IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение

    говориш за живото и въобще за застраховане? ( риторично ).

    Кат' тая лелка Деситу, дет' за 9 години били внесени 2400 лв. - па то няма такъв продукт, бре, щот' минималната вноска за БГ е 200 долара/евро?

    За кое минималната вноска е 200 талера? Питам щото имам спестовна по 25 юро на месец от 2006г.

    или за смесена живот имаш предвид?

    Възраст на кандидата за застраховане 35 г.
    Срок на застраховката 20 г.
    Застрахователна сума 20 000 лв.
    Застрахователна вноска
    Еднократна вноска 14 640 лв.
    Годишна вноска 954.48 лв.
    Месечна вноска 82 лв.
    Натрупан капитал при изтичане
    Гарантирана застрахователна сума 20 000 лв.
    Допълнителна лихва при еднократно плащане* 10 138 лв.
    Допълнителна лихва при разсрочено плащане* 4 556 лв.
    Платима сума при фатален край 20 000 лв. + натрупаните лихви към момента
    Трайна загуба на трудоспособност от 10% 2 000 лв. + натрупаният капитал при изтичане
    Трайна загуба на трудоспособност от 40% 8 000 лв. + освобождаване от вноски + натрупаният капитал при изтичане
    Last edited by Лорда; 31.01.2013, 21:55.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
      Чисто рискова застраховка
      1. Възраст 43
      2. Пол мъж
      3. Срок 20 години
      4. Застрахователна сума 50000 Еур злополука и нетрудоспособност, 25 000 нормална умирачка.
      5. 100 кила
      6. 1 кутия цигари
      7. Без близки с рачец и диабетец
      8. Здравни данни, на който доста могат да завидят, доказуеми с преглед.
      9. Разведен с дете
      10. Професия с умерен риск - ШеВче
      Демек, искаш по Общо ( т'ва в черничкото ) без спестовна част.

      Заболявания искаш ли да има? Злополуките са ясни, че ще се покриват?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
        Маранди, нет нам таким пунтами. Забавачката отдавна съм я минал. На наш език се превежда - при равни други условия. Всичко останало съм го дал по-долу
        Ще се опитам да го изровя
        Отговорът трябва да бъде табличка със 7-8 застрахователя
        Наздраве!!!!
        По памет около 15 компании имат лиценз за живото към днешна дата - като 10 от тях не бих препоръчал.

        Иди при ДеситУ - ти си мислиш, че купуваш 3 кила домати от пазара. Кат' ви скивам такива "отворковци", дет' и те не знаят какво искат - бегом при ДеситУ.

        П.П. Какъв бюджет имаш, че ми поставяш условия предварително? 1 милион, 2 милиона ... ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
          Маранди, нет нам таким пунтами. Забавачката отдавна съм я минал. На наш език се превежда - при равни други условия. Всичко останало съм го дал по-долу
          Ще се опитам да го изровя
          Отговорът трябва да бъде табличка със 7-8 застрахователя
          Наздраве!!!!
          Чисто рискова застраховка
          1. Възраст 43
          2. Пол мъж
          3. Срок 20 години
          4. Застрахователна сума 50000 Еур злополука и нетрудоспособност, 25 000 нормална умирачка.
          5. 100 кила
          6. 1 кутия цигари
          7. Без близки с рачец и диабетец
          8. Здравни данни, на който доста могат да завидят, доказуеми с преглед.
          9. Разведен с дете
          10. Професия с умерен риск - ШеВче

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
            Как се превежда "най-изгодно" на вашия език?

            Бъдеща доходност, покрити рискове ( да е спокойно семеството ), бъдеща месечна рента?

            Наизуст не се говори - ЕГН, предложение за какво се какво се бориш от по-горе изброените, проверка на здравен статус - отговор.

            Всичко остнало е ала-бала ...

