IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
    Ако говорите за болничният престой, той е пакета Злополука и покрива болничен престой в БГ и само от Злополука(непредвидени обстоятелства от случаен характер)
    "Апендикса" е в следствие заболяване и не се покрива.
    Десачка ( дорогая ),

    още ли не скиваш, че момчето яко бърка животозастраховане, общо застраховане ( в частност продукти като Помощ при пътуване ) и допълнително здравно осигуряване като продукти.

    Затова дрънка разни примери за асистиращи компании в чужбина, па при животозастраховането има презастрахователи - няма асистиращи компании.

    Пълна каша му е в главата на тая Пенсия - и като не разбира нещо и почва да лае и плюе наред по всичко.

    П.П. Лично аз с такива "многознайковци" хич не се занимавам - предпочитам да хвана 1 неграмотен мангал от пътя и да го науча коректно, отколкото да загубя 5 години да коригираш "пропуските" на такъв, дет' даже си и вярва, че има някакво понятие.

    Такива ги пускаш да пасат и толкоз .... - иначе ще ти накъсат нервите от простотия

    П.П.П. Даже му дадох и най-елегентното решение - Пенсията и да остави 'орицата, които са профи да си движат нещата, а не да словоблудства и да обърква някой, който наистина има нужда от коректно инфо.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
      Пак във връзка с темата "каско" и СОТ, за да се поеме рискът "Кражба на цялото МПС" - това с имобилайзерът и работеща алармена система, наистина си беше отначало проблем в някои компании. След време Общите условия бяха променени, а именно - добави се логически израз - "изисква се налична работеща аларма и/или имобилайзер..." Имам впечатления в тая посока.
      Все още не всички компании, са добавили този израз в Общите си условия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
        ....сега отново погледнах, че дори тоя болничен престой /с причина "апендикс"/ - няма как да се плати, защото болничният престой, за който се плащат 20 лв. на ден е при ПТП...

        миии - такива неща..., нека отиват при адвокат, хората, т.е. - към теб, а ти си им хонорувай съветите - аз въпроси не задавам......, а форумът организира дискусии.

        Кой - колкото - толкова. Но, със сигурност безплатният обяд излиза скъп...
        Ако говорите за болничният престой, той е пакета Злополука и покрива болничен престой в БГ и само от Злополука(непредвидени обстоятелства от случаен характер)
        "Апендикса" е в следствие заболяване и не се покрива.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
          ...................

          готината темица..............
          за таз тема ли иде реч

          с какво е по-различна или по-полезна от който и да е сайт, на който попаднеш, пишейки в Гугълчо - застраховка живот или застрахователи и ти изскочат 155
          ...че и терминологията същата, разбрал неразбрал, туй то )

          Коментар


          • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
            В интерес на истината, ми се щеще да кажа нещо определено за хората, които назад в темата препоръчват всеки да има личен финансов консултант....
            Миличък,

            продуктите са индивидуални и казусите са индивидуални. Справка Импе-то - отговаря чилякът на лични, защото има защита на лична информация и прочие кат' етика. Груповите чиляко-застраховки за БГ са по-скоро изключение, отдално там па става друг казус при корпоративен клиент, а не физическо лице.

            Колкото и да плюеш, миличко застраховането и в частност животозастраховането, то в цял Свят си върви и без твоите храчки - даже БГ-то сте на последно място, само Сърбия е по-зле от вас в Европа ( по памет ).

            П.П. Демек, песовете си лаят ( Пенсията Зарко ) - па керванът си върви

            Има какво да се желае - ако искаш мога да ти кажа даже, понеже т.нар. синхронизиране с уж Европейското законодателство пак се "побългари" в определени казуси от велики "умници" кат' тИбя.

            Не съм сигурен, че пак няма да си загубя времето с Пенсия кат' теб - дет' ще ти кажа точно конкретно къде са разминаванията, а ти ще продължиш да спамиш готината темица. Щот' си злобно тролче, моето момче. Ръсиш глупости и чак не се усещаш.

            Ай, със здраве! ( и по-хумористично го раздавай ) - нещо административните писарушки, дет' не са виждали Клиент през живота си и Полица на живо - много насериозно се вземате.

            Тотална липса на връзка между реалност и "конспирации" отвсякъде демонстрираш, а не се виждаш какво законодателство сте спретнали, с което трябва да се съобразяваме
            Last edited by marandi; 02.02.2013, 19:56.

