IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
    Е, мислех да те изнеса в "сглобка" през 2 компании - едната да ти покрива лимитите, които искаш, а другата да ти покрива болничен престой, операции, реахабилитации и т.н. ( от порядъка 35 от заболяване и 70 кинта при злополука/дневни болничен престой - да си имаш.

    Операциите стигат до 2000 лв. - фрактурите до 750 лв. + 100 лв. за рехабилитация кат' лимити.

    Ако, не го щеш т'ва ще ти сметна само рисковата дет' искаш, ама всички "заболявания" ....? - ще е малко трудно. Дай ми 1 ден да посмятам
    Сглобка е термин в дърводелството. А защо предлагаш сглобки?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
      Гледам, че за 5-ти път вече ползваш думата "щета" при човешки фактор. Т'ва не са ти тенекии, счупени прозорци и паднали керемиди, а ХОРА. Друга думичка се употребява в терминологията.

      П.П. Безсмислено е да ти отговарям на простотите, които не спираш да бълваш ( справка последният ти пост, който орязах ) - поне 20 пълни глупости си изръсил за норматив отново. Не мислиш ли, че трябва да ми плащат вредни, че главата ме заболява от толкоз простотия, изсипана на 1 място в 20-сет реда?

      Момче, мисли за пенсия ти казах. Щом досега не си се научил - тепърва да почваш е късно
      За да има плащане, трябва да има застрахователно събитие, откуп или изтичане срока на договора. И в трите сучая се попълва Заявление за изплащане на суми и обещетения. Това е в Животозастраховането, в общото е уведомление за щета.
      Мошеш да коментираш сега повече, за да знаят хората какво да си сключат.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
        Гледам, че за 5-ти път вече ползваш думата "щета" при човешки фактор. Т'ва не са ти тенекии, счупени прозорци и паднали керемиди, а ХОРА. Друга думичка се употребява в терминологията.

        П.П. Безсмислено е да ти отговарям на простотите, които не спираш да бълваш ( справка последният ти пост, който орязах ) - поне 20 пълни глупости си изръсил за норматив отново. Не мислиш ли, че трябва да ми плащат вредни, че главата ме заболява от толкоз простотия, изсипана на 1 място в 20-сет реда?

        Момче, мисли за пенсия ти казах. Щом досега не си се научил - тепърва да почваш е късно
        Нищо конректно не коментираш, а само се дървиш. Така ли привличаш клиентите си с дървене.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
          Чакам да ми разиграеш вариант с Динамика ( която си цитирала ) - 9 години от 2400 на 3600?

          П.П. Пропуските в обучението си ги попълвай от тия дет' те обучават
          Значи, не знаеш и не искаш хората да разберат.
          Как 12 години ще консултирам и клиентите ще си плащат с години като имам пропуски?


          Оставям на теб да си решиш задачата, малко да си раздвижиш сивото вещество.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
            Лично аз не съм чувал в застрахователна компания да има дирекции за "ликвидация на вреди" или "ликвидация на сакатлъци" , но със сигурност - навсякъде има "ликвидация на щети"... Ти, като посредник /агент/ на брокер, въпреки че такава длъжност не може да съществува по закон, можеш да преименуваш някоя дирекция някога /но не сега/...

            Другото - ако наддаваш за моето място - проблем нямаш - веднага ставам. Надявам се да нямаш шанс да го заемеш... Трудно, но все пак някой път може и да разбереш, че не ти мисля лошо.
            Някога, ако беше поглеждал Общи условия на полица Х, на която и да е ЗКомпания по продукт Живот ( без значение Общо или живото ) и под какво полага подпис Клиентът, щеше да разбереш какви глупости продължаваш да ръсиш.

            Но не си виждал Общи условия и т'ва е видно отдалеч, затова не знаеш, че думичката "щета" я няма никъде в условията при полициране.

