IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
    Затова, от деклариралите познания по застраховане във форума - мога да препоръчам Деси, защото:

    - участва в дискусията с отговори, формулирани до 1-2 минути, т.е. - има необходимият стаж и познания,
    - личи, че е превърнала застраховането в свое хоби,
    - не търси недостатъци в колегите, за да доказва тезите си, а се концентрира върху същността на нещата,
    - у нея няма грам злоба - предпоставка, за да посреща и предразполага клиентите си,
    - проявява приятно чувство за хумор...

    и т.н. ,и т.н...... Браво, Деси, здраве и успехи!
    Някой иска да дойде в офиса и да отвори едно отлежало. Благодаря.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
      Би ли дал пример на четящите ( за всяка от застраховките ), която носела малък автомобил като параметри - срок и застрахователна премия ( без значение - еднократно/разсрочено ).

      Отделно ся ново 20-сет, клиентът трябвало да си поддържа банковата сметка за целия период до падежиране.

      П.П. Момче, изкърти тъпомер-а от простотии. И стига си се мазнил тролслата, а отговаряй на т'ва дет' го ръсиш?

      Още 2 конкретни въпроса ти бия. Ще отговориш ли или пак ще ръсиш глупости кат' "отговора" ти за 6%-те процента за 10 години.
      Конкретен пример:края на 2003 внесени 2400 лв. , клиента има към момента 3600лв. при прекратяване.Смятай за 9 години колко е реалната доходност.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
        Пиша нещата за хора, които не знаят, че:

        И един най-обикновен пример: човек със свръх-големи реални доходи иска да направи няколко застраховки, като плати еднократно дългосрочните си застраховки с максимални покрития. В добро здраве и отлични физически данни. Всяка от застраховките ориентировъчно може да донесе на посредника комисион с размера на стойността на нов малък автомобил. Кандидатът за застраховане има малко условие, а именно - в полицата да се отрази банкова сметка.
        Би ли дал пример на четящите ( за всяка от застраховките ), която носела малък автомобил като параметри - срок и застрахователна премия ( без значение - еднократно/разсрочено ).

        Отделно ся ново 20-сет, клиентът трябвало да си поддържа банковата сметка за целия период до падежиране. Т'ва дзвИздите ли ти го говорят? И въобще полица някога сключвал ли си на клиент?

        П.П. Момче, изкърти тъпомер-а от простотии. И стига си се мазнил да тролищ, а отговаряй на т'ва дет' го ръсиш? Кажи, на 'орицата за ВСЯКАТАтраховка, дет' правел комисиона 1 автомобил с пример и как да си направят авто-парк.

        Още 2 конкретни въпроса ти бия. Ще отговориш ли или пак ще ръсиш глупости кат' "отговора" ти за 6%-те процента за 10 години.
        Last edited by marandi; 31.01.2013, 12:36.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение
          Няма по-неприятно нещо от жени брокери на застраховки или брокери на недвижими имоти. Често се преливат от едното в другото. Отличителна черта, ЧЕ НИЩО НЕ РАЗБИРАТ, но за сметка на това могат часове да бръщолевят клишета.

          Г-жо Деси Георгиева, говорите за някакви проценти, а ако някой клиент наистина си ги потърси тези 6%, какво правите??? О , да , вие сте само брокерче , риск не носите за действията си, утре ще идете да продавате имоти.


          Мили жени, правете това, за което сте учили, а ако не сте учили, раждайте деца и стойте в кухнята.
          От 2001 се занимавам с това и дори по-време на кризата премийният приход се увеличи доста , няма да казвам проценти за да не ми завиждате, мъже- специално за Вас.Докато мога , ще се занимавам точно със финансово-застрахователни консултации. А някои от Вас може да сменяте памперси, и да Ви палщат за тази дейност в натура, поне да сте задоволени, ако не нахранени както трябва.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
            6% доходност за последните 10 години при Алианц?

