IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
    Има ли застраховки в швейцарски франкове ,,,мерси
    Да в Булстрад.

    Коментар


    • Има ли застраховки в швейцарски франкове ,,,мерси

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Това не е сигурно - да не ти я инвестират тимаджиите цялата в Алея първа скоро?
        Ми нали си се знае кой фонд де инвестира... А и какво и е на Алея Пръва?
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Много просто, Зарко - застраховчичката ми дава възможност да инвестирам и на чужди пазари. и то на няколко. Това по отношение на диверсификацията. :
          Това не е сигурно - да не ти я инвестират тимаджиите цялата в Алея първа скоро?

          Коментар


          • Не се занимавайте с тия дългосрочни измислици.

            Коментар


            • Най-добрият Живото-застраховател си остава Алианц.- Спестовни, инвестиционни, пенсионно-рентни, здравни и индексни сертификати, Кеф ти да избираш, а още ти е по-кеф като си видиш и натрупването по инвестиционните,

              Хайде на данъчните преференции, Дянков да се чуди после откъде да пълни бюджета.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polina Разгледай мнение
                знам ли, може би ДЗИ.
                След нова година само KBC.

                Коментар


                • знам ли, може би ДЗИ.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dobito1 Разгледай мнение


                    Валутните Спестовно-Осигурителни Програми на ГРАВЕ - Европейските продукти

                    .
                    Браво, като ще е цървул, то поне да е европейски цървул

                    Коментар


                    • ГРАВЕ)))

                      Защитете важните неща в живота си!

                      По-подробна информация за продуктите на ГРАВЕ България може да намерите в менюто в ляво.

                      Валутните Спестовно-Осигурителни Програми на ГРАВЕ - Европейските продукти

                      Надеждна форма на спестяване

                      Надеждността на Вашите вложения е основна задача на ГРАВЕ. Валутните Спестовно - Осигурителни Програми Ви предоставят възможност за надеждно и изгодно натрупване на капитал. Този капитал се формира, както от Вашите вноски, така и от разумните инвестиции, управлявани от нашите опитни специалисти и партньори.

                      Защита от непредвидени обстоятелства

                      Най-доброто решение за защита от непредвидени обстоятелства е Валутна Спестовно - Осигурителна Програма на ГРАВЕ. Ако с Вас се случи нещо, било то злополука, инвалидност или най-лошото, ГРАВЕ ще изплати на Вас или Вашите близки обезщетение, което гарантира финансова сигурност.

                      Финансова сигурност за Вас и Вашите близки

                      ГРАВЕ гарантира:

                      - пълно изплащане на натрупания капитал, включително и
                      допълнителния доход от инвестиции;

                      - дългосрочно инвестиране в твърда валута - EUR;

                      - висока доходност от инвестициите.

                      Осигуряване за "златната" възраст

                      Грижа за "златната" възраст означава своевременно да помислите за времето на заслужен отдих. Добре е да започнете да спестявате сега, когато сте в активна възраст, за да си осигурите спокойствие и финансова независимост след пенсиониране. ГРАВЕ предлага разнообразни схеми на изплащане на натрупания капитал. Вие избирате подходящия за Вас вариант.

                      Предимства

                      - Няма задължителен медицински преглед при застрахователна сума до EUR 30.000
                      - Рентна (пенсионна) опция при изтичане на договора.
                      - Полиците се издават в твърда валута - EUR
                      - Може да се променя размерът на вноската ( премията )
                      - След втората година може да се прекрати плащането на премии
                      - Индексиране на застраховката с цел защита срещу евентуална инфлация.

                      Коментар


                      • Много просто, Зарко - застраховчичката ми дава възможност да инвестирам и на чужди пазари. и то на няколко. Това по отношение на диверсификацията.

                        Иначе за защитата (основно към Наивников) човек може да пострада не само при злополука. Разбира се има възможност за неинвестиционна чисто рискова застраховка, покриваща пукване при всичкислучаи, но... тя е ма-а-а-алко скъпичка.

                        Тъкмо вчера правих две паралелни калкулации за един едър и нов мой клиент - при инвестиционна човекозастраховка в краят на периодът той би трябвало да е 34 бимберици на плюс - и то като взех за база най-ниската и най-жалката възможна доходност - изчислявах на нея по негова молба. При чисто рисковата той беше 26 Б вътре в краят на периодът (ако доживее същият).

                        Ха познайте - какво си избра он.


                        Наивников - има счетоводни врътки - за никакъв данък накрая. Освен туй, ако ме турите за Дуче - ще направя ДДС върху лекарствата 0% и данък върху човекозастраховките в краят на договорът - 0.8%.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Моето мнение съм го казвал. Освен ако не искате да скриете едни пари от себе си.... Чисто рискова застраховка и това е. Не е създаден фонд, който да управлява по-добре от мен парите ми

                          И за една друга заплаха се сещам в момента със застраховките. Днес ползваме данъчен кредит на 10% данък, а при прибиране на събраната сумица - господ знае какъв данък ще има

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Зарко - говорим за покритие за болести, според което обезщетение се снася при диагностициране на болестта, а не при смряскване от същата.

                            "Краце" е българокитайска дума - която означава крака и/или ръце. Използвам я, защото е кратка, образна и въобще много сполучливо измислена.

                            Нямам възможност днес да следя форумните изяви - след малко излизам, но преди това - ще взема отношение /остави това НЕСЪЩЕСТВЕНО “краце” – отдавна ти познаваме стила…, концентрирай се върху същността/.

                            Импе, изобщо не говориш по същество за нещата, които нахвърлях долу...