            Наздраве кат' си казал
            Маранди, нет нам таким пунтами. Забавачката отдавна съм я минал. На наш език се превежда - при равни други условия. Всичко останало съм го дал по-долу
            Ще се опитам да го изровя
            Отговорът трябва да бъде табличка със 7-8 застрахователя
            Наздраве!!!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
              Толкова злоба - няма как да съществува у един човек, казвам ви го чистосърдечно...
              Не е истина. И застраховател ми било то!

              И какво очакваш? Нали не очакваш, че след цялото си плюене тук - ще отговарям на въпросите ти?

              Да видим сега, кои точно задават въпроси? Които знаят, или - които не знаят?

              Но, ще ти отговоря на въпроса. Не съм от тия, които не консултират младите - нищо, че си вече прекалено дърт, за да знаеш някои тънкости. Попадаш в графата на "младите" - като незнаещ, ето - това е.

              Затова заслужаваш отговор!

              Да де, но при едно условие.

              За да ти отговоря, ще трябва тук, пред всички - да получа извинение от вида /може с копи-пейст, ако те мързи да го набереш/: "Извинявам се за обидите, които изсипах срещу Деси и зарата. Това няма да се повтори повече - от сега ще бъда вежлив и ще уважавам съфорумците, като няма да ползвам обидни думи. Всичко това - аз, Маранди - написах собственоръчно и съм трезвен, в добра кондиция и съм убеден в правотата на написаното от мен!".

              Действай в посоката, която избереш, Маранди - имаш две възможности. Няма извинения от твоя страна - няма отговор на въпроса ти от моя /логично е/. Аз държа на думата си - обещавам да отговоря, ако си получа извиненията от теб.

              Приятна вечер на всички съфорумци!
              Какви извинения, бре Паун?

              1. Полиците не покривали рискове за цял свят - я, още на първа страница го пише ( обхват - цял свят ) <-- т'ва са твои думи - справка върни 3-4 страници, дет' си се "съмнявал", че покривали рискове в цял свят. Изпляска кат' пълен Паун дет' полица не е виждал, иначе ръси акъли.

              2. Комисион от всяка застраховка бил равен на 1 малолитражка - още чакам пример да дадеш - нека четящите си направят ауто-парк, дет' ти четат пачите мисли.

              3. За 10 години Алианц имал 6% доходност средно за периода. От какво, бре малоумник? От математическия резерв ли, дет' почти съвпада с откупнта стойност на полицата.

              Т'ва ще го кажеш ли к'во значи 6% средно за периода?

              Даже ти и казах, че 3%-те гарантирана лихва влиза в актиюерските изчисления, т.е. кат' обявавят доходност я смятат "общо" кат' на калкулатора, дет' не те пуска по-малко от 3% , а в същото време тя е включена в откупа.

              При други компании тия параметри се обявявят по друг начин, понеже актюерските им изчисления са по друг начин.

              П.П. Сещаш ли се какъв Паун си да ми говориш за живото и въобще за застраховане? ( риторично ).

              Кат' тая лелка Деситу, дет' за 9 години били внесени 2400 лв. - па то няма такъв продукт, бре, щот' минималната вноска за БГ е 200 долара/евро?

              Айде смятай 200 $/евро по 9 години и кат' ми изкараш 2400 лв. - после ще те светна за митът от 50% доходност, дет' станали 3600. Да ви таковам в мошенниците тъпи.

              При корпоративни се допуска 150 да падне при някои компании.

              Ще спрете ли да лъжете хората ви питам????
              Last edited by marandi; 31.01.2013, 21:28.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                Уф, Маранди друга ми беше мисълта, ама както и да е. Просто питат хората при кой е най-изгодно. Една сравнителна таблица решава задачката. Не искам да ви влизам в спора със Зарко! Наздраве дет се казва!
                Как се превежда "най-изгодно" на вашия език?

                Бъдеща доходност, покрити рискове ( да е спокойно семеството ), бъдеща месечна рента?

                Наизуст не се говори - ЕГН, предложение за какво се какво се бориш от по-горе изброените, проверка на здравен статус - отговор.

                Всичко остнало е ала-бала ...

                Наздраве кат' си казал

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                  Ти, ако ги слушаш тия пишман-застрахователи - по-добре бягай надалеч.

