IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • [QUOTE=Императорът;1167394]...това е защото си виждал вероятно само калкулатори за СПЕСТОВНА човекозастраховка, тоест за прасе-касичка със застрахователен елемент. Такова нещо и аз не бих си направил.
    Друго е ИНВЕСТИЦИОННАТА човекозастраховка, там доходността хич не е за пренебрегване.

    Но както е рекъл Гогол - един обича попът, друг обича попадията - рискова искаш, твоя работа Но мнозина клиенти ги комбинират - така хем имат сосна доходност (от инвестиционната), хем висока защита (от комбинацията на двете).
    ...............
    Дай я тая инвестиционната че ми стана интересно! Хем да е спестовна хем с голяма ЗС. Моля те сподели коя е в коя компания и веднага ще отида да проверя!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
      Според мен- най добре си прочити договора и покритията в него, защото ми се струва че малко не си наясно.
      Какво имаш предвид? Нещо съм недочел ли?
      Какво нередно видя в цифрите, които съм дал?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
        Явно човека , който ти слючва договора е бил първо в AIG(Алико), после в Уника- двете компании са си съвсем отделни- никога не са се сливали.
        Естествено че не са се сливали и кво прави Уника изобщо в поста ми)) Писал съм глупости. Говоря за Alico)). А иначе за сливане, говоря за сделката с MetLife, която ту е факт ту виси във въздуха.
        По повод на национализирането - каква е гаранцията че няма да национализират и застраховчиците))
        Както и да е, не съм такъв човек, който вярва на обещания за постоянна висока доходност. Доста дълго съм бил на маркета по всички земни кълбета и знам че постоянно висока доходност - такова чудо НЕМА.
        Иначе, лоша работа е това с циганетата.

        Коментар


        • ...това е защото си виждал вероятно само калкулатори за СПЕСТОВНА човекозастраховка, тоест за прасе-касичка със застрахователен елемент. Такова нещо и аз не бих си направил.
          Друго е ИНВЕСТИЦИОННАТА човекозастраховка, там доходността хич не е за пренебрегване.

          Но както е рекъл Гогол - един обича попът, друг обича попадията - рискова искаш, твоя работа Но мнозина клиенти ги комбинират - така хем имат сосна доходност (от инвестиционната), хем висока защита (от комбинацията на двете).

          Виж си личните съобщения - какво запитал тебе - понеделник ще ти отговоря какво можеш да получиш за предложената от тебе сума.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Аз разбрах, а вие май не...

            Застраховката може и да е рискова, стига да не загубя много пари и ЗСума да е добра; може и да е спестовна, ако премиите са ниски и ЗСума също е добра.
            Но като гледам разни калкулатори, няма спестовна с добри ЗСуми като рисковите при същите ниски премии и продължителност - визирам 5-10 години. Ако бъркам - предложете... Важно условие е и клаузите за нетрудоспсобност и злополука да се застраховат добре.

            А за спестяване и инвестиции вече ви казах - имам си други пари и начини за това. И не искам да ги вкарвам в застраховка. И ако карам така още 5-10 години, няма да ми е нужна тогава застраховката.
            Затова искам да застраховам тези 5-10 години за добра ЗСума и с малки премии, т.е. с най-малки загуби за мен.

            Коментар


            • Спестовните и инвестиционните застраховки са пари за черни дни.
              Отделяш от семейният си бюджет суми, така че да не те натоварват , имаш покрития, ползваш данъчните преференции и в даден момент дори нищо да не ти се е случило, но си закъсал за повечко кинти - ти идват добре дошли.
              Ако си о,к и само си ги спестявал, в даден момент- когато имаш нужда от заслужена почивка-живееш по добре, ходиш на почивка на старини на Палма де Майорка и така, а не ровиш по кофите и не чакаш децата ти да те хранят.

              Коментар


              • Ако искаш пиши ми на личния и ще ти направя една оферта за твоята възраст- за желанията и предпочитанията които имаш.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ime Разгледай мнение
                  dessi_georgieva

                  Благодаря за конкретния пример за риска смърт!

                  А сега дай един и за нетрудоспособност... Защото както се казва - мъртвия си е мъртъв.

                  И при този пример, ако договора е за 10 години, а го прекратя на 5-та, колко от моите пари ще получа?

                  bertram

                  Не искам да вкарвам 5к годишно в застраховка! Искам да си ги инвестирам сам. В застраховка бих вкарал годишно 100-200 макс. И искам застрахователя да поеме адекватен риск. А не ЗС да е равна на моите премии... Ако ЗС е равна на премиите, каква е раликата между застраховател и банка? В банката поне ми връщат всички пари накрая.

                  И не мога да разбера защо по-голямата ЗС се разяснява като инвестиционна част, зависеща от времето. Как застрахователя инвестира и си разпределя риска нека си е негова работа.

                  Като един евентуален капризен клиент аз искам да сключа договор за малка годишна премия - 100-200 лева - и да получа висока ЗС. И ако реша договора да е дългосрочен - 5-10 години, да мога да получа по-голямата част от парите си, които застрахователя е въртял през това време.

                  А що се отнася до сигурността след 10-20 години и при пенсия - решението е лесно - инвестираш и правиш пари сега. Както си искаш и където си искаш. И може да се застраховаш именно за това време - близките 5-10 години. И аз искам да мога да получа висока ЗС в началото, да застраховам това сега.

