IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
    Имаш файда да пукнеш първата година ще вкараш да речем 12*100 лв . а ще платят 10000 лв.

    т.е. - колкото по-дългосрочна е - толкова шанса за "файда" е по-висок
    remember remember the fifth of november

    Коментар


    • Имам поне един въпрос към Деси : В калкулатора гледам има % доходност -Кой я определя или е разтегливо понятие свързана с "инвестиционните умения" на Застрахователя?

      Коментар


      • Имаш файда да пукнеш първата година ще вкараш да речем 12*100 лв . а ще платят 10000 лв.
        Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
        "калкулирах и експериментирах" с калкулатора - както ме посъветва дамата
        и какво получих:
        При Застрахователна сума 10.000 единици
        срок 10 години и зададените параметри като възраст - САМО за Смърт от Злополука + Тежки заболявания (без временна нетрудоспособност, болничен птестой и разходи за лекарства)
        вноската е 96,10 единици
        т.е. ако внасям по 100 лв. всеки месец - моите наследници ще получат малко повече от 10.000 лв. ако "пукна" - или някъде бъркам???
        ако е така - то и за едно прилично погребение няма да стигнат

        Коментар


        • ПОЧНАХ СЕРИОЗНО ДА СЕ ЗАМИСЛЯМ

          Има смисъл от цялата работа - особено това с по-дългия срок
          Този месец платих последната си вноска по старата Застраховка Живот - която изтича след 6 месеца.
          И ако до тогава съм Жив трябва да правя нещо пак по този въпрос.
          Както и да е - благодаря на всички за разясненията и Успехи
          remember remember the fifth of november

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
            да това с 30-те години не е зле
            а може ли да сключа 30 год. договор ако съм на 45 г.?
            До навършването на 70, калкулатора иначе няма да те пусне.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
              Да погледнато така е ако се пукне, ако обаче не се пукне а си на инвалидна количка.
              Аз лично нито една полица не съм си сключвала с цел качване на самолета.
              Имай в предвид 100 лв.- 10000 лв.ЗС 10 год. срок
              100 лв. - 30000 лв. ЗС 30 год. срок, ако ще умиращ сключи си за по-дълъг срок на по-ниска сума.
              да това с 30-те години не е зле
              а може ли да сключа 30 год. договор ако съм на 45 г.?
              remember remember the fifth of november

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                "калкулирах и експериментирах" с калкулатора - както ме посъветва дамата
                и какво получих:
                При Застрахователна сума 10.000 единици
                срок 10 години и зададените параметри като възраст - САМО за Смърт от Злополука + Тежки заболявания (без временна нетрудоспособност, болничен птестой и разходи за лекарства)
                вноската е 96,10 единици
                т.е. ако внасям по 100 лв. всеки месец - моите наследници ще получат малко повече от 10.000 лв. ако "пукна" - или някъде бъркам???
                ако е така - то и за едно прилично погребение няма да стигнат
                Да погледнато така е ако се пукне, ако обаче не се пукне а си на инвалидна количка.
                Аз лично нито една полица не съм си сключвала с цел качване на самолета.
                Имай в предвид 100 лв.- 10000 лв.ЗС 10 год. срок
                100 лв. - 30000 лв. ЗС 30 год. срок, ако ще умиращ сключи си за по-дълъг срок на по-ниска сума.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение

                  Можеш да си калкулираш и еспериментираш , относно срок, премия и ЗС, да си добавяш и рискове.
                  "калкулирах и експериментирах" с калкулатора - както ме посъветва дамата
                  и какво получих:
                  При Застрахователна сума 10.000 единици
                  срок 10 години и зададените параметри като възраст - САМО за Смърт от Злополука + Тежки заболявания (без временна нетрудоспособност, болничен птестой и разходи за лекарства)
                  вноската е 96,10 единици
                  т.е. ако внасям по 100 лв. всеки месец - моите наследници ще получат малко повече от 10.000 лв. ако "пукна" - или някъде бъркам???
                  ако е така - то и за едно прилично погребение няма да стигнат
                  remember remember the fifth of november

                  Коментар


                  • Така е Импе - прав си - Живот - Цена НЯМА
                    но да речем - мога да плащам по 100 лв. на месец - ясно е застрахователя няма да даде милиони при настъпване на застрахователно събитие - та затова искам да си направя проста сметчица - има ли смисъл да плащам по 100 лв./месец [/QUOTE]

                    http://lifeinfo.allianz.bg/calcs/t20/t20_data.php

                    Можеш да си калкулираш и еспериментираш , относно срок, премия и ЗС, да си добавяш и рискове.
                    Last edited by dessi_georgieva; 29.01.2013, 12:53.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                      Защо на лични
                      Нали затова е тази тема тук
                      Финансовите възможности - съм ги писал - 100 лв./месец
                      Приеми че съм средностатистически Българин - да речем на 35 год., без заболявания и в цветущо здраве (последно като си правих изследвания лекаря с лека завис ми каза: А бре момче - ти си готов за войник в Афганистан ) и да видим какви ще са застрахователните премии
                      Офертата ти е готова, намери малко време да дойдеш до офиса да си я вземеш и да ти я разясня в подробности.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                        Така е Импе - прав си - Живот - Цена НЯМА
                        но да речем - мога да плащам по 100 лв. на месец - ясно е застрахователя няма да даде милиони при настъпване на застрахователно събитие - та затова искам да си направя проста сметчица - има ли смисъл да плащам по 100 лв./месец
                        Че то може да дадеш 100 кинта на месец за истинска човекозастраховка и още 100-200 кинта на година за злополуки. Така ще си докараш застрахователска сума 60-70 бимберици напримерно казано.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Важното е ти на колко си го оценяваш... щото живот реално цена няма.

                          Така е Импе - прав си - Живот - Цена НЯМА
                          но да речем - мога да плащам по 100 лв. на месец - ясно е застрахователя няма да даде милиони при настъпване на застрахователно събитие - та затова искам да си направя проста сметчица - има ли смисъл да плащам по 100 лв./месец
                          remember remember the fifth of november

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                            ОК,
                            аз искам да си направя застраховка ЗЖ
                            Правим всичко това по-горе както е описано
                            На колко ще ми оцените Животеца - ако примерно внасям 100 лв/месец по 10 год. договор:
                            т.е.:
                            1. ако се "кача на самолета" през тези 10 г. - колко ще получат наследниците ми? и
                            2. ако нямаме застрахователно събитие за тези 10 г. - колко ще ми "върнете" накрая?
                            Важното е ти на колко си го оценяваш... щото живот реално цена няма.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
                              Импе, на теб ще ти кажа само да погледнеш в портфейла си. Доходите ти достатъчно ли са, за да живееш в така добре дефинираният от теб различен свят - "нормалният", в който не живееш?
                              Доходите са си доходи - но аз съм се погрижил пръво за моята кожа, после за моето тухли.
                              Ламарини нямам, защото мразя да шофирам.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                                Другият вариант пиши на личният ми и ще ми трябва малко повечко инфо за теб. Не е редно да четат всички твоите параметри, години и финансови възможности.
                                Защо на лични
                                Нали затова е тази тема тук
                                Финансовите възможности - съм ги писал - 100 лв./месец
                                Приеми че съм средностатистически Българин - да речем на 35 год., без заболявания и в цветущо здраве (последно като си правих изследвания лекаря с лека завис ми каза: А бре момче - ти си готов за войник в Афганистан ) и да видим какви ще са застрахователните премии
                                remember remember the fifth of november

                                Коментар

                                Working...
                                X