IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Доходността ти най -общо ще зависи от :
    - В кои фондове си избрала да бъдат инвестирани парите ти . Има ги на страницата на Алианц .
    - Дали си внесла еднократно определена сума и ако е така какъв дял от нея отиват за застраховка и какъв за инвестиране. Това е най - изгодният във финасов аспект вариант за теб , особено ако си отделила по-малка част от сумата за застрахователно покритие, а по-голямата се инвестира.
    - Избрала си вариант с годишни вноски например за период от 10 години или повече . В последния случай те съветвам да изчакаш 5 години преди да пипаш сумите по застраховката .

    Коментар


    • Отправям едно малко наивно питане.

      Преди известно време реших да си направя застраховка "Живот", свързана с инвестиционен фонд. Отидох в "Алианц" и се опитах да изтръгна отговор каква им е доходността и какви са таксите, но младежът успя да отбие атаките и нищо не каза. През цялото време ми чертаеше схеми как да си внасям вноските, а по въпроса за таксите каза, че нямало да ги усетя - те си ги отчислявали директно от натрупаните средства. Отговорът ме развесели, но не ми се спореше. Търсих информация и на интернет страницата им, но и там нищо не намерих.
      Кажете ми, моля! Длъжни ли са застрахователните компании да обявяват постигнатата доходност, както например това правят пенсионните фондове, и къде се публикува тази информация?
      Благодаря ви предварително!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от radost111
        Който има вапроси за застраховка живот и дългосрочна здравна осигуровка пишете. Чакам вашите питания.

        Имам едно питане и един вАпрос:
        - питане: до кога застрахователните и осигурителните компании ще подбират най-слабо грамотните хора за свои сътрудници?
        - вАпрос: колкУ ШЪ ми плЪтитИ, акУ изберЪ вашЪтЪ кУмпания, зЪ дЪ сЪ зЪстраховЪм дългУсрочнУ?
        "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

        Коментар


        • Който има вапроси за застраховка живот и дългосрочна здравна осигуровка пишете. Чакам вашите питания.

          Коментар


          • Lazar 84, преди да пишеш пречети коментарите по-долу. Като синтез на мненията, ти цитирам мнението на един от коментиралите "Доходност от застраховка Живот няма". Или продаваш идеята за "Живот" или доходност. Кое от двете?

            Коментар


            • [i] HORA PRAVETE SI ZASTRAHOVKA JIVOT OPREDELENO 6TE SI PODSIGORITE BADE6TETO FINANSOVO

              Коментар


              • Живот

                Ако застраховката ти е свързана с инвестиционен фонд, спестовната част от нея ти носи доход и той покрива, а понякога и надвишава инфлацията. При тези застраховки се инвестират около 70% от всяка платена премия. За справка вижте реализираните доходности на компаниите, които предлагат тази застраховка.

                Коментар


                • Tova e moj citat.
                  Ti napisa slednoto:
                  "Съгласен съм с теб,застраховка живот е защита и сигурност.Т.Н. допълнителна доходност и данъчни облекчения са допълнения.",
                  s koeto az ne moga da se saglasia, zashtoto zastrahovkata si e samo zastrahovka i nishto poveche. Dumata "dohodnost" e samo reklamen trik, na kojto dosta narod se vrazvat (vkliuchitelno i az), no kogato kogato izteche zastrahovkata idva vremeto na ravnosmetkata - niama nikakva dohodnost. V naj-dobria sluchaj ne si na zaguba.

                  Коментар


                  • до marriam
                    1. Доходност от застраховка Живот няма. Ако след 10 години получиш 1040 $ вместо 1000-та, които си внесъл, това не е доходност, а компенсация за инфлацията. Аргументът, че $ не инфлира ми звучи несериозно.
                    Може и аз да недовиждам,но къде видя,че съм написал подобно нещо.

                    Коментар


                    • до marriam
                      Мисля, че не си ме разбрал иначе не би се съгласил с мене.
                      1. Доходност от застраховка Живот няма. Ако след 10 години получиш 1040 $ вместо 1000-та, които си внесъл, това не е доходност, а компенсация за инфлацията. Аргументът, че $ не инфлира ми звучи несериозно.
                      Може и аз да недовиждам,но къде прочете,че съм написал подобно нещо

                      Коментар


                      • Не твърдя, че е невъзможно това да се случи, но не мисля, че подобни случаи са регулярна практика. Аз пък познавам хора, на които са им изплатени обезщетения и те определено са много доволни.
                        При по-големи щети обаче си прав, че процедурата е доста тромава. Когато става дума за много пари, никой не бърза да ги дава и е естествено да иска документи, които да дадат основание за плащане. Понякога е необходимо да се водят и регресни дела (дело срещу виновното лице), което още повече забавя процедурата, в предвид съдебната ни система.
                        Странен ми е обаче случаят с неизплатено обезщетение при лична застаховка. Ти всъщност не уточни дали става въпрос за застраховка Живот или Злополука. Ако е за застраховка Живот наследниците би трябвало да си получат без проблем поне внесената сума, но ако застраховката е Злополука - трябва да докажат, че е имало нещастен случай.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marriam

