IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Веско

    ами щото гуглето го обяснява правилно, демек не ти вика чист иншурънс, ами Health Insurance.
    дето се вика, друго продуктче, с друго направление. Тъпите западняци, нали си нямаха комунизъм и страдаха и гладуваха та измислиха, че застраховането може да се допълни от здравно сигуряване. И понеже застрахователните им компанийки имали и пари и мрежа и взели, простаците, че направили и здравно осигуряване, ндам)))
    а като си в час с гуглето чукни и върху уикито - там е обяснен по-подробно, да не цитирам)))
    Тук, доколкото си спомням, Дженерали си имат и здравно осигуряване, пък и застраховане, а все са си Дженерали (не работя там, така че да не се брои за автореклама).
    Хайде специално за теб - прати на лични какво точно искаш и ще видя какво можем да ти спретнрм като личен продукт при нас (понеделник ще е , че трябва да се смата от актюери, а и докторите да си кажат тежката дума)

    Иначе така да се пише лекинко неграмотно е смешно, ндам))))

    Коментар


    • Така е - за общите условия - ний дори ги даваме на всички потенциални клиенти и понякога даже заедно ги разглеждаме - за да са наясно хората още докато разсъждават дали да приемат предложението ни.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • за pippluspip

        ох, мислех си, че след работа ще си почина, ама на - ще се наложи да дообясним (пак простичко)
        Ако има компания, където базовите общи условия не са достъпни до всеки агент - агентът да си хваща шапката и да се маха)))
        За това дали нещата са ясни и честни -прати ми личен (ако наистина се интересуваш) и ще ти прератя ОБЩОДОТЪПНИЯ сайт (линкче ще пусна), където има калкулаторче - да седиш и да си смяташ - кеф ти застрахователна премия, кеф ти защити, кеф ти застрахователна сума, кеф ти откупни стойности о години.
        А защо няма общи условия - ами защото хората са различни, може да се наложи завишаване на премията (ако си висок 170 см и тежиш 140 кг няма как да си здрав, каквото и да твърдиш) или отказ от застраховане (допуска се) или други неща. Условията са ЧАСТНИ за всеки отделен случай, ндам))) Ако не бяха нямаше да има предварително одобрение на полици. Ако предварително дадеш общите условия - някой хитрец може да поиска да те съди, че не ги спазваш (имало е такива опити).
        Всички тарифи са достъпни до всички агенти - това е повече от правило, но няма да си правя реклама къде работя)))

        ей така, простичко пак)))

        Коментар


        • Първоначално изпратено от alexjr Разгледай мнение
          ...ей такива, простички неща
          Ох нямаше да се обаждам, ама ти тъй добре го обясни! Явно са нужни по-простички хора та да ти обясняват просто.
          Та би ли казал и как е на английски здравно осигуряване, да погледна кво предлагат. Щот мен жужъла все на insurance ма докарва.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от alexjr Разгледай мнение
            Хайде пак, ще пиша бавно, та дано несващателните схванат)))
            Застраховката е нещо, което пази , ако се случи нещо непредвидено.
            Ще дам пример с каското, че е най-просто.
            Като си правиш каско не го правиш с идеята,че някой кретен ще ти потроши колата, а с идеята, че ако някой кретен ти я потроши - ще плати застрахователя.
            Демек - ако няма щета, няма плащане и париците ти изгарят)))
            Животозастраховането има няколко различни продукта - може да спестяваш, можеш да не спестявяш (и все да имаш покрити рискове), можеш да си направиш здравна, може да е инвестиционна (там рискове покрити може и почти да няма), но всички продукти са с презумцията, че при сключването си здрав и читав.
            За болни хора - здравно осигуряване. Там те виждат какво ти е и ти казват какви кинти да снасяш, за да си допълнително здравно осигурен (има фондове, които са добри, няма да правя реклама, но покриват доста неща, плюс ВИП стаи, плюс избор на екипи и т.н).
            Тук като гледам е някаква мешавица от знаещи, дето искат продукт, който всъщност не съществува - и аз искам колата ми да лети, ама не става))) ако искам полет - гепвам самолет.

