IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
    Тази вечер ми стана интересен форума, браво.
    Иначе гледам статистиката на КФН.
    към 30.09.2009 Алианц има пазарен дял 21.5%, като по застраховки с инвестиционен фонд е 1.472 500 лв., като плащанията са за 442458 лв(откупи)
    Към 30.09.2010 Алианц има пазарен дял 20.1% с премиен приход 1 417875лв., като плащанията са за 1 374768. Което трябва да Ви светне нещо.(За мен е само превъртане на пари, или каквото влезе това и излиза.)
    Статистиката е само за инвестиционните полици.

    Да си чула за изтичащи полици? Или това в КД е непознато явление - някой да си получи пари по 5 годишна полица при изтичането и?
    А за пазарния дял - я извади онези недоразумения и смятай пак)))) на чисто
    Първите полици, които са продавани са от 2005-та (първите първи фондове)))))

    Коментар


    • Първоначално изпратено от alexjr Разгледай мнение
      Ако някъде е прозвучало, че се отнасям със снизхождение към когото и да било - моля да бъда извинен
      Това, което казах на Деси и Императора е да не дават много определения за по-големите (имах предвид компании).
      Аз поне никъде не съм казал и думичка за конкуренцията, дори когато е откровено малоумна (визирам онова недоразумение на синдикатите, което е всичко друго само не застраховател).
      Обаче да се казва - ние сме много добри, даже по-по-най, а вие се учите от нас - хайде де, смешничко е)))
      Тази вечер ми стана интересен форума, браво.
      Иначе гледам статистиката на КФН.
      към 30.09.2009 Алианц има пазарен дял 21.5%, като по застраховки с инвестиционен фонд е 1.472 500 лв., като плащанията са за 442458 лв(откупи)
      Към 30.09.2010 Алианц има пазарен дял 20.1% с премиен приход 1 417875лв., като плащанията са за 1 374768. Което трябва да Ви светне нещо.(За мен е само превъртане на пари, или каквото влезе това и излиза.)
      Статистиката е само за инвестиционните полици.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tradanza Разгледай мнение
        Не мога вече Тоя форум е пълен с изпълнителни директори
        тц. няма изпълнителни, познавам ги всички, ама не са тук

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
          Да не говорим, че доста голяма заслуга от премийния приход има и Уникредит Булбанк.
          Дали?
          Пак се изкаваш неподготвена, повярвай

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
            Аха,


            П.П. Мен лично ме подразни изказването на Деси за низшестоящите от преди няколко поста. Алекс също залита в подобни простотии.
            Ако някъде е прозвучало, че се отнасям със снизхождение към когото и да било - моля да бъда извинен
            Това, което казах на Деси и Императора е да не дават много определения за по-големите (имах предвид компании).
            Аз поне никъде не съм казал и думичка за конкуренцията, дори когато е откровено малоумна (визирам онова недоразумение на синдикатите, което е всичко друго само не застраховател).
            Обаче да се казва - ние сме много добри, даже по-по-най, а вие се учите от нас - хайде де, смешничко е)))

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Tradanza Разгледай мнение
              Не мога вече Тоя форум е пълен с изпълнителни директори
              Mmm daaa, ти не си ли такъв.
              Мога да ти кажа само, че от 2000 година съм самоосигуряващо се лице, и изцяло завися от премийният приход, който се реализира от мен и хората около мен.Смея да се похваля, че доста хора съм обучила и работят единствено и изцяло в застраховането.Може да са в различни компании и брокери, но работят от години в бизнеса.
              Не съм на хранилка.А относно това , което се случва в Русия , Украйна или Румъния, в момента не ме вълнува толкова, защото аз работя изцяло за България.
              Не можем да се сравняваме с нито една Европейска държава, да не говорим за Щатите, относно застраховането. Можем само да гледаме статистически данни и да се надяваме, че в най-скоро време ще достигнем техните нива на застраховане и премийни приходи- в процентно съотношение с населението.

              Коментар


              • Маранди - Деси не спусната со парашут, вЕрвай ми. Иначе право си уволнявал - и в нашата компания е имало простаци, непознаващи продуктите, слава богу - веч няма ги - поне не в нашата кантора.


                За да поспихнем напрежението - копи-пействам една мъдра притча от сайтът на нашата колежка - Нушенцето


                ...Човекът, Волът и Кучето...

