IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
    Аз съм застрахован там. Чисто рискова застраховка. Май съм прецакан с цената, но 50-100 кинта не трябва да се правят на проблем.

    За мен също ще е от полза, ако някой от господа застрахователите пусне една сравнителна табличка

    Например:

    1. Възраст 40
    2. Пол мъж
    3. Срок 20 години
    4. Застрахователна сума 50000Еур злополука и нетрудоспособност, 25 000 нормална умирачка.
    5. 100 кила
    6. 1 кутия цигари
    7. Без близки с рачец и диабетец

    Та ако ми даде някой сравнителни цифри - ще съм благодарен
    Утре сутринта ще ви пусна сравнение.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pdpodit Разгледай мнение
      препоръчват ми застраховка живот в метлайф, понеже нямам такава а годините вече натежават-решил съм да си направя. но не мога да сравнявам, до сега не съм се сблъсквал, моля за съвет.
      Аз съм застрахован там. Чисто рискова застраховка. Май съм прецакан с цената, но 50-100 кинта не трябва да се правят на проблем.

      За мен също ще е от полза, ако някой от господа застрахователите пусне една сравнителна табличка

      Например:

      1. Възраст 40
      2. Пол мъж
      3. Срок 20 години
      4. Застрахователна сума 50000Еур злополука и нетрудоспособност, 25 000 нормална умирачка.
      5. 100 кила
      6. 1 кутия цигари
      7. Без близки с рачец и диабетец

      Та ако ми даде някой сравнителни цифри - ще съм благодарен

      Коментар


      • ЗЖ в Метлайф

        препоръчват ми застраховка живот в метлайф, понеже нямам такава а годините вече натежават-решил съм да си направя. но не мога да сравнявам, до сега не съм се сблъсквал, моля за съвет.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от space-man Разгледай мнение
          Деси,...... Нещата бяха от рода на плащаш нещо, но това което ще получиш е почти нищо. Нещо от рода на застраховай домът си за 20 лв., дребен шрифт и един среден пръст на края при щета.

          Пич, ти на това 20 лв. - "плащаш нещо", ли му викаш?
          Според мен на 20 лв. трябва да се казва "плащаш НИЩО". Хайде помисли защо е така.
          Я си направи при Деси за 200, а по-добре за 2000, да видиш дали ще има дребен шрифт...

          Иначе, можеш да се върнеш в темата и в други подобни теми, за да прочетеш точно дискусиите, които желаеш, или ти така си говориш - лаф да става?
          Поздрави!
          If something inspires you, follow it! Henry Ford

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
            Ако ти лично имаш интерес , би трябвало да знаеш , че застраховката "Живот" не е универсално хапче за всички. Всеки който се интересува , най-малкото би проучил как върви базара, къде най-много се изплащат щети , къде са най-малко изключенията , къде са най-доволни клиентите от предложените им договори. Всеки клиент има различни финасови възможности и различни потребности, от тук следва, че всеки има различен договор, с различни покрития. така, че всеки би следвало да се поинтересува за себе си и хората около себе си.
            А самите общи условия не са тайна, така, че мога да ти ги изпратя на личния , ако желаеш.
            Хубав ден и не забравяйте и къщурките си, защото може да друсне по яко, вече сънувам за 3 път, че става разрушителен земетръс.
            Деси, аз съм мислил за такава полица, но както и да съм ги премислял на сметка си ако се гътнеш рано, а има голям риск и да понесеш загуба. В дългосрочен план най елементарни инвестиции в НИ бият по доходност продуктите ви. Затова предлагах да публикувате един пенсионен план примерно за човек на 35 г. с доход от 2000 -3000 лв на месец, общите условия и да коментираме. Нямам против, може и страхотни да са продуктите, нека повече хора си кажат мнението, може да има и промени в положителна посока, но да се видят и рисковете, вашите такси и т.н.,хора които имат полици също да се изкажат. Тогава ще има смисъл от темата.
            Също ме караш да се замисля и за застраховка на НИ. Повярвай ми, интересувал съм се преди около 6-7 г и нямаше такава която си струва да се направи при нито един застраховател. Нещата бяха от рода на плащаш нещо, но това което ще получиш е почти нищо. Нещо от рода на застраховай домът си за 20 лв., дребен шрифт и един среден пръст на края при щета.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение

              Сега ако кажеш и как да си видиш натрупването без писменна молба, ще ти повярвам.
              Имам чувството, че "управлението" ще ми е по-скъпо от доходността
              Във сайта си пускаш една заявка и си получаваш паролка за достъп по полиците на които си договорител.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                Най-добрият Живото-застраховател си остава Алианц.- Спестовни, инвестиционни, пенсионно-рентни, здравни и индексни сертификати, Кеф ти да избираш, а още ти е по-кеф като си видиш и натрупването по инвестиционните,
                Сега ако кажеш и как да си видиш натрупването без писменна молба, ще ти повярвам.
                Имам чувството, че "управлението" ще ми е по-скъпо от доходността

                Коментар


                • Първоначално изпратено от space-man Разгледай мнение
                  Искам да задам един тъп въпрос на всички предлагащи супер изгодни застраховки.
                  Бихте ли постнали един застрахователен план барабар със договора със ситни букви който трябва да се подпише и да направите една дискусия която би била полезна. Иначе с лозунги, че Алианц или някой друг е най-добър ставате смешни.
                  Ако ти лично имаш интерес , би трябвало да знаеш , че застраховката "Живот" не е универсално хапче за всички. Всеки който се интересува , най-малкото би проучил как върви базара, къде най-много се изплащат щети , къде са най-малко изключенията , къде са най-доволни клиентите от предложените им договори. Всеки клиент има различни финасови възможности и различни потребности, от тук следва, че всеки има различен договор, с различни покрития. така, че всеки би следвало да се поинтересува за себе си и хората около себе си.
                  А самите общи условия не са тайна, така, че мога да ти ги изпратя на личния , ако желаеш.
                  Хубав ден и не забравяйте и къщурките си, защото може да друсне по яко, вече сънувам за 3 път, че става разрушителен земетръс.
                  Last edited by dessi_georgieva; 23.01.2013, 09:34.

