IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Ох, боже, каква мравчичка и какъв слон, те гонят бе - разликата в продажбиште ни не е толкова голяма.

    А като направиш сметка за вашите преимущества (брой офиси, бамка, прочутост и т.н.), самият факт, че ние, неизвестната малка компанийка с 6-7 кантори в България ви доближаваме по продажби на въпросният продукт, вече трябва да ти удари камбаната в главата. Ако имахме вашата клонова мрежа, прочуто име като вас и бамка зад гърбът си, щяхме да ви бием в пъти в продажбите.
    Иначе за сравнението на агентите - аре - аз вадя себе си - ти ми прати който щеш. Казвам ти какво е мнението на РЕАЛНИТЕ КЛИЕНТИ за вас и пак подчертавам, че вината за това, че то е толкова отрицателно, не е в компанията ви. Но поне 60% от оплакванията които съм чувал са именно от Алианц.
    Нашите фондове са също над 20. Инвестиционната човекозастраховка в България я внедрихме ние, взехме и награда за финансов продукт на годината. Като продавате същият продукт от незнамси кога (ще изкараш че го отпреди Втората световна), чудно защо на нашият пазар все още продавате много повече старовремски човекозастраховки, тип "прасе-касичка" които са тотално неизгодни за хората? И защо ние не внедрихте пордуктът туканка, а чакахте компанията-жуженце КД да го стори? Нарочно ли си прецаквате клиентите или от невежество е? За сравнение, ние също имаме класическа човекозастраховка, но откак съм в компанията (3 години ще станат) не помня някой да си е купил такава - не я предлагаме, щото не щем да си прецакваме клиентите и да ни бият после те.
    За минаването през откуп при промяна - това, че при инвестиционната не е така, е добре. За доходността - то и ние сме правили над 90% за под година, ама не се фукаме.
    За продажбите - казах ти. Оставете си 6 офиса в цялата държава и ще видим кой ще прави повече. Като се имат предвид обективните обстоятелства (изброих ги горе) справяме се мнооого по-добре от вас.

    И аз нямам против Алианц - голяма компания с голям потенциал - и сте от добрите човекозастрахователи на пазарът. Освен това сте стара и прочута компания, а ний - млада и инвативна. Нормално е за сто и кусур години да сте натрупали и реноме и капитали повече, отколкото ний за няма и 20 години... но това не е причина да спирате да се развивате (както някои други, дето се мешат в спорът ни) или пък да мислите, че сте хванали богът за колесникът.
    Дори, честно казано, защитавал съм ви пред потенциални клиенти, когато плюят по вас, защото защитавайки Алианц, защитавам целият човекозастрахователски бизнес.

    Маранди - ти пък се изказа, грамотен човек Толкова сте доказани и уважавани, че щяхте да фалирате и правителството ви спасяваше, а като бях при вас на обучение (щото се опитахте да ме подмамите), щях да умра от смях като се запознах с продуктите ви. Алиансаджиите може да са крачка зад нас (убеден съм в това), ама вие пък сте на километър зад тях.
    Инвестиционната човекозастраховка е единственият смислен и читав продукт в браншът. Фактите са си факти - ДЗИ са пръви (голяма мрежа, в малките населени места хорицата друга компания не са и чували), Алиансаджиите - втори (също голяма мрежа, бамка, прочута компания), ние - скромните КД с нашите малобройни канторки - трети - а вие къде сте в цялата схема, че не ви знам? Уника напримерно също ви бият. Латинска америка, Русия и Украйна не ме интересуват - хорицата там като чуят американска компания и вече мислят, че имат работа с някакви божества.
    Тъй като тръгвам в командировка утре сутрин - няма как да пратя човек, но следващата седмица - каня те на кафе, ще се явя аз (като прие нещата толкова лично№

    По отношение на това къде са ДЗИ в този продукт - доста назад са, не гледай отчетите на КФН, не винаги са верни (тоест отчитат чистите застраховки като инвестиционни, имат един такъв хибриден продукт, така че споко).
    И отново ти казвам - предлагай си стоката, лошо няма, ама не говори против конкуренцията - за мен това е непрофесионално
    До момента лоша дума за никой не съм казал, а и не мисля - има цифри, факти, има всичко - който иска - ще види

    Относно клоновата ни мрежа - пак не си в час - продаваме през изключително малка мрежа (като гледам в КФН имате по-голям брой агенти от тази малка мрежа), която е специализирана в това Другите си продават общо застраховане.

