IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ivantcho Разгледай мнение
    През август 2003год. си направих застраховка живот в AIG Life за период от 10 години на стойност 10000лв. Вноските бяха по 273лв. на всеки 3 месеца. Платих първите две вноски и спрях да плащам.В началото ме търсеха, но после се отказаха. И аз съм забравил за това. Преди няколко дни като си разчиствах бюрото открих полицата. Сега се чудя ако им се обадя и поискам официално да си прекратя взаимоотношенията с това застрахователно дружество, дали ще ми върнат някаква част от тези близо 550лв.., които съм им дал преди повече от 7 години? Някой може ли да ми каже има ли смисъл да им се обаждам? Благодаря.
    Можеш разбира се. Ходи до фиса и виж какво ще ти кажат за таксите и неустойките. Може и да е останало нещо по партидата, може и да се е увеличило дори.

    Коментар


    • Мога ли да взема нещо?

      През август 2003год. си направих застраховка живот в AIG Life за период от 10 години на стойност 10000лв. Вноските бяха по 273лв. на всеки 3 месеца. Платих първите две вноски и спрях да плащам.В началото ме търсеха, но после се отказаха. И аз съм забравил за това. Преди няколко дни като си разчиствах бюрото открих полицата. Сега се чудя ако им се обадя и поискам официално да си прекратя взаимоотношенията с това застрахователно дружество, дали ще ми върнат някаква част от тези близо 550лв.., които съм им дал преди повече от 7 години? Някой може ли да ми каже има ли смисъл да им се обаждам? Благодаря.

      Коментар


      • информацията е в основата на нещата

        ДЗИ си остават лидерите в живото-застраховането. Даже в момента имат нови застраховки на пазара, които предлагат много добри условия за клиентите. Трябва хората да бъдат информирани за да не се ядосват след време...

        Коментар


        • алианц,
          това са лидерите в животозастраховането
          от 120 год са на пазара
          изплатили са Титаник, едата от кулите близнаци ...
          създали са и първият доброволен пенсионен фонд и са оцелели дори когато централния и офис е опоражен през втората световна война.

          сигурност

          Коментар


          • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
            армеец...
            Армейците са милиони и навсякъде! Вива!

            Коментар


            • Малиии - ще ми пратиш една картичка от... де да знам - от о-в Пасха - с ония каменни пукъли, дето зяпат към моренцето...

              Да - така убаво диверсифицира, че сухото ти ще се инвестира по четирите края на светът... е - и в средата му също...
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Да не кажете, че импето си прави сам реклама - да се включа и аз.

                Миналата година станах татко и започнах да гледам малко по-сериозно на нещата от живота, но все не намирах време да се запозная в детайли с условията по човекостраховките.
                Тази година се замислих,че не е зле да диверсифицирам малко лудостта наречена БФБ и депозити в БГ- банки. Признавам си хич не съм вещ в застаховането и затова прецених, че мога да послушам съвета на колега вътре в нещата. Видях се с импето и ми ги обясни нещата. Всеки сам си преценява, но е добре да си поговори с някой познат преди да прави застраховки, а дали ще му се довери всеки си преценява.

                Не ми трябваше много време да си направя една 'страховка' при импето. Избрах си балансиран фонд в ЕВРО (малко да диверсифицирам и валутния риск).

                Общо взето е това. Дай боже - да съм жив и здрав, когато срока на застраховката изтече -- ше си спретна едно околсветско пътуване с кораб за пенсионирането
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Армеец - не човекозастраховател.
                  да, не е, но цкб живот са!?
                  застраховането НЕ Е занаят, а ПРОФЕСИЯ!
                  http://www.broko.bg/blog

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                    армеец...
                    Армеец - не човекозастраховател.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • армеец...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Всички компании покриват едни и същи критерии, така че въпросът ти за безсмислен намирам.
                        То и когато се емитират държавни облигации критериите за емитентите(държавите) са едни и същи , но това значи ли че приравняваме всяка една страна на база на това?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Jekov Разгледай мнение
                          Нямах предвид това - става въпрос за кредитният рейтинг на всяка една компания!
                          Всички компании покриват едни и същи критерии, така че въпросът ти за безсмислен намирам.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            А ако и двете ти носят гарантираната доходност, изчислена в швейцарски франк (напримерно), ти от кои ще си купиш?

                            Или Алианц (напримерно) плаща откупна стойност в златни кюлчета, а ние - във виетнамски донги?

                            Нямах предвид това - става въпрос за кредитният рейтинг на всяка една компания!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение
                              Нуше, защо говориш за фондовете на КД "Живление" в чужбина. Да не би в КД Живот -
                              България да работите с тях. Не съм против фондовете им в България, но това което внушаваш не е коректно. Хайде помисли малко.
                              Това е препоръка за коректни мнения по който и да е въпрос.
                              RAFA чак сега ти отговарям,защото нямах много свободно време,за да вляза...Виждам,че колегите са ти отговорили професионално,но и аз да се включа.
                              Казваш,че си чел всичко за нашата компания,а явно не си щом ми казваш,че нямаме право да предлагаме застраховка "Живот" с инвестиция на чуждите пазари...
                              Като препоръка мога да ти дам да се запознаеш с продукта на КД,който е насочен точно към чуждите пазари,а именно Фондполица пакет...

                              Коментар


                              • А ако и двете ти носят гарантираната доходност, изчислена в швейцарски франк (напримерно), ти от кои ще си купиш?

                                Или Алианц (напримерно) плаща откупна стойност в златни кюлчета, а ние - във виетнамски донги?

                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X