиция на застраховка е 2 Б, за имот е минимум 20 Б, в застраховка човек може да си добавя пари постепенно, в имот - няма как - освен ако не дръпне кредит - ама тогава твоята реална доходност отива на 1-2% в най-най-добрият случай.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
      имотите с нисък наем като моя винаги се дават
      даже за моя съм сложил 300 което е песимистично

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Сега кое сравняваме с имота - пенсионният фонд, изплащаш вече пенсия, или инвестиционна застраховка?

        А имотът ти след 20 години я седи - я не - ако е панелка - и я поскъпнал, я не. То и Шеста-Седма година така си мислеха всички - и купуваха домове в Манастирското ливади, Кръстова вада и на други такива смешни места на 15 км от София и без улици - за по 1300 еврота на метър, ама после се фанаха за палците. А по морето и по Банско? Въобще митът, че имотът никога не губи е абсурден - а какво правим с демографската ситуация? неслучайно го посочих като риск. Ако след 20 години (както е тръгнало) се хъхризираме още повече - сигурен ли си, че ще има кой да ти наеме имота - защото Хъхрю наем не плаща.
        имотите с нисък наем като моя винаги се дават

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
          значи за 20 години колкото от наема. ама след 20 години кур . а имота след 20 години си седи даже и е поскъпнал
          Сега кое сравняваме с имота - пенсионният фонд, изплащаш вече пенсия, или инвестиционна застраховка?

          А имотът ти след 20 години я седи - я не - ако е панелка - и я поскъпнал, я не. То и Шеста-Седма година така си мислеха всички - и купуваха домове в Манастирското ливади, Кръстова вада и на други такива смешни места на 15 км от София и без улици - за по 1300 еврота на метър, ама после се фанаха за палците. А по морето и по Банско? Въобще митът, че имотът никога не губи е абсурден - а какво правим с демографската ситуация? неслучайно го посочих като риск. Ако след 20 години (както е тръгнало) се хъхризираме още повече - сигурен ли си, че ще има кой да ти наеме имота - защото Хъхрю наем не плаща.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Експертното управление си е експертно.

            При липса на наематели доходността е отрицателна, защото разходите по имота си текат. Никой няма да те освободи от данък върху имотът, защото няма кой да ти наеме гарсониерата.
            данъка и такса смет 50 лева на година . това е символично

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Ако е така: това е хубаво.
              до 15000 е беше нула а до 50000 беше 0.1%. ако е имот се гледа данъчна оценка

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                това за експертното управление не ми го хвали

                при липса на наематели е нула а не отрицателна
                Експертното управление си е експертно.

                При липса на наематели доходността е отрицателна, защото разходите по имота си текат. Никой няма да те освободи от данък върху имотът, защото няма кой да ти наеме гарсониерата.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                  данък наследство го отмениха отдавна. ама той и преди беше символичен
                  Ако е така: това е хубаво.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Пожизнената е по-малко от срочна, но може да се окаже ного повече, защото ако клиентът отказва да се срещне с Мишо и Петърчо, дори парите по партидата му да свършат, компанията продължава да му плаща, докато шава.
                    Ако например си пуснеш за 20 години, вместо 250, ще стартираш от 300.

                    За престояването - не мога да ти кажа категорически - още не съм имал такъв казус - клиентите ми са основно под 40.

                    значи за 20 години колкото от наема. ама след 20 години кур . а имота след 20 години си седи даже и е поскъпнал

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                      250 e добре ама веднага ли ги получавам или требе да престоят. пожизнената е дърво по малко дават от срочна
                      Пожизнената е по-малко от срочна, но може да се окаже ного повече, защото ако клиентът отказва да се срещне с Мишо и Петърчо, дори парите по партидата му да свършат, компанията продължава да му плаща, докато шава.
                      Ако например си пуснеш за 20 години, вместо 250, ще стартираш от 300.

                      За престояването - не мога да ти кажа категорически - още не съм имал такъв казус - клиентите ми са основно под 40.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Аз пък ценя имотите, но като за първа инвестиция съм твърдо ЗА застраховката. Да сравним:

                        ......................................Застраховка. .............................Имот


                        Данъци - - - - - - - - - - - - данъчни облекчения - - - - - - плащат се данъци и такси
                        Диверсификация - - - - - - - - - висока - - - - - - - - - - - - - - - никаква
                        Ликвидност - - - - - - - - - - - - - - висока - - - - - - - - - - - - - - - ниска
                        Частична ликвидност - - - - - - -висока - - - - - - - - - - - - - - - нулева
                        Промени в стойността - - - - - - бръзи - - - - - - - - - - - - - - - - плавни
                        Отрицателна доходност - - - при спад на пазарите - - - при липса на наематели
                        Демографски риск - - - - - - - нулев - - - - - - - - - - - - - - често значителен
                        Управление - - - - - - - - - основно експертно - - - - - - - - - - - лично
                        Разходи за поддръжка - - - фиксирани - - - - - - - - - - - - според стойността
                        Наследяемост - - - - - - - -избрани бенефициенти - - - възможен данък "Наследство"
                        Редовен доход - - - - - - - - - - - не - - - - - - - - - - - - - - - - обичайно да



                        Това са основните неща - друго в момента не се сещам - мисля преимуществата са почти изцяло на страната на застраховката.
                        това за експертното управление не ми го хвали

                        при липса на наематели е нула а не отрицателна

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Аз пък ценя имотите, но като за първа инвестиция съм твърдо ЗА застраховката. Да сравним:

                          ......................................Застраховка. .............................Имот


                          Данъци - - - - - - - - - - - - данъчни облекчения - - - - - - плащат се данъци и такси
                          Диверсификация - - - - - - - - - висока - - - - - - - - - - - - - - - никаква
                          Ликвидност - - - - - - - - - - - - - - висока - - - - - - - - - - - - - - - ниска
                          Частична ликвидност - - - - - - -висока - - - - - - - - - - - - - - - нулева
                          Промени в стойността - - - - - - бръзи - - - - - - - - - - - - - - - - плавни
                          Отрицателна доходност - - - при спад на пазарите - - - при липса на наематели
                          Демографски риск - - - - - - - нулев - - - - - - - - - - - - - - често значителен
                          Управление - - - - - - - - - основно експертно - - - - - - - - - - - лично
                          Разходи за поддръжка - - - фиксирани - - - - - - - - - - - - според стойността
                          Наследяемост - - - - - - - -избрани бенефициенти - - - възможен данък "Наследство"
                          Редовен доход - - - - - - - - - - - не - - - - - - - - - - - - - - - - обичайно да

                          доходност ниска средна

                          capital gain нулев среден
                          данък наследство няма вече
                          Това са основните неща - друго в момента не се сещам - мисля преимуществата са почти изцяло на страната на застраховката.


                          жж

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                            не че съм фен на имотите ама ако трябва да избирам между имот и застраховка съм твърдо за имота
                            Аз пък ценя имотите, но като за първа инвестиция съм твърдо ЗА застраховката. Да сравним:

                            ......................................Застраховка. .............................Имот


                            Данъци - - - - - - - - - - - - данъчни облекчения - - - - - - плащат се данъци и такси
                            Диверсификация - - - - - - - - - висока - - - - - - - - - - - - - - - никаква
                            Ликвидност - - - - - - - - - - - - - - висока - - - - - - - - - - - - - - - ниска
                            Частична ликвидност - - - - - - -висока - - - - - - - - - - - - - - - нулева
                            Промени в стойността - - - - - - бръзи - - - - - - - - - - - - - - - - плавни
                            Отрицателна доходност - - - при спад на пазарите - - - при липса на наематели
                            Демографски риск - - - - - - - нулев - - - - - - - - - - - - - - често значителен
                            Управление - - - - - - - - - основно експертно - - - - - - - - - - - лично
                            Разходи за поддръжка - - - фиксирани - - - - - - - - - - - - според стойността
                            Наследяемост - - - - - - - -избрани бенефициенти - - - възможен данък "Наследство"
                            Редовен доход - - - - - - - - - - - не - - - - - - - - - - - - - - - - обичайно да
                            Стартова сума - - - - - - - - - - - 2 Б - - - - - - - - - - - - - - - - - - 20 Б
                            Периодичност на вложение - - -да - - - - - - - - - - - - - - - - - - не



                            Това са основните неща - друго в момента не се сещам - мисля преимуществата са почти изцяло на страната на застраховката.
                            Last edited by Императорът; 13.04.2015, 17:39.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Сигурен ли си че не бъркаш пак човекозастраховане с пенсионен фонд? За да получаваш пенсия от ПФ, трябва да си на пенсионна възраст. Ако е така - за какъв дявол ти е 30 години да получаваш пенсия - ще поискаш пожизнена.

                              Ако туриш сега 50 Б и поискаш пожизнена пенсия, то за начало ще получаваш 250 кинта на месец, но тънкостта е, че пенсията ти ще се индексира - защото стартираш с 3% техническа лихва за периода през който получаваш, но ако ПФ има по-висока доходност (което няма как да не е така) пенсията се актуализира съобразно нея, тоест: ще бъде повече.
                              На пръв поглед гарсониерката е по-сгодна - но покрай нея имаш разходи (данъци, периодически ремонти, после данък наследство), вероятно отвреме навреме ще остава без наематели, наемателите може да се окажат мошшшеници и да те завлекат, може районът дето е гарсониерката да се хъхризира, може да понесе щети при бедствия (което значи, че е добре да я застраховаш) и т.н. и т.н.
                              данък наследство го отмениха отдавна. ама той и преди беше символичен

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Сигурен ли си че не бъркаш пак човекозастраховане с пенсионен фонд? За да получаваш пенсия от ПФ, трябва да си на пенсионна възраст. Ако е така - за какъв дявол ти е 30 години да получаваш пенсия - ще поискаш пожизнена.

                                Ако туриш сега 50 Б и поискаш пожизнена пенсия, то за начало ще получаваш 250 кинта на месец, но тънкостта е, че пенсията ти ще се индексира - защото стартираш с 3% техническа лихва за периода през който получаваш, но ако ПФ има по-висока доходност (което няма как да не е така) пенсията се актуализира съобразно нея, тоест: ще бъде повече.
                                На пръв поглед гарсониерката е по-сгодна - но покрай нея имаш разходи (данъци, периодически ремонти, после данък наследство), вероятно отвреме навреме ще остава без наематели, наемателите може да се окажат мошшшеници и да те завлекат, може районът дето е гарсониерката да се хъхризира, може да понесе щети при бедствия (което значи, че е добре да я застраховаш) и т.н. и т.н.

                                250 e добре ама веднага ли ги получавам или требе да престоят. пожизнената е дърво по малко дават от срочна

                                Коментар

                                Working...
                                X