            ей такива, простички неща
            Простичко и добре обяснено!

            Тези дни се питам обаче следното: каква е причината на хората да не им е ясно застраховането въобще? Просто няма никаква прозрачност на застрахователния пазар за обикновените клиенти и хора. Дори когато се сключва ГО, общи условия по застраховката няма! Конкретно имам предвид, че клиента няма как да се запознае предварително с тях! Да не говорим за общи условия по застаховка живот или която и да било застраховка. Това е така, защото нормативно не е уредено.

            Със сигурност застрахователната култура на българина щеше да бъде много по-висока, ако има директен достъп до условията по застраховките, ако има прозрачност, ако има информираност и т.н.

            Причините обаче поради които това не се прави и няма да стане скоро вероятно, са добре известни.


            Застрах. дружества също така не желаят тази информация да е достъпна дори за агентите им. Няма агент, които да има на разположение общи условия по всички предлагани продукти на компанията и съответните тарифи. Това също е разбираемо защо е така


            За сравнение при всеки един ИП цялата цялата необходима информация е достъпна и може да бъде намерена бързо и лесно в сайта им. При банките също са публично достъпни на сайтовете им общите условия, тарифи, лихвената методология и т.н. При застрахователните дружества обаче - пълно информационно затъмнение

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4ubaka Разгледай мнение
              "купи и дръж" е добра стратегия при растящ пазар, както и "продай и дръж" също е добра стратегия при падащ пазар, май не са ти ясни тия неща, а те се учат още в предучилищната

              пп само да те питам, не видях някакви факти, а само голи цифрички, а ако ти ги възприемаш като факти, то наистина имаш проблем и вземи разучи стратегията на чичката Бюфет и не ми разправяй че само държи, добре виж кога излезе и отново влезе в пазара, любимия ти инвестор
              Е, ако не вярваш на цифрите, не знам
              какви други факти искаш. И дали ще държиш вечно или ще бягаш бърже зависи не само и не толкова от това какъв е пазарът, но и какво държиш. Чичко ти "бюфет" е казал, че добра акция е тази, която вечно държиш - е, моите са само добри. Така че няма ти да ме учиш, китенико рошав.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • аз ли лошо обяснявам - някой грешно ли разбира

                Хайде пак, ще пиша бавно, та дано несващателните схванат)))
                Застраховката е нещо, което пази , ако се случи нещо непредвидено.
                Ще дам пример с каското, че е най-просто.
                Като си правиш каско не го правиш с идеята,че някой кретен ще ти потроши колата, а с идеята, че ако някой кретен ти я потроши - ще плати застрахователя.
                Демек - ако няма щета, няма плащане и париците ти изгарят)))
                Животозастраховането има няколко различни продукта - може да спестяваш, можеш да не спестявяш (и все да имаш покрити рискове), можеш да си направиш здравна, може да е инвестиционна (там рискове покрити може и почти да няма), но всички продукти са с презумцията, че при сключването си здрав и читав.
                За болни хора - здравно осигуряване. Там те виждат какво ти е и ти казват какви кинти да снасяш, за да си допълнително здравно осигурен (има фондове, които са добри, няма да правя реклама, но покриват доста неща, плюс ВИП стаи, плюс избор на екипи и т.н).
                Тук като гледам е някаква мешавица от знаещи, дето искат продукт, който всъщност не съществува - и аз искам колата ми да лети, ама не става))) ако искам полет - гепвам самолет.

                ей такива, простички неща

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Такива са законите.
                  Иначе, че ГЕРБ ги бива да обещават, това го знаем.
                  Да, но не само в това са добри. Добри са и в кражбата, но това разбира се простия човек нито може да го види, камо ли да го докаже.

                  Сега е месец декември, а през този месец се правят луди неща от политиците... Кой знае какво ще направят сега и дали изобщо ще го разберем....

                  Колко бюджетни излишъци са били изхарчвани... Да не говорим, че и ФЕД е приет по-това време... хихихи

                  ------------
                  eObshtestvo.com - В търсене на истината...
                  eObshtestvo.com - Мисли,Анализрай,Споделяй

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Мамут, щом не вярваш на факти, значи си "клиент" за друга инститция.

