IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marriam
    Зарко имам два въпроса към тебе:
    1. Относно човекът със застраховка Живот - той от естествена смърт ли е починал или при злополука?
    2. За вторият случай доколкото разбирам вдовицата търси обезщетение по застраховка Гражданска отговорност. Има ли протокол за ПТП от КАТ?
    Нямам компетенциите, за да се произнеса коя смърт е "естествена" - зная, че не се е самоубил и не е ползвал наркотици и др. подобни.

    За втория случай - разбира се, че има протокол, щом като има виновен.

    Благодаря за интереса - повече подробности няма да давам - целта ми не беше да дискутирам действителни казуси, а съвсем друга (ако не сте разбрали все още)!
    "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

    Коментар


    • Зарко имам два въпроса към тебе:
      1. Относно човекът със застраховка Живот - той от естествена смърт ли е починал или при злополука?
      2. За вторият случай доколкото разбирам вдовицата търси обезщетение по застраховка Гражданска отговорност. Има ли протокол за ПТП от КАТ?

      Коментар


      • Re: Живот

        Първоначално изпратено от Борса
        Това вече е друга тема - как плащат застрахователите в България. Аз говорех единствено по отношение на начина на формиране на застр.премии и т.н. По-добре ни дай имената на тези застрахователни компании, защото става въпрос за сериозни неща и е недопустимо това отношение.
        По отношение на инвалидността - сигурно има смисъл да се прави застраховка Живот, но за мен все пак водещото е риска "смърт", другото е "бонус" към него. Има и рискови застраховки, които могат с по-малки премии да ти покрият този риск, но нямат спестовен характер и не винаги се признават за разход от данъчните.
        Не съм човекът, който ще прави реклама/антиреклама на компаниите. Може да подскажа, че едни от най-ревностните защитници на застраховките във "водещи" компании у нас (открили безброй офиси в градовете), просто трябва да замълчат, защото не е редно да поддържаш застраховки и винаги, когато имаш право на каквато и да е сума като обезщетение, да получаваш същата по съдебен ред и след конфликти в редица институции - Прокуратура, Следствие, КАТ, болници, противопожарна-, сеизмологична- , метеорологична- служби - всичко с цел да докажеш на застрахователя си, че трябва да ти плати онова, което ти се полага! (а кой ти плаща изгубеното време и нерви - това застрахователите не споменават при сключване на застраховката - по подобие на инфлацията при застраховки с по-голям срок?).
        "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

        Коментар


        • а може ли вече да се застраховаш он-лайн

          Коментар


          • Живот

            Това вече е друга тема - как плащат застрахователите в България. Аз говорех единствено по отношение на начина на формиране на застр.премии и т.н. По-добре ни дай имената на тези застрахователни компании, защото става въпрос за сериозни неща и е недопустимо това отношение.
            По отношение на инвалидността - сигурно има смисъл да се прави застраховка Живот, но за мен все пак водещото е риска "смърт", другото е "бонус" към него. Има и рискови застраховки, които могат с по-малки премии да ти покрият този риск, но нямат спестовен характер и не винаги се признават за разход от данъчните.

            Коментар


            • борса не е глупаво човек без наследници да си прави застраховка живот защото освен смърт може да последва и инвалидност.тогава ще получи някаква компенсация.

              Коментар


              • Re: Живот

                Първоначално изпратено от Борса
                Zarco, сметката не е чак толкова проста.
                Ако внасяш напр. 24 месеца по 4 лв. това са общо 96 лв. и ако не дай Боже стане най-лошото с теб, твоите наследници ще получат 1 000 лв. Кой ще ти даде 1000 лв. срещу внесени 96 лв. - и то гарантирани. Не гледай на застраховката като на инвестиция. Това е прехвърляне на определен риск на застрахователя, а не върху семейството ти и затова си плащаш цената...
                Борса, свидетел съм на това, как: 1. почина познат, който редовно си внасяше сумите от застраховка (спестовна и с всички "екстри") в продължение на 7 години. 2. почина друг познат, след виновно причинено ПТП от друго превозно средство.
                Първият почина през 1998 г., а вторият - през 2001 г.
                Познай дали вдовиците са получили някакво обезщетение до сега, независимо, че имат право на такова - не са!. Няма да ти описвам премеждията, които са преживяли, когато "са молили" да вземат полагащото им се. Писаха и до надзора по застраховането. Мога да ти намеря и преписките. Не споменавам застрахователните компании, защото всички са с еднакъв подход към кандидатите и впоследствие - към потърпевшите.
                Затова казвам, че сметката е повече от проста (не става дума да умножаване на две числа): засрахователят ти сваля звезди само докато си редовен платец - това е истината.
                "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                Коментар


