IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Плюсът на нашият продукт, че от средата на периодът горе долу (много възможно и от по-рано) на практика няма изключени рискове.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Дааа писах и доста други неща и давах примери от практиката- но ми наложиха цензура.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
        Здравей ПИППЛЮСПИП, жалко, че повечето българи разсъждават като теб, затова сме на това дередже.
        Животозастрахователните полици са съобразени с доходите на хората, всеки може да си ги позволи, който е в работоспособна възраст. За 40 или 50 лв. месечно можеш да си включиш всякакви рискове- да за тази премия- покритията не са чак толкова големи, но това не значи че оставаш, с тези доходи и тези премии.
        На следващата година , като станеш по заможен, можеш да си вдигнеш премията(застрахователната сума) или да си направиш нещо ново(еднократно). .
        Деси, аз имам застраховка живот Не съм против тях. За съжаление обаче наистина не всеки може да си ги позволи. В провинцията безработицата е голяма, стандарта на живот е нисък, и тези 40-50лв ще отидат за храна или джобни на децата. За съжаление дела на животозастраховането не е този който беше преди 15-20г, но по обясними причини.
        Постовете ми са за информация, не за спорове и заяждане.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение
          Напъните на застрахователни брокери да си похвалят продукта е разбираем, но pippluspip e напълно прав. В БГ медицинска застраховка НЯМА! Всички описани от теб продукти са така навързани, че възможността да се случи е части от процента и винаги е свързана с някакъв повод. Не съществува застраховка с която, като те заболи нещо да звъннеш на един телефон, да дойде оборудван автомобил и те закара в клиника където да не те пуснат докато не открият причината и необходимото лечение.
          Такива застраховки има даже е недолюбваната Русия, но не и в БГ-то. Наистина струва около 1000 долара годишно на член от семейството, но си нямаш идея какви прегледи и услуги се предлагат.
          п.с. Ако случайно пък има нещо подобно, прати линк и ще си направя.
          ................................
          Нека застрахователите обяснят как правят на маймуни гражданята с изискванията си за служебни бележки от държавни институции и ги разкарвата като простинали коне за дребни щети по застраховка каско, имущество или срещу кражба. После да обясняват колко велики продукти имат. 1992г. когато правех "задължителни" за клиентите застраховки не е било такова обиране и разиграване
          Сегашните са готови на всичко за да ти вземат парите, а после чакай михаля, ако стане събитие. Това го прикривате нали? Ще взема при всяка моя среща с недоволни от застрахователите да ги пращам да се регистрират в Инвестора и да си кажат мнението за да видите какво ще настане
          ................
          ГОЛЯМ СМЯХ- ТОЧНО ДОКАТО ПИШЕХ ПОСТА ПОЛУЧИХ НА ТЕЛЕФОНА СЛЕДНОТО СЪОБЩЕНИЕ: ПО ПОЛИЦА ЖИВОТ №........... ДЪЛЖИТЕ 51 ЕВРО. ПОКРИТИЕТО Е ИЗТЕКЛО НА ...11.2010г.
          ПЛАТИХ ПРЕДИ ТРИ ДНИ За втори път ми пращат такова измислено съобщение и посочват телефон за връзка който е невалиден от една година. Предния път когато разговарях с човек от офиса ми казаха, че това съобщение било автоматично. Тоест няма човешка намеса. Лявата ръка не знае какво прави дясната

          Коментар


          • само като вметка

            за медицинските застраховки - разходете се до кой да е офис на Алианц и попитвайте за "Здраве голд" - медицинска затраховка от класически (англосаксонски) вид - покрива от превоз с хеликоптер до избор на болница в някоя държава. Продуктът е ирландски и поради тази причина си е съвсем ОК. Цената му е около 700-1000 евро годишно, но е супер. Направил съм на сина ми, който е студент в Холандия и съм спокоен. Подобната застраховка там струва поне 2 пъти повече, а на европейската здравна карта кой знае защо нямам доверие

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение
              Напъните на застрахователни брокери да си похвалят продукта е разбираем, но pippluspip e напълно прав. В БГ медицинска застраховка НЯМА! Всички описани от теб продукти са така навързани, че възможността да се случи е части от процента и винаги е свързана с някакъв повод. Не съществува застраховка с която, като те заболи нещо да звъннеш на един телефон, да дойде оборудван автомобил и те закара в клиника където да не те пуснат докато не открият причината и необходимото лечение.
              Такива застраховки има даже е недолюбваната Русия, но не и в БГ-то. Наистина струва около 1000 долара годишно на член от семейството, но си нямаш идея какви прегледи и услуги се предлагат.
              п.с. Ако случайно пък има нещо подобно, прати линк и ще си направя.
              Сори, но къде съм казал че медицинска застраховка няма?! Има, но тя е съвсем друг продукт с други условия и покрития. Нека се цитираме коректно!