            П.П. Пенсията и върви да ловиш риба, а т'ва че си поредната "Калинка", дет' не си е на мястото го разбраха и в първи клас вече
            Last edited by marandi; 02.02.2013, 01:19.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
              Гледам, че за 5-ти път вече ползваш думата "щета" при човешки фактор. Т'ва не са ти тенекии, счупени прозорци и паднали керемиди, а ХОРА. Друга думичка се употребява в терминологията.

              П.П. Безсмислено е да ти отговарям на простотите, които не спираш да бълваш ( справка последният ти пост, който орязах ) - поне 20 пълни глупости си изръсил за норматив отново. Не мислиш ли, че трябва да ми плащат вредни, че главата ме заболява от толкоз простотия, изсипана на 1 място в 20-сет реда?

              Момче, мисли за пенсия ти казах. Щом досега не си се научил - тепърва да почваш е късно

              Лично аз не съм чувал в застрахователна компания да има дирекции за "ликвидация на вреди" или "ликвидация на сакатлъци" , но със сигурност - навсякъде има "ликвидация на щети"... Ти, като посредник /агент/ на брокер, въпреки че такава длъжност не може да съществува по закон, можеш да преименуваш някоя дирекция някога /но не сега/...

              Другото - ако наддаваш за моето място - проблем нямаш - веднага ставам. Надявам се да нямаш шанс да го заемеш... Трудно, но все пак някой път може и да разбереш, че не ти мисля лошо.
              If something inspires you, follow it! Henry Ford

              Коментар


              • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
                ...................
                Личното ми мнение е, че човек се занимава сериозно със застраховане, едва когато е затворил кръга – сключване на застрахователни договори – извършване ликвидация на щети от покрити рискове с пресмятане на застрахователни обезщетения. Добре де, ама някои дори не знаят нещата по същество в общите условия, пък работели с 10 застрахователи и сключвали договори? Еее, ама да работиш като посредник – не е само да прибираш едни пари, а като се наложи – да пращаш едни хора в съда, нали? На чии разноски?…
                Гледам, че за 5-ти път вече ползваш думата "щета" при човешки фактор. Т'ва не са ти тенекии, счупени прозорци и паднали керемиди, а ХОРА. Друга думичка се употребява в терминологията.

                П.П. Безсмислено е да ти отговарям на простотите, които не спираш да бълваш ( справка последният ти пост, който орязах ) - поне 20 пълни глупости си изръсил за норматив отново. Не мислиш ли, че трябва да ми плащат вредни, че главата ме заболява от толкоз простотия, изсипана на 1 място в 20-сет реда?

                Момче, мисли за пенсия ти казах. Щом досега не си се научил - тепърва да почваш е късно

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                  Спициално питане за специалистката "Зламаранди".
                  Защо няма откупна стойност първите 2 години, при застраховки със срок над 10 години и данъчни преференции и 1 година със срок до 9 години.
                  Чакам да ми разиграеш вариант с Динамика ( която си цитирала ) - 9 години от 2400 на 3600?

                  П.П. Пропуските в обучението си ги попълвай от тия дет' те обучават

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                    Какви извинения, бре Паун?

                    1. Полиците не покривали рискове за цял свят - я, още на първа страница го пише ( обхват - цял свят ) <-- т'ва са твои думи - справка върни 3-4 страници, дет' си се "съмнявал", че покривали рискове в цял свят. Изпляска кат' пълен Паун дет' полица не е виждал, иначе ръси акъли.

                    ...........

                    Ще спрете ли да лъжете хората ви питам????

                    Хайде да видим, аджеба - кой точно лъже хората....

                    http://www.sdi.bg/web/v/jivot-i-zlopoluka-10104.html

                    Прочитам назад мнения на един от служителите на някакъв Застрахователен брокер /ЗБ/ /маранди/ - и за пореден път се изумявам от алогични мисли, когато тълкува документи към застрахователни продукти. В случая някакъв ЗБ рекламира “застраховка Живот и Злополука” ЗА БЪЛГАРИЯ, като пише, че “застраховката е валидна И в целия свят”. За сведение: погледнах в сайта на КФН-то, където регистрираните ЗБ в България са над 351, а последните от тях имат премийни приходи 0 /нула/ лева, или доста по-малки от най-обикновени застрахователни агенти /посредници/.

