IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от npnconstruction Разгледай мнение
    Нищо лично друже, но кредитът е потребителски, а не ипотечен. И съм чел достатъчно на тази тема, както и имам достатъчно личен опит, за да си извадя заключение за "баМките" както ти казваш и застрахователните дружества. Парекселанс, системата работи изцяло в интерес на институцията, но не и на клиента. А аз още преди 6 години казвах, че капиталовите пазари ще се сринат и финансово-икономическа криза ще има и в България, но същите тия хора и на мен ми се смяха, а сега не знаят на кой свят се намират.
    Все си е общо застраховане, без значение видът на кредита.

    Поздрави!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
      .......

      Куцо, кьораво и сакато станало вече животозастраховател - .... ( ужас )
      стига си плюл, бре
      Кой е виновен за таз работа, знаеш, нали

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
        Маранди, аз не се крия за разлика от теб, никога не съм плюла дадена комапния, а само съм сравнявала видове продукти и изплащане на обещетения. Винаги съм твърдяла, че животозастраховането има смисъл с инвестиционна част, а не спестовна, в дългосрочен план.
        Не знаех, че си "супер"професионалист, за да зная от кого да черпя опит.

        Желая ти приятен и ползотворен ден.
        Поздрави и късмет в бизнеса ти.
        Дорогая, Деси -

        да твърдиш, че ник marandi се "крие" е меко казано нагло, но кат' те гледам колко си босичка - нормално.

        Преди 4-5 страници си оплюла Виктория и Мет-лайф. Прочети кои са Дженерали ( Виктория е част от тях ) и ти коя беше да казваш кой става и кой не става?

        Прочети малко и за Мет-лайф ( бившата АИГ ) - лидер в северна, южна Америка - Русия и Украйна.

        Та, коя беше ти да казваш кой става и кой не става? ( риторично )

        П.П. Когато цепиш изречение, че средната доходност по продуктите на Алианц е 6% за последните 10 години ( в частност тарифа Динамика и мяткаш разни калкулатори ) -можеш ли да го докажеш?

        Щот' аз мога да ти го докажа, че не е толкова? Ще се извиниш ли те питам на 'орицата? Мога да ти ги извадя и година по година колко е била доходността ( в евро/долари, което кажеш ).

        П.П.П. 3-те %, които са гарантирани от Кодекса при Алианц влизат в откупната стойност при актюерските изчисления и ако има нещо допълнително като доходност от т.нар. техническа лихва се начислява върху математическия резерв, а не върху внесените вноски.

        Виж, там в "офиса" да те подготвят малко по-добре, че дрънкаш простотии, както с КД лайф преди време. Тогава Алианц не спря да ги плюеш. Сега ново 20-сет. Що не се пробваш в политиката - там доста 'орица се пребоядисваха само за 10 години, та кат' те гледам имаш талант ( смигам )

        Куцо, кьораво и сакато станало вече животозастраховател - .... ( ужас )
        Last edited by marandi; 30.01.2013, 16:49.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
          Приятелю,

          баМките предлагат общо застраховане, а не животозастраховане като добавък към кредитите.

          П.П. Накратко, проблема е голям и съм писал още преди 4-5 години в имотните теми, когато бяха на мода ипотеките, че продуктите живот към кредитите са бомба със закъснител, която ще гръмне. Т.е. по-скоро няма да се покрива риск-а по ипотеките, а ще се прехвърля на наследниците. Тогава всички ми се смяха като им казах в прав текст, че това не е застраховка, щот' има 300 вратички да се заобилоли и да не се плати от застраховател Х.

          Попрочети малко, но си неподготвен в момента. Нищо лично!
          Нищо лично друже, но кредитът е потребителски, а не ипотечен. И съм чел достатъчно на тази тема, както и имам достатъчно личен опит, за да си извадя заключение за "баМките" както ти казваш и застрахователните дружества. Парекселанс, системата работи изцяло в интерес на институцията, но не и на клиента. А аз още преди 6 години казвах, че капиталовите пазари ще се сринат и финансово-икономическа криза ще има и в България, но същите тия хора и на мен ми се смяха, а сега не знаят на кой свят се намират.
          Ен Пи Ен Кънстракшън ЕООД

          www.npnconstruction.com

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
            Деси ( дорогая ) - ти не се ли кълнеше във вярност на КД-Лайф и плюеше Алианц само до преди 2 години?

