IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да, плащат допълнително, но не скъпи - поне злополуките. За заболяванията - зависи от възрастта на човекът.
    За малкият и големият дявол - едно е да си строшиш рачичката, друго - да останеш без същата.

    За обясняването на подробностите - аз лично - обяснявам, дори детайли, които клиентът няма как да види, щото са "задкулисни" тъй да се каже.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Че защо да не се включват злополуки и заболявания? Това е абсурдно. Включват се и още как... вярно - нашата компания не предлага временна нетрудоспособност като покритие, но все пак по-добре да пазим хората от големият дявол, отколкото от малкият дявол.
      Лично аз не пускам клиент да си тръгне без покритие за трайна нетрудоспособност - а и това въобще не е скъпо.

      И минималните вноски са такива, че са по джобът на поне 78% от работещите хора Държавата им взема повече, дез да им дава нищо или почти нищо насреща.
      Не казвам, че няма покритие злополука или тежки заболявания, а че те не са в основното покритие на застраховката и се плащат допълнително.

      Временната нетрудоспособност не е никак малък дявол, тя е период между 4 и 20-26 седмици, през който клиента няма застрахователна защита, няма обезщетение, длъжен е да си плаща вноските и т.н.

      Иначе застраховките живот си имат техните придимства, не съм против тях, но на клиентите по правило не им се обясняват дребни подробности, които са най-важни. А съгласете се, че застраховането е материя която малко хора разбират в детайли.

      Коментар


      • Че защо да не се включват злополуки и заболявания? Това е абсурдно. Включват се и още как... вярно - нашата компания не предлага временна нетрудоспособност като покритие, но все пак по-добре да пазим хората от големият дявол, отколкото от малкият дявол.
        Лично аз не пускам клиент да си тръгне без покритие за трайна нетрудоспособност - а и това въобще не е скъпо.

        И минималните вноски са такива, че са по джобът на поне 78% от работещите хора Държавата им взема повече, дез да им дава нищо или почти нищо насреща.
        Last edited by Императорът; 01.12.2010, 22:15.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Проблемът не е в малкостта на доходите, а в погрешното мислене. Най-ниската възможна цена на инвестиционният ни човекозастрахователен продукт е такава, че е по силите на поне 78% от работещите, поне в големите градове. Мнозинството хора хвърлят много повече кинти за безполезни глупости, по навик вярвайки, като майките и бабите си, че някой ден държавата ще се грижи за тях. Това ни е трудното - да налеем мозък на повечето хора, да ги накараме да разберат, че ако не инвестират - днес и сега - утре ще бъде късно - и ще се озъбят.
          Не е така, животозастраховането е дългосрочен продукт 5-30год.
          По възможно най-ниската цена няма смисъл да се сключва застраховка живот, понеже покритите рискове са минималните основни такива, като в тях не се включва например смърт при злополука, загуба на работоспособност в следствие на злополука, болест и т.н., а това са най-честите събития при които може да настъпи застрахователен случай Т.е. клиентът няма да е защитен и подсигурен. Освен това ако има включена загуба на работоспособност, но няма включено покритие за временна загуба на трудоспособност то при събитие ще е още по зле за клиента А всяко едно допълнително покритие оскъпява премията.

          Качествена застраховка живот на българския пазар (с включени допълнителни рискове и прилична застрахователна сума ) няма как да бъде продаваема, защото е скъпа, а стандарта на живот е нисък. Освен това за да е поносима по джоба на средносратистическия българин, тя трябва да е за дълъг период, поне 15-30г.
          Но несигурността в днешно време е доста голяма.

          Освен това би било редно да се поясни, че доходността не е върху изцяло внесените вноски, а само върху математическия резерв, който е доста малка част от вноската, особено първите години.

          Истината е че това е продукт за хора с възможности доста над средностатистическите.

          Самият застраховател иначе има най-голяма полза да продава точно животозастраховки.
          Last edited by pippluspip; 01.12.2010, 21:56.