                    Подложих /и подлагам още по-сериозно!!!/ това становище на ЗБ - “застраховката е валидна в целия свят” - на сериозно съмнение, за което маранди не е съгласен, а мотивът му за това е изключително несериозен: “това е написано на първа страница”.

                    Моите доводи са следните: под оферта с точно формулирани рискове и тарифи – е поставен текстът: “застраховката е валидна в целия свят”.

                    Защо за мен подобен текст няма никаква тежест, а аз приемам за една нескопосана и подвеждаща реклама? Хората, които работят в бранша БИ ТРЯБВАЛО да знаят много добре, кога една застраховка предлага специфично покритие /разширено/ - за чужбина. Такова покритие, особено в областта на медицинските разходи – е едно много разтегливо понятие. Като “копнете” в нета, ще видите как са формулирани подобни застраховки “Помощ при пътуване – медицински разходи с Асистанс” – какви рискове се предлагат, при какви условия.

                    Моята идея е – тук да не четем като патки – какво е написал някой /безотговорен/ “професионалист”, а да разсъждаваме логично, така че: там някъде, са формулирани рискове, а срещу тях стоят отговорности на Застраховател /забележете и добре запомнете – отговорностите са на Застраховател, а не на Брокер, който предлага застраховките на Застрахователя!/ …, но и още - там стоят тарифи за тия отговорности /цени/ - за определен период.

                    Хайде сега да мислим заедно, дали е коректен текста “застраховката е валидна в целия свят” в продукт, разработен от брокер, а не от застрахователя, който ще плаща, ако има регистрирани щети /!/:

                    1. Виждаме ли някъде тарифи за валидност за цял свят? Не! Ееее, ама кой застраховател подарява безплатно отговорности? Такъв няма, освен ако това е едно Благотворително дружество! /ще се ориентирате в плащанията в примера по-долу/.

                    2. Сега някой брокер може да се изцепи: ама тия тарифи са заложени в рисковете горе – толкова подробно описани в отделните покрития. Може – умни разсъждения! Съгласен съм! Да де, ама аз пък се замислям… Къде се ползва масово застраховката – в България, или в чужбина? Това е ясно: в България! Е, тогава, ако са калкулирали цената на отговорностите в горните покрития, това дали пък не ни оскъпява излишно продукта, щом сме в повече от времето тук? Кога ще излезем в чужбина за 10 дни или повече, а ако излезем, дали няма да ни е необходима застраховка с по-различни клаузи? Точно така – лесно и логично е: очевадно, цената не е калкулирана в горните рискове, но ако е калкулрана – не си струва да сключваме застраховката, защото от 365 дни – за поне 350 са ни начислили неправомерно отговорности за чужина! /намекнах, че има друга/други конкретно насочени продукти, с рискови класове и още доста реквизити – за разлика от онова “валидна в цял свят” …./

                    3. Друг брокер може да опонира: абе – какво ги мислим толкова тия рискове за чужбина – я се случат, я – не…, плащай там и си гледай живота, когато стане нещо, тогава ще му мислим…, па тогава ще те пратя при един мой човек при застрахователя… Във връзка с това ми идва наум да разширя обясненията с един пример: имам опит с доста казусчета, гледал съм достатъчно ликвидационни преписки. “Помощ при пътуване – медицински разходи с Асистанс” за Щатите, а застрахованият го свива апендикс /апандисит/ и е опериран там. Цялата процедура, вкл. възстановяването му – до изписване от болничното заведение, е оценено над 12 000 щатски долара с всички издадени документи от болн.заведение, вкл. за болничен престой, труд, консумативи и лекарства. Имам въпрос: кой застраховател БИ ПЛАТИЛ обезщетение по един-единствен текст “застраховката е валидна в целия свят”??? А ако се наложи: спешно зъболечение /абсцес/, спешно репатриране на застрахования……. /или – не дотам добре застрахован? Мииии – кой плаща? Ще те пратя при един мой човек… Хммм, нещо и тук не схващам: обезщетения от хиляди долари, без да са представени необходимите документи, без да е съглсувано с лекаря на компанията и с шефовете, с които толкова много обичаме да се снимаме…. Не е сериозно. Къде са лимитите на отговорност? Къде са изброени ангажимент на застраховател? Къде е тоя важен сертификат, който споменах вече?