                Скоро след сътворението на света, Бог решил, че е време да определи кое животно колко да живее. Наредили се пред него на опашка, като Човекът, разбира се, с лакти си пробил път най-отпред. Бог го погледнал и разпоредил:
                - Ти, човече, ще живееш 40 години. Работи земята и господарствай над другите твари.
                Човекът не останал много доволен от краткият отреден му живот, но смее ли да спори с Бог? Поблагодарил недоволно и се отдръпнал, но не си тръгнал, а приклекнал отстрани, да види животните колко ще получат. Пред Бог застанал Волът.
                - Ти ще помагаш на човека със своята сила, за да се бори със земята. Затова смятам справедливо и ти да живееш 40 години – определил Бог.
                - Господи, ти си могъщ и мъдър, но позволи ми да те помоля за нещо – измучал Волът – аз разбирам, че ме чака тежък труд. Двадесет години ще мога да работя добре за Човека, но после? Силите ще ме напуснат, няма да мога да тегля ралото и ще съм безполезен. Дори и месото ми ще е твърдо и Кучето даже няма да го хареса. Дай ми 20 години, повече не искам.
                - Хм – замислил се Бог – аз поисках да бъда щедър с теб, но и ти право говориш. Да бъде както искаш, давам ти 20 години живот.
                Волът доволен си тръгнал, а Човекът се обадил отстрани:
                - Господи, какво ще правиш 20-те години, които Волът отказа да вземе? Живот е това, не е смет, нима ще го хвърлиш? Дай ги на мене, Господи, тия 20 години !!!
                Замислил се Бог – все пак определил Човека за господар на Земята? Редно било може би да го дари и с повече живот… а и наистина – Волът доброволно се отказал от тези години.
                - Така да е, Човече, вземи ги.
                Човекът благодарил доволен, но пак не си тръгнал, защото пред Бог застанало Кучето.
                - Теб, Куче съм те създал, за да бъдеш пръв приятел на Човека, затова съм ти отредил 40 години живот.
                - Господи – помолило се Кучето, позволи ми и аз, като Волът да се откажа от половината живот, който така благосклонно ми даряваш. 20 години ще мога аз смело да браня Човека и неговите стада, неговият дом и семейство, но после? Безсилно, старо и болнаво дори в кофата за смет няма да имам сили да се кача и Човекът, ако е добър, ще трябва да търпи страданието ми само защото някога ме е обичал. Дай ми 20 години най-много, Господи, повече не искам.
                - Нека бъде както желаеш, Куче – съгласил се Бог.
                Кучето си тръгнало, а Човекът пак запитал:
                - Господи, нима ще хвърлиш 20-те години живот, от които Кучето се отказа? Дай ги на мен?
                Смръщил сърдито вежди Бог и отсякъл:
                - Добре, ще ти направя този последен подарък днес, но сега се махни от очите ми, защото идва редът на Безмозъчният Червей.


                И така е и до сега. През първите 40 години Човекът живее своят си човешки живот – забавлява се, учи, развива се. Той е здрав и жизнен, той е щастлив и свободен. После живее 20-те Волски години – когато, също както вол работи здраво – за себе си, за своето семейство, но често не получава благодарност, тялото му вече по-трудно го слуша, появяват се първите страдания. Ако преживее Волските години, идва редът на Кучешките – когато вече е стар и болен, често и живее като куче – забравен от всички. Тогава и смъртта посреща с радост, доволен ,че не му се налага да изживее и излишните години на Безмозъчния Червей.


                И само от нас зависи, докато живеем своят Човешки живот, да направим така, щото когато Волските ни години отминат, да запазим мъдрост, сила и богатство, за да дочакаме достойно залеза на своя живот.




                още - туканка:
                http://nushe-kd.dir.bg/

                тоже и моят:
                http://dimitar-nekov-kd.dir.bg/

                Поне ще видите, че не ви плюем като конкуренти
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                  Какво съвпадение, аз от отдавна също не продавам, само насочвам клиенти към нишестоящи. А за това което правя, съм убедена, че го мога и се справям доста добре.
                  А относно явлението- дай боже всекиму повече такива явления в компаниите им, които управляват.
                  Не мога вече Тоя форум е пълен с изпълнителни директори
                  Last edited by Tradanza; 13.12.2010, 20:09.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Маранди - знам, че си брокер, но и мен ме учуди как скочи да браниш Алико. Говорих така за теб не като на Аликаджия, а като на техен (неочакван) защитник. Украинците ги мани. Говоря за Алико на базата на личен опит, дано са се попроменили към по-добро за година и нещо, защото усъвършенстването на всички е в обща изгода.
                    И не казвам, че ние сме измислили инвестиционната човекозастраховка, а че първи я въведохме на нашият пазар и сме мей единствените, които реално продават САМО нея. Това показва, че сме крачка пред другите поне в нивото на мислене.

