IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Наивников - един въпрос, който ще те накара да се замислиш - ти си предвидил да защитиш своето семейство, ако пукнеш.

    Ама ако не пукнеш? Какво правиш тогава - на стари години? Това предвидил ли си го?

    Разбираш ли - чисто рисковата човекозастраховка те защитава само при смърт, ама инвестиционната се грижи за тебе първо - докато си жив - и чак тогава - за децата ти и за внуците ти. При нея не е нужно да отидеш при Петърът, за да гушнеш сухото, освен букетът, а напротив - най си на далавера, ако си жив, а и при подходящо управление - с елементарна грамотност отстрана на клиентът, инвестиция през човекозастраховка във фондове, ще донесе много сосна доходност.

    Утехата на рисковата е, че си губиш кинтите с удоволствие... ама аз си имам две инвестиционни и нито една рискова - при все че инвестирам и самостоятелно и то от бая години.
    Поправи ме ако греша, за стари години не беше ли пенсионната осигуровка???.
    Абе, чета назад че си застраховател. Я ми кажи каква е пречката да си направя на колата застраховка, подобна на инвестиционната застраховка живот. Така де, аз съм внимателен шофьор. Нямам нито една катастрофа, а тръшкам за колата си сума пари. Може ли да скалъпите някакъв такъв продукт

    Коментар


    • Наивников - един въпрос, който ще те накара да се замислиш - ти си предвидил да защитиш своето семейство, ако пукнеш.

      Ама ако не пукнеш? Какво правиш тогава - на стари години? Това предвидил ли си го?

      Разбираш ли - чисто рисковата човекозастраховка те защитава само при смърт, ама инвестиционната се грижи за тебе първо - докато си жив - и чак тогава - за децата ти и за внуците ти. При нея не е нужно да отидеш при Петърът, за да гушнеш сухото, освен букетът, а напротив - най си на далавера, ако си жив, а и при подходящо управление - с елементарна грамотност отстрана на клиентът, инвестиция през човекозастраховка във фондове, ще донесе много сосна доходност.

      Утехата на рисковата е, че си губиш кинтите с удоволствие... ама аз си имам две инвестиционни и нито една рискова - при все че инвестирам и самостоятелно и то от бая години.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
        На колко си гоинки ако не е тайна, може и на личния да споделиш, за да ти кажа колко повечко ти взимат.
        Дъртичък съм)) 42. Застрахователят е AIG, Сега
        UNICA, догодина не знам с кого ще се слеят

        Коментар


        • Желая Ви хубав уикенд и мислете повечко за себе си и хората около Вас.

          Коментар


          • И накрая за застраховките с инвестиционни фондове - ако искам да инвестирам ще го направя сам в подобни фондове. И ще мога да си изтегля инвестицията когато поискам. А за опцията при някои застраховки да прехвърлям от едни фондове в други - каква полза ако всичка са на ниска доходност или на загуба?

            Има фондове които за 1 год. в момента са на 25, 30% доходност. Има смисъл за смяната поне веднъж на 3 години.Или към края на периода на договора да ги прехвърлиш в по-ниско доходни или в облигации, За да си запазиш парите, които са се натрупали.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
              Аaa при моята за гътване от инфаркт е 25 000)) Демек, ако злополучно загина 50, ако си умра кротко - 25((
              На колко си гоинки ако не е тайна, може и на личния да споделиш, за да ти кажа колко повечко ти взимат.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                Аaa при моята за гътване от инфаркт е 25 000)) Демек, ако злополучно загина 50, ако си умра кротко - 25((
                Добре, значи покритието ти е 25000 лв., а за 50 000лв. си си доплатил минимална премия.

                Коментар


                • За Ime
                  Ето ти пример но само за риска смърт(независимо от причината)
                  и ако си на 30 год. например:
                  ЗС 20 000лв. застраховка за 1 год.- годишна премия 76.68 лв.- но всяка следваща година ако се подновява премията се качва, в зависимост от възрастта.
                  Ако договора се сключи за 10 год. за 20000 лв, ЗС - ще си плащаш всяка година премия по 102 лв., докато решиш да не я прекратиш.
                  В този случай само не си плащаш поредната годишна вноска..
                  Какво ще кажеш- значи има такива премии а. Но какво се забелязва в Булгария- колите са ни най скъпи, а в другите страни- ние сме най скъпи, т.е, ако ме няма мен- аз няма как да си карам колата-някой друг ще ми я кара.
                  А аз като съм добре и съм жива и здрава и нова кола ще си купя и ново жилище и така.
                  Схващате ли логиката.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                    Но не забравяй , че колкото повече "се подмладяваш", премията ще ти се качва (ще плащаш повече), ако имаш само злополука тогава ще ти е евентуално същата, но ако не дай си боже се гътнеш от инфарт или инсулт- една стотинка няма да получат твоите бенефициенти.
                    Аaa при моята за гътване от инфаркт е 25 000)) Демек, ако злополучно загина 50, ако си умра кротко - 25((