    Относно продуктите - лошо са те обучавали - и от двата има смисъл, само дето имат различни функции. Кое е по-хубаво - мотор или кола? Аз карам и двете и лятото карам мотор, защото е по-бързо в задръстването, ама сега на тоя студ съм с колата))))
    Хайде кажи, че моторът е тъпо нещо, а?

    Относно клиентите - не се плаши, аз също чувам твърде неласкави думи за вас, ама няма да ги цитирам, защото не винаги това, което говори клиентът е истина (факт е, че ако мисли така сме направи някоя беля де, по-вероятно).

    Давайте с Деси да си гоните клиентите, приятелски съвет, и не се закачайте с големите))))

    п.с. След следващия понеделник те каня на кафе, да ме пребориш с ваш продукт

    Коментар


    • Апропо - за загубата - ти като си купуваш салам - какво гледаш - дали саламът е вкусен или дали саламаджийницата е на печалба?

      Човекозастраховането е дългосрочен бизнес - нормално е да си назад докато го развиваш, печалбите идат после.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
        Колежке,

        извинявам се, че се намесвам в сладкия ви спор, но да храчите напред-назад уважавани и доказани институции, не е много разумно, понеже единствено показва, тотална некомпетентност по материята

        Алико вече е част от концерна МетЛайф, които са световен лидер на пазари като УСА, Лат. Америка и т.н.

        Алико конкретно па са номер 1 на пазари като Русия, Украйна и т.н.

        Т'ва, че родния пазар не е апетитен за подобен гигант е разбираемо предвид мащабите му.

        Нормално е, когато ви е ниска камбанарията, да не разбирате за кого говорите/оплювате и затова правилно ви е казал колегата, че засега вашата компания е толкова незначителна, че не си струва чиляк да си хаби клавиатурата като я коментира.

        Поздрави и успех с продажбите!
        ООоо добре , че ни осветлихте за бизнеса и също мога ли да Ви попитам колко сте загубили от бизнеса си за последните 2 години, и ако не са банките колко полици щяхте да продадете.
        Успех и на Мет Лайф и дано си запазите пазарния дял.

        Коментар


        • Ох, боже, каква мравчичка и какъв слон, те гонят бе - разликата в продажбиште ни не е толкова голяма.

          А като направиш сметка за вашите преимущества (брой офиси, бамка, прочутост и т.н.), самият факт, че ние, неизвестната малка компанийка с 6-7 кантори в България ви доближаваме по продажби на въпросният продукт, вече трябва да ти удари камбаната в главата. Ако имахме вашата клонова мрежа, прочуто име като вас и бамка зад гърбът си, щяхме да ви бием в пъти в продажбите.
          Иначе за сравнението на агентите - аре - аз вадя себе си - ти ми прати който щеш. Казвам ти какво е мнението на РЕАЛНИТЕ КЛИЕНТИ за вас и пак подчертавам, че вината за това, че то е толкова отрицателно, не е в компанията ви. Но поне 60% от оплакванията които съм чувал са именно от Алианц.
          Нашите фондове са също над 20. Инвестиционната човекозастраховка в България я внедрихме ние, взехме и награда за финансов продукт на годината. Като продавате същият продукт от незнамси кога (ще изкараш че го отпреди Втората световна), чудно защо на нашият пазар все още продавате много повече старовремски човекозастраховки, тип "прасе-касичка" които са тотално неизгодни за хората? И защо ние не внедрихте пордуктът туканка, а чакахте компанията-жуженце КД да го стори? Нарочно ли си прецаквате клиентите или от невежество е? За сравнение, ние също имаме класическа човекозастраховка, но откак съм в компанията (3 години ще станат) не помня някой да си е купил такава - не я предлагаме, щото не щем да си прецакваме клиентите и да ни бият после те.
          За минаването през откуп при промяна - това, че при инвестиционната не е така, е добре. За доходността - то и ние сме правили над 90% за под година, ама не се фукаме.
          За продажбите - казах ти. Оставете си 6 офиса в цялата държава и ще видим кой ще прави повече. Като се имат предвид обективните обстоятелства (изброих ги горе) справяме се мнооого по-добре от вас.