              Коментар


              • Маранди - пукване от смях брои ли се за злополука?
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение
                  Напъните на застрахователни брокери да си похвалят продукта е разбираем, но pippluspip e напълно прав. В БГ медицинска застраховка НЯМА! Всички описани от теб продукти са така навързани, че възможността да се случи е части от процента и винаги е свързана с някакъв повод. Не съществува застраховка с която, като те заболи нещо да звъннеш на един телефон, да дойде оборудван автомобил и те закара в клиника където да не те пуснат докато не открият причината и необходимото лечение.
                  Такива застраховки има даже е недолюбваната Русия, но не и в БГ-то. Наистина струва около 1000 долара годишно на член от семейството, но си нямаш идея какви прегледи и услуги се предлагат.
                  п.с. Ако случайно пък има нещо подобно, прати линк и ще си направя.
                  Хи хи хи - тоя ще ме умори от смях

                  Коментар


                  • http://www.allianz.bg/site/index.php?page=health#4
                    Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение
                    Напъните на застрахователни брокери да си похвалят продукта е разбираем, но pippluspip e напълно прав. В БГ медицинска застраховка НЯМА! Всички описани от теб продукти са така навързани, че възможността да се случи е части от процента и винаги е свързана с някакъв повод. Не съществува застраховка с която, като те заболи нещо да звъннеш на един телефон, да дойде оборудван автомобил и те закара в клиника където да не те пуснат докато не открият причината и необходимото лечение.
                    Такива застраховки има даже е недолюбваната Русия, но не и в БГ-то. Наистина струва около 1000 долара годишно на член от семейството, но си нямаш идея какви прегледи и услуги се предлагат.
                    п.с. Ако случайно пък има нещо подобно, прати линк и ще си направя.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                      Има продукти, които покриват:
                      - временна загуба на трудоспособност;
                      - трайна инвалидност;
                      - фатален край от болест/от злополука;
                      - медицински разноски от злополука;
                      - дневен болничен престой;
                      - оперативно лечение;
                      - тежки заболявания като инфаркт, инсулт, трансплантации, тумори и прочие и прочие.
                      Напъните на застрахователни брокери да си похвалят продукта е разбираем, но pippluspip e напълно прав. В БГ медицинска застраховка НЯМА! Всички описани от теб продукти са така навързани, че възможността да се случи е части от процента и винаги е свързана с някакъв повод. Не съществува застраховка с която, като те заболи нещо да звъннеш на един телефон, да дойде оборудван автомобил и те закара в клиника където да не те пуснат докато не открият причината и необходимото лечение.
                      Такива застраховки има даже е недолюбваната Русия, но не и в БГ-то. Наистина струва около 1000 долара годишно на член от семейството, но си нямаш идея какви прегледи и услуги се предлагат.
                      п.с. Ако случайно пък има нещо подобно, прати линк и ще си направя.

                      Коментар


                      • Самият застраховател иначе има най-голяма полза да продава точно животозастраховки

                        А защо повечето български(бивши силови) компании-не го правят.
                        ЦКБ Живот -само злополука, Лев Инс -само злополуки.

                        Само, ще ти кажа, че никого не съм накарала насила да направи полица.Аз давам информация и то безплатна, а всеки взима своето решение дали да се възползва или не.

                        И другото нещо, което искам да Ви кажа, е че финансовата свобода идва при хората, които спестяват 10% или повече от прихода си.
                        И да уточня за някои хора, че под спестяване имам в предвид и инвестиране. Колкото повече изкарваме толкова повече харчим, но 10 % си остават.

                        Коментар


                        • Стига де - успокойте се - не хубаво да се ругаете така
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Мислете за Вас и хората около Вас, защото Вие сте номер 1, а не ламарините(колите Ви).

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pippluspip Разгледай мнение
                              Не е така, животозастраховането е дългосрочен продукт 5-30год.
                              По възможно най-ниската цена няма смисъл да се сключва застраховка живот, понеже покритите рискове са минималните основни такива, като в тях не се включва например смърт при злополука, загуба на работоспособност в следствие на злополука, болест и т.н., а това са най-честите събития при които може да настъпи застрахователен случай Т.е. клиентът няма да е защитен и подсигурен. Освен това ако има включена загуба на работоспособност, но няма включено покритие за временна загуба на трудоспособност то при събитие ще е още по зле за клиента А всяко едно допълнително покритие оскъпява премията.

                              Качествена застраховка живот на българския пазар (с включени допълнителни рискове и прилична застрахователна сума ) няма как да бъде продаваема, защото е скъпа, а стандарта на живот е нисък. Освен това за да е поносима по джоба на средносратистическия българин, тя трябва да е за дълъг период, поне 15-30г.
                              Но несигурността в днешно време е доста голяма.

                              Освен това би било редно да се поясни, че доходността не е върху изцяло внесените вноски, а само върху математическия резерв, който е доста малка част от вноската, особено първите години.