            Коментар


            • Пак във връзка с темата "каско" и СОТ, за да се поеме рискът "Кражба на цялото МПС" - това с имобилайзерът и работеща алармена система, наистина си беше отначало проблем в някои компании. След време Общите условия бяха променени, а именно - добави се логически израз - "изисква се налична работеща аларма и/или имобилайзер..." Имам впечатления в тая посока.
              If something inspires you, follow it! Henry Ford

              Коментар


              • В интерес на истината, ми се щеще да кажа нещо определено за хората, които назад в темата препоръчват всеки да има личен финансов консултант....

                Това е било и моя идея преди време - точно каквито са личните лекари, зъболекари и т.н.

                Обаче! Мисълта ми е, че и финансовите консултанти трябва да преминават подготовка, близка до тая на медиците, които сме избрали, т.е. - да имат необходимото образование, а после - и съответни правомощия, за да дават съвети...

                Иначе, докато днес си спомнях за диалога с уважаваният от мен консултант-правист, виждам, че той отново е писал, за което му благодаря от името на съфорумците. Все пак скоро не съм попадал на адвокати, които така безрезервно тълкуват сериозни казуси, без да се домогват до хонорар. Може би "да се домогват" не е точно казано, защото всеки труд трябва да се заплаща.... Преди време така ме консултира една правистка - онлайн, напълно безвъзмездно. Бях доволен от точният и бърз отговор и поисках координатите й, за да хонорувам труда й. Тогава се намеси един злобар - неин колега, който каза, че такава реклама противоречала на адвокатската етика.... Тя не му остана длъжна, но впечатленията ми от намесата в нашият разговор не ми направи добро впечатление.... /извинявам се за спама, все пак това не е по темата/....

                По темата е, обаче - допълването на казуса: болничен престой, след ПТП в чужбина - 20 лв. на ден, само и единствено при ПТП /някои агенти на застрахователни брокери, дето щели да се кандидатират за финансови анализатори - казват, че това е приемливо обезщетение - да де - всеки с неговите критерии и амбиции, хеле пък и за финансов анализатор.../

                Но ми дойде наум един сложен казус, с прекалено малка вероятност да се случи, а именно: кара си човекът /заствахован от наш брокер по въпросната застраховка / -Хамърът в Щатите - и ето, че изведнъж го свива апендикс и някак за миг изгубва реакциите си и някакъв го помита в мантинелата. Ранени са и ги транспортират в мед.заведение, където престояват определено време. Той звъни на брокера си, за да го извести за злополуката си и оня, отсреща щастлив, че може да му помогне - му казва, че като се върне в България - ще бъде компенсиран с по 20 лева на ден за всеки ден от болничния престой. Ако в същото време са му оперирали и апендикса - това ще е щастливо събитие - от вида "две в едно", но - ако апендиксът има усложнения, за времето, над възстановяването му от катастрофата - ще трябва сам да си поеме разходите и няма да му платят тия 20 лв. на ден....

                Така със застрахователните казуси.../ имаше майтап в някакъв анимационен филм с поредица от застрахователни покрития: .....и ако пътуваш в Сахара и стадо диви слонове ти пресекат пътя...и т.н........./
                Last edited by зарата; 02.02.2013, 19:17.
                If something inspires you, follow it! Henry Ford

                Коментар


                • Първоначално изпратено от divna Разгледай мнение
                  Здравейте, моля дайте ми инфо за офис в Хасково или региона, желая да си направя застраховка Живот в КД
                  Отговорих на лично съобщение.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                    Значи, не знаеш и не искаш хората да разберат.
                    Как 12 години ще консултирам и клиентите ще си плащат с години като имам пропуски?


                    Оставям на теб да си решиш задачата, малко да си раздвижиш сивото вещество.
                    Дорогая Деси,

                    сега не мога да се сетя точно кога излезе Динамика на пазара, но ми се върти по памет 2005-2006 година. Т.е. чисто технологично примера, който си дала едва ли е за този продукт, щот' няма как да има 9 години до 2012 г. ( включително ).

                    Отделно ти отговорих вече, но имаш проблеми с вникване в съдържанието на елементарен текст.

                    3-те% гарантирана лихва при Алианц са включени в откупа на калкулатора, т.е. за да постигнеш 50% доходност за 9-10 години в калкулатора трябва да залагаш бъдеща доходност ( средна за периода ) от 9%-10% - т.е. 3% + 6%-7% ( негарантирана ) = 9%-10%.

                    Нито една ЗК по животозастраховане в БГ няма подобни резултати за подобен период, който си визирала в случая - 2003-2012 г., включително и Алианц по Динамика да кажем, понеже нея даваш за пример.