          И аз нямам против Алианц - голяма компания с голям потенциал - и сте от добрите човекозастрахователи на пазарът. Освен това сте стара и прочута компания, а ний - млада и инвативна. Нормално е за сто и кусур години да сте натрупали и реноме и капитали повече, отколкото ний за няма и 20 години... но това не е причина да спирате да се развивате (както някои други, дето се мешат в спорът ни) или пък да мислите, че сте хванали богът за колесникът.
          Дори, честно казано, защитавал съм ви пред потенциални клиенти, когато плюят по вас, защото защитавайки Алианц, защитавам целият човекозастрахователски бизнес.

          Маранди - ти пък се изказа, грамотен човек Толкова сте доказани и уважавани, че щяхте да фалирате и правителството ви спасяваше, а като бях при вас на обучение (щото се опитахте да ме подмамите), щях да умра от смях като се запознах с продуктите ви. Алиансаджиите може да са крачка зад нас (убеден съм в това), ама вие пък сте на километър зад тях.
          Инвестиционната човекозастраховка е единственият смислен и читав продукт в браншът. Фактите са си факти - ДЗИ са пръви (голяма мрежа, в малките населени места хорицата друга компания не са и чували), Алиансаджиите - втори (също голяма мрежа, бамка, прочута компания), ние - скромните КД с нашите малобройни канторки - трети - а вие къде сте в цялата схема, че не ви знам? Уника напримерно също ви бият. Латинска америка, Русия и Украйна не ме интересуват - хорицата там като чуят американска компания и вече мислят, че имат работа с някакви божества.
          Last edited by Императорът; 13.12.2010, 16:05.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от alexjr Разгледай мнение
            Я кажи от кухнята колко е печалбата (след данъци миналата година на КД (2009-та, защото е официална, за 2010 ще почакаме до април). Информацията е обществена, не издаваш лични или служебни тайни))))
            А аз ще ти кажа от коридора дали послъгваш или пък си права
            Това всеки финансово грамотен човек може сам да си го провери и то без никакви проблеми.Не е таина, че КД все още е на загуба. Аз зная, че на 3 година и Алианц бяха на загуба в България, защото първоначално само инвестираха в бизнеса.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Хм-м - а не се ли минава през ОТКУП при промана на договор в Алианц? Ние имаме доходност и над 50% на някои фондонве, апропо, колко фондове имате вие?

              И даваме оценки за вас, защото този продукт ние го внедрихме, вие само ни подражавате, поне в България.
              Да не говорим, че огромната част от консултантите ви са тотално неграмотни, от вашата компания съм чувал най-много оплаквания - и то не защото компанията ви е мошеническа, а защото хората въобще не са разбрали какво са им предложили и какво са си купили те като продукт.

              И аз не ти се бъркам, но когато става дума за ИНВЕСТИЦИОННА човекозастраховка, вие не сте дорасли да спорите с нас. Факт.

              Като числа ако се сравняваме - губите, като големина - трилион срещу милиард - биете, но какво толкова? Като репутация - човече, ти кога за последно си ходил по срещи с потенциални клиенти? Наясно ли си, че всеки трети само като чуе Алианц и се изправя на нокти?
              Подред:
              Ако не познаваш някакъв продукт или някакви правила, по-добре не коментирай, че е смешно - по инвестиционните никога не се е минавало през откуп
              Дадох средна доходност - по едини от фондовете имаме 82 % доходност , ама не се фукам))))
              Фондовете ни са над 20, като имаме и комбинации, при които мога да ти ги направя 150
              Относно внедряването - Алианц продава такива продукти преди да се родят собствениците на КД - толкова относно измислянето
              По отношение на грамотността - извади топ агента си, аз ще дам един от моите 50 добри - по твой избор - и ще видиш (относно обема, който направт даже и няма да ти предложа да се хванеш на бас, че си загубил)
              Ако говорим за репутация - като Алианц има толкова лоша - защо клиентите ги избират, а не вас, не гледам да катерите пазарен дял, ндам. (за брой клиенти пък въобще няма да отварям дума)
              Живееш в 2007 година, повярвай ми - нещата доста са се променили