                            1. Ти диверсифицираш риска - на първо място с "човекозастраховка"..., "ДОРИ С ДВЕ!!!"... Не мога да си обясня как точно ти – обиграният инвеститор, си стигнал до извода, че дългосрочната животозастраховка /нека е свързана с инвестиционен фонд/ - ти е някакъв сериозен инструмент за диверсификация? Някой – външен човек в т.нар. “инвестиционен фонд” – по-добре от теб да може да “инвестира” твоите пари? А ти да следиш отстрани, безмълвен и да не можеш да диверсифицираш същите тия средства в по-доходоносни инструменти ДЪЪЪЪЛГИ години? Не стига, че си взел това решение като супер-вложител-инвеститор, но и си взел СЪЗНАТЕЛНО решение – и ДОРИ ВТОРА такава застраховка да си направиш???? Следва логическата ми питанка, кога ще направиш трета и четвърта застраховка, която да ти дръпне от доходността на златцето, елмазчето и т.н – инвестиции, които си избрал като инвеститор?….

                            Значи, излиза, че в теб се борят два демона: на инвеститор и на застрахователен агент, който поддържа нечии редовни доходи… Лично аз не вярвам, че като инвеститор – си допуснал втората грешка с “ДОРИ ДВЕ”…, дори – ПОЧТИ съм готов да се обзаложа, че нещата не стоят така, както ни ги представяш…

                            Аве, пич, за да имаш доверие отсреща – няма как…. Не бива да подценяваме хората наоколо! Дребните хитрости не са в наша полза… Та ти – на званието “инвеститор” ли държиш повече, или на “смряскан” агент, който брои стотинките и се чуди, как да излъже някого?

                            2. Изобщо не вземаш отношение по ликвидацията на събитията, което за мен потвърждава горната ми теза – за теб е важно днес да “убедиш” някого да се застрахова, а в дългосрочен план – да си му пожелаем да е здрав, т.е. – да не му се налага да доказва застрахователни събития… Именно – за теб е достатъчно да кажеш, че обезщетение “се снася” – но не говориш за цялата технология, а времето теб не те интересува, нали? Задължение на застрахования е да докаже правото си на получаване на застрахователно обезщетение!

                            И правилно: да е чел условията при подписване на договора!

                            Поздрави и приятен уЙкенд на Сичкото!
                            "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                            Коментар


                            • Зарко - говорим за покритие за болести, според което обезщетение се снася при диагностициране на болестта, а не при смряскване от същата.

                              "Краце" е българокитайска дума - която означава крака и/или ръце. Използвам я, защото е кратка, образна и въобще много сполучливо измислена.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                ....а с какво едното пречи на другото? А и човек само от злополука ли може да се смряска? Ърм? Колко често четем веч и за млади хора (като злочестият Стенли, дано се оправи) тръшнати от рачец напримерно?

                                Имам човекозастраховка, дори две.
                                Имам акции - ного.
                                Имам златце, имам и сребърце.
                                Имам даже и платинчичка.
                                Имам и елмази.

                                Диверсификация драги - диверсификация.

                                Знаеш ли колко сухо ще зема, ако остана без краце?

                                Импе, няма да почвам с теб нови дискусии на тема застраховане, но ще поставя акцента върху твоето изказване.

                                "Рачецът" - извини ме, наистина е голям проблем при получаването на застрахователното обезщетение. Ясно е, че при такава диагноза, която продължава с години - би трябвало стриктно да бъдат изпълнени много условия... Имал съм такъв случай с мой застрахован, преди 15-тина години, т.е. мога - да обобщя нещата: в случая е ясно, че застрахователно събитие ще има, след като се изпълни условието - застрахованият да е починал... Докато това все още не се е случило, обаче - той /или неговите роднини/ трябва - месеци /или - години/ да внася БЕЗ ПРЕКЪСВАНЕ дължимите годишни/месечни премии. Една неплатена премия е основание за отказ за изплащане на застрахователното обезщетение. Не зная как би се приемало едно такова постоянно ходене до нечий дом, но е възможно премиите да се изплащат по банков път...

                                Когато събитието е вече налице - застрахованият е починал - тръгват проблемите на наследниците: събирането им накуп за попълване на искането за обезщетение, документи за доказване, че са такива, разпределяне на сумата между тях...

                                Да, но това се предшества от един мнооооого подробен анализ, не са ли нарушени някъде правилата на компанията, т.е. - дали не се прави опит за застрахователна измама… Тук разследването може да продължи – не само месеци: лекарски екип и адвокати на компанията проследяват здравословното състояние на застрахования, още от попълването на декларацията за добро здраве при сключването на застраховката. Тук – както знаем – никой не може да има супер-параметрите на здрав като канара индивид…

                                Дали горното ще е основателна причина за намаляване на застрахователното обезщетение /както е вписано в общите условия/, или – още повече – за отказ от цялостно плащане… Разбира се – нещата не са приключили, защото, целта на застрахователя е точно да намери основания за отказ от плащане на застр.обезщетение… Лабилните психически /а знаем какви са повече от хората във времена на загуба на близък роднина/ - ще махнат с ръка, отвратени… и няма да потърсят никога застраховател…. По-практичните, обаче – ще обжалват…Вероятно ще трябва да се ходи на съд, защото застрахователят е “опекъл” добре работата си с доводите за отказ от плащането…. Тръгва сагата из съдебните зали…

                                То – да не става, но и индивидуалната рискова застраховка – дава “право” за обезщетение – ако някой остане /както пишеш, Импе/ - “без краце”…Дори тук може да се фиксира доста по-голяма сума на отговорност от твоята – плащанията са доста по-поносими…

                                Импе, ако имаш някакви възражения по същество – пиши, ще ги дискутираме в рамките на компетенциите…, но личното ми мнение – да се прави диверсификация с дългосрочни застрахователни продукти – си е чисто набутване…

                                Поздрави!
                                "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                                Коментар

                                Working...
                                X