                    П.П. Поздрави и си удържай Пенсията ( фена ти ), че не спира да ръси простотии. В животозастраховане и "щета" - тоя е за Нобел - хихи

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Мъъъъм.
                      Здравейте, моля дайте ми инфо за офис в Хасково или региона, желая да си направя застраховка Живот в КД

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
                        Наистина ценно мнение! Благодаря!

                        Нямам време за по-дълбока дискусия, но набързо по същността:

                        1. Прави впечатление, че никът, който задава въпроса си - е нагазила в проблем, за който получава единствено упреци и присмех. Това определено не би трябвало да ме мотивира за отговор.

                        2. Именно двусмисленият характер на договор, който е във вреда на предлагащият, би довел до решаване на въпроса в съдебната зала. Там казусът БИ СЕ РЕШИЛ в полза на застрахованият, приел условията по договора и ще се наложи предлагащият да поеме фиксираните от него ангажименти.

                        Т.е. - застрахованият печели делото, а решението на съда е правилно - в полза на застрахования. Решението е за дните на болничния престой /конкретно в Щатите/ - за всеки ден болничен престой да бъдат изплатени по 20 лв. /виж условията за "болничен престой" по договора/.

                        Друг е въпросът, какви ще са разходите на "застрахованият" с валидност на застраховката "в цял свят", ако е опериран от апендикс в Щатите /примерът ми от снощи/...

                        Т.е., аз наистина нямам правно образование /две мнения по въпроса няма!/, затова мога да насочвам хората към професионалисти, като Деси и като теб, приятелю!

                        Това, че не съм професионалист - не игнорира правото ми на СУБЕКТИВНО мнение, нали?

                        Беше ми много приятно да прочета нови конструктивни мнения в темата.

                        Поздрави и хайде, че ските са на дневен ред!
                        Първо, радвам се, че не си приел мнението ми като нападка, защото не това беше целта му.
                        На прима виста, като погледна общите условия на застраховката, която си показал (СДИ - Живот и Злополука) идват следните изводи :
                        1. В случая с човека с операцията той няма да получи даже и 20те лева на ден защото - Покритие 2

                        Болничен престой вследствие на ПТП с обезщетение:
                        - 20 лева на ден в продължение на 30 дни

                        2. Ако това обаче го е приковало на легло за повече от 20 дни ще получи 300 лева - Временна нетрудоспособност от злополука (тук изниква въпросът дали някъде в договора ще бъде дефинирано какво значи злополука.. ако не е дефинирано ще се изхожда от общото значение на тази дума според тълковния речник) :
                        - При временна нетрудоспособност над 20 дни се изплащат 300 лв.

                        В конректната застраховка операцията не е застрахован риск. Тя наистина е валидна за цял свят, но само до размера и за рисковете, които са посочени.

                        И финалният извод, който наблюденията ми, когато се касае за застраховане показват - Четете целия договор, под който се подписвате внимателно. Ако не го разбирате, ако не разбирате правата и задълженията си по него - консултирайте се с юрист. Това е допълнителен разход (ако не се лъжа цените в цялата страна за такава консултация биха били между 30-60лв.), но ако не успеете да разберете под какво се подписвате чрез прочитането му - разхода е необходим.

                        В тази връзка си спомням за една случка наскоро. Мой приятел си направи пълно автокаско и след това ме помоли да погледна договора му. Колата беше с имобилайзер, аларма нямаше. В пишеше, че не се обезщетява кражба на автомобила, ако липсва сигнално-охранителна система (аларма) и в последствие той си сложи. Сега представи си какво щеше да стане, ако бе разбрал за тая клауза в момента, в който (не дай Боже) му откраднат колата.

                        Поздрави и от мен!
                        Last edited by ggnore13; 02.02.2013, 13:25.

                        Коментар


                        • ....сега отново погледнах, че дори тоя болничен престой /с причина "апендикс"/ - няма как да се плати, защото болничният престой, за който се плащат 20 лв. на ден е при ПТП...

                          миии - такива неща..., нека отиват при адвокат, хората, т.е. - към теб, а ти си им хонорувай съветите - аз въпроси не задавам......, а форумът организира дискусии.

                          Кой - колкото - толкова. Но, със сигурност безплатният обяд излиза скъп...
                          If something inspires you, follow it! Henry Ford

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ggnore13 Разгледай мнение
                            Съвсем приятелски и добронамерен съвет - недей да тълкуваш юридическа материя публично, където хората те четат и можеш да им навредиш, след като нямаш юридическо образование. Почти всичко, което си написал е.. нека кажем безпредметно.
                            Точно и кратко - след като го има в общите условия, е приложимо за целия договор и има обвързваща сила за двете страни. Дори да беше прав/а (не си) и тази клауза да има двусмислен характер, просто се обръщаме към един от многото принципи в правото, който гласи : Когато дадена уговорка има двусмислен характер тя следва да се схваща във вреда на предлагащия я и в полза на приемащия я. Задал си много други въпроси в мнението си. Бих се радвал да отговоря и на всички тях, но ще трябва да те таксувам.