          Коментар


          • Ako има някой който иска да ползва данъчните преференции, в края на годината- сега е момента да го направи.
            10% от облагаемият годишен доход са си 10%-възползвайте се, платете по-малко данъци.

            Коментар


            • Я, темата пак се е събудила, хубаво е, че много хора се замислят за нещо толкова важно като личната финансова защита - и то във време, когато става от ясно по-ясно, че държавата няма да се грижи за нас като остареем или се разболеем. Какво ни остава, освен да се грижим сами за себе си?

              Срамно е, че частните компании се грижат много по-добре за клиентите си от държавата, дето това и е задължение, срамно е и че държавата иска да открадне личните пари на хората от пенсионните фондове, но това са фактите, уви.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
                Проблема в България е, че доходите на по-голямата част от населението са малки. Затова не си правят масово хората ЖЗ. Не, че хората не искат и не разбират. Ако средната заплата беше поне 1000 Е, щеше да има 10 или повече пъти ЖЗ в България.
                Проблемът не е в малкостта на доходите, а в погрешното мислене. Най-ниската възможна цена на инвестиционният ни човекозастрахователен продукт е такава, че е по силите на поне 78% от работещите, поне в големите градове. Мнозинството хора хвърлят много повече кинти за безполезни глупости, по навик вярвайки, като майките и бабите си, че някой ден държавата ще се грижи за тях. Това ни е трудното - да налеем мозък на повечето хора, да ги накараме да разберат, че ако не инвестират - днес и сега - утре ще бъде късно - и ще се озъбят.

                От друга страна - 95% от клиентите ми са оттуканка - от този форум - това са хора, които инвестират и самостоятелно - това е още едно доказателство, както че туканка пишещите имат доста по-съвременен начин на мислене, така и че продуктът ни си струва не само като защита, но и като инвестиция.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                  по закон тия пари са несеквестируеми - че тя и частната собственост е неприкосновена, ама прелапаха на хората пенсионните вноски
                  Чужди застрахователи - че те и управляващите дружества на пенсионните фондове по твоята логика са чужди, ама....
                  Не може да национализира ING - та той пичът си мисли, че всичко може.
                  Той и Осама не може да надвие Америката, ама що поразии и направи.
                  Какво разбирам под висока доходност - Бой по индексите с над 5%, но не по малко от LIBOR например. 30-50% това са глупости.
                  За AIG и ALICO знам.
                  Само знам, че на 7 година прекратих договора си с тях и взех 50 % от внесената сума, а по инвестиционните на КД, на 2 та година и по време на криза хората откупуват 60% от внесената сума.

                  Коментар


                  • Наивников - виж линкът на Деси. Глупости, ама друг път. Е, ясно е, че не можем да поддържаме 30-50% доходност постоянно, но понякога се правят, а и имаш опцията да "замразиш" тая доходност, тоест да не губиш спечеленото.
                    И Бабешки цъкли може много работи да си мисли, но съвсем различно е какво може реално да направи.

                    Тройков - така е - внасяш едни пари и вземаш доходност - но ти може да не чакаш краят на договорът, а да се откажеш и по-рано
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Няма да Ви уча на инвестиционна култура- но ако сте добри, ще имате и кинти в банка, и акцийки и застраховки , ще инвеститрате и в други инструменти.
                      Всички "яйца не се носят в една кошничка"- и ще ставате още по-добре.

                      Коментар


                      • http://www.kd-skladi.si/http://www.kd-skladi.si/?subpageid=1715
                        Това е действителната ситуация по време на криза.
                        Last edited by dessi_georgieva; 28.11.2010, 12:26.

