IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
    Няма как да има такива с 10-12% доходност, която да е "технически гарантирана".Това ще да е при "прогнозируемо движение на финансовите пазари".От думите ти разбирам, че едва ли не застрахователите крият изгодните си оферти.Но не се прав че е несгодно за него.Лично за мен несгодно е да съм лишен от макар и минимална технически гарантирана доходност, пред алтернативата да взема 10-12% при прогнозируемо ( разбирай розово) движение на финансовите пазари.
    Не е технически гарантирана, но не е недостижима в дългосрочен план. Дори да не са 10-12% - ако избереш по-консервативна инвестиция, под 5-6% средно трудно ще паднеш. А за такъв дългосрочен продукт разликата между 2% и 6% е колосална като краен резултат - а аз, вярвай ми - зная какво говоря.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Няма как да има такива с 10-12% доходност, която да е "технически гарантирана".Това ще да е при "прогнозируемо движение на финансовите пазари".От думите ти разбирам, че едва ли не застрахователите крият изгодните си оферти.Но не се прав че е несгодно за него.Лично за мен несгодно е да съм лишен от макар и минимална технически гарантирана доходност, пред алтернативата да взема 10-12% при прогнозируемо ( разбирай розово) движение на финансовите пазари.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
        Направи ми впечатление, че в едни примери които дават Алианц за стандартната си застраховка живот пише 2% гарантирана техническа лихва.Тоест тези застраховки имат гарантирана минимална доходност за 20-тте години примерно на срока или нещо се обърквам?
        Имат. Но кой ще си направи човешка с 2% лихва, щом може да си направи такава с 10-12% доходност? Лично аз, за да подпиша с клиент това, което ти наричаш "стандартна застраховка живот", сам той - клиентът - бая ще трябва да ми се моли. Просто защото зная, че това е несгодно за него - човекът трябва да се запознае с Мишо и Петърчо през първата половина на договорът си, за да е на далавера.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Направи ми впечатление, че в едни примери които дават Алианц за стандартната си застраховка живот пише 2% гарантирана техническа лихва.Тоест тези застраховки имат гарантирана минимална доходност за 20-тте години примерно на срока или нещо се обърквам?

          Коментар


          • Застраховка "Живот"

            Моят съвет, като Финансов консултант е да разгледате всички възможни варианти на най - добрите компании на пазара. Направете си труда да разучите компаниите, а след това продуктите им. Важно нещо, също така еи отношението към вас. То трябва да е изключително персонално, лично, откровено и дори приятелско. От прочетените коментари разбрах, че някак си се подценява застраховката "Живот". Тя може да покрива разнообразни рискове, в зависимост от спецификата на нуждите на отделния човек. Знаеш ли какво преследваш, знаеш ли как и кога ще го постигнеш...всичко друго е в твоите пари.
            Младостта е оръжие.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ivancholak Разгледай мнение
              Понеже ценя твоето мнение във форума, бих желал да чуя твоите съображения относно застраховката. Може и да си кажеш и мнението за застраховката на Алианц. Извън вашите среди съм и ми трябва мнение за конкретните продукти. Благодаря.
              Ного добра и важна застраховка, подарих си я за рожденият ден. Клиентите тоже я харесват.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kony Разгледай мнение
                Когато прочетох това
                http://insurance.profit.bg/news/rssfeed/nid-105852.html
                изпаднах в потрес...имам същата застраховка Живот към Групама и при тая поледица ако ми се случи нещо недайси, накрая наследниците ще трябва да съдят застрахователя! УЖАС!
                Ами потрес да. Това се казва с полицейските камъни.... ( лошо е да пиша така, Бог да го прости човека) но си спомням един репортаж от заледено "Цариградско шосе" и верижна катастрофа (лека)
                Полицая върви по колоната и раздава на всеки акт за НЕСЪОБРАЗЕНА скорост. Един човек му вика "ама аз карах с 1 км/ч"
                А полицая отговаря "Ше караш с 0!"

                Та.. ако застрахователя може да те врътне, ЩЕ те врътне. Щом закона е така направен, че щом си се ударил, значи си бил с НЕСЪОБРАЗЕНА скорост, значи СИ ВИНОВЕН! то.. какво да кажем?
                Истината е че следва да се осъди общината че не е опесъчила ама МИСУИШ УИ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Кой пак плагиатства - уника ли - не трябва ли според името да са уникални?

                  Понеже ценя твоето мнение във форума, бих желал да чуя твоите съображения относно застраховката. Може и да си кажеш и мнението за застраховката на Алианц. Извън вашите среди съм и ми трябва мнение за конкретните продукти. Благодаря.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                    От думите ти останах с впечатление, че покритието е по-широко.

                    Това е Бест доксторса на Алианц :

                    Кои заболявания са покрити?
                    Злокачествено новообразувание
                    Байпас на коронарната артерия
                    Смяна на сърдечна клапа
                    Неврохирургия
                    Трансплантация на органи от живи донори
                    Трансплантация на костен мозък
                    Кой пак плагиатства - уника ли - не трябва ли според името да са уникални?
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ivancholak Разгледай мнение
                      това са премиите на месец за тази застраховка, за всички болести е мисля над 100 еуро на месец

                      ето премиите, съизмери ми са с бест доктор
                      Ясно, мерси за полезното инфо

                      Коментар


                      • това са премиите на месец за тази застраховка, за всички болести е мисля над 100 еуро на месец

                        ето премиите, съизмери ми са с бест доктор
                        Attached Files

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ivancholak Разгледай мнение
                          прикачам снимка с покритите рискове, трябва май и някой доктор да се изкаже
                          От думите ти останах с впечатление, че покритието е по-широко.

                          Това е Бест доксторса на Алианц :

                          Кои заболявания са покрити?
                          Злокачествено новообразувание
                          Байпас на коронарната артерия
                          Смяна на сърдечна клапа
                          Неврохирургия
                          Трансплантация на органи от живи донори
                          Трансплантация на костен мозък

                          Коментар


                          • прикачам снимка с покритите рискове, трябва май и някой доктор да се изкаже
                            Attached Files

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ivancholak Разгледай мнение
                              това с 10-те критични болести е с лимит 2 242 300 еуро и за възраст 45-50 е към 18 еуро на месец. Региона е Европа включително Турция и Русия. Само декларация с 2 въпроса се попълва, гратисния период е 2 месеца и при нужда си избираш болница и застрахователя си договаря условията.

                              Някой знае ли има ли някакви "подводни условия" мисля цялото семейство да застраховам и е около 100 лв. на месец?
                              Хммм, някой по-запознат с Международна здравна застраховка "Здраве & Ценност" на Уника, може и от конкурентна компания би ли обяснил къде е уловката?
                              На Алианц Бест докторс-а е към 16-17 евро на месец, но е само с тежки заболявания?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение
                                УНИКА имат нови застраховки, селект и селект + мисля се казват. Едното покрива само 10 критични болести с лечение по целия свят,, а другата си покрива абсолютно всяко болнично лечение пак в световен мащаб. Аз лично мисля да си правя втория вариант и за моята възраст идваше към 500лв год. премия.
                                това с 10-те критични болести е с лимит 2 242 300 еуро и за възраст 45-50 е към 18 еуро на месец. Региона е Европа включително Турция и Русия. Само декларация с 2 въпроса се попълва, гратисния период е 2 месеца и при нужда си избираш болница и застрахователя си договаря условията.

                                Някой знае ли има ли някакви "подводни условия" мисля цялото семейство да застраховам и е около 100 лв. на месец?

                                Коментар

                                Working...
                                X