                  Питаш ги конкретни неща - те ръсят простотия след простотия.

                  От 2003 на 2400 лв. имало за 9 години 3600 ( т'ва е абсурд, освен ако не е била платена еднократно премията ) - но какъв точно е продукта се спестява, щот' Алианц 2003 нямаха още пуснт продукт за застраховка живот, свързане с инвестиционен фонд.

                  П.П. Как да обясниш на такива абдали, че само цапат застрахователния пазар, кат' тоя Паун, дет' от всяка застраховка - комисионната стигала за кола. Питаш го дай пример? Оня пак "сапуните" си ръси.

                  Пълни малоумници!

                  После, защо 'орицата не искат да чуят за застраховки и баМки - ами, кат' имаш такива дет' не спират да лъжат и раздуват - к'во очакваш? Всички продукти са достатъчно добри и без да се лъже най-нагло за качествата, които имат, а тия не се спират.
                  Уф, Маранди друга ми беше мисълта, ама както и да е. Просто питат хората при кой е най-изгодно. Една сравнителна таблица решава задачката. Не искам да ви влизам в спора със Зарко! Наздраве дет се казва!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                    Ти, ако ги слушаш тия пишман-застрахователи - по-добре бягай надалеч.

                    Питаш ги конкретни неща - те ръсят простотия след простотия.

                    От 2003 на 2400 лв. имало за 9 години 3600 ( т'ва е абсурд, освен ако не е била платена еднократно премията ) - но какъв точно е продукта се спестява, щот' Алианц 2003 нямаха още пуснт продукт за застраховка живот, свързане с инвестиционен фонд.

                    П.П. Как да обясниш на такива абдали, че само цапат застрахователния пазар, кат' тоя Паун, дет' от всяка застраховка - комисионната стигала за кола. Питаш го дай пример? Оня пак "сапуните" си ръси.

                    Пълни малоумници!

                    После, защо 'орицата не искат да чуят за застраховки и баМки - ами, кат' имаш такива дет' не спират да лъжат и раздуват - к'во очакваш? Всички продукти са достатъчно добри и без да се лъже най-нагло за качествата, които имат, а тия не се спират.

                    Толкова злоба - няма как да съществува у един човек, казвам ви го чистосърдечно...
                    Не е истина. И застраховател ми било то!

                    И какво очакваш? Нали не очакваш, че след цялото си плюене тук - ще отговарям на въпросите ти?

                    Да видим сега, кои точно задават въпроси? Които знаят, или - които не знаят?

                    Но, ще ти отговоря на въпроса. Не съм от тия, които не консултират младите - нищо, че си вече прекалено дърт, за да знаеш някои тънкости. Попадаш в графата на "младите" - като незнаещ, ето - това е.

                    Затова заслужаваш отговор!

                    Да де, но при едно условие.

                    За да ти отговоря, ще трябва тук, пред всички - да получа извинение от вида /може с копи-пейст, ако те мързи да го набереш/: "Извинявам се за обидите, които изсипах срещу Деси и зарата. Това няма да се повтори повече - от сега ще бъда вежлив и ще уважавам съфорумците, като няма да ползвам обидни думи. Всичко това - аз, Маранди - написах собственоръчно и съм трезвен, в добра кондиция и съм убеден в правотата на написаното от мен!".

                    Действай в посоката, която избереш, Маранди - имаш две възможности. Няма извинения от твоя страна - няма отговор на въпроса ти от моя /логично е/. Аз държа на думата си - обещавам да отговоря, ако си получа извиненията от теб.

                    Приятна вечер на всички съфорумци!
                    If something inspires you, follow it! Henry Ford

                    Коментар


                    • Дженерали

                      Наблюдение от днес. Направих си онлайн застраховка ГО в Дженерали бързо и удобно в четири стъпки и платих с кредитната карта. Ползвах много отстъпки и съм доволен.
                      Обадиха ми се хората и ми казаха да очаквам утре между 10 и 12 часа застрахователната полица , като доставката е за сметка на компанията. Евала на Генералите!