                • Живот

                  Zarco, сметката не е чак толкова проста.
                  Ако внасяш напр. 24 месеца по 4 лв. това са общо 96 лв. и ако не дай Боже стане най-лошото с теб, твоите наследници ще получат 1 000 лв. Кой ще ти даде 1000 лв. срещу внесени 96 лв. - и то гарантирани. Не гледай на застраховката като на инвестиция. Това е прехвърляне на определен риск на застрахователя, а не върху семейството ти и затова си плащаш цената.
                  Глупаво е да си правят застраховка Живот хора, които нямат семейство и деца (иамам такива познати). Тогава наистина е по-добре да вложиш парите в нещо, но застраховките по принцип не са измислени като форма на вложение, а кто инструмент за защита. Спестовните застраховки са хибриден продукт между застраховка и форма на инвестиция - при тях част от премията ти се заделя за инвестиране, а другата за резерви, с които да плащат обезщетения и е нромално да ти предлагат по-ниска застрахователна сума, след като част от парите ще ти бъдат върнати при преживяване срока на застраховата. Освен това, те трябва да се застраховат и срещу риска "предсрочно прекратяване" на полицата, което също струва пари. Ако си правиш "чиста" застраховка Живот, без спестовен характер, ще видиш, че ще получиш по-голямо покритие за същата годишна премия, но след преживяване срока на застраховката няма да получиш нищо.

                  Коментар


                  • marriam каза:
                    Твоята откровенност ме радва.
                    Дано не приемаш позицията ми като заяждане. Застраховка живот е смислено нещо и си има своето място, но зависи какво търси човек. Ако е решил да спестява и търси сигурност в живота - застраховка живот е подходящо лекарство. Но когато чуя думата "доходност" от застраховател, моментално ми спада доверието към него.
                    А що се отнася до инвестирането, за него не ми е необходим агент, на койо да плащам комисионна. Вече има достатъчно брокери, които предлагат online търговия, за което взимат минимална такса.
                    Пожелавам ти всичко най-хубаво!
                    Съгласен съм с теб,застраховка живот е защита и сигурност.Т.Н. допълнителна доходност и данъчни облекчения са допълнения.

                    Коментар


                    • T60

                      за Аллианц-тарифа Т60, която е свързана с фондовете на PIMCO, не бих казал, че е най-изгодното нещо което човек трябва да направи с цел да си умножи парите, но на нашият пазар, като застраховка от този тип, е.
                      Аз лично предпочитам Т20, и сам да си инвестирам остатъка от парите. Наистина, като става въпрос за доходност от застраховка живот, и на мен ми става смешно. Инъче не отричам смисъла на застраховка Живот, все пак затова я наричат "First line of defence when it comes to personal income".


                      PS: ако някой иска презентрацията на Т60, която е свързана с фондовете ПИМКО, да ми пише, ще му я пратя.
                      “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от xkm
                        Зная много добре ... НО при еднократна вноска, ако агентът ти е приятел , ще те посъветва да внесеш една ( малка) част от парите , на базата , на която ще ти определят застрахователната сума , а останалата част от средствата да отиде само за инвестиране... тази част се тегли вече много лесно... и пак - НО... застрахователният съветник ще получи по-малка комисионна :-)))
                        Твоята откровенност ме радва.
                        Дано не приемаш позицията ми като заяждане. Застраховка живот е смислено нещо и си има своето място, но зависи какво търси човек. Ако е решил да спестява и търси сигурност в живота - застраховка живот е подходящо лекарство. Но когато чуя думата "доходност" от застраховател, моментално ми спада доверието към него.
                        А що се отнася до инвестирането, за него не ми е необходим агент, на койо да плащам комисионна. Вече има достатъчно брокери, които предлагат online търговия, за което взимат минимална такса.
                        Пожелавам ти всичко най-хубаво!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от creative
                          До marriam-поинтересуваи се малко повече за фондове управлявани от Allianz- това не е само застрахователна компания.

                          Да прав си, освен застрахователно дружество в Алианц има пенсионно осигурително дружество и търговска банка, но ако Алианц визира себе си и като инвестиционен посредик, май трябва да си намали комисионната и да си разшири портфейла от инвестиционни фондове, които предлага.
                          Предполагам, че хкм има представа за какво му говоря

                          Коментар


                          • Зная много добре ... НО при еднократна вноска, ако агентът ти е приятел , ще те посъветва да внесеш една ( малка) част от парите , на базата , на която ще ти определят застрахователната сума , а останалата част от средствата да отиде само за инвестиране... тази част се тегли вече много лесно... и пак - НО... застрахователният съветник ще получи по-малка комисионна :-)))

                            Коментар


                            • До marriam-поинтересуваи се малко повече за фондове управлявани от Allianz- това не е само застрахователна компания.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от xkm
                                Провокирахте ме ...


                                Понастоящем Алианц предлагат Застраховка Живот , свързана с инвестиционен фонд , която определено може да донесе повече приходи на застрахования.
                                Не правя реклама , а пояснявам .


                                Направил ли си вече такава застраховка? Ако да, кажи ми моля те, при положение, че човек си е направил еднократна застраховка свързана с инвестиционен фонд и на втората година размисли и реши да си изтекли парите, че му трябват за апартамент (например), какъв процент от сумата която е внесъл ще му върне Алианц? Ако не знаеш те съветвам да се поинтересуваш. И един съвет от мен - не я предлагай на приятел, защото ако изпаднеш в ситуацията, която ти описах със сигурност ще си развалите отношенията.
                                PP: Ако някой е решил да инвестира във фондове по-добре да си избере някой компетентен инвестиционен посредник. Аз специално не бих се спряла на застрахователна компания. Нищо лично - просто смятам, че всяка жаба трябва да си знае гьола.

                                Коментар

                                Working...
                                X