            П.П. Теб не са ли те набили още някъде, щот' мен кат' ме излъже някой и следват шутове? Да се сеща другия път, що не може си седне на задника и го боли. Демек не хубаво да се лъже ( и в Библията го пише )

            П.П.П. Демек, к'во да си говориш с мен кат' ти казвам от 3 часа, че си пълен лъжец и ако наистина имаш клиенти, които обслужваш се чудя как не си в Пирогов още.

            Със здраве и не говори за застраховане те помолих! Ще те пребият някъде от мазните ти лъжи.


            Пиша нещата за хора, които не знаят, че:

            1. Доходност се определя съгласно изискванията на Кодекса за застраховане по администриране на всеки продукт, който може да носи доходност.
            2. Доходност се определя на база инвестиционни вложения.

            За хората, които знаят - няма абсолютно никакъв смисъл да обяснявам.

            И един най-обикновен пример: човек със свръх-големи реални доходи иска да направи няколко застраховки, като плати еднократно дългосрочните си застраховки с максимални покрития. В добро здраве и отлични физически данни. Всяка от застраховките ориентировъчно може да донесе на посредника комисион с размера на стойността на нов малък автомобил. Кандидатът за застраховане има малко условие, а именно - в полицата да се отрази банкова сметка.

            Питанката е, как ще реагира посредникът?

            Възможни са 2 отговора:
            1. Посредникът сключва застраховките, като вписва банковата сметка в полицата до данните на лицето-ползвател.
            2. Посредникът НЕ сключва полиците, защото НЯМА ПРАКТИКА банковите сметки да се вписват в нито една от полиците на компаниите, с които работи.

            /подсказвам: аз не бих отказал да сключа застраховките, защото всички задължителни реквизити ло полицата са изпълнени, а един реквизит в повече - банковата сметка - определено не пречи/

            Стой, та гледай сега майтапи и интерпретации /по към следобеда/...

            Поздрави на хората, които четат темата. Деси е вашият посредник - най-предразполагаща и с възможности да ви даде най-точно условията, които търсите!
            Last edited by зарата; 31.01.2013, 08:30.
            If something inspires you, follow it! Henry Ford

            Коментар


            • Няма по-неприятно нещо от жени брокери на застраховки или брокери на недвижими имоти. Често се преливат от едното в другото. Отличителна черта, ЧЕ НИЩО НЕ РАЗБИРАТ, но за сметка на това могат часове да бръщолевят клишета.

              Г-жо Деси Георгиева, говорите за някакви проценти, а ако някой клиент наистина си ги потърси тези 6%, какво правите??? О , да , вие сте само брокерче , риск не носите за действията си, утре ще идете да продавате имоти.


              Мили жени, правете това, за което сте учили, а ако не сте учили, раждайте деца и стойте в кухнята.
              Last edited by absfresh; 31.01.2013, 05:04.

              Коментар


              • При новосключена полица да се посочвала и баМкова сметка, освен 3-те имена и ЕГН-то на застрахованото лице и т.н. и т.н.

                Т'ва са цитати от твои думи в предишните ти постове.

                П.П. Момче, хал хабер си нямаш от живото и въобще от застраховане - марш в пенсия и не пиши глупости повече - да не ти вадя и другите "бисери".

                Всеки твой пост е пълна лъжа и "бисер" до "бисер" - марш в пенсия ти казах или поне прочети малко и тогава се обаждай.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
                  Тук съм, за да може да обясня достъпно на хората, как да не бъдат прецакани, макар и неволно - от незнанието на такива като теб.
                  6% доходност за последните 10 години при Алианц?

                  П.П. Теб не са ли те набили още някъде, щот' мен кат' ме излъже някой и следват шутове? Да се сеща другия път, що не може си седне на задника и го боли. Демек не хубаво да се лъже ( и в Библията го пише )

                  П.П.П. Демек, к'во да си говориш с мен кат' ти казвам от 3 часа, че си пълен лъжец и ако наистина имаш клиенти, които обслужваш се чудя как не си в Пирогов още.

