IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • дали е от CHARiTIeS ))
    застраховането НЕ Е занаят, а ПРОФЕСИЯ!
    http://www.broko.bg/blog

    Коментар


    • AIG се преименува на CHARTIS
      DarikFinance - 27 Юли 2009, 16:00

      Защо след обратен сплит сега и това? И дали ще има други а?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът
        Тотов - Маранди и Дивин ти обясниха, макар и не напълно.

        Сега ще кажеш, че не ти пука, ама тогава, макар грохнал, ще ти е мило за животецът и ще си стискаш душицата под езикът, вервай ми...

        Както казвам понякога на моите клиенти - да пукнеш не е най-голямата беда, поне се оттърваваш - има и много по-лоши неща !!!
        От давна съм се погрижил за това - купил съм си кабина на един круиз и след пенсия мисля да си отпусна душицата там - ако нямаш нищо против

        ма нали не тряяше се хвалим тук... сори за офтопика

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът
          Тотов - Маранди и Дивин ти обясниха, макар и не напълно.

          Ако това разбираш под "обикновена" (БЕЗ спестовен елемент), то ний в нашата компания правим - позорно евтино е - влез в сайтът ми, та да видиш, ча не сме алчни - можеш да видиш горе-долу колко би ти струвало и колко сухо би взел посоченият от теб бенефициент, ако вземеш та пукнеш. Може да се добавят обезщетения за злополука и за тежки заболявания.

          Но има един друг, и то много по-голям риск, от който "обикновената" (твой термин) или класическата човекозастраховка НЕ те защитават - тоест да ти се случи това, което на повечето хора им се - а именно - да НЕ пукнеш овреме.
          Представи си се само - на 78 и кусур години, грохнал, болен и кретащ едва-едва... как ще се препитаваш, драги, мислил ли си? Ще се надяваш децата ти да те издържат, вместо да се грижат за своите деца? Или ще разчиташ на пенсийката? Вярваш ли, драги Тотов, че 3 000 000 крастави мангала ще работят за да ти плащат пенсия? Или ще успееш да се пребориш с тях за някоя кофа за боклук? Кога по ти трябва сухото - когато си млад и здрав и можеш да бачкаш или когато си стар и болен? Сега ще кажеш, че не ти пука, ама тогава, макар грохнал, ще ти е мило за животецът и ще си стискаш душицата под езикът, вервай ми...

          Както казвам понякога на моите клиенти - да пукнеш не е най-голямата беда, поне се оттърваваш - има и много по-лоши неща !!!
          Импе имам респект към тебе и не мисля да споря нито стеб нито с Мастър Маранди

          застраховката само да попитам не беше ли в случай на злополука да има пари за мен или за децата? кога стана пенсионна осигуровка

          и дай боже да доживея до 78, застрахователя дали ще съществува а? !? а държавата? за 20 г. толкова промени стават, а за 50?

          а пенсионните дружества с какво се занимават? а социалните - аре да не си бъркаме шапките - че виж какви ги сътвориха на запад с тези Миксове
          банка-застраховател-пенсионно-фонд-ДРЪН

          Коментар


          • Тотов - Маранди и Дивин ти обясниха, макар и не напълно.

            Ако това разбираш под "обикновена" (БЕЗ спестовен елемент), то ний в нашата компания правим - позорно евтино е - влез в сайтът ми, та да видиш, ча не сме алчни - можеш да видиш горе-долу колко би ти струвало и колко сухо би взел посоченият от теб бенефициент, ако вземеш та пукнеш. Може да се добавят обезщетения за злополука и за тежки заболявания.

            Но има един друг, и то много по-голям риск, от който "обикновената" (твой термин) или класическата човекозастраховка НЕ те защитават - тоест да ти се случи това, което на повечето хора им се - а именно - да НЕ пукнеш овреме.
            Представи си се само - на 78 и кусур години, грохнал, болен и кретащ едва-едва... как ще се препитаваш, драги, мислил ли си? Ще се надяваш децата ти да те издържат, вместо да се грижат за своите деца? Или ще разчиташ на пенсийката? Вярваш ли, драги Тотов, че 3 000 000 крастави мангала ще работят за да ти плащат пенсия? Или ще успееш да се пребориш с тях за някоя кофа за боклук? Кога по ти трябва сухото - когато си млад и здрав и можеш да бачкаш или когато си стар и болен? Сега ще кажеш, че не ти пука, ама тогава, макар грохнал, ще ти е мило за животецът и ще си стискаш душицата под езикът, вервай ми...