                    4. Повече от застрахователите имат Асистиращи компании /!!!/, които имат нон-стоп дежурства денонощно, с телефони, които дават всички указания: къде и при какви лимити може да протече леченето, транспортирането, като осигуряват дори личен асистент, ако това е наложително – и в зависимост от ФИКСИРАНИТЕ, ПОЕТИ рискове срещу платена премия, ама това не е един текст-реклама от вида: “застраховката е валидна в целия свят”.

                    В заключение: рекламата “валидна в цял свят” - не ангажира застрахователите. Когато информацията е непълна и неясна, обикновено и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се стига до съдебната зала. Там се взема предвид тежестта на доказателствата, а не – на рекламата на посредниците, които стоят между клиента и застрахователя.

                    На брокерите не вземам хонорар за консултаците. Обучавам ги безплатно - колкото повече им обясняваш, те повече злобеят. Ми как може да се роди човек научен? Без да чете и без да разбира материята, с която работи? На въпросите на някои от тях – не мисля да отговарям, щом се държат към знаещите без необходимото уважение.

                    Личното ми мнение е, че човек се занимава сериозно със застраховане, едва когато е затворил кръга – сключване на застрахователни договори – извършване ликвидация на щети от покрити рискове с пресмятане на застрахователни обезщетения. Добре де, ама някои дори не знаят нещата по същество в общите условия, пък работели с 10 застрахователи и сключвали договори? Еее, ама да работиш като посредник – не е само да прибираш едни пари, а като се наложи – да пращаш едни хора в съда, нали? На чии разноски?…
                    If something inspires you, follow it! Henry Ford

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                      Е, мислех да те изнеса в "сглобка" през 2 компании - едната да ти покрива лимитите, които искаш, а другата да ти покрива болничен престой, операции, реахабилитации и т.н. ( от порядъка 35 от заболяване и 70 кинта при злополука/дневни болничен престой - да си имаш.

                      Операциите стигат до 2000 лв. - фрактурите до 750 лв. + 100 лв. за рехабилитация кат' лимити.

                      Ако, не го щеш т'ва ще ти сметна само рисковата дет' искаш, ама всички "заболявания" ....? - ще е малко трудно. Дай ми 1 ден да посмятам
                      Маранди, не искам да те затруднявам. Едва ли, дори и 3 пъти по-евтино да е ще се махна от компанията, в която съм застрахован в момента. Просто нещо по-общо, за желаещите да сравняват. Мерси!

                      Коментар


                      • Спициално питане за специалистката "Зламаранди".
                        Защо няма откупна стойност първите 2 години, при застраховки със срок над 10 години и данъчни преференции и 1 година със срок до 9 години.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение



                          Цитат:
                          Първоначално изпратено от Наивник
                          Чисто рискова застраховка
                          1. Възраст 43
                          2. Пол мъж
                          3. Срок 20 години
                          4. Застрахователна сума 50000 Еур злополука и нетрудоспособност, 25 000 нормална умирачка.
                          5. 100 кила
                          6. 1 кутия цигари
                          7. Без близки с рачец и диабетец
                          8. Здравни данни, на който доста могат да завидят, доказуеми с преглед.
                          9. Разведен с дете
                          10. Професия с умерен риск - ШеВче





                          Демек, искаш по Общо ( т'ва в черничкото ) без спестовна част.

                          Заболявания искаш ли да има? Злополуките са ясни, че ще се покриват?


                          Интересен подход от страна на "професионалиста" маранди, който:

                          1. Констатира, че желаната застраховка от един кандидат за застраховане - е индивидуална рискова застраховка, която е позиционирана в Общото застраховане. Това добре.

                          2. Маранди задава нов въпрос: "заболявания искаш ли да има?"