            Какво стана с клиентите в КД Лайф, понеже гледам пак си плюла други пазарни участници, а това е подсъдно, миличка - за уронване престижа на юридическо лице.

            Това в черничкото, което си писала, ако те изоблича,че нищо не разбираш ще спреш ли да ръсиш глупости, щот' търпението си има граници?!

            Да се напъваш да спазваш таргет-и, щот' ще ти падне ставката за хонорар - не мислиш ли, че е малко цинично да говориш простотии на хората, че едва ли не утре ще пукнат, щот' ти си на зор и системата за заплащане те удря? Какъв офис имаш ти, че не мога да се сетя и кой те е оторизирал да говориш от името на Алианц във форум с тема по-обща?

            П.П. Само за протокола - имам сключени и поддържани полици на компания Х, която не спираш да злепоставяш ( а си мислиш, че рекламираш ) с тъпите си лафове минимум 10-15 пъти повече от теб, но не си позволявам да плюя други компании, щот' работя и с тях.

            Няма идеален продукт - всяка компания си има пазарна ниша, в която стои най-добре, за да удовлетвори даден клиент. Ако имаше идеалната компания и идеалния продукт, то всички други щяха да са фалирали отдавна и на Пазара щеше да е останал само 1 участник.

            Дръж се малко по-професионално! Съжалявам, ако някой ти се е доверил при предишната "мега" компания, в която беше. Предполагам след 2 години ще величаеш друга, щот' там където си се хванала комисионните не са високи, предвид маркетинговия план. Т.е. продуктите са добри за сметка на комисионните към агентската ви мрежа, където попадаш ти.

            П.П.П. Това в черничкото се извини на 'орицата, защото най-нагло ги лъжеш!

            Поздрави!
            Маранди, аз не се крия за разлика от теб, никога не съм плюла дадена комапния, а само съм сравнявала видове продукти и изплащане на обещетения. Винаги съм твърдяла, че животозастраховането има смисъл с инвестиционна част, а не спестовна, в дългосрочен план.
            Не знаех, че си "супер"професионалист, за да зная от кого да черпя опит.

            Желая ти приятен и ползотворен ден.
            Поздрави и късмет в бизнеса ти.
            Last edited by dessi_georgieva; 30.01.2013, 11:45.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
              Зависи от много неща, не е гарантирана, средната за 10 годишен период назад през годините е 6%, обикновено се залага на малко по-ниска , и ако е по-висока клиента да е по-доволен, а не да се чувства излъган. Може спокойно да не се залага, за да се знае какво е гарантирано ЗС в края на периода.

              Деси, според моето мнение, доста добре си дозирала изказването си, когато казваш, че доходността “не е гарантирана”. Това, че преди повече от десетилетие компанията ви разви банковата си дейност, наистина много ми пречеше – сега да ти са “накарам” на теб! Ми, може ли така? На всеки 200 метра в големите градове, по централните улици – банков клон и то – с офис на застраховател!

              Страхотна експанзия, но все пак в тая денност трябва да има и много мобилни групи… Що ли те занимавам с личното си мнение, пристрастия и с неща, които не зависят от теб?

              Защото искам по-добре да обоснова рекламата при вас, но и отчитане на едни цифри в края на предходната финансова година. Това винаги ми е правило впечатление: банкови клонове – и на видно място - през януари-февруари - по тях е изнесена доходността на продуктите със спестовен елемент в животозастраховането, или в продуктите със спестовен елемент. ДАНО И ТАЯ ГОДИНА НЕ ЗАБРАВИТЕ ЗА ТАЯ МНОГО СИЛНА РЕКЛАМА!

              Разбира се, че това е непостижим за конкурентите начин за реклама от изключително висок ранг.

              По отношение на цифрите, които споменаваш, че не са фиксирани и накрая добавяш отново, че няма гаранция – отново си коректна. Умно и съобразително момиче си, казвам аз!

