IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
    А ааааа, ако ти се падне прегледче, ме чакаш пред Доверие или някоя друга малка болница.Може да се наложи да караш и велоергометърче.
    Ти с всички бъдещи клиенти ли въртиш педалите, или само ги държиш за ръката, ако са от по-плашливите от големите деколтета на мед.сестрите?
    If something inspires you, follow it! Henry Ford

    Коментар


    • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
      Ми то - сьомгата - добре, ама за лимончето към нея няма да останат..., а за бялото вино пък - съвсем...
      А аааа има за други нещаааа. Действа се с табиет.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
        Като ученичка-отличничка отговаряш...Бравос!

        И, тъй като казват, че апетитът идвал с яденето, ще си престъпя думата с още един "първи" въпрос: здравната декларация при всички избрани застрахователни суми от клиента ли важи, или ако застрахователят носи отговорност, над определен лимит - има и други изисквания при сключване на застраховката? /повече няма да питам/
        А ааааа, ако ти се падне прегледче, ме чакаш пред Доверие или някоя друга малка болница.Може да се наложи да караш и велоергометърче.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
          Да Ви кажа не е лошо, като направи човек някоя и друга спекулацийка на БФБ, да скрие някой лев в ДПФ и Застраховка Живот(може и инвестиционна), че живота поднася изненадки , а и да се ползват данъчните преференции, по малко пари да влизат в бюджета законно, тъй като законно си изкарвам "хлебчето"и масалцето към него, а за сьомгата не казвам нищо..

          Ми то - сьомгата - добре, ама за лимончето към нея няма да останат..., а за бялото вино пък - съвсем...
          If something inspires you, follow it! Henry Ford

          Коментар


          • Да Ви кажа не е лошо, като направи човек някоя и друга спекулацийка на БФБ, да скрие някой лев в ДПФ и Застраховка Живот(може и инвестиционна), че живота поднася изненадки , а и да се ползват данъчните преференции, по малко пари да влизат в бюджета законно, тъй като законно си изкарвам "хлебчето"и масалцето към него, а за сьомгата не казвам нищо..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
              Първи рисков клас са всички, които не са рискови професии, като например: счетоводители, програмисти, секретарки
              2 ри рисков клас са управителите на фирми, мениджърския състав, застрахователи
              3 ти рисков клас са МВР- служители, строители, шофьори, миньори и всички рискови професии
              Това има отношение за пакетите "Злополука", а при спестовната част няма никакво значение. Рисковите плащат повече пари, които не им се трупат и спестяват.(както при каското)

              Като ученичка-отличничка отговаряш...Бравос!

              И, тъй като казват, че апетитът идвал с яденето, ще си престъпя думата с още един "първи" въпрос: здравната декларация при всички избрани застрахователни суми от клиента ли важи, или ако застрахователят носи отговорност, над определен лимит - има и други изисквания при сключване на застраховката? /повече няма да питам/
              If something inspires you, follow it! Henry Ford

              Коментар


              • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
                Деси, извинявай, че те товаря по вечерно време, но имам САМО ЕДИН въпрос към теб по отношение на рисковите класове: колко са те, какво изисква 2-ри рисков клас и как го сравняваш с останалите?

                Мисля, че там е синтезирана същността на застраховката, която предлагаш.

                Благодаря, приятна вечер!
                С други думи има класификатор на професиите от 1 до 3 рисков клас.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
                  Деси, извинявай, че те товаря по вечерно време, но имам САМО ЕДИН въпрос към теб по отношение на рисковите класове: колко са те, какво изисква 2-ри рисков клас и как го сравняваш с останалите?

                  Мисля, че там е синтезирана същността на застраховката, която предлагаш.

                  Благодаря, приятна вечер!
                  Първи рисков клас са всички, които не са рискови професии, като например: счетоводители, програмисти, секретарки
                  2 ри рисков клас са управителите на фирми, мениджърския състав, застрахователи
                  3 ти рисков клас са МВР- служители, строители, шофьори, миньори и всички рискови професии
                  Това има отношение за пакетите "Злополука", а при спестовната част няма никакво значение. Рисковите плащат повече пари, които не им се трупат и спестяват.(както при каското)

                  Коментар


                  • Деси, извинявай, че те товаря по вечерно време, но имам САМО ЕДИН въпрос към теб по отношение на рисковите класове: колко са те, какво изисква 2-ри рисков клас и как го сравняваш с останалите?

                    Мисля, че там е синтезирана същността на застраховката, която предлагаш.