            Както казвам понякога на моите клиенти - да пукнеш не е най-голямата беда, поне се оттърваваш - има и много по-лоши неща !!!
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от toto
              така така, защо тогава НИКОЙ не прави обикновенна застраховка? А? що ли ? -щото няма далавера за засрАхователя
              УЖ спестовна = банка, пък като идеш ... оооо. ааааа. .. ама не си рабрааААааал .... ама трябва да минат 2 годиИИИни.... ма тва онова ...10 годииини ииии ... мооожж да теглиШШШ сичкотооо ма тре си на 70 годиииини и .... ако си жиииив...
              И за какво са ти пари на ТЕЗ години като вече не ти СТАВА? А?
              Именно мастър Тото,

              едно е сигурно, че на доживелите до тези години, все нещо ще им се е случило! Поне статистиката показва това

              П.П. А който си мисли, че е барнал долното копче на шлифера на Господ и на него няма да му се случи ... по-добре да иде на псиахиатър

              Има "замърсяване" на средата в бранша, никой не го отрича. Идват разни компании, налагат тяхното си "ноу хау" и за съжаление понякога презумцията е: "Ако не ги излъжем ние - ще ги излъже някой друг".

              Иначе като качества на продуктите като финансов инструмент, може да си коментираме и сравняваме, готов съм да опитаме и без разни "голи твърдения" поставени във въздуха да си висят като заклинания

              П.П.П. Когато емоциите алчност и страх в хората излязат от баланс, следват икон. кризи. Колкото по-голямо е отклонението, толкова по-тежки са те. В БГ-то, както съм казвал прескочихме рецесията и сме директно в депресия, но ще видиш, че това "анализаторите" и "експертите" ще го установят пост-фактум, нищо че моята Руса главица ви го каза на всички "про боно" и то още не се говореше, че сме в рецесия

              Чиърс, бебе сладко!

              Като балансиран финансов инструнент, смея да твърдя, че коментираните застраховки са доста консервативни и подобни отклонения рядко се случват, за тия които не са били подведени от пишман агенти и консултанти с нереални очаквания за качества на тия продукти, които те нямат.

              Опцията за баМков заем срещу залог на полицата без поръчители и обезпечения го предлагат доста компании, така че простотиите от в-к Стандарт, не ми се коментират.

              Коментар


              • toto прекаляваш! истината е различна поради две причини!
                1.клиентите не подбират- и на тоя пазар като на много други експанзията е за сметка на качеството. Много хора няма какво да правят и продават застраховки. Чакалък! При някой компании агент се става за ден два, без значение какво е правил преди това! В много случаи дори е по- зле! не е и агент, а „партньор” на брокер или какъвто и да е друг. 90% работят с готови схеми на перфектната застраховка.
                И всички са доволни щото пазара е възходящ, а договорите дългосрочни.
                На клиента това му е работата – ДА ИЗИСКВА, да пита, да сравнява, да избира! Какво друго да прави!?
                2.Клиента не слуша- Дори и да е попаднал на търговец, който знае какво продава, клиента няма време или чува само това което го устройва.
                ИЗВОД: кризата е крайно необходима. Ще научи едните и ще отсее другите!
                застраховането НЕ Е занаят, а ПРОФЕСИЯ!
                http://www.broko.bg/blog

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът
                  Тотов - ако някой е подвел клиентите си, това си е изцяло негов проблем - при нас още преди подписване на договорът се дава една табличка с откупните стойности през годините. Право са казали хората - това си е дългосрочна инвестиция - какво очакваш - компанията да върне всичките пари ли, ако на втората година си ревнал да се отказваш? А ако беше пукнал на вторият месец, близките ти щяха да искат цялата застраховактелна сума, макар че си внисъл 60-70 лева само, нали?

                  Инак вярно е, че все пак човекозастраховката играе ролята и на парички в резерв... при нас например не е нужно човек да прекрати, за да вземе малко сухо - може да изтегли и част от парите под формата на заемче - от самият себе си един вид.... ;-)
                  така така, защо тогава НИКОЙ не прави обикновенна застраховка? А? що ли ? -щото няма далавера за засрАхователя
                  УЖ спестовна = банка, пък като идеш ... оооо. ааааа. .. ама не си рабрааААааал .... ама трябва да минат 2 годиИИИни.... ма тва онова ...10 годииини ииии ... мооожж да теглиШШШ сичкотооо ма тре си на 70 годиииини и .... ако си жиииив...

                  И за какво са ти пари на ТЕЗ години като вече не ти СТАВА? А?

