IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение
    Импе направо ти се чудя- при толкова добри резултати на фондовете и продуктите, и то без усилия,защо изобщо инвестираш на БФБ- нерви, усилия, а резултат я има , я няма. Просто бягаш от темата.

    Диверсифицирам, драги. Вярвам и на нашият продукт, вярвам и на моите инвестиции на БФБ, вярвам и на златцето, сребърцето и скъпоценните камъни, които си пазарувам.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Импе направо ти се чудя- при толкова добри резултати на фондовете и продуктите, и то без усилия,защо изобщо инвестираш на БФБ- нерви, усилия, а резултат я има , я няма. Просто бягаш от темата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от blackthorn Разгледай мнение
        Императоре забравяш да кажеш колко е доходността за предната и по предната година.
        Ами два от трите ни фонда в България са на печалба от моментът на стартирането - и то - сосна, като се има предвид кризата.

        Най-старият ни фонд - Галилео - сега навърши пълнолетие - 18 годинки - има средна доходност 16.7% годишно - мисля нелошо за БАЛАНСИРАН фонд след катастрофален световен борсов срив.

        Разбира се - който иска защита и само защита, вярвайки че сам може да си инвестира сухото по-добре, имаме и такъв продукт... за млади хора е ного, дори позорно евтин. Всеки може да си го.

        Но аз винаги съм мислил, че най-важната функция на човекозастраховането е защитата на късните години.
        Last edited by Императорът; 21.07.2010, 16:48.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Императоре забравяш да кажеш колко е доходността за предната и по предната година.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение
            Деси, играя и на късо / в момента имам къса позиция на американския пазар/, и с различни инструменти; и с по-къс, спекулативен хоризонт, и с по-дълъг- инвестиционен, а представи си за ужас- имам и една малка животозастраховка.
            Импе, за човек, който е и на нашия и на межд. пазари-къде му е проблема в бързината на прехвърляне на активи.
            Разговора започна от застраховката Живот като инвестиция. Тя застраховката е само защита, а инвестиционния елемент си го ползвайте при презентациите.

            Хихихихих - провери доходността на чуждите ни фондове за последните 12 месеца (някои са с над 50% ръст), пък пак кажи дали да ползваме инвестиционният елемент само при презентациите...

            Напротив - без ИНВЕСТИЦИЯ, без доходност човекозастраховката не струва - по простата причина, че инфлацията ти опапва паричките... нали защитата е финансова - ако парите ти на са защитени, за каква защита на животът говорим?

            Ако клиентът има 30-годишен договор и се смряска на 29-ата година, и ако няма доходност към защитата, доходност която се добива само с добра инвестиция, с обезщетението близките му ще му купят само кофчег.

            Изчислил съм колко губи човекът само от инфлацията от неинвестиционна човекозастраховка - цифрите потресаващи са.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение
              Тя застраховката е само защита, а инвестиционния елемент си го ползвайте при презентациите.

              Коментар


              • Деси, играя и на късо / в момента имам къса позиция на американския пазар/, и с различни инструменти; и с по-къс, спекулативен хоризонт, и с по-дълъг- инвестиционен, а представи си за ужас- имам и една малка животозастраховка.
                Импе, за човек, който е и на нашия и на межд. пазари-къде му е проблема в бързината на прехвърляне на активи.
                Разговора започна от застраховката Живот като инвестиция. Тя застраховката е само защита, а инвестиционния елемент си го ползвайте при презентациите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение
                  Императоре, не мисля да ти обяснявам що е инвестиция -минаваш за просветен инвеститор, но в момента имаш интерес да защитаваш тази позиция. Нищо лошо, но хайде да не си играем със страховете на хората- печалба при животозастраховане има при преживяване /след 10-15 и повече години/; ПТН- след колко месеца; или при летален изход. Кога и как във времето става тази инвестиция? А ликвидността? Добре звучите като застрахователни агенти, но като инвеститори - не.
                  Обезщетение за нетрудоспособност (пълна или непълна) имаш от пърата до последната минута на договорът. Печалба има и ПРЕДИ преживяване - написах ти кога в по-долният пост. Ликвидност? Казахме ти - след втората година можеш да прекратиш, можеш и да сменяш фондовете по всяко време, според нивото на рискът, казахме ти и за потенциалният обхват на инвестицията - самостоятелно можеш ли да постигнеш това? Ако решиш да прехвърлиш кинтите си от акции на китайският и индийският пазар в облигации на западноевропейският пазар, можеш ли - бръзо и без никакви разходи от твоя страна, ърм?
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение
                    Императоре, не мисля да ти обяснявам що е инвестиция -минаваш за просветен инвеститор, но в момента имаш интерес да защитаваш тази позиция. Нищо лошо, но хайде да не си играем със страховете на хората- печалба при животозастраховане има при преживяване /след 10-15 и повече години/; ПТН- след колко месеца; или при летален изход. Кога и как във времето става тази инвестиция? А ликвидността? Добре звучите като застрахователни агенти, но като инвеститори - не.
                    Даааа ти и май на късо не играеш, да не говорим за инвестиционен хоризонт 1,5
                    година -две
                    Май не въртиш кинти по различни начини и нямаш застраховка
                    Last edited by dessi_georgieva; 21.07.2010, 16:14.