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                      Автомобилите ги застраховаме против кражба и катастрофа, имуществото - също. Защо по дяволите със застраховка Живот да е по различно. Аз имам чисто рискова застраховка. Плащам около 750 лева годишно за 50 000ЕUR застрахователна премия. Колкото повече съм жив и здрав, толкова повече губя, но дай боже всекиму... Хихих, за колата си плащам много повече за същата премия))
                      Но не забравяй , че колкото повече "се подмладяваш", премията ще ти се качва (ще плащаш повече), ако имаш само злополука тогава ще ти е евентуално същата, но ако не дай си боже се гътнеш от инфарт или инсулт- една стотинка няма да получат твоите бенефициенти.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ime Разгледай мнение
                        Като лаик имам следния въпрос - защо да се застраховам, а не си внеса парите в банка?
                        Мислех, че ще получа отговор тук, а чета само заяждания и самореклама.
                        Ако застраховката е финансова компенсация за настъпили или ненастъпили събития, дайте да говорим с числа!
                        Ако примерно имам излишни 350 лева годишно и реша да се застраховам с такава премия за 20 години, колко ще е застрахователната сума? От порядъка на 11000 -12000 лева, нали? Визирам "модерните" застраховки в разни фондове.
                        Ако същите тези пари ги влагам в банка при средна за момента лихва ще получа същата сума.
                        Ако съм се застраховал се ангажирам да вкарвам 20 години премии, за да получа сума, равна на такава, която ще получа от банка. От банката мога да си изтегля всички пари винаги или да спра да внасям, докато ако спра да внасям премии в застраховката и я прекратя в началото, ще получа част от собствените си пари. Да не говорим за обикновените застраховки, където дори застрахователната сума може да е по-малка от моите премии...
                        А сега за риска и застраховането - най-големия риск, който носи застрахователя е около 11000 лева през първата година и намалява с всяка година. Ако вземем за пример имотните застраховки, там за суми от 100 - 200 лева годишно се носи риск от 15000-20000 лева, че и повече. Защо тук не се поема същия риск?
                        Ако някой предложи 1 годишна застраховка с еднократна премия от 100 лева и застрахователна сума от порядъка на 20000 лева ще се заинтересувам...
                        И накрая за застраховките с инвестиционни фондове - ако искам да инвестирам ще го направя сам в подобни фондове. И ще мога да си изтегля инвестицията когато поискам. А за опцията при някои застраховки да прехвърлям от едни фондове в други - каква полза ако всичка са на ниска доходност или на загуба?
                        Да приемем, че съм от онези хора, които знаят как добре да инвестират и очакват от застрахователя само да поеме адекватен риск за премията, която получава от мен. И да инвестира парите както си иска, стига накрая да не прехвърля риска на мен, като взема от собствените ми пари.
                        Видях в темата коментари за хиперинфлацията - ако дойде пак, не виждам какво спасение има в застраховките.
                        Чакам да отговорите на моите въпроси и да ме убедите, че е изгодно да се застраховам.
                        Здравей Ime,
                        Ako всяка година си внасяш по 350 лв. в банка за 20 год. ще имаш 7000 лв. с лихвата за този период- или казано на 10 година ще имаш при 8 % лихва 5475.92 лв., като това са ти суми излезли чисти от джоба ти- т.е върху тях си си платил данъка и са ти останали за спестяване.Другото което е ако ти се случи нещо през този период банката няма да ти изплати никакво обезщетение, или ако се случи най-лошото с теб(100% инвалидност- няма да ти дава пенсия, а това което си спестил , ще се изпари точно за 1 месец.
                        Да не говорим за фатално, а за хубавите моменти след 10 или 20 години. За този период с тази лихва не можеш да покриеш само инфлацията.
                        Ако имаш застраховка първо върху тези 350лв. спестяваш 10% от данъка или по друг начин казано, от джоба ти излизат 315 лв.
                        Срещу тези 350 лв. имаш автоматично покритие за мин 4200 мах. 8400 лв., малко е но и год. вноска е малка,, няма и 30 лв. на месец, което е абсолютният мин за пазара.
                        Ти си избираш каква да бъде ЗС, в зависимост от това дали искаш повече пари да ти се инвестират или да си по защитен.
                        Ако имаш семейство и деца по-добрият вариант е да си по защитен.
                        Другото нещо много важно в днешно време е че застрахователните договорите се несеквестируеми, или върху тях не може да се наложи запор, докато върху банковите сметки и депозити се налага.