              Вече говорихме по тоя въпрос: най-големите анализатори на финансовите пазари не могат да предвидят стойността на инфлационните индекси за определен период. Те не подлежат на прогнозиране и от опитните икономисти, а всичко, което те дават – е в сферата на очакванията.

              Добре е, че поставяш акцента върху минал период и даваш ОСРЕДНЕНА стойност, т.е. – достатъчно си коректна към клиентите си.

              Все пак – акцентът ти /лек минус при теб/ - трябва да бъде върху това, че – предлагайки дългосрочни животозастраховки, трябва маааалко повече да обясняваш, че те /застраховките/ - имат рискова част от премията, която не се олихвява и не носи доходност. Олихвява се само оная “спестовна част”, за която сме писали много.

              За пример, ако някой реши да си пресмята натрупаната сума на база годишната си доходност, то от общата внесена от него сума – трябва да извади оная част от сумата, която е заложена в застрахователно-техническите планове по отношение на рисковата част.

              Извинявам се на хората наоколо, че отново заставам в твоя “защита”, но ако сгафиш, ще си го отнесеш… Иначе – ако някой не схваща всичко, което съм написал – цялата обосновка е изнесена именно в Кодекса за застраховането. Компаниите НЕ предлагат продуктите си хей-така, извадени от нищото. Всичко се прави от актюерите, които обработват статистическа информация за проявлението на рисковете през десетилетията. Готовите продукти са съобразени с действащия закон и задължително Надзорът си е казал голямото “ДА” за тях.

              После идва Деси – с голямата усмивка и почва да ни омайва…

              Успешен ден на всички! Поздрави!
              Last edited by зарата; 30.01.2013, 09:11.
              If something inspires you, follow it! Henry Ford

              Коментар


              • Първоначално изпратено от npnconstruction Разгледай мнение
                Застраховките живот са си бошлаф работа. Имам един такъв случай с много близък човек, който беше теглил кредит със застраховка живот преди години и впоследствие получи заболяване. По ТЕЛК документално всичко е оформено и човекът си получава пенсия, сиреч води се инвалид и би трябвало кредитът да му бъде погасен от застрахователя. Но не. вече трета година тече дело. Масово, особено застраховките живот, са на този принцип: вие си плащайте, пък при възникване на застрахователно събитие, ние винаги намираме вратичка. За морал изобщо не искам да говоря, вероятно големите акули в застрахователния бизнес, от които зависят нещата по изплащанията на обезщетенията, нямат семейства или семействата им са застраховани по някакви неписани закони от появата на болести или злополучни инциденти. Замислете се логично, ако застрахователните дружества изплащаха всяко едно обезщетение, което разбира се има основание да бъде изплатено според ситуацията, те до сега щяха да фалират няколко пъти.
                Приятелю,

                баМките предлагат общо застраховане, а не животозастраховане като добавък към кредитите.

                П.П. Накратко, проблема е голям и съм писал още преди 4-5 години в имотните теми, когато бяха на мода ипотеките, че продуктите живот към кредитите са бомба със закъснител, която ще гръмне. Т.е. по-скоро няма да се покрива риск-а по ипотеките, а ще се прехвърля на наследниците. Тогава всички ми се смяха като им казах в прав текст, че това не е застраховка, щот' има 300 вратички да се заобилоли и да не се плати от застраховател Х.

                Попрочети малко, но си неподготвен в момента. Нищо лично!
                Last edited by marandi; 30.01.2013, 05:34.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                  Зависи от много неща, не е гарантирана, средната за 10 годишен период назад през годините е 6%, обикновено се залага на малко по-ниска , и ако е по-висока клиента да е по-доволен, а не да се чувства излъган. Може спокойно да не се залага, за да се знае какво е гарантирано ЗС в края на периода.
                  Деси ( дорогая ) - ти не се ли кълнеше във вярност на КД-Лайф и плюеше Алианц само до преди 2 години?

                  Какво стана с клиентите в КД Лайф, понеже гледам пак си плюла други пазарни участници, а това е подсъдно, миличка - за уронване престижа на юридическо лице.