                          Моля да ме извиниш, но в случая "подробностите" са важни. За да не бъде изплатено едно обезщетение, би трябвало застрахователят да се е обосновал с конкретна причина. А тази причина е възможно и да е основателна. Ако е така, не е коректно да се създава впечатление за застрахователите като банда мушеници, които гледат как да ти приберат парите. А ако пък причината за отказ е неоснователна, то тогава мисля, че твоите познати е добре да си търсят правата и мисля, че в този форум ще намерят подкрепа и компетентен съвет.
                          Ако желаеш темата да бъде прекратена - ОК, но моето лично мнение е, че подобни въпроси е хубаво да се дискутират, защото биха били полезни за тези, които евентуално им предстои участта на твоите познати (не им го пожелавам).
                          Застраховането е регламентирана от закона дейност, както много други. Не бих казал, че "застрахователите са като банда мушеници", но със сигурност са "група от мухъли", които използват общите условия в застраховките, за да отложат максимално плащанията на обезщетения, като много от хората "се изгубват" и отказват (в своята мъка) в лабиринта на институциите, с които застрахователите постоянно се оправдават заради своята некоректност. Това е истината на потърпевшите - не пожелавам на никого да се убеди в нея.
                          "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от zarco
                            Първоначално изпратено от marriam
                            Зарко имам два въпроса към тебе:
                            1. Относно човекът със застраховка Живот - той от естествена смърт ли е починал или при злополука?
                            2. За вторият случай доколкото разбирам вдовицата търси обезщетение по застраховка Гражданска отговорност. Има ли протокол за ПТП от КАТ?
                            Нямам компетенциите, за да се произнеса коя смърт е "естествена" - зная, че не се е самоубил и не е ползвал наркотици и др. подобни.

                            За втория случай - разбира се, че има протокол, щом като има виновен.

                            Благодаря за интереса - повече подробности няма да давам - целта ми не беше да дискутирам действителни казуси, а съвсем друга (ако не сте разбрали все още)!
                            Моля да ме извиниш, но в случая "подробностите" са важни. За да не бъде изплатено едно обезщетение, би трябвало застрахователят да се е обосновал с конкретна причина. А тази причина е възможно и да е основателна. Ако е така, не е коректно да се създава впечатление за застрахователите като банда мушеници, които гледат как да ти приберат парите. А ако пък причината за отказ е неоснователна, то тогава мисля, че твоите познати е добре да си търсят правата и мисля, че в този форум ще намерят подкрепа и компетентен съвет.
                            Ако желаеш темата да бъде прекратена - ОК, но моето лично мнение е, че подобни въпроси е хубаво да се дискутират, защото биха били полезни за тези, които евентуално им предстои участта на твоите познати (не им го пожелавам).

                            Коментар


                            • Вноски на България в ЕС !

                              rsdfh

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от creative
                                marriam каза:
                                Твоята откровенност ме радва.
                                Дано не приемаш позицията ми като заяждане. Застраховка живот е смислено нещо и си има своето място, но зависи какво търси човек. Ако е решил да спестява и търси сигурност в живота - застраховка живот е подходящо лекарство. Но когато чуя думата "доходност" от застраховател, моментално ми спада доверието към него.
                                А що се отнася до инвестирането, за него не ми е необходим агент, на койо да плащам комисионна. Вече има достатъчно брокери, които предлагат online търговия, за което взимат минимална такса.
                                Пожелавам ти всичко най-хубаво!
                                Съгласен съм с теб,застраховка живот е защита и сигурност.Т.Н. допълнителна доходност и данъчни облекчения са допълнения.
                                Мисля, че не си ме разбрал иначе не би се съгласил с мене.
                                1. Доходност от застраховка Живот няма. Ако след 10 години получиш 1040 $ вместо 1000-та, които си внесъл, това не е доходност, а компенсация за инфлацията. Аргументът, че $ не инфлира ми звучи несериозно.
                                2. Данъчните облекчения също са под въпрос. Да, ще ползваш данъчно облекчение на 10% от годишния ти доход, но не забравяй, че дължиш данък на държавата, когато си изтеглиш застраховката. Последно мисля, че го направиха 7% (ако е различен, моля да ме поправите). Ако си направиш застраховка за по-малко от 5 години. Цялата тази сложна манипулация по подаване на данъчна декларация и куп други документи съвсем се обезсмисля, защото застрахователната сума ще ти бъде по-ниска от премията (парите, които си дал) и ако годините ти са напреднали, най-вероятно данъчното облекчение няма да компенсира разликата застрахователна сума-премия.
                                Не зная доколко бях ясна, надявам се да си ме разбрал.

                                Коментар

                                Working...
                                X