                  Коментар


                  • Искам да задам един тъп въпрос на всички предлагащи супер изгодни застраховки.
                    Бихте ли постнали един застрахователен план барабар със договора със ситни букви който трябва да се подпише и да направите една дискусия която би била полезна. Иначе с лозунги, че Алианц или някой друг е най-добър ставате смешни.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                      За 5 поредна година Живото-застрахователна компания номер 1 на българският пазар е Алианц България Живот.

                      Избор
                      Качество
                      Цена
                      Е, щом си номер едно, защо мълчиш, а аз трябва да ти правя реклама, като си смуча пръстите: оферирай му, гъделичкай го тук-там, кво чакаш? Тююююю, да му се невидеше - хората искат инфо, а няма кой да им го даде - в израелски шекел да иска, трябва да сте готови да му дадете офертата си...
                      If something inspires you, follow it! Henry Ford

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Васил Илиев

                        Цитат:
                        Първоначално изпратено от Tradanza
                        Не се занимавайте с тия дългосрочни измислици.


                        Съгласен

                        Моето мнение е подобно, но с поста си долу показвам, че - ако има клиент, който е твърдо убеден в правотата си - а именно - сключване на дългосрочна животозастраховка в швейцарски франкове, то никой не би трябвало да може да го разубеди в правотата на своята инвестиция, а неговият посредник трябва да го "четка" постоянно поне с мнението, че е супер-инвеститор, който гледа в бъдещето. Такива хора могат да са в най-общият случай с големи доходи, за които няма значение, че част от сумата ще покрива някакви рискове и няма да носи доход, а вероятно ще има и включен някакъв валутен риск. Такива клиенти на застрахователите би трябвало да са добре дошли, а ако са подложени на по-голям риск , самите те може да предвиждат именно това - да оставят някакво обезщетение на наследниците си.Оттук натам - никой не може да каже каква е вероятността да спечелят и от курсови разлики.

                        Другият въпрос - защо все пак във франкове - никога не би трябвало да препятства никой застраховател, още повече, ако това е клиент с големи финансови възможности, но и малки да са - рекламата е голяма работа.
                        If something inspires you, follow it! Henry Ford

                        Коментар


                        • За 5 поредна година Живото-застрахователна компания номер 1 на българският пазар е Алианц България Живот.

                          Избор
                          Качество
                          Цена

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
                            Ето защо застрахователите трябва да имат висока обща култура: защото има инвеститори, които могат да задават различни въпроси, от които трябва да се излезе с по-голям авторитет.

                            Защо във франкове?

                            На мен първо ми хрумва, че тоя човек търси убежище за парите си във валута, която намира за сигурна в дългосрочен план. До колко това е правилно - това си е негово мнение, а застрахователят трябва да е готов да го удовлетвори. Мисля, че не би трябвало да има пречки в тая посока.

                            Другото, което ми хрумва е, че тоя човек може да мисли още по-напред - като класира по свой начин всяка валута, а дали отсява и други валути - това си е негова работа. Вероятно поставя на везните и бъдещо оцеляване
                            на валути.

                            Трето - вероятно отчита курсови разлики, суап, бъдещо развитие на пазари, бъдещи инвестиции и бъдещо ориентиране на инвеститорите, които търсят алтернативи на различни валути и сигурност за доходите си. Защо например той да не търси нови, алтернативни варианти на убежищата злато - долар?

                            Такива /неангажиращи/ неща...
                            Или още по-просто: Доходът му е в швейцарци?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                              Цитат:
                              Първоначално изпратено от toto 2
                              Има ли застраховки в швейцарски франкове ,,,мерси


                              Що пък ти е във франкове?


                              Ето защо застрахователите трябва да имат висока обща култура: защото има инвеститори, които могат да задават различни въпроси, от които трябва да се излезе с по-голям авторитет.

                              Защо във франкове?

                              На мен първо ми хрумва, че тоя човек търси убежище за парите си във валута, която намира за сигурна в дългосрочен план. До колко това е правилно - това си е негово мнение, а застрахователят трябва да е готов да го удовлетвори. Мисля, че не би трябвало да има пречки в тая посока.

                              Другото, което ми хрумва е, че тоя човек може да мисли още по-напред - като класира по свой начин всяка валута, а дали отсява и други валути - това си е негова работа. Вероятно поставя на везните и бъдещо оцеляване
                              на валути.

                              Трето - вероятно отчита курсови разлики, суап, бъдещо развитие на пазари, бъдещи инвестиции и бъдещо ориентиране на инвеститорите, които търсят алтернативи на различни валути и сигурност за доходите си. Защо например той да не търси нови, алтернативни варианти на убежищата злато - долар?

                              Такива /неангажиращи/ неща...
                              If something inspires you, follow it! Henry Ford

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                                Има ли застраховки в швейцарски франкове ,,,мерси
                                Що пък ти е във франкове?
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X