                          Въпрос: Маранди, ти заболяванията в Общото застраховане ли ги търсиш, след като са ти уточнили какво търсят от теб? И как ще ги вкараш в Общото, че нещо не схващам?

                          Паун ще викаш на себе си - и недей задава тъпи въпроси на кандидатите за застраховане. /я по-добре карай на лични, че тук пред всички - на ачика - ще стане ясно колко си вътре в нещата/....
                          If something inspires you, follow it! Henry Ford

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                            За кое минималната вноска е 200 талера? Питам щото имам спестовна по 25 юро на месец от 2006г.

                            или за смесена живот имаш предвид?

                            Възраст на кандидата за застраховане 35 г.
                            Срок на застраховката 20 г.
                            Застрахователна сума 20 000 лв.
                            Застрахователна вноска
                            Еднократна вноска 14 640 лв.
                            Годишна вноска 954.48 лв.
                            Месечна вноска 82 лв.
                            Натрупан капитал при изтичане
                            Гарантирана застрахователна сума 20 000 лв.
                            Допълнителна лихва при еднократно плащане* 10 138 лв.
                            Допълнителна лихва при разсрочено плащане* 4 556 лв.

                            Платима сума при фатален край 20 000 лв. + натрупаните лихви към момента
                            Трайна загуба на трудоспособност от 10% 2 000 лв. + натрупаният капитал при изтичане
                            Трайна загуба на трудоспособност от 40% 8 000 лв. + освобождаване от вноски + натрупаният капитал при изтичане
                            200 валутни единици/годишна база ( в черничкото ).

                            За другото черничко питай ДеситУ - как при тИбя калкулатора ти дава 20% доходност при разсрочено плащане за 20-сет години.

                            При еднократно плащане ти дава 50% за 20 години.

                            П.П. ДеситУ правела 50% доходност за 9 години само и то за суми, дет' ги няма в никоя компания - т.е. по-малко са от 200 вал. единици/годишно.

                            Ек, такива ви вземат стинките - нагли, до безбожие ....

                            П.П.П. Не са ти добри условията с тия 40% и т.н. - има по-читави продукти на същата компания.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                              Не, само смърт от всякакви заболявания. Не ща болничен престой, не ща второ мнение на многоуважаема клиника /макар че имам някакво такова допълнително покритие/

                              Не ща спестовна част. Хубаво е да има човек едни пари скрити от себе си, но аз не ща

                              Въпросът, а мисля че и заглавието на темата е такова.... При едни и същи условия има ли разлика в тарифите на застрахователите? И тези с по-високи тарифи, имат ли по-добра плащаемост?
                              Аз съм в Метлайф още от как беше AIG
                              Е, мислех да те изнеса в "сглобка" през 2 компании - едната да ти покрива лимитите, които искаш, а другата да ти покрива болничен престой, операции, реахабилитации и т.н. ( от порядъка 35 от заболяване и 70 кинта при злополука/дневни болничен престой - да си имаш.

                              Операциите стигат до 2000 лв. - фрактурите до 750 лв. + 100 лв. за рехабилитация кат' лимити.

                              Ако, не го щеш т'ва ще ти сметна само рисковата дет' искаш, ама всички "заболявания" ....? - ще е малко трудно. Дай ми 1 ден да посмятам

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                                Демек, искаш по Общо ( т'ва в черничкото ) без спестовна част.

                                Заболявания искаш ли да има? Злополуките са ясни, че ще се покриват?
                                Не, само смърт от всякакви заболявания. Не ща болничен престой, не ща второ мнение на многоуважаема клиника /макар че имам някакво такова допълнително покритие/

                                Не ща спестовна част. Хубаво е да има човек едни пари скрити от себе си, но аз не ща

                                Въпросът, а мисля че и заглавието на темата е такова.... При едни и същи условия има ли разлика в тарифите на застрахователите? И тези с по-високи тарифи, имат ли по-добра плащаемост?
                                Аз съм в Метлайф още от как беше AIG

                                Коментар

                                Working...
                                X