                    Коментар


                    • Императоре, не мисля да ти обяснявам що е инвестиция -минаваш за просветен инвеститор, но в момента имаш интерес да защитаваш тази позиция. Нищо лошо, но хайде да не си играем със страховете на хората- печалба при животозастраховане има при преживяване /след 10-15 и повече години/; ПТН- след колко месеца; или при летален изход. Кога и как във времето става тази инвестиция? А ликвидността? Добре звучите като застрахователни агенти, но като инвеститори - не.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение
                        ОК- разбрах претенциозността на изказа-не ме познаваш, а твърдиш, че не познавам видовете животозастраховане. Имам чуството, че като навити пружини ми цитирате разни клишета. Е, аз попитах за разликата между инвестицията и защитата. А след тези 2г-откупуване, сами си направете сметката- колко са вложени и колко ще получите. Отговора го знам, но вие или не сте много наясно или спестявате нещо. Бъдете здрави и успешни с инвестиции в животожастрахователен продукт.
                        Колко мислиш, че получават клиентите, отказващи се след втората година? Получават внесеното, минус удръжките за компанията, плюс реализираната доходност. Разбира се - за две години трудно ще си на плюс, но на втората година при нас обикновено получаваш повече, отколкото в други компании след пета-шеста година.

                        Какво имаш предвид под разлика между инвестиция и защита? Те са в един продукт - в началото човекът има основно защита, защото при събитие получава като обезщетение десетки пъти повече от внесеното до моментът. От 4-6 година (според пазарът) вече има и инвестиция, защото ако се откаже, ще си вземе парите с печалба... а от 12-16 година (при 30-год договор) може да вземе и повече, отколкото е трябвало да внесе за ЦЕЛИЯТ период от 30 години... и това ако не е добра инвестиция, не знам кое е...

                        Бъди здрав и ти.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Даааа, сега ако се откупува - е най -голямата глупост, която човек може да направи-
                          Но, влезнал сега човек и изтеглил след 3 години- май нещата ще са съвсем различни.

                          Както се казва - момента е важен на влизане и излизане- ако си инвеститор сам го знаеш

                          Коментар


                          • ОК- разбрах претенциозността на изказа-не ме познаваш, а твърдиш, че не познавам видовете животозастраховане. Имам чуството, че като навити пружини ми цитирате разни клишета. Е, аз попитах за разликата между инвестицията и защитата. А след тези 2г-откупуване, сами си направете сметката- колко са вложени и колко ще получите. Отговора го знам, но вие или не сте много наясно или спестявате нещо. Бъдете здрави и успешни с инвестиции в животожастрахователен продукт.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение
                              Не ви познавам фондовете, но малко чудно ми се струва инвестиция в Далечния Изток и Латинска Америка. Хайде поразсъждавайте : какво дава една застраховка Живот и кога се печели от нея; и какво дава един взаимен фонд. Така, че колегата, който дава мнение за самостоятелна инвестиция във фонд е прав. Ей, хора инвестицията и печалбата са различни от защитата.
                              БЯХА различни неща... но нашият продукт умело ги обединява.

                              Защо да не инвестират клиентите ни в Аржентина, Индия и Китай - няма нищо позорно и противоестествено в това.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Разбра ли вече уникалността на услугата- хем инвестираш, хем имаш и защита и то при доста добри условия за Българският пазар

                                Коментар

                                Working...
                                X