IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • AIG-LIFE - bez konkurencia na pazara za jivotozastrahovaneto - No. 1 v sveta

    Коментар


    • Здравейте!
      Имам въпрос и ще се радвам ако някой може да помогне!
      Имам застраховка "Живот" от 1998 г. с ползвател дъщеря ми когато стане на 18 год.
      Претърпях катастрофа в края на 2007г. Поради тежките травми все още се лекувам и съм в болнични.
      В застраховката прочетох, че при загубване на трудоспособността си за повече от 21 работни дни застрахователя изплаща обезщетение. Също и нещо пишеше за закупени лекарства.
      Съпругът ми е ходил да пита в Застрахователното дружество но от там са му отговорили, че това не важи за случай като моя, защото съм претърпяла Пътно транспортно произшествие и трябвало да се види кой е виновен и т.н. Аз не съм шофирала, нито колата е моя.
      Въпросът ми е трябва ли Застрахователното дружество да ми изплати някакво обезщетение и какво?

      Коментар


      • Zarco,za Producta Allianz Best Invest dokolkoto si spomnqm napisah 4e ima otkupna stoinost.Vtoro az 6aran ne tursq,za6toto tozi produkt po4ti ne vaji ve4e.Kolkoto do kredita govorim 4e moje6 da si iztegli6 takuv,ako iska6 da si q vzeme6 po-rano bez da pla6ta6 otkupna stoinost i da si gubi6 riskovete,tva stava vupros za smesenite zastahovki Jivot-ne za tozi produkt,a za tvoite 2000 evro(kato tova e minimuma) prosto ni6to ne se slu4va na kraq na perioda ako nqma6 pe4alba zatova ti se izdava tozi sertifikat ot Drezdner Bank,koito ti garantira kapitala + 20 %,de facto da ima6 i garnatirana malka dohodnost,ako osrednenoto razvitie na indeksa e 0.Mislq 4e obqsnih kak se formira okupnata stoinost.Tva e vsi4ko si e suvsem qsno.Poslednite 10 godini indeksa se dviji mn dobre kato izlkju4im spadovete mejdu 2001 i 2002.Sega vinagi moje da se namerqt negativi to 4ovek ako gi tursi 6te gi nameri,koeto i do nqkude e dobre.6to se otnasq do tova az kakvo znam i kakvo znam neka da si ostane za mene,vseki si ima mnenie po vuprosa no nali znae6 4e 4ovek ako ne iska da napravi ne6to ne go pravi i tolkova.Sega Allianz predlaga i zastrahovka koqto e svurzana s investizionen fond e tam ve4e nikoi ne moje da ti kaje kakvo 6te spe4eli6,za6toto moje6 i da ne spe4eli6 tva si e absoljutno riskov tip zastrahovka.Produktite na Allianz sa mnogo i razli4ni taka 4e tova za koeto ti me kritikuiva6 se otnasq za suvsem razli4ni produkti za koeto molq da buda izvinen ako ne si me razbral.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от paich
          ... kudeto ima6 garant za kapitala ti kakto i garantirana minimalna dohodnost + 20% s dopulniteln vuzmojnosti za razvitie na kapitala...

          Minimalnata zastahovatelna premiq 2000 evro samo ednokratno...

          moje6 da si gi izteglq6 vinagi samo 4e sled 2 godini pod formata na kredit koito ti se pokriva ot zastrahovkata...

          Tova su6to spira horata ot tezi ina4e normalni praktiki po beliq svqt,...

          No tova e moqta rabota da informiram TO4NO horata,te sami da si precenqvat vse pak vseki si ima glava na ramenete.

          Тия глупости горе можеш да ги говориш във всеки друг форум, но точно в тоя - не бива: практиките по белия свят са ти много мъгляви и далеч не се изчерпват с твоята мъглява идея... Тия 2000 EUR, знаеш ли какво стават, когато не са вложени в твоя продукт (в белия свят)...?

          И, понеже информираш хората "TO4NO", мога ли да попитам, как става така, че МОИТЕ внесени 2000 EUR след 2 години ще мога да ползвам като кредит? И, някак съвсем елегантно пропускаш момента - да обясниш каква е цената на този "отпуснат ми кредит", които са си съвсем мои пари, де... Та, каква сума да приготвя, за да платя разходите за това, че ще ползвам този "кредит" (МОИТЕ внесени 2000 EUR) и с колко пада доходността на продукта?

          Да, трудно може да се обясни с думи прости: толкова хора търсят възможности за кредитиране - защо да не им дам тия 2000 EUR срещу прилично възнаграждение, а да ги дам на институция, която ще ми ги даде под форма на кредит, а аз ще дължа месечни вноски, които ЗНАЧИТЕЛНО НАДХВЪРЛЯТ онова, което вземат обикновените банки???