                  Това в черничкото, което си писала, ако те изоблича,че нищо не разбираш ще спреш ли да ръсиш глупости, щот' търпението си има граници?!

                  Да се напъваш да спазваш таргет-и, щот' ще ти падне ставката за хонорар - не мислиш ли, че е малко цинично да говориш простотии на хората, че едва ли не утре ще пукнат, щот' ти си на зор и системата за заплащане те удря? Какъв офис имаш ти, че не мога да се сетя и кой те е оторизирал да говориш от името на Алианц във форум с тема по-обща?

                  П.П. Само за протокола - имам сключени и поддържани полици на компания Х, която не спираш да злепоставяш ( а си мислиш, че рекламираш ) с тъпите си лафове минимум 10-15 пъти повече от теб, но не си позволявам да плюя други компании, щот' работя и с тях.

                  Няма идеален продукт - всяка компания си има пазарна ниша, в която стои най-добре, за да удовлетвори даден клиент. Ако имаше идеалната компания и идеалния продукт, то всички други щяха да са фалирали отдавна и на Пазара щеше да е останал само 1 участник.

                  Дръж се малко по-професионално! Съжалявам, ако някой ти се е доверил при предишната "мега" компания, в която беше. Предполагам след 2 години ще величаеш друга, щот' там където си се хванала комисионните не са високи, предвид маркетинговия план. Т.е. продуктите са добри за сметка на комисионните към агентската ви мрежа, където попадаш ти.

                  П.П.П. Това в черничкото се извини на 'орицата, защото най-нагло ги лъжеш!

                  Поздрави!
                  Last edited by marandi; 30.01.2013, 05:25.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
                    Моля, ако имате някакви благодарности от вчера, то те да бъдат насочвани към правилния ник – “зарата”. По принцип нямам претенции, но нека всеки се “кланя на правилния /си/ Господ”. /да не споменавам напразно името Господне/

                    “Май разбрах” заслужава точното обръщение от една народна песен: “Чувай, Гергино!”… колко си разбрала /ако си дама, де/…

                    Хеле пък, като прочетох последната /икономическа/ “обосновка”: "...Колкото ако се гътна малкият да си стъпе на краката", нещата на мен съвсем ми се изясниха! Всъщност, това е точно форумната логика, когато нещата се обсъждат “на парче” – и всеки тръгва да показва как знае /именно такъв съм и аз, но нямам предвид Наивник, когото уважавам/ .

                    Такива неща не е възможно да се коментират пълно във форуми, защото хората, които се интересуват – са малко, а досадата у останалите незаинтересувани - ги прави агресивни: “Абе тоя на къв се праи?”

                    “…ако се гътна малкият да си стъпе на краката” – не препоръчвам да ползвате тоя израз пред застраховател, въпреки, че за него е важно да прибере там едни пари. Който може да чете между редовете – обръщам внимание на фразата в края на предходното изречение. На когото това не му пука, продължава натам.

                    В конкретния случай, в процеса на преговорите, ако застрахователят пропусне, сам кандидатът за застраховане трябва да попита, примерно: “Вие предвиждате ли във вашите продукти ПОЛЗВАЩО ЛИЦЕ?” Когато отговорят с “да”, кандидатът трябва да е готов да предостави ТОЧНИТЕ данни на лицето-ползвател и добре да прочете условията, които са предвидени към застраховката, но не и само в тази й част. Да предостави и настоява да се впишат в полицата НАЙ-МАЛКО 3-те имена и ЕГН, а защо не да предложи и банкова сметка? Може да кажат, че нямат практика с висване на б.с/ка, но често тя е препъни-камъка, когато всички други документи са предоставени на застрахователя.