                      Коментар


                      • "Британски банки може да платят стотици милиони лири заради хеджиране на лихви

                        Не винаги закупените продукти са отговаряли точно на нуждите на клиентите, а комисионните на заинтересованите са били в основата на некоректните практики"

                        Това важи в пълна сила за животозастраховането. Да ме извинят застрахователите от форума.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                          Вместо да се дърлите, що не пуснете тук сравнителна табличка, на застраховки

                          Накрая, който е най-гоуем, да пише и най-голямата отстъпка която може да даде от стандартните тарифи
                          Ти, ако ги слушаш тия пишман-застрахователи - по-добре бягай надалеч.

                          Питаш ги конкретни неща - те ръсят простотия след простотия.

                          От 2003 на 2400 лв. имало за 9 години 3600 ( т'ва е абсурд, освен ако не е била платена еднократно премията ) - но какъв точно е продукта се спестява, щот' Алианц 2003 нямаха още пуснт продукт за застраховка живот, свързане с инвестиционен фонд.

                          П.П. Как да обясниш на такива абдали, че само цапат застрахователния пазар, кат' тоя Паун, дет' от всяка застраховка - комисионната стигала за кола. Питаш го дай пример? Оня пак "сапуните" си ръси.

                          Пълни малоумници!

                          После, защо 'орицата не искат да чуят за застраховки и баМки - ами, кат' имаш такива дет' не спират да лъжат и раздуват - к'во очакваш? Всички продукти са достатъчно добри и без да се лъже най-нагло за качествата, които имат, а тия не се спират.
                          Last edited by marandi; 31.01.2013, 14:23.

                          Коментар


                          • Вместо да се дърлите, що не пуснете тук сравнителна табличка, на застраховки

                            Накрая, който е най-гоуем, да пише и най-голямата отстъпка която може да даде от стандартните тарифи

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                              Би ли дал пример на четящите ( за всяка от застраховките ), която носела малък автомобил като параметри - срок и застрахователна премия ( без значение - еднократно/разсрочено ).

                              Отделно ся ново 20-сет, клиентът трябвало да си поддържа банковата сметка за целия период до падежиране. Т'ва дзвИздите ли ти го говорят? И въобще полица някога сключвал ли си на клиент?

                              П.П. Момче, изкърти тъпомер-а от простотии. И стига си се мазнил да тролищ, а отговаряй на т'ва дет' го ръсиш? Кажи, на 'орицата за ВСЯКАТАтраховка, дет' правел комисиона 1 автомобил с пример и как да си направят авто-парк.

                              Още 2 конкретни въпроса ти бия. Ще отговориш ли или пак ще ръсиш глупости кат' "отговора" ти за 6%-те процента за 10 години.

                              Елементарната вежливост изисква да отговориш на зададен въпрос, което не виждам да правиш, независимо, че ме цитираш.

                              Ако имаш такъв клиент, поради ината да се докажеш, че дори КФН ще сигнализираш, но застраховка няма да направиш - моля, изпрати го при Деси. Тя няма да пропусне да изпълни волята му - да впише банковата сметка в полицата.

                              А ти ще я гледаш отстрани с пръстче в устата.

                              Забравих, че може да си направиш и снимка с изпълнителните директори - много е важно за самочувствия, без покритие - като твоето. лични телефони няма да ти давам/
                              If something inspires you, follow it! Henry Ford

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                                Конкретен пример:края на 2003 внесени 2400 лв. , клиента има към момента 3600лв. при прекратяване.Смятай за 9 години колко е реалната доходност.
                                Не те знам от кога се занимаваш и от коя година, но е видно, че имаш огромни проблеми да вникнеш в съдържанието на елементарен текст ( разговорен, не технически ).

                                Представям си какво си разбрала от т'ва дет' се занимаваш.

                                П.П. Хайде прочети пак черничкото 10 пъти и дано схванеш другата седмица за какво си говорим със Зарко ( смигам )

                                Коментар

                                Working...
                                X