                            Поздрави!
                            Наистина ценно мнение! Благодаря!

                            Нямам време за по-дълбока дискусия, но набързо по същността:

                            1. Прави впечатление, че никът, който задава въпроса си - е нагазила в проблем, за който получава единствено упреци и присмех. Това определено не би трябвало да ме мотивира за отговор.

                            2. Именно двусмисленият характер на договор, който е във вреда на предлагащият, би довел до решаване на въпроса в съдебната зала. Там казусът БИ СЕ РЕШИЛ в полза на застрахованият, приел условията по договора и ще се наложи предлагащият да поеме фиксираните от него ангажименти.

                            Т.е. - застрахованият печели делото, а решението на съда е правилно - в полза на застрахования. Решението е за дните на болничния престой /конкретно в Щатите/ - за всеки ден болничен престой да бъдат изплатени по 20 лв. /виж условията за "болничен престой" по договора/.

                            Друг е въпросът, какви ще са разходите на "застрахованият" с валидност на застраховката "в цял свят", ако е опериран от апендикс в Щатите /примерът ми от снощи/...

                            Т.е., аз наистина нямам правно образование /две мнения по въпроса няма!/, затова мога да насочвам хората към професионалисти, като Деси и като теб, приятелю!

                            Това, че не съм професионалист - не игнорира правото ми на СУБЕКТИВНО мнение, нали?

                            Беше ми много приятно да прочета нови конструктивни мнения в темата.

                            Поздрави и хайде, че ските са на дневен ред!
                            If something inspires you, follow it! Henry Ford

                            Коментар


                            • "Полиците Живот засмукват депозити"
                              добър материал във вестник Банкер на Чавдар Цолов.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
                                Хайде да видим, аджеба - кой точно лъже хората....

                                http://www.sdi.bg/web/v/jivot-i-zlopoluka-10104.html

                                Прочитам назад мнения на един от служителите на някакъв Застрахователен брокер /ЗБ/ /маранди/ - и за пореден път се изумявам от алогични мисли, когато тълкува документи към застрахователни продукти. В случая някакъв ЗБ рекламира “застраховка Живот и Злополука” ЗА БЪЛГАРИЯ, като пише, че “застраховката е валидна И в целия свят”. За сведение: погледнах в сайта на КФН-то, където регистрираните ЗБ в България са над 351, а последните от тях имат премийни приходи 0 /нула/ лева, или доста по-малки от най-обикновени застрахователни агенти /посредници/.

                                Подложих /и подлагам още по-сериозно!!!/ това становище на ЗБ - “застраховката е валидна в целия свят” - на сериозно съмнение, за което маранди не е съгласен, а мотивът му за това е изключително несериозен: “това е написано на първа страница”.

                                Моите доводи са следните: под оферта с точно формулирани рискове и тарифи – е поставен текстът: “застраховката е валидна в целия свят”.

                                Защо за мен подобен текст няма никаква тежест, а аз приемам за една нескопосана и подвеждаща реклама? Хората, които работят в бранша БИ ТРЯБВАЛО да знаят много добре, кога една застраховка предлага специфично покритие /разширено/ - за чужбина. Такова покритие, особено в областта на медицинските разходи – е едно много разтегливо понятие. Като “копнете” в нета, ще видите как са формулирани подобни застраховки “Помощ при пътуване – медицински разходи с Асистанс” – какви рискове се предлагат, при какви условия.

                                Моята идея е – тук да не четем като патки – какво е написал някой /безотговорен/ “професионалист”, а да разсъждаваме логично, така че: там някъде, са формулирани рискове, а срещу тях стоят отговорности на Застраховател /забележете и добре запомнете – отговорностите са на Застраховател, а не на Брокер, който предлага застраховките на Застрахователя!/ …, но и още - там стоят тарифи за тия отговорности /цени/ - за определен период.

                                Хайде сега да мислим заедно, дали е коректен текста “застраховката е валидна в целия свят” в продукт, разработен от брокер, а не от застрахователя, който ще плаща, ако има регистрирани щети /!/:

                                1. Виждаме ли някъде тарифи за валидност за цял свят? Не! Ееее, ама кой застраховател подарява безплатно отговорности? Такъв няма, освен ако това е едно Благотворително дружество! /ще се ориентирате в плащанията в примера по-долу/.