                    Който чете между редовете /да повторя/ - вече е схванал, че застраховката не се прави “от днес - за днес” от някакви момиченца, които са назначени вчера и не могат да кажат две приказки на кръст, ако им зададеш въпрос по общите условия. Те трябва да са ги чели, чели…, да са имали конкретни случаи, свързани с определяне на откупна стойност, с ликвидация на щети и т.н…

                    За да ги разберете колко знаят /освен да ви приберат паричките/ - може да ги попитате, например – чували сте, често говорят за “откупна стойност” – “да?”, а какво е това – в кои случаи се налага да се пресмята тя?..., а вие как определяте откупната стойност при параметрите, които ми давате при моите данни, при които аз ще съм редовен платец?..., а какво се получава, в случай, че не съм се издължил/а с последната вноска…, а ако съм в забава /закъснение/, как се тълкува това?... Под секрет – еда ОСНОВАТЕЛНА причина за отказ за плащане на обезщетение, ако ще КФН-то да оревете – и ще се ходи на съд, а затрахователите имат печени адвокати във всички области. Т.е. – коректно е да познаваме много добре договор, под който полагаме подписа си /ама и аз колко подробно обяснявам – все пак тук има инвеститори, а не гимназисти, за което се извинявам…/

                    Друго: който чете между редовете /отново повтаряме!/ - вече е схванал, че “процесът на преговорите” не е 1 час, че дори и по-малко, защото… Кой-както желае, но и 5 минути са достатъчни, за да се приберат ПО ПРАВИЛАТА едни пари /без да се четат Общи условия/…, защото трябва да се прегледат основно всички условия по една дългосрочна застраховка. Т.е.: “като сериозно интересуващ се от тия два ваши продукта, моля да ми предоставите общите условия, за да се запозная с тях в къщи и да взема утре /до другата седмица…/ своето решение, а вие само ми пресметнете параметрите на застраховката при моите данни” /ако ви дадат тарифите – още по-добре, но това трудно ще го направи опитен застраховател, защото инфото е “конфиденциално”, нищо че актюерите често са едни и същи/. Ето ни и индикация за опитен застраховател, въпреки че, когато трябва да се приберат едни пари – опитът отстъпва на заден план.

                    Трето /пето и т.н.…/ - “май, разбрах...”…”Чувай, Гергино”…. “май, разбрах...че това, което ме интересува е рискова живот ”
                    Общите условия, които ще четеш /в къщи/ - ще ти покаже рисковете /които със сигурност НЕ си разбрала!!!/. Снощи опитах да обясня, че комбинацията между “рискова” и “живот” – е несъвместима, защото не може еднозначно да определи застраховката. То е същото, ако ти кажа, че предлагам следнте видове застраховки: “проста”, “фалшива”, “инвестиционна” и т.н., което трябва да ни покаже, че най-позната на застрахователя е един от изброените видове. Защо е най-добре позната – това е повече от ясно – тя определено му носи най-малък доход…, опа, дали не сгреших? Както и да е, де, в тоя фоум обикновено пишат хора с фнансова и инвестиционна култура, които ще направят изводите си….

                    Да се върна на тезата “рискова Живот”/грешна е!/– достатъчно е да се произнася: “Индивидуала рискова застраховка” /вероятно може тя да е дългосрочна – инфо от нощи/. Да не обяснвам отново, че тя застрахова здравето ни /донякъде/ и живота! И пак – ако има ползващо лице – виж горе.

                    За застраховките “Живот” – има запазено място в областта на застрховането. Вероятно те са най-многообразният продукт на застрахователите. Един бивш колега –беше ми завещал една “книжка” /събира някъде праха/ с твърди корици - по застраховки “Живот” на ДЗИ, с брой на страниците, примерно, колкото са на “Въшебната планина” от Томас Ман…/над 500/. За “Животозастраховките” определено се приема, че са дългосрочни и имат рискова и спестовна част със ”спестовен елемент” са.

                    Седмо /девето…/ - който чете между редовете…. “спестовен елемент” – едно понятие противостои на званието “икономисти” и на още по-силното “инвеститори”, а ако са икономисти-инвеститори – това поне за мен е недостижимо /да бъда правилно разбран, това не е ирония!/. Икономистите обикновено отчитат едно стряскащо понятие – инфлация. Който – колкото – толкова!