                  Със здраве и не говори за застраховане те помолих! Ще те пребият някъде от мазните ти лъжи.

                  Коментар


                  • Пауне, мой, не съм тук, за да си меря с теб.... полиците, които лично и с мои подчинени съм сключвал.

                    Пауне, мой, не съм тук, за да говоря как съм се снимал с изпълнителни директори, които познавам, много преди те да влязат в бизнеса.

                    Тук съм, за да може да обясня достъпно на хората, как да не бъдат прецакани, макар и неволно - от незнанието на такива като теб.

                    Повече няма да ти отговарям, защото не това е целта на темата.

                    Хайде, със здраве, и много да се стараеш. Току виж си ме надминал по полици. Аман от комплексари!
                    If something inspires you, follow it! Henry Ford

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
                      Паун, нямаш понятие от застраховане.

                      Тук хората искат дискусии по застрахователни казуси, а не искат плюене по колеги, защото нямаш никакво понятие къде работя, за да твърдиш, че от 10 години не съм в бранша.

                      Личи, че не участваш в дискусиите, защото си неподготвен.

                      Постфактум не можеш да се връщаш и да демонстрираш знания, защото всеки може да го направи, без да работи в бранша.

                      С уважение, Паун!
                      И ти к'во коментира по казус Х, че не мо'а се сетя нещо? Освен общи лафчета от ТВ-то?

                      Всяка компания и общите й условия са различни и не може да се обобщава, както претендираш да го правиш.

                      П.П. Пауне мой, колко полици поддържаш по животозастраховане в момента към клиенти? От колко града и от колко страни? Дай бройка и ще сравняваме после.

                      Всъщност ти за полица с 10-20-30 годишен хоризонт някога грижил ли се за някого?

                      Конкретен въпрос е т'ва - дано се сетиш да му отговориш, кат' ДеситУ дет' увисна с нейните 6% доходност за последните 10 години и тя момичето се усети,ама ти кат' пълен пукъл продължи ....

                      Да те питам и теб - дай ми статистиката за 6% за последните 10 години. А ако не можеш - ще си признаеш ли какъв си паун. В евро примерно по ЗЖ Динамика на ДеситУ да кажем. К'вот сте казали - с т'ва ще бачкаме кат' матр'ал

                      Давай ...

                      Коментар


                      • Паун, нямаш понятие от застраховане.

                        Тук хората искат дискусии по застрахователни казуси, а не искат плюене по колеги, защото нямаш никакво понятие къде работя, за да твърдиш, че от 10 години не съм в бранша.

                        Личи, че не участваш в дискусиите, защото си неподготвен.

                        Постфактум не можеш да се връщаш и да демонстрираш знания, защото всеки може да го направи, без да работи в бранша.

                        С уважение, Паун!
                        If something inspires you, follow it! Henry Ford

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
                          Доколкото разбирам, някои изобщо нищо не казват, а плюят наред по актуални условия за застраховане днес, с които съм работил достатъчно, за да ги познавам. Пък и имам контакти с много застрахователи, за да отчитам промените в продуктите, които те предлагат днес.

                          Никой не е изказал възражения /дори от застрахователите/ по написаното от мен.

                          Нещо невярно? Нещо непознато от нещата, които съм написал? Нищо ново не съм научил от никого от представените тук застрахователи. Напротив: виждам много техни пропуски, но някой ден и това ще мине под ножа. Особено за "плюещите", които нищо конструктивно не могат да измътят в постовете си, освен тотално отричане и общи приказки...

                          В застраховането общите приказки не предат, защото клиентите имат необходимия интелектуален потенциал и се интересуват от всичко.

                          Дамммм.
                          К'во си разбрал па ти от застраховане, бре Паун?

                          Доц. Пламен Ялъмов го изтеглиха отдавна от животозастраховане към общо ( още 2007-8 по памет ). Десито ти каза, че вече е Андрей Александров. да ти мятам снимки и с двамата ли?

                          Имаш ли представа колко глупости ръсиш в час/на пост?