                        Коментар


                        • Застраховка живот

                          Автомобилите ги застраховаме против кражба и катастрофа, имуществото - също. Защо по дяволите със застраховка Живот да е по различно. Аз имам чисто рискова застраховка. Плащам около 750 лева годишно за 50 000ЕUR застрахователна премия. Колкото повече съм жив и здрав, толкова повече губя, но дай боже всекиму... Хихих, за колата си плащам много повече за същата премия))

                          Коментар


                          • ime,

                            ако гледаш на застраховката като инвестиционен продукт...наистина по-добре е сам да си въртиш парите - няма да има отчисления за риск и тн. НО не забравяй, че застраховката е преди висичко страховка.

                            помисли върху следния пример

                            ти си здрав прав мъж на 30г. Имаш добри доходи и живееш добре. В даден момент се замисляш " ами какво ше стане с семейството ми ако с мен се случи нещо"

                            по твоя вариант : започваш всяка година да заделяш по 5К примерно. Управляваш ги въртиш ги нарастват с 15% годишно (то и това не е лесно) .. Ако недай си боже с теб се случи нещо след 3-4 години. Колко ще има в този твой фонд : 20-30К. За колко време ще стигнат на семейството ти да подържа стандарт наполовина на текущия?

                            втори вариант : сключваш застаховка за 25г
                            с 5К вноска = 75К за внасяне. Случва се нещо с теб на 2-та година.. семейството ти получава 75К+ още някакви в зависимост от случката.

                            това е смисъла на застаховката...поне според мен.

                            не е върха като доходност, НО ти дава сигурност.

                            поздрави и успех
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Като лаик имам следния въпрос - защо да се застраховам, а не си внеса парите в банка?
                              Мислех, че ще получа отговор тук, а чета само заяждания и самореклама.
                              Ако застраховката е финансова компенсация за настъпили или ненастъпили събития, дайте да говорим с числа!
                              Ако примерно имам излишни 350 лева годишно и реша да се застраховам с такава премия за 20 години, колко ще е застрахователната сума? От порядъка на 11000 -12000 лева, нали? Визирам "модерните" застраховки в разни фондове.
                              Ако същите тези пари ги влагам в банка при средна за момента лихва ще получа същата сума.
                              Ако съм се застраховал се ангажирам да вкарвам 20 години премии, за да получа сума, равна на такава, която ще получа от банка. От банката мога да си изтегля всички пари винаги или да спра да внасям, докато ако спра да внасям премии в застраховката и я прекратя в началото, ще получа част от собствените си пари. Да не говорим за обикновените застраховки, където дори застрахователната сума може да е по-малка от моите премии...
                              А сега за риска и застраховането - най-големия риск, който носи застрахователя е около 11000 лева през първата година и намалява с всяка година. Ако вземем за пример имотните застраховки, там за суми от 100 - 200 лева годишно се носи риск от 15000-20000 лева, че и повече. Защо тук не се поема същия риск?
                              Ако някой предложи 1 годишна застраховка с еднократна премия от 100 лева и застрахователна сума от порядъка на 20000 лева ще се заинтересувам...
                              И накрая за застраховките с инвестиционни фондове - ако искам да инвестирам ще го направя сам в подобни фондове. И ще мога да си изтегля инвестицията когато поискам. А за опцията при някои застраховки да прехвърлям от едни фондове в други - каква полза ако всичка са на ниска доходност или на загуба?
                              Да приемем, че съм от онези хора, които знаят как добре да инвестират и очакват от застрахователя само да поеме адекватен риск за премията, която получава от мен. И да инвестира парите както си иска, стига накрая да не прехвърля риска на мен, като взема от собствените ми пари.
                              Видях в темата коментари за хиперинфлацията - ако дойде пак, не виждам какво спасение има в застраховките.
                              Чакам да отговорите на моите въпроси и да ме убедите, че е изгодно да се застраховам.

                              Коментар


                              • Иванчо - не се надявай да получиш нещо. Ако не си плащал поне две години (поне в нашата компания е толкова), губиш си парите.



                                Илиона - не ме разсмивай

                                Лидери са Алианц - като оборот и моята КД - като продукт.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X