                    А да твърдиш, че Деси нищо не разбирала от човекозастраховане е точкова смешно, че щях да изтърся от столът си, ако нямаше облегалки за рачичките - ти познаваш ли я, знаеш ли откога е в тоя бизнес и на какъв пост е?
                    Аха,

                    всеки нормален чилякозастраховател се радва на конкуренцията и я приветства, защото от това печелят единствено клиентите, налЕ?

                    При нас не ни спускат с парашут на определени постове, а това е основна разлика, когато се говори за професионализъм.

                    Лично аз съм уволнявал 2 служителки на Алианц за непрофесионално отношение и че не си познават собствените продукти, които предлага тяхната компания, ама т'ва не е повод за фукане.

                    Та, последното нещо, от което ще се впечатля е, кой на какъв пост бил спуснат - да излезе на свободния пазар, да си плаща всичко от джоба за собствен риск и тогава ще сравняваме кой, кой е?

                    П.П. Мен лично ме подразни изказването на Деси за низшестоящите от преди няколко поста. Алекс също залита в подобни простотии.

                    Идеята на рефералния мрежов маркетинг е да се гордееш с постиженията на хората, които си обучил и изстрелял в кариерата нагоре. Има и около 11 разлики между началник и ръководител и т.н. и т.н.

                    Затова кат' видя началнически тон да се провядва, следва .... у лЕво. На такива съм се нагледал и за тия години съм се уморил да ги броя колко пъти ги сменят.

                    Тук хумора е, че докато са на хранилка за определена компания ще се скъсат да я хвалят, а когато са извън борда ще се избият да я плюят същата тази компания. Примери бол ...

                    Импчи, ти си друга бира и на мИня си ми симпатичен! Успех, бебе сладко!

                    Коментар


                    • Маранди - знам, че си брокер, но и мен ме учуди как скочи да браниш Алико. Говорих така за теб не като на Аликаджия, а като на техен (неочакван) защитник. Украинците ги мани. Говоря за Алико на базата на личен опит, дано са се попроменили към по-добро за година и нещо, защото усъвършенстването на всички е в обща изгода.

                      И неподготвен мога да се изказвам например за Гравитационните, ама АИГ ги знам, както рекох, мъчиха се да прикоткат мен, Императорът и бях на обучение при тях. Научих и кътни зъбки - начин на работа, общи условия, ограничения, калкулатори, продукти. Куци са, освен ако за под две години не са направили огромен скок напред.

                      И не казвам, че ние сме измислили инвестиционната човекозастраховка, а че първи я въведохме на нашият пазар и сме мей единствените, които реално продават САМО нея. Това показва, че сме крачка пред другите поне в нивото на мислене.

                      А да твърдиш, че Деси нищо не разбирала от човекозастраховане е точкова смешно, че щях да изтърся от столът си, ако нямаше облегалки за рачичките - ти познаваш ли я, знаеш ли откога е в тоя бизнес и на какъв пост е?
                      Last edited by Императорът; 13.12.2010, 19:53.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        .............

                        Маранди - ти пък се изказа, грамотен човек Толкова сте доказани и уважавани, че щяхте да фалирате и правителството ви спасяваше, а като бях при вас на обучение (щото се опитахте да ме подмамите), щях да умра от смях като се запознах с продуктите ви. Алиансаджиите може да са крачка зад нас (убеден съм в това), ама вие пък сте на километър зад тях.
                        Инвестиционната човекозастраховка е единственият смислен и читав продукт в браншът. Фактите са си факти - ДЗИ са пръви (голяма мрежа, в малките населени места хорицата друга компания не са и чували), Алиансаджиите - втори (също голяма мрежа, бамка, прочута компания), ние - скромните КД с нашите малобройни канторки - трети - а вие къде сте в цялата схема, че не ви знам? Уника напримерно също ви бият. Латинска америка, Русия и Украйна не ме интересуват - хорицата там като чуят американска компания и вече мислят, че имат работа с някакви божества.
                        Импчи,

                        някой ден ще спрете ли да се изказвате неподготвени - само т'ва се чудя?!?

                        Къде ме засили па сега и за толкова време не разбра къде съм на пазарЯ?

                        Отваряш на КФН статистиката за брокери - гледаш кой е безспорния номер 1 в последните 10 години, демек откакто ни има на пазарЯ в частта животозастраховане и ще се ориентираш.