          Незнайно как са се променили ролите в конкретния случай: аз - от кредитодател, по незнайно каква логика, съм се превърнал изведнъж в кредитополучател..., а бе, евалЛа (такъв ли беше правописа, пак сгреших, май ) на тия "praktiki po beliq svqt" и да просъществуват и при нас!

          Единствено възможен отговор: заради рисковете.

          Какво ми пречи ежегодно (заради рисковете) да се застраховам, без да търся т.нар. "доходност", нито т.нар. "кредитиране" с мои пари?

          paich, търси други форуми - там би могъл да откриеш шарана! Успех!
          "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

          Коментар


          • Tova poslednoto mi haresa,6to se otnasq do dohdnost 120% tova e v slu4ai 4e nqma6 uspeh s indeksa Dow Jones za tova ti se izdava tozi sertifikat ot Drezdner Bank,t. e ti 6te si vurne6 vlojenata suma + 20% otgore koetoi garantirano ostanaloto tui si prav vijdam 4e si i finansovo gramoten moje6 da go sledi6 sam.Sroka na policata e do 10 godini nqma nad 10 godini. Prav si 4e se oblaga s danuk,no ako si polzval danu4ni preferencii prez perioda,no ako ne si ne pla6ta6 danuk.Riska koito se pokriva e ako naj-lo6oto se slu4i se izpla6ta ednokratnata premiq + osrednenoto razvitie na indekdsa Dow Jones Euro Stoxx 50.Pri predsro4no otkopuvane se izpla6ta otkupna stoinost koqto e ravna na osrednenoto razvitie na indeksa Dow Jone Euro Stoxx 50 namalena s 3% taksa otkopuvane.Davam ti q tazi informaciq za6toto vse pak i ti si prav trqbva da si naqsno i osven tova,tezi ne6ta ne sa zaduljitelni tva e zastrahovka za 4astni liza kudeto ima6 garant za kapitala ti kakto i garantirana minimalna dohodnost + 20% s dopulniteln vuzmojnosti za razvitie na kapitala.Minimalnata zastahovatelna premiq 2000 evro samo ednokratno.Limita na produkta e 500 000 evro i se predlaga do 6 juni tazi godina, tui kato se pravi na4alen referenten kurs na Dow Jones Euro Stoxx 50.Ako ima6 nqkakvi zabele6ki,molq pak zapovqdai.6to se otnasq za kalkulatora toi ne e mn dobur-probval sum go.6to se otnasq za izteglqneto zastahovkite moje6 da si gi izteglq6 vinagi samo 4e sled 2 godini pod formata na kredit koito ti se pokriva ot zastrahovkata-celta e da ne si gubi6 riskovete,koito sa naj-ve4e ot zlopoluka ili smurt.Kato se razbolee6 koe po-dobre da polu4i6 karti4ka za burzo ozdravqvane ili edna dobra suma.Osven tova,zastrahovkata ne te pravi bogat ti trupa6 pari za moment kogato 6te ti potrqbvat na teb ili na semeistvoto ti, a osven tova pri polu4avane na obe6teteniqta ti si zapazva6 cqlata zastrahovatelna suma,samo trqbva da znae6 pri kakvi to4no slu4ai gi polu4ava6.Tova go pi6e vuv vsqka edna polica,samo trqbva da se 4etat drebnite bukvi predi da se podpisva,za6toto mnogo ot nedovolnite sa imenno 4e sa razbrali edno,a to bilo drugo.Estestveno vina za tova imat i nqkoi zastrahovatelni agenti,no Allianz e vzela seriozni merki sre6tu takiva spekulacii.Tova su6to spira horata ot tezi ina4e normalni praktiki po beliq svqt,kazvam go za6toto sum jivql tam.Istinata e 4e navsqkude ima trikove vajnoto e da ne sa vuv vreda na klienta.Ti nqma da stane6 bogat s neq no 6te si podsiguren.Edinstvenata spunka e 4e trqbva da 4aka6 2 godini,no vse pak trqbva i da natrupa6 ne6to-nqma pulno 6tastie.No tova e moqta rabota da informiram TO4NO horata,te sami da si precenqvat vse pak vseki si ima glava na ramenete.

            Коментар


            • Застраховка

              1. Поне веднъж седмично ходи на църква и пости поне 1 седмица преди Великден. Няма значение дали си вярващ, щом са го правили пра-дядо ти и неговия пра-дядо явно има защо.
              2. Носи си новите дрехи и отделяй достатъчно време на важните хора в живота си, защото ред няма и винаги е гадно...
              3. Парите за застраховки сложи в някой добър взаимен фонд - доходността е прилична, компенсира данъците и инфлацията, а за разлика от застраховката парите можеш да ги изтеглиш по всяко време. С тях можеш да си купиш въдица, детско влакче (винаги си го искал), или пък да плащаш "жусчита" на изрусени, което ще ти осигури задоволителен секс

              Коментар


              • http://www.allianz.bg/site/index.php?page=life_funds
                "Алианц Престиж" Застраховка "Живот", свързана с инвестиционен фонд
                ТОВА Е ЕДНА ЗАСТРАХОВКА ЗА ФИНАНСОВО ГРАМОТНИ
                ЗА ДОХОДНОСТТА на всяка застраховка има калкулатори за животозастраховки - всеки може да си я сметне...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ++++++++++
                  петко, забрави да кажеш, че сумата, която трябва да се изплати на застрахования при изтичане на застраховката се облага с еднократен данък 20%/15% ако срока на застраховката е над 10г./. освен това като предлагаш застраховка казвай какви рискове се покриват, а не каква "доходност" ще носи/хареса ми този номер с 120% възвръщаемост/.
                  Не си съвсем прав за данъка- има промени. Всяка година променят...