                        Коментар


                        • То е ясно - застрахователните дружества не са осигурителни дружества. Голяма е разликата.
                          Императоре, искам да кажа, че парите които даваш на ЗД не са парите които получаваш накрая. Ти даваш годишна вноска с договора, че след време ще вземеш едни пари с предполагаема доходност, но аз не ги смятам като моите си пари, а като една премия по договора в случай, че е изпълнен. Плащам и забравям за тези пари, поне до след години. Това си е мой модел на мислене.
                          Проблема в България е, че доходите на по-голямата част от населението са малки. Затова не си правят масово хората ЖЗ. Не, че хората не искат и не разбират. Ако средната заплата беше поне 1000 Е, щеше да има 10 или повече пъти ЖЗ в България.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Хубаво - отговарям наред:


                            А и по закон тия пари са несеквестируеми - никой не може да ти ги пипне.
                            Висока доходност невъзможна била? Зависи - какво разбираш под "висока доходност"? Някои от фондовете ни имат по 30-50% доходност за 12 месеца, но разбира се, това няма как да е всяка година.
                            по закон тия пари са несеквестируеми - че тя и частната собственост е неприкосновена, ама прелапаха на хората пенсионните вноски
                            Чужди застрахователи - че те и управляващите дружества на пенсионните фондове по твоята логика са чужди, ама....
                            Не може да национализира ING - та той пичът си мисли, че всичко може.
                            Той и Осама не може да надвие Америката, ама що поразии и направи.
                            Какво разбирам под висока доходност - Бой по индексите с над 5%, но не по малко от LIBOR например. 30-50% това са глупости.
                            За AIG и ALICO знам.

                            Коментар


                            • Хубаво - отговарям наред:

                              Наивников - Алико са си същите АИГ, само прекръстиха, а за национализацията - за туканка ли говориш? Как ще национализират, като няма Български човекозастраховател? Ха-ха - представям си Бабешки цъкли да тръгне да национализира ИНГ например...
                              А и по закон тия пари са несеквестируеми - никой не може да ти ги пипне.
                              Висока доходност невъзможна била? Зависи - какво разбираш под "висока доходност"? Някои от фондовете ни имат по 30-50% доходност за 12 месеца, но разбира се, това няма как да е всяка година.
                              Забавното е, че именно КРИЗИТЕ на финансовите пазари дават шанс на нашите клиенти поне да реализират дългосрочна висока доходност.
                              Ландлордов - не си ме разбрал - казах, че който иска хем доходност, хем висока ЗС, най-добре да комбинира инвестиционна с рискова човекозастраховка. То може и много висока ЗС само от инвестиционна, ама и вноската ти ще е висока.
                              Тройков - човекозастраховката трябва да е И инвестиция, защото един от основните рискове, които трябва да покрива са късните години на човекът - инвестиционната дава тази защита, рисковата - не. И да - и ний съветваме клиентите да заделят за целта между 5 и 10% от своят доход. Повече от 10% вече е натоварващо.
                              Разбира се, рисковата е по-евтина.
                              И още нещо - абсурд е да оценяваме колата си по-високо от кожата си, още повече че за млад човек животозастраховката (рисковата) е по-евтина от автокаското. Така де - ако човекът си потроши колата, може нова да си, ама ако остане без рачички - по-кофти, нали?
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Застраховка

                                Мое лично мнение - застраховките са въпрос на стандарт, както си плащам каско, (ГО не я броя - тя си е задължителна) така си плащам и животозастраховка. Примерно, не ми пречи да отделям по 5% на година от доходите си за нещо такова. Животозастраховката не я смятам за инвестиция.
                                Аз примерно съм много доволен от каското - горе-долу съм на нулата като смятам за всичките коли какви щети са ми оправили, обаче в това време съм спокоен за имуществото си. Не ми е пукало къде ще я оставя колата си и т.н. А съм нямал големи щети - катастрофи и т.н. Същата работа и с ЖЗ - ако имаш пари, прави я.
                                Последно направих за приятелката си, като брокера ми направи нестандартна схема, защото ме познава, за месечно плащане с 3% годишно оскъпяване, защото те я плащат веднага, а аз на тях на части.

                                Коментар

                                Working...
                                X