                    ….който чете между редовете ще се запита, защо “донякъде” застрахова здравето оная застраховка – рисковата? Именно, защото е рискова /има определения за това, що е то риск – по дефинициите на застрахователя, а те се четат В КЪЩИ, ПРЕДИ сключвне на застраховка, защото тогава ЩЕ с реши, аджеба дали, или твърдо ДА/НЕ!/

                    ….който чете между редовете ще се запита, ама не могат ли да комбинират всичко, което може да му се случи на човек на едно място? Не че не е възможно, но не е желателно, защото продуктите стават непродаваеми. Затова Здравните застраховки с включени медицински разходи – не са нито “Рискови”, нито “Живот”, а често именно “Здравните” с техните екстри – очакват да получат застрахованите. Но постът стана като “Вълшебната планина”, май…

                    За да завърша, защото хората не четат между…., ще напомня за един въпрос, който увисна във въздуха – защо не можете да ми дадете сведения, дали мога да се застраховам във швейцарски франкове?
                    Застраховаелите реагират с контра-въпрос: “Защо ти е да се застраховаш , именно във франкове?”

                    ПРЕПОРЪКА: при избор на застраховател – се отива в Централата му, която е обособена за сключване на съответен вид застраховки. ВСЯКА компания има отделен лиценз за двата вида /долу/, които са счетоводно разделени, т.е. – това са ДВЕ ОТДЕЛНО съществуващи юридически лица /ЕЙ БИ СИ и т.н. – са застрахователен брокер, който поставя СВОЯ комисиона ДО КОМИСИОНИТЕ на конкретен застраховател!/

                    Първи вид: Общо застраховане,
                    Втори вид: Животозастраховане

                    Оттук давам думата на застрахователите, за да ви омайват. Тва инфо те ви го дължаха, а не аз, но те няма дори едно “мерси” да кажат, камо ли пък да споделят комисион с мен….Няма да им е за последно – халал да им е, добре, че свикнах с фотосинтезата….

                    Изчерпил съм лимита си за писане до края на месеца, моля да не ми задавате въпроси.
                    Поздрави и успешен ден!
                    въххх
                    Благодаря и извинявай
                    нещата...между редовете ми харесаха и ги намирам за много полезни, благодаря
                    малко се стресирах от "вълшебната планина на застраховки живот" и като вследствие...разбирам защо застрахователите, обикновено, питат - какво те интересува и ти предлагат 2-3 неща/опции макс, като при колебание, наблягат на едното
                    това за сметка....на информирания избор
                    виж, колко лесно е при ламарината - държавата те е задължила за една ГО, ако толкова ти е зор най-много и едно каско, а за моето "Каско", хммм...

                    Коментар


                    • Застраховките живот са си бошлаф работа. Имам един такъв случай с много близък човек, който беше теглил кредит със застраховка живот преди години и впоследствие получи заболяване. По ТЕЛК документално всичко е оформено и човекът си получава пенсия, сиреч води се инвалид и би трябвало кредитът да му бъде погасен от застрахователя. Но не. вече трета година тече дело. Масово, особено застраховките живот, са на този принцип: вие си плащайте, пък при възникване на застрахователно събитие, ние винаги намираме вратичка. За морал изобщо не искам да говоря, вероятно големите акули в застрахователния бизнес, от които зависят нещата по изплащанията на обезщетенията, нямат семейства или семействата им са застраховани по някакви неписани закони от появата на болести или злополучни инциденти. Замислете се логично, ако застрахователните дружества изплащаха всяко едно обезщетение, което разбира се има основание да бъде изплатено според ситуацията, те до сега щяха да фалират няколко пъти.
                      Ен Пи Ен Кънстракшън ЕООД

                      www.npnconstruction.com

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                        Поне според мен.
                        от 100-те лева
                        2 лв са застраховка живот
                        5лв - трудова злополука, инвалидност
                        3лв - за временна нетрудоспособност
                        останалите 90лв ти ги ползва застрахователното дружество БЕЗВЪЗМЕЗНО.
                        даже и лихва не ти дава за тях.
                        Ако ще си правиш - само 5лв давай на година за смърт и останалото си го дръж в банка ако толкова не ти трябват парите. По-голяма е далаверата.
                        Това са ми изводите от 4-те различни брокера с които съм разговарял и хилядите сметки на ексела (ексела никога не лъже)