                    Благодаря, приятна вечер!
                    If something inspires you, follow it! Henry Ford

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                      Тц ДПФ-тата не ми ги фали. И така им пълня яко гушките по ДЗПО. Все си мисля, че мога да се справя по-добре от тях като доходност. А преференцията, не мисля че е удачно да се ползва на тези ниски данъци в момента. Знае ли човек. Ползваш 10% сега, а после набиваш 35 при изтегляне на сумата
                      Какви 35%, по-добре е да ползваш сега 10%, а за утре поне парите се унаследяват и без данъци се ползват от ползващите се лица и са несеквестируеми, а след 15 години, ако не си пенсионер си ги ползваш с 7% данък и то само върху вноските, без доходността. За мен лично е по-добре да си внасям по ДПФ, отколкото в НОИ.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                        Ааааа не ти пречи да имаш и две. Една в АIG(Метлайф) и една в Алианц.
                        Или пък едно ДПФ в Алианц. От началото на годината , хем ползваш данъчни преференции, хем си 1.48% отгоре. Хайде промоция на таксата има като за теб, член на клуб Инвестор.
                        Тц ДПФ-тата не ми ги фали. И така им пълня яко гушките по ДЗПО. Все си мисля, че мога да се справя по-добре от тях като доходност. А преференцията, не мисля че е удачно да се ползва на тези ниски данъци в момента. Знае ли човек. Ползваш 10% сега, а после набиваш 35 при изтегляне на сумата

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                          Мерси! Аз съм вече в кюпа и за жълти стинки няма да си развалям рахатлъка но и други питат. Та за това. Иначе и аз не знам от къде ме набараха от AIG навремето, след като всичко останало сметки, карти и т.н. ми е в Алианц Дет му се вика - диверсификация
                          Ааааа не ти пречи да имаш и две. Една в АIG(Метлайф) и една в Алианц.
                          Или пък едно ДПФ в Алианц. От началото на годината , хем ползваш данъчни преференции, хем си 1.48% отгоре. Хайде промоция на таксата има като за теб, член на клуб Инвестор.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                            Утре сутринта ще ви пусна сравнение.
                            Мерси! Аз съм вече в кюпа и за жълти стинки няма да си развалям рахатлъка но и други питат. Та за това. Иначе и аз не знам от къде ме набараха от AIG навремето, след като всичко останало сметки, карти и т.н. ми е в Алианц Дет му се вика - диверсификация

                            Коментар


                            • Калкулатор по животозастраховка: "Алианц Динамика"
                              Смесена (спестовна) застраховка Живот
                              Тарифа 20 (BGN/EUR/USD)
                              Задължителни документи от застрахованото лице:
                              Здравна декларация
                              РЕЗУЛТАТИ
                              Изчисляване на: Дължима премия
                              Рождена дата: 01.01.1973
                              Към дата: 01.01.2013
                              Възраст при сключването: 40 години
                              Срок на застраховката: 20 години
                              Рисков клас: II-ри клас
                              Тип на премията: Разсрочена
                              Вид валута: BGN
                              Застрахователна сума:
                              25 000.00

                              Основна годишна/месечна премия:
                              1 260.00 | 105.00

                              Допълн. годишна/месечна премия:
                              378.00 | 31.50

                              ø Пакет "Злополука" в т.ч.:
                              210.00 | 17.50

                              • Смърт от Злополука
                              • Временна нетрудоспособност
                              • Болничен престой
                              • Разходи за лекарства
                              150.00 | 12.50
                              60.00 | 5.00
                              0.00 | 0.00
                              0.00 | 0.00

                              ø Тежки заболявания:
                              168.00 | 14.00

                              ø Пакет "Трудова злополука":
                              0.00 | 0.00

                              ø Индексация:
                              0.00 | 0.00

                              Обща годишна/месечна премия:
                              1 638.00 | 136.50

                              Примерна доходност: 5 %
                              Процент индексация: 0 %



                              № Година Сума вноски
                              (разсрочено) Откупна
                              стойност Допълнителна
                              лихва Кредит
                              "Живот"

                              1 2014 1 638.00 0.00 0.00 0.00

                              2 2015 3 276.00 860.00 8.53 645.00

                              3 2016 4 914.00 1 810.00 37.68 1 357.50

                              4 2017 6 552.00 2 792.50 89.11 2 094.38

                              5 2018 8 190.00 3 807.50 164.51 2 855.63

                              6 2019 9 828.00 4 895.00 265.61 3 671.25

                              7 2020 11 466.00 6 017.50 394.26 4 513.13

                              8 2021 13 104.00 7 175.00 552.45 5 381.25

                              9 2022 14 742.00 8 375.00 742.29 6 281.25

                              10 2023 16 380.00 9 612.50 966.07 7 209.38

                              11 2024 18 018.00 10 895.00 1 226.18 8 171.25

                              12 2025 19 656.00 12 220.00 1 525.17 9 165.00

                              13 2026 21 294.00 13 600.00 1 865.80 10 200.00

                              14 2027 22 932.00 15 027.50 2 251.05 11 270.63

                              15 2028 24 570.00 16 512.50 2 684.07 12 384.38

                              16 2029 26 208.00 18 062.50 3 168.29 13 546.88

                              17 2030 27 846.00 19 677.50 3 707.40 14 758.13

                              18 2031 29 484.00 21 365.00 4 305.34 16 023.75

                              19 2032 31 122.00 23 137.50 4 966.44 17 353.13

                              20 2033 32 760.00 25 000.00 5 695.42 0.00

                              Коментар


                              • http://lifeinfo.allianz.bg/calcs/t20/t20_data.php


                                В сайта на Алианц, всеки може сам да си проиграе и да си калкулира примерна ЗС или премия(вноска) , която може да внася.
                                Last edited by dessi_georgieva; 28.01.2013, 18:50.

                                Коментар

                                Working...
                                X