              Предлагам ви (на теб и на Деси) да си зарибявате клиенти във форумите, но наистина не се изказвайте неподготвени - ще попаднете на компетентен и ще ви се смеят. Нямам нищо против КД, симпатични са ми, че се борят да са пазара, ама мравчицата да обяснява на слона колко е силна и как ще го бие - само в басните на Крилов, ако обичаш))))

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                Да Алианц са по-добрите, относно събиране на премии и евентуално изплащане на обещетения, но относно ползите за клиента, без да му се е случило нещо- не са.
                При откуп също не са, но в сравнение с AIG са по добри.
                Колежке,

                извинявам се, че се намесвам в сладкия ви спор, но да храчите напред-назад уважавани и доказани институции, не е много разумно, понеже единствено показва, тотална некомпетентност по материята

                Алико вече е част от концерна МетЛайф, които са световен лидер на пазари като УСА, Лат. Америка и т.н.

                Алико конкретно па са номер 1 на пазари като Русия, Украйна и т.н.

                Т'ва, че родния пазар не е апетитен за подобен гигант е разбираемо предвид мащабите му.

                Нормално е, когато ви е ниска камбанарията, да не разбирате за кого говорите/оплювате и затова правилно ви е казал колегата, че засега вашата компания е толкова незначителна, че не си струва чиляк да си хаби клавиатурата като я коментира.

                Поздрави и успех с продажбите!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от alexjr Разгледай мнение
                  Не, че ти се бъркам, ама леко така някак с определенията
                  Доходността тази година (по аналогичните продукти на вашите) е от 22 до 45 % (в зависимост от фонда), това е към сега.
                  Парите на клиентите се инвестират в различни програми и места - от БРИК, през Стара Европа, през Нова Европа и т.н. - в сайта , апропо има инфо за всеки фонд, грамотен си, погледни.
                  Ако клиентът реши да прекрати по-рано - има опцията обратно изкупуване, с фиксирани от 5 до 1 % (в замисимост от изминалия срок)
                  Ако реши да променя параметри - веднъж годишно е безплатно, всеки следващ път струва някакви си 10 лева.

                  п.с. Наистина ми е странно как пък точно някой от КД дава оценки на Алианц))))
                  Само като вметка - Алианц (като група) управлява 1 трилион и 300 милиарда евро. А познай в коя реалност е и къде е КД. Вярно са в различни реалности, ама съвсем различни.
                  Хм-м - а не се ли минава през ОТКУП при промана на договор в Алианц? Ние имаме доходност и над 50% на някои фондонве, апропо, колко фондове имате вие?

                  И даваме оценки за вас, защото този продукт ние го внедрихме, вие само ни подражавате, поне в България.
                  Да не говорим, че огромната част от консултантите ви са тотално неграмотни, от вашата компания съм чувал най-много оплаквания - и то не защото компанията ви е мошеническа, а защото хората въобще не са разбрали какво са им предложили и какво са си купили те като продукт.

                  И аз не ти се бъркам, но когато става дума за ИНВЕСТИЦИОННА човекозастраховка, вие не сте дорасли да спорите с нас. Факт.

                  Като числа ако се сравняваме - губите, като големина - трилион срещу милиард - биете, но какво толкова? Като репутация - човече, ти кога за последно си ходил по срещи с потенциални клиенти? Наясно ли си, че всеки трети само като чуе Алианц и се изправя на нокти?
                  Last edited by Императорът; 13.12.2010, 13:35.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                    Аз доста чета сайтове и се информирам, но и имам и информация от кухнята, която мисля , че е по достоверна. Иначе Алианц като компания доста я уважавам, пък и ползвам услугите и. А за дечицата трябва да почерпя, защото сина ми вече е в пубертета и може скоро и баба да стана.
                    И другото което - практиката ми в застраховането не е от вчера.(като на девойчето 84)
                    Я кажи от кухнята колко е печалбата (след данъци миналата година на КД (2009-та, защото е официална, за 2010 ще почакаме до април). Информацията е обществена, не издаваш лични или служебни тайни))))
                    А аз ще ти кажа от коридора дали послъгваш или пък си права

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Tradanza Разгледай мнение
                      Да, те всички имат информация от кухнята! Оказва се, че информацията от една и съща кухня е противоречива! Това са много лоши техники за продажба. Не почиват на никакви факти а са чисто субективна информация. Затова като говорите за 20-30 годишни договори е много смешно да разправяте някаква съмнителна информация. Нека гледаме само официалната информация.