                        За "пукването" и далаверата.
                        Не си правете никакви илюзии че можете да надхитрите маститете застрахователи. Никакъв шанс нямате, ако се окаже че имате болест постфактум - примерно рак и не ви плащат въпреки че някой брокер се е излъгал да ви застрахова
                        Бамката е най-кухият вариант за "инвестиция". При човекозастраховката ползваш и данъчни облекчения и сухото - несеквестируемо - и ако тръгнеш да пукаш - ще го сториш усмихнат ехидно - и това не е малко.
                        Иначе - донякъде ти прав - бъдещият клиент пише най-малкото здравна декларация - и ако след седмица пукне от рачец, който е скрил - това си е чиста проба застрахователска измама - затуй е важно човекът да стори това, докато е млад и здрав... колкото по-рано, толкова по-добре.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                          Има смисъл от цялата работа - особено това с по-дългия срок
                          Този месец платих последната си вноска по старата Застраховка Живот - която изтича след 6 месеца.
                          И ако до тогава съм Жив трябва да правя нещо пак по този въпрос.
                          Както и да е - благодаря на всички за разясненията и Успехи
                          Направи си тази по-дългосрочна, явно предната ти е била доста кратка.

                          Иначе Тотов е прав - ако човекът подпише една 30-годишна полица и пукне след седмица, ще намаже най-яко и ще прецака най-гадно лошите човекозастрахователи.


                          Човекозастрахован съм, естествено - както знаете - и ще намажа сосно, ако остана без част от крацете си.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                            Поне според мен.
                            от 100-те лева
                            2 лв са застраховка живот
                            5лв - трудова злополука, инвалидност
                            3лв - за временна нетрудоспособност
                            останалите 90лв ти ги ползва застрахователното дружество БЕЗВЪЗМЕЗНО.
                            даже и лихва не ти дава за тях.
                            Ако ще си правиш - само 5лв давай на година за смърт и останалото си го дръж в банка ако толкова не ти трябват парите. По-голяма е далаверата.
                            Това са ми изводите от 4-те различни брокера с които съм разговарял и хилядите сметки на ексела (ексела никога не лъже)

                            За "пукването" и далаверата.
                            Не си правете никакви илюзии че можете да надхитрите маститете застрахователи. Никакъв шанс нямате, ако се окаже че имате болест постфактум - примерно рак и не ви плащат въпреки че някой брокер се е излъгал да ви застрахова
                            Мислиш така, защото повечето брокери не могат да преглагат застраховки Живот.
                            В банката нямаш никаква далавера да имаш депозит. По добре си инвестирай париците в хубав Живот- скъпа колица, женица и кеф.

                            Коментар


                            • набутвация е

                              Поне според мен.
                              от 100-те лева
                              2 лв са застраховка живот
                              5лв - трудова злополука, инвалидност
                              3лв - за временна нетрудоспособност
                              останалите 90лв ти ги ползва застрахователното дружество БЕЗВЪЗМЕЗНО.
                              даже и лихва не ти дава за тях.
                              Ако ще си правиш - само 5лв давай на година за смърт и останалото си го дръж в банка ако толкова не ти трябват парите. По-голяма е далаверата.
                              Това са ми изводите от 4-те различни брокера с които съм разговарял и хилядите сметки на ексела (ексела никога не лъже)

                              За "пукването" и далаверата.
                              Не си правете никакви илюзии че можете да надхитрите маститете застрахователи. Никакъв шанс нямате, ако се окаже че имате болест постфактум - примерно рак и не ви плащат въпреки че някой брокер се е излъгал да ви застрахова
                              Last edited by bota156; 29.01.2013, 17:06.
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                                Имам поне един въпрос към Деси : В калкулатора гледам има % доходност -Кой я определя или е разтегливо понятие свързана с "инвестиционните умения" на Застрахователя?
                                Зависи от много неща, не е гарантирана, средната за 10 годишен период назад през годините е 6%, обикновено се залага на малко по-ниска , и ако е по-висока клиента да е по-доволен, а не да се чувства излъган. Може спокойно да не се залага, за да се знае какво е гарантирано ЗС в края на периода.

                                Коментар

                                Working...
                                X