                    Купи и дръж е добра стратегия, защото то зависи не какъв е пазарът, а какво държиш - питай Чичо Уорън.
                    "купи и дръж" е добра стратегия при растящ пазар, както и "продай и дръж" също е добра стратегия при падащ пазар, май не са ти ясни тия неща, а те се учат още в предучилищната

                    пп само да те питам, не видях някакви факти, а само голи цифрички, а ако ти ги възприемаш като факти, то наистина имаш проблем и вземи разучи стратегията на чичката Бюфет и не ми разправяй че само държи, добре виж кога излезе и отново влезе в пазара, любимия ти инвестор
                    Last edited by 4ubaka; 03.12.2010, 16:54.

                    Коментар


                    • Такива са законите.
                      Иначе, че ГЕРБ ги бива да обещават, това го знаем.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        http://www.dnes.bg/politika/2010/12/...mlrd-lv.105404

                        Ха да ни е честито.

                        Престъпниците от ГЕРБ заграбиха и парите, които отделяме за здраве. Явно ще трябва да ходим по баячки, вместо по доктори. Нека да не забровяме и грабежът от ППФ.


                        И вие вярвате, че тази "държава" ще се ГРИЖИ за вас ?!?
                        ....................
                        Императоре, я кажи като си толкова отворен знаеш ли от кога функционира здравната каса в България и знаеш ли тъжния факт, че никога в цялата и история парите събирани в нея не са били разходвани само за здраве, а на кой как му скимне в общия бюджет?
                        Напротив за първи път ГЕРБ дадоха ясното обещание, че от 2011г. насетне тези пари ще бъдат събирани само за здраве.

                        Коментар


                        • http://www.dnes.bg/politika/2010/12/...mlrd-lv.105404

                          Ха да ни е честито.

                          Престъпниците от ГЕРБ заграбиха и парите, които отделяме за здраве. Явно ще трябва да ходим по баячки, вместо по доктори. Нека да не забровяме и грабежът от ППФ.


                          И вие вярвате, че тази "държава" ще се ГРИЖИ за вас ?!?
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4ubaka Разгледай мнение
                            няма как да ме убедиш в тез глупости дет си ги написал, знаейки какъв инвестор си , с основна стратегия "купи и дръж" при падащ пазар
                            Мамут, щом не вярваш на факти, значи си "клиент" за друга инститция.

                            Купи и дръж е добра стратегия, защото то зависи не какъв е пазарът, а какво държиш - питай Чичо Уорън.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Мамут - казах ти да не пишеш глупости, сега разбирам защо от ІІІ до VІ Епизод не говориш, а само квичиш. Най-старият ни фонд е вече на 18 години, а средногодишната му доходност е 16.7%, въпреки спадът поради световната криза, хем това е БАЛАНСИРАН фонд, а не високодоходен. За 12 месеца повечето ни високодоходни фондове са направили между 30 и 50% доходност, естествено това няма как да става всяка година.
                              Така че може... всичко може, само дето арогантните винаги пропускат възможностите.
                              няма как да ме убедиш в тез глупости дет си ги написал, знаейки какъв инвестор си , с основна стратегия "купи и дръж" при падащ пазар

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение
                                Деси, аз сключих застраховка "Живот" с добавени клаузи за медицински разходи, защото просто няма по-добра, така че е безсмислено да е отказвам. Това за 30-те дена го има в повечето бели държави, но тук е малко по-трудемко, особено преди да влезем в ЕС. За сметка на това в общите условия има точка, че застрахователя може да променя условията когато прецени.
                                Между другото ако си навътре в нещата, би ли ми казала ако в Танзания ме сгази стадо слонове ще се смята ли за злополука?
                                Като ти гледам обясненията,май въобще не си избрал добра оферта, защото е финансово неизгодна и компанията в последствие може да промени условията, така че да ти е още по-неизгодно. Личен съвет ако си я сключил преди по-малко от месец прегледай условията в другите компании и ако намериш нещо по-добро ( в което съм почти сигурна )
                                прекрати този договор.

                                Коментар

                                Working...
                                X