                          П.П. Казах го с 2 думи, етиката на бизнеса е такава, че не се ръгаш, където твой колега е бачкал от компания Х.

                          И да ти казвам на колко 'орица съм казвал да не си развалят настоящия продукт, колкото и да е неатрактивен спрямо новите реалности - няма да ме разбереш, нали?

                          Т.е. не съм Деси-ту да плюя колеги - напротив - защитавам ги, включая и компаниите.

                          П.П.П. Нормално е като се уеднаквява законодателството с ЕС по предприсъединителните договори да има доста обемиста глава "застраховане".

                          Синхронизацията изисква време и затова в частта животозастраховане всяка компания, която навлиза на нашия пазар - първо пуска "орязани" продукти, защото няма консултанска мрежа изградена и с течение на годините започва да ги подобрява.

                          Деси-то как я виждаш кат' едва е запомнила 10 продукта на кръст - а за 10 компании по 100 продукта. Тая ще се омота отвсякъде.

                          Млъкни ти казах и не говори за застраховане. Т'ва е призвание кат' професия да се помага на 'орицата, а не мухльо Х, дет' търси вечни "конспирации".
                          Last edited by marandi; 30.01.2013, 23:10.

                          Коментар


                          • Затова, от деклариралите познания по застраховане във форума - мога да препоръчам Деси, защото:

                            - участва в дискусията с отговори, формулирани до 1-2 минути, т.е. - има необходимият стаж и познания,
                            - личи, че е превърнала застраховането в свое хоби,
                            - не търси недостатъци в колегите, за да доказва тезите си, а се концентрира върху същността на нещата,
                            - у нея няма грам злоба - предпоставка, за да посреща и предразполага клиентите си,
                            - проявява приятно чувство за хумор...

                            и т.н. ,и т.н...... Браво, Деси, здраве и успехи!
                            If something inspires you, follow it! Henry Ford

                            Коментар


                            • Доколкото разбирам, някои изобщо нищо не казват, а плюят наред по актуални условия за застраховане днес, с които съм работил достатъчно, за да ги познавам. Пък и имам контакти с много застрахователи, за да отчитам промените в продуктите, които те предлагат днес.

                              Никой не е изказал възражения /дори от застрахователите/ по написаното от мен.

                              Нещо невярно? Нещо непознато от нещата, които съм написал? Нищо ново не съм научил от никого от представените тук застрахователи. Напротив: виждам много техни пропуски, но някой ден и това ще мине под ножа. Особено за "плюещите", които нищо конструктивно не могат да измътят в постовете си, освен тотално отричане и общи приказки...

                              В застраховането общите приказки не предат, защото клиентите имат необходимия интелектуален потенциал и се интересуват от всичко.

                              Дамммм.
                              If something inspires you, follow it! Henry Ford

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                                Няма да ви се пречкам в темата и няма да пиша)
                                заприлича ми на секта...
                                ................
                                Мхм,

                                зат'ва Русото не пише в тая тема - оставил съм ви на "експерти" кат' Зарко, ДеситУ и сие ... ( единият дрънка лафчета от преди 10 години и хич не е в час, а ДеситУ още я чакаме някой ден да влезе в час ).

                                П.П. Най-много ме кефят лафчета-та " НЕ може ..."

                                В Щатите, освен доверено ДжиПи, счетоводител и прочие сегменти - има и т.нар. доверен финансов консултант ( включващ застрахователна и кредитна култура ).

                                Етиката на бизнеса е - върви и си искай нещата, от този който ти ги е продал. Затова не ви се и меся в лакардиите. До колкото разбирам - някой някога е ходил да подписва едни хартии без да пита и сега ще оревем орталъка.

                                Ще те помоля да не си го избиваш на Русото - проблемът си е ваш и не съм длъжен да слушам глупости, к'во ви е казал служител Х от фронт-лайн офиса, дет' след 6 месеца ще е друг. Оправяйте се..

                                Успех!

                                Коментар

                                Working...
                                X