                  Коментар


                  • петко, забрави да кажеш, че сумата, която трябва да се изплати на застрахования при изтичане на застраховката се облага с еднократен данък 20%/15% ако срока на застраховката е над 10г./. освен това като предлагаш застраховка казвай какви рискове се покриват, а не каква "доходност" ще носи/хареса ми този номер с 120% възвръщаемост/.

                    Коментар


                    • Здравейте каэвам се Петко Брадистилов работя в "Алианц-България" в Пловдив.Внимателно следя мненията тук и съм съгласен с някои от тях.На Милена бих и препоръчал новата услуга на компанията Аllianz Best Invest.Това е индексо-животозастрахователна услуга с инвестиционен характер с гарантиране на капитала и доходностал.Издава се инвестиционен сертификат А+ от Дрезднер Банк,която е третата по големина банка в Германия.Вкарва се еднократна сума за период за които ти искаш до 10 години,като възвращаемуста е 120 % гарантирана ако няма печалба от пазара на борсите-т.е ти ако вкараш примерно 10 000 евро-получаваш 12 000 евро(това ти е гарантирано) + печалбата от усреднената стойност на индекса Dow Jones Euro Stoxx 50,който включва тежеста на 50-те най-големи и развити компании в Европа.Това е инвестиция с почти никакъв риск за парите на клиентите и Алианц го предлагат също и в останалите страни от Източна Европа.За съжаление този продукт е лимитиран и е изчерпан почти на 100 %.Що се отнася за застраховките "Живот", те са с цел човек да спестява,да му се изплаща обещетения в случай на злополука,да подсигури близките ако нещо се случи и най-важното да получи определена сума когато не е в трудоспособна(пенсионна) възраст, а също така и да спести сума за обучението на децата си.Лихвата,която Алианц дава за тази година е 6%.За повече информация за тези,които се интересуват и са от Пловдив,могат да посетят един от офисите ни на ул.Полк.Бонев №1(срещу Новотела) или да се обадят на тел.032/905254 или да пишат на и-мейлeter_crazyus@yahoo.com. P.S:даваме информация и за банковите услуги на Алианц,както и за останалите видове застраховки,също да напомня че всеки с трудов договор има данъчни облекчения върху ДОД,за работодателите също.

                      Коментар


                      • Бгагодаря на всички за препоръките.

                        Коментар


                        • При застраховките със спестовен елемент не забравяйте данъчните преференции вурху вноските

                          Коментар


                          • Syglasna sym 4e Bulstrad jivot e edna ot nai-dobrite kompanii v bulgarskoto jivotozastrahovane. Dosega ne sym 4ula nishto losho po nein adres. Mislq 4e sa dosta loqlni s klientite si.

                            Коментар


                            • живот

                              Както ти казаха по-долните, не търси доходност в смесените /спестовни/ застраховки живот. Нещо повече - там си блокираш текущите пари за доста дълъг период, без да можеш да ги изтеглиш безнаказано. За доходност по-добре се насочи към взаимни или пенсионни фондове - за тях има отделни теми в този форум. Колкото до застраховките живот, препоръчвам ти рисковите такива - за една и съща застрахователна сума в сравнение със спестовните при рисковите имаш десетки пъти по-малка годишна премия. Наистина - губиш я /не я спестяваш/, но пък си спестяваш огромния остатък, който можеш да инвестираш в горепосочените инструменти и да получиш много по-висока доходност. С две думи - с рискова застраховка живот и правилно инвестиран остатък, който би дала за спестовната - постигаш своите цели. Без да е препоръка, разгледай следния линк за рискова застраховка и успех:

                              http://www.generali.bg/main/life_ins...ate&id=9&cat=4

                              Коментар


                              • Милена, ако търсиш доходност, разгледай взаимните фондове. Застраховка "Живот", която и да е компания да избереш, има съвсем друга цел-защита и осигуряване при възникнал проблем независимо от твоята воля. Все пак, мисля, че доходността от този продукт не е повече от 5-10% годишно. А колко ли е реалната годишна инфлация? Така че, ако правилно съм разбрал, най-напред уточни целите на отделните инструменти.
                                Поздрави.

                                Коментар

                                Working...
                                X