                      Не продавам живот. Нямам з-ка живот И никога няма да имам.
                      Това за кухнята е точно така))) Защото прилича на модела ЕЖК (една жена каза). Да се чете от извора, да се гледат отчети (официални) и да се правят изводи или да се взимат решения
                      Другото е шменти-капели и твърде смешно.
                      Апропо, очакма Императорът да се включи също
                      С идеята колко големи, надеждни, красиви и добри са КД и колко лоши са останалите))))
                      Няма такъв смях, честно))))

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Tradanza Разгледай мнение
                        Да, те всички имат информация от кухнята! Оказва се, че информацията от една и съща кухня е противоречива! Това са много лоши техники за продажба. Не почиват на никакви факти а са чисто субективна информация. Затова като говорите за 20-30 годишни договори е много смешно да разправяте някаква съмнителна информация. Нека гледаме само официалната информация.

                        Не продавам живот. Нямам з-ка живот И никога няма да имам.
                        Това е твой личен избор. Сигурността си е твоя личен избор и живот.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                          Аз доста чета сайтове и се информирам, но и имам и информация от кухнята, която мисля , че е по достоверна. Иначе Алианц като компания доста я уважавам, пък и ползвам услугите и. А за дечицата трябва да почерпя, защото сина ми вече е в пубертета и може скоро и баба да стана.
                          И другото което - практиката ми в застраховането не е от вчера.(като на девойчето 84)
                          Да, те всички имат информация от кухнята! Оказва се, че информацията от една и съща кухня е противоречива! Това са много лоши техники за продажба. Не почиват на никакви факти а са чисто субективна информация. Затова като говорите за 20-30 годишни договори е много смешно да разправяте някаква съмнителна информация. Нека гледаме само официалната информация.

                          Не продавам живот. Нямам з-ка живот И никога няма да имам.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от alexjr Разгледай мнение
                            Не преставлявам никого , освен себе си, разбира се, поне във форуми.
                            Но ми е много смешно, как някакви дечица говорят без да четат - ако не друго, то поне сайтове има, да погледнат, да се информират))) (инфото в някои сайтове е актуално ден за ден, за разлика от КД-то, ама и това е друга тема)
                            Относно информацията - не се доверявай на форуми, влизай в сайтове и чети сам. Москва на сълзи не вярва)))
                            Трябва да се вярва на числа, на репутация, на големина.
                            Другото е чешане на езици и занимавка за такива като Десито))))
                            Аз доста чета сайтове и се информирам, но и имам и информация от кухнята, която мисля , че е по достоверна. Иначе Алианц като компания доста я уважавам, пък и ползвам услугите и. А за дечицата трябва да почерпя, защото сина ми вече е в пубертета и може скоро и баба да стана.
                            И другото което - практиката ми в застраховането не е от вчера.(като на девойчето 84)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от alexjr Разгледай мнение
                              Не продавам отдавна, ама това е друга тема)))
                              Не сте интересни като компания - интересни са ми такива като теб, дето говорят, ама сами не си вярват - интересно психологическо явление е)))
                              Какво съвпадение, аз от отдавна също не продавам, само насочвам клиенти към нишестоящи. А за това което правя, съм убедена, че го мога и се справям доста добре.
                              А относно явлението- дай боже всекиму повече такива явления в компаниите им, които управляват.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Леонид Разгледай мнение
                                Супер спор се получава по тази тема,чета я с интерес.Само имам един въпрос:alexjr Алианц ли представлява?Мисля че трябва да са свалени картите за да се знае кой за кого работи.За КД стана ясно вече.
                                Не преставлявам никого , освен себе си, разбира се, поне във форуми.
                                Но ми е много смешно, как някакви дечица говорят без да четат - ако не друго, то поне сайтове има, да погледнат, да се информират))) (инфото в някои сайтове е актуално ден за ден, за разлика от КД-то, ама и това е друга тема)
                                Относно информацията - не се доверявай на форуми, влизай в сайтове и чети сам. Москва на сълзи не вярва)))
                                Трябва да се вярва на числа, на репутация, на големина.
                                Другото е чешане на езици и занимавка за такива като Десито))))

                                Коментар

                                Working...
                                X