                              Истината е че това е продукт за хора с възможности доста над средностатистическите.

                              Самият застраховател иначе има най-голяма полза да продава точно животозастраховки.
                              Здравей ПИППЛЮСПИП, жалко, че повечето българи разсъждават като теб, затова сме на това дередже.
                              Животозастрахователните полици са съобразени с доходите на хората, всеки може да си ги позволи, който е в работоспособна възраст. За 40 или 50 лв. месечно можеш да си включиш всякакви рискове- да за тази премия- покритията не са чак толкова големи, но това не значи че оставаш, с тези доходи и тези премии.
                              На следващата година , като станеш по заможен, можеш да си вдигнеш премията(застрахователната сума) или да си направиш нещо ново(еднократно). Има различни примери в практиката ми- жена работеща в Библиотека на заплата 300 лв. 2004 год. - си направи застраховка и след това брат и беше дал едни пари кеш, дойде и си направи еднократна. И знаеш ли какво ми каза- по добре да ги вкарам, отколкото да ги занеса в къщи и за една седмица да заминат, защото мъжа и и дъщеря и бяха само консуматори.
                              2007 год. същата жена я заболява реброто- отива на доктор и и казват, че има тумор и трябва да я оперират. Обади ми се и за 24 часа имаше пари за операцията, аз лично съм я карала с колата си, за да си купи каквото и се яде, след химиотерапията - нито дъщеря и нито мъжа и правеха нещо за нея.
                              А тя със сълзи на очи ми каза, ти си другият човек от семейството ми, ако не беше ти нямаше да съм жива.
                              Друг пример- фирмени полици ,сключени от работодател за 40 лв. на месец на човек- една от жените на 10 мес. от началото на полиците, влиза в болница със спаднал глас и до като открият какво и е тя умира в болницата- оказва се , че е имала рак и толкова бързо се е развил и стигнал до мозъка, че си отива от този свят толкова бързо. Двамата и сина дойдоха, като хиени и дори не им беше зле, че майка им си е отишла- всеха парите и казаха, че застраховка не ги интересува.
                              Мога да ти давам още примери, но едва ли рано сутринта е уместно.Малко по-късно в офиса , ако имам свободно време- мога да дам още.
                              Last edited by dessi_georgieva; 02.12.2010, 09:33.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pippluspip Разгледай мнение
                                Не казвам, че няма покритие злополука или тежки заболявания, а че те не са в основното покритие на застраховката и се плащат допълнително.

                                Временната нетрудоспособност не е никак малък дявол, тя е период между 4 и 20-26 седмици, през който клиента няма застрахователна защита, няма обезщетение, длъжен е да си плаща вноските и т.н.

                                Иначе застраховките живот си имат техните придимства, не съм против тях, но на клиентите по правило не им се обясняват дребни подробности, които са най-важни. А съгласете се, че застраховането е материя която малко хора разбират в детайли.
                                Тигре,

                                що не отидеш да се застреляш някъде ритуално?!?

                                Къв си ти, че да се изказваш кат' последна инстанция в материя, от която си нямаш хал хабер? Ърмм ...?

                                Т'ва е тема, в която съм оставил сладко бебе Импи и колежката Деси да си пишат, щот' са сладки и затова не се намесвам.

                                Иначе, кое не се покрива в БГ-стан, бре?

                                Има продукти, които покриват:
                                - временна загуба на трудоспособност;
                                - трайна инвалидност;
                                - фатален край от болест/от злополука;
                                - медицински разноски от злополука;
                                - дневен болничен престой;
                                - оперативно лечение;
                                - тежки заболявания като инфаркт, инсулт, трансплантации, тумори и прочие и прочие.

                                При оперативно лечение на един пиклив байпас дет' го дават за добър ден докторите на всеки втори с хипертония ти е 90% от Застр. сума. Т.е. на 5000 евро ЗС - ти плащат 4500 евро за пикливия байпас, за апандесит 30% или 1500 евро обезщетение.

                                Та, що не се скриеш нейде да си приказваш простотиите. Тъпанар!!

                                Т'ва дет' си се направил на интересен да го оцветиш в черничко, ако се окаже, че има такъв продукт в БГ-то, ще се метнеш ли отнякъде или ти си храчиш за спорта всички и всичко - наред?

                                Всичко има като продукти в БГ-стан, ама е най-лесно да се храца по държавата, застрахователите и т.н. че не ни дундуркат на ръце доживотно и най-важното да е без пари.

                                П.П. Импчи, Деси - сорка за намесата ми по темата ви, ама подобни тъпанари не мога да ги трая! Туй нямало - онуй нямало. Кажи не знам дали го има в БГ-то, бре, а не да дрънкаш простотии ...

                                Чиърс, успех и весели празници от мИня!
                                Last edited by marandi; 02.12.2010, 01:01.

                                Коментар

                                Working...
                                X