                        Тогава ще чатнеш, че не работим само с 1 партньор, демек продуктите ни са над 20 парчета.

                        Но е досадно като ви слушам да говорите небивалици! Нямаме от известно време отношение с Алико и МетЛайф, а лично аз никога не съм ги и предлагал. Но да изкарваш тях клошари, а че вие сте супер е просто нелепо за всеки, който гледа статистики.

                        Иначе дамм, ся на Коледния конгрес преди няколко дена, украйнците ни набиха почти навсякъде, щот' пазарЯ там е в друг мащаб, но и ние си гризнахме от тортата, а там дънят предимно Алико.

                        Демек, кат' излезеш от БГ-станската обстановка, боравиш със статистики от няколко държави и на няколко компании се вижда къде си

                        П.П. А, тоя мит, че КД-лайф е "измислила" първа в света чилякозастраховката, свързана с инвестиционен фонд е меко казано хумористично. В крайна сметка и преди 2 години, когато се дъвкахме ти казах, че си приписвате на компанията качества, която тя ... няма, но всеки сам решава как да си съчинява легендите и митовете.

                        Относно Десито, по-добре й кажи да пише по-малко, понеже за разлика от тИбя, който вкарваш чаровен нюанс към компанията си, тя очеизвадно си няма хал-хабер от животозастраховане и затова плещи небивалици.

                        Поздрави и успех, Импчи!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Алекс - колко клона има само бамчицата ви? Специализирана или не - без значение клоновата мрежа си е клонова мрежа. Не гледай колко агенти се "водят" при нас, а питай колко наистина работят - при нас системата е такава. Казваш, че клиентите ви търсили вас - я разкажи какъв дял от твоите клиенти са дошли сами при тебе и са рекли - искам да си направя човекозастраховка? При мен те са много висок процент.
                          За продуктите - няма нужда да ме обучават - аз съм този, дето обучава другите, защото не съм кьорав. И не говоря против вас, а напротив, както казах много пъти съм ви защитавал при срещи с хората.
                          Често пъти не ние сме направили беля, ами т.нар. "клиенти" не са си направили труда дори да си отворят общите условия, а някои умишлено се правят на ударени... една такава ривеше, че нейн колега, застрахован при вас пукнал и не сте му платили, ама като я притиснах се оказа, че он имал сериозно заболяване на сърцето и го скрил, тоест пробвал да ви излъже и то ного здраво... та така...

                          Иначе нямам против да се видим, дори ще се радвам - и няма смисъл да се караме, защото в тая държава имаме ного работа всичките.
                          Да не говорим, че доста голяма заслуга от премийния приход има и Уникредит Булбанк.

                          Коментар


                          • Апропо - сайтът ви ме изкефи, Алекс - по-поддържан е от нашият, но когато го попитах де мога да си направя човекозастраховка във вашата компания ми изскокна ей-тоя ферман:

                            http://www.allianz.bg/site/index.php?page=office

                            Колко офиса са това, че не ги броих?

                            А нашите кантори, вкл. новосформираната, са само 9...
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Алекс - колко клона има само бамчицата ви? Специализирана или не - без значение клоновата мрежа си е клонова мрежа. Не гледай колко агенти се "водят" при нас, а питай колко наистина работят - при нас системата е такава. Казваш, че клиентите ви търсили вас - я разкажи какъв дял от твоите клиенти са дошли сами при тебе и са рекли - искам да си направя човекозастраховка? При мен те са много висок процент.
                              За продуктите - няма нужда да ме обучават - аз съм този, дето обучава другите, защото не съм кьорав. И не говоря против вас, а напротив, както казах много пъти съм ви защитавал при срещи с хората.
                              Често пъти не ние сме направили беля, ами т.нар. "клиенти" не са си направили труда дори да си отворят общите условия, а някои умишлено се правят на ударени... една такава ривеше, че нейн колега, застрахован при вас пукнал и не сте му платили, ама като я притиснах се оказа, че он имал сериозно заболяване на сърцето и го скрил, тоест пробвал да ви излъже и то ного здраво... та така...

                              Иначе нямам против да се видим, дори ще се радвам - и няма смисъл да се караме, защото в тая държава имаме ного работа всичките.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                                Това всеки финансово грамотен човек може сам да си го провери и то без никакви проблеми.Не е таина, че КД все още е на загуба. Аз зная, че на 3 година и Алианц бяха на загуба в България, защото първоначално само инвестираха в бизнеса.

                                Деси, виж съвета ми към Императора

                                Коментар

                                Working...
                                X