                  След 20 години би трябвало да не ми пука за пари и за застраховки и за осигуровки и т.н.
                  Taзи зстраховка ти е само рискова- парите не ти се връщат, тя е като имуществото и каското, ако се случи нещо получават, твоите бенефициенти ЗС, ако нищо не се случи ги губиш.Затова по добре сложи още някой лев на година и си направи фондполица.

                  Коментар


                  • Ime-то, явно пак нищо не си разбрал. Ако в бамката вкарваш по 100 кинта на година и се възнесеш на втората година, колко ще получи семейството ти? Не е ли някъде около 212 кинта?

                    И след 20 години няма да ти пука за застраховки и осигуровки само ако си пукнал.

                    Иначе - за 100-200 кинта годишно можеш да получиш само рискова човекозастраховка, но с какво покритие - зависи например от твоята възраст, а и не мога да ти го сметна без калкулаторите, които са в кантората.

                    Сори, че отговарям вместо Деси, но пръв ти видях постът.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • dessi_georgieva

                      Благодаря за конкретния пример за риска смърт!

                      А сега дай един и за нетрудоспособност... Защото както се казва - мъртвия си е мъртъв.

                      И при този пример, ако договора е за 10 години, а го прекратя на 5-та, колко от моите пари ще получа?

                      bertram

                      Не искам да вкарвам 5к годишно в застраховка! Искам да си ги инвестирам сам. В застраховка бих вкарал годишно 100-200 макс. И искам застрахователя да поеме адекватен риск. А не ЗС да е равна на моите премии... Ако ЗС е равна на премиите, каква е раликата между застраховател и банка? В банката поне ми връщат всички пари накрая.

                      И не мога да разбера защо по-голямата ЗС се разяснява като инвестиционна част, зависеща от времето. Как застрахователя инвестира и си разпределя риска нека си е негова работа.

                      Като един евентуален капризен клиент аз искам да сключа договор за малка годишна премия - 100-200 лева - и да получа висока ЗС. И ако реша договора да е дългосрочен - 5-10 години, да мога да получа по-голямата част от парите си, които застрахователя е въртял през това време.

                      А що се отнася до сигурността след 10-20 години и при пенсия - решението е лесно - инвестираш и правиш пари сега. Както си искаш и където си искаш. И може да се застраховаш именно за това време - близките 5-10 години. И аз искам да мога да получа висока ЗС в началото, да застраховам това сега.

                      След 20 години би трябвало да не ми пука за пари и за застраховки и за осигуровки и т.н.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                        Осигуровки плащам на мах. Дето се вика мангалите цоцат, но съпругата ми тежко болна от години - също. От тук нататък ти ми казваш да вярвам не на пенсионен фонд A, B или C, а на застраховател X, Y или Z заедно с техните фондове Ъ, Ш и Щ Не ме разсмивай!!!!
                        Ти си тоя, дето разсмива - мен и останалите.

                        Ако вярваш, че след 20 години 2 000 000 хъхряка ще работят здраво, за да ти плащат пенсията на тебе, както сега ти им плащаш издръжката, значи си твърде наивен. Както виждаш, престъпникът с бабешките цъкли открадна личните вноски на хората в професионалните пенсионни фондове, следователно и на това не можеш да разчиташ.
                        Докато при човекозастрахователите твоите инвестирани пари са си само твои, по закон тия кинти са несеквестируеми - нито бамката може да ти ги вземе, ако си затънал с кредити, нито държавата може да ти ги, ако не си платил данъци, нито Бабешки цъкли даже може да ти ги пипне. А парите, дето наливаш в осигурителната система, престават да бъдат твои в моментът, в който ги снесеш - веднага се насочват към ненаситните хъхряшки гърла и ще ги видиш отново, дето се вика, на Върба.

                        И Деси ти рече - АИГ и Уника никога не са се "сливали" - не знам кой те е излъгал по такъв комически начин.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                          Автомобилите ги застраховаме против кражба и катастрофа, имуществото - също. Защо по дяволите със застраховка Живот да е по различно. Аз имам чисто рискова застраховка. Плащам около 750 лева годишно за 50 000ЕUR застрахователна премия. Колкото повече съм жив и здрав, толкова повече губя, но дай боже всекиму... Хихих, за колата си плащам много повече за същата премия))
                          Според мен- най добре си прочити договора и покритията в него, защото ми се струва че малко не си наясно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                            Дъртичък съм)) 42. Застрахователят е AIG, Сега
                            UNICA, догодина не знам с кого ще се слеят
                            Явно човека , който ти слючва договора е бил първо в AIG(Алико), после в Уника- двете компании са си съвсем отделни- никога не са се сливали.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Аз съм човекозастраховател и честно казано не се интересувам от автомобилни застраховки.

                              Говориш за пенсионно осигуряване - да не би давярваш на такива щуротии? Осигуровки сигурно плащаш, ама не се ли сещаш къде отиват тия пари?
                              Осигуровки плащам на мах. Дето се вика мангалите цоцат, но съпругата ми тежко болна от години - също. От тук нататък ти ми казваш да вярвам не на пенсионен фонд A, B или C, а на застраховател X, Y или Z заедно с техните фондове Ъ, Ш и Щ Не ме разсмивай!!!!

                              Коментар


                              • Аз съм човекозастраховател и честно казано не се интересувам от автомобилни застраховки.

                                Говориш за пенсионно осигуряване - да не би давярваш на такива щуротии? Осигуровки сигурно плащаш, ама не се ли сещаш къде отиват тия пари?
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X