                  А като ти вземат прите секи си МЪЛЧИ ... не заблуждават, просто премълчават
                  некой познати набутали други свой познати вече се крият, нещо МАЙ

                  иначе застраховките - в чист вид са придобивка, както и всички други придобивки
                  Ма се оляхте ВЕЕЕ

                  Коментар


                  • Здравейте на всички,
                    благодаря на Императора за последното мнение.
                    Следя с голям интерес коментарите по-тази тема.
                    Аз съм втози бизнес от осем години.
                    Темата е застраховка "живот".
                    Не става въпрос за вид финасов актив, чрез който да си докараш голяма "спекулативна" ( в добрия смисъл на думата ) доходност.
                    Има други видове инвестиция, чрез който можеш да изкараш добра горница.
                    Става въпрос за възможността, всеки да прецени при настъпване на определени събития ( наречени покрития по полицата ) от къде колко ще му се изплати.
                    До се га не съм видял от борсата или от друго място ( освен чрез застраховка ) при настъпване на "инцидент", "болест" или крайно събитие "загуба на живот", наследник или потърпевш да е взел стократно или хилядакратно повече на база направената вноска.
                    А иначе всеки има право на свободен избор дали, кога и къде да се застрахова.
                    С уважение към всички във форума

                    Коментар


                    • Тотов - ако някой е подвел клиентите си, това си е изцяло негов проблем - при нас още преди подписване на договорът се дава една табличка с откупните стойности през годините. Право са казали хората - това си е дългосрочна инвестиция - какво очакваш - компанията да върне всичките пари ли, ако на втората година си ревнал да се отказваш? А ако беше пукнал на вторият месец, близките ти щяха да искат цялата застраховактелна сума, макар че си внисъл 60-70 лева само, нали?

                      Инак вярно е, че все пак човекозастраховката играе ролята и на парички в резерв... при нас например не е нужно човек да прекрати, за да вземе малко сухо - може да изтегли и част от парите под формата на заемче - от самият себе си един вид.... ;-)
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Никой ли не видя това?

                        http://paper.standartnews.com/bg/art...article=287315
                        Масово се отказват от полици "Живот"
                        Компаниите удържат до 60%, ако предсрочно прекратим договора
                        Агенти подвеждат клиентите

                        Коментар


                        • ама нищо сигурно на тоя свят няма, ако беще така щяхме да сме без работа
                          говорех за друго, авансовото инвестиране е само за предплатените премии. просто ефекта при инвестиционните застраховки е най- драматичен, затова тях съм посочила
                          застраховането НЕ Е занаят, а ПРОФЕСИЯ!
                          http://www.broko.bg/blog

                          Коментар


                          • А кой носи рискът за това, че НЕинвестиционните дългосрочни човекозастраховки със 100% сигурност са губещи? ;-) Ако човек с 30-годишен договор пукне на 28-ата година - де е гаранцията, че застрахователната сума ще му стигне дори за кофчег?
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Както се оказа и преди: говорим на общ език, ама по малко по различни теми. Но то нашата религия можеш ли я писа на 20 реда!?
                              Това с предплащането е много хубава работа, но дали всички застрахователи са изчистили предплащането така деликатно като алианц с тия вътрешни правила дето никой не ги вижда!? Щото ако го няма по общи условия (а това е факт например при една „любима” за мен компания) къде е основанието да се инвестират!? И най- важното (при инвестиционни застраховки) кой носи инвестиционния риск на авансовата инвестиция!? Как да го метнеш на клиента като нямаш право!? Ако е на плюс- няма да се оплаква, ама борсата може и да се срине!? Трябва резервче. Ама то не е от задължителните- значи и основание и разрешение от надзора… много сложно, пък и безсмислено скъпо!
                              Какво става при над 30%- отказ от премия ли!? Какво ли да е друго!? Е като се откаже- я проблем с доходността, я с основанието за инвестиране.
                              Чист търговски трик, нищо повече!
                              застраховането НЕ Е занаят, а ПРОФЕСИЯ!
                              http://www.broko.bg/blog

                              Коментар


                              • Бебе Дивайнесто,

                                коментирах единствено евентуално реактивиране на Полица Х, която е станала безпремийна. Може да стане чрез довнасяне на всичко дължимо + санкцията, която не е голяма за периода или чрез "изрязване", т.е. продължава да се поддържа след 2 години да кажем като се внасят съответните корекции по Застр. сума и табличката за откуп. Затова има значение периода през, който Договорителят пази правата си върху полицата, нищо че е станала безпремийна и затова сте права, че тогава Застрахователят праща писма и предлага варианти, съгласно Общите условия, които Клиентът може да приеме, а може и да не приеме.

                                Слава богу, тук ги няма баМковия тип договори, едностранно в полза на баМката и тя да прави каквото си иска, когато си поиска

                                П.П. Нямах предвид Т20, а Т17, но това няма значение

                                Чиърс!

                                П.П. Това с еднократното плащане, което цитирате го предлагат обикновено агентите в името на бонуса или наемните служители по офисите при директни продажби. Аз предлагам 1-ва год. вноска + останалите авансово внесени, като "ефектът" в доходността е същия, но има огромно значение, ако през периода настъпи Застр. събитие в частта злополука с над 30% Тр. Нетрудоспособост примерно, а и не само там. После какво се случва и дали интереса на Клиентът е еднакво защитен при 2-та случая, а уж на пръв поглед са нещата са идентични?

                                Коментар

                                Working...
                                X