                                2. Сега някой брокер може да се изцепи: ама тия тарифи са заложени в рисковете горе – толкова подробно описани в отделните покрития. Може – умни разсъждения! Съгласен съм! Да де, ама аз пък се замислям… Къде се ползва масово застраховката – в България, или в чужбина? Това е ясно: в България! Е, тогава, ако са калкулирали цената на отговорностите в горните покрития, това дали пък не ни оскъпява излишно продукта, щом сме в повече от времето тук? Кога ще излезем в чужбина за 10 дни или повече, а ако излезем, дали няма да ни е необходима застраховка с по-различни клаузи? Точно така – лесно и логично е: очевадно, цената не е калкулирана в горните рискове, но ако е калкулрана – не си струва да сключваме застраховката, защото от 365 дни – за поне 350 са ни начислили неправомерно отговорности за чужина! /намекнах, че има друга/други конкретно насочени продукти, с рискови класове и още доста реквизити – за разлика от онова “валидна в цял свят” …./

                                3. Друг брокер може да опонира: абе – какво ги мислим толкова тия рискове за чужбина – я се случат, я – не…, плащай там и си гледай живота, когато стане нещо, тогава ще му мислим…, па тогава ще те пратя при един мой човек при застрахователя… Във връзка с това ми идва наум да разширя обясненията с един пример: имам опит с доста казусчета, гледал съм достатъчно ликвидационни преписки. “Помощ при пътуване – медицински разходи с Асистанс” за Щатите, а застрахованият го свива апендикс /апандисит/ и е опериран там. Цялата процедура, вкл. възстановяването му – до изписване от болничното заведение, е оценено над 12 000 щатски долара с всички издадени документи от болн.заведение, вкл. за болничен престой, труд, консумативи и лекарства. Имам въпрос: кой застраховател БИ ПЛАТИЛ обезщетение по един-единствен текст “застраховката е валидна в целия свят”??? А ако се наложи: спешно зъболечение /абсцес/, спешно репатриране на застрахования……. /или – не дотам добре застрахован? Мииии – кой плаща? Ще те пратя при един мой човек… Хммм, нещо и тук не схващам: обезщетения от хиляди долари, без да са представени необходимите документи, без да е съглсувано с лекаря на компанията и с шефовете, с които толкова много обичаме да се снимаме…. Не е сериозно. Къде са лимитите на отговорност? Къде са изброени ангажимент на застраховател? Къде е тоя важен сертификат, който споменах вече?

                                4. Повече от застрахователите имат Асистиращи компании /!!!/, които имат нон-стоп дежурства денонощно, с телефони, които дават всички указания: къде и при какви лимити може да протече леченето, транспортирането, като осигуряват дори личен асистент, ако това е наложително – и в зависимост от ФИКСИРАНИТЕ, ПОЕТИ рискове срещу платена премия, ама това не е един текст-реклама от вида: “застраховката е валидна в целия свят”.

                                В заключение: рекламата “валидна в цял свят” - не ангажира застрахователите. Когато информацията е непълна и неясна, обикновено и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се стига до съдебната зала. Там се взема предвид тежестта на доказателствата, а не – на рекламата на посредниците, които стоят между клиента и застрахователя.

                                На брокерите не вземам хонорар за консултаците. Обучавам ги безплатно - колкото повече им обясняваш, те повече злобеят. Ми как може да се роди човек научен? Без да чете и без да разбира материята, с която работи? На въпросите на някои от тях – не мисля да отговарям, щом се държат към знаещите без необходимото уважение.

                                Личното ми мнение е, че човек се занимава сериозно със застраховане, едва когато е затворил кръга – сключване на застрахователни договори – извършване ликвидация на щети от покрити рискове с пресмятане на застрахователни обезщетения. Добре де, ама някои дори не знаят нещата по същество в общите условия, пък работели с 10 застрахователи и сключвали договори? Еее, ама да работиш като посредник – не е само да прибираш едни пари, а като се наложи – да пращаш едни хора в съда, нали? На чии разноски?…
                                Съвсем приятелски и добронамерен съвет - недей да тълкуваш юридическа материя публично, където хората те четат и можеш да им навредиш, след като нямаш юридическо образование. Почти всичко, което си написал е.. нека кажем безпредметно.
                                Точно и кратко - след като го има в общите условия, е приложимо за целия договор и има обвързваща сила за двете страни. Дори да беше прав/а (не си) и тази клауза да има двусмислен характер, просто се обръщаме към един от многото принципи в правото, който гласи : Когато дадена уговорка има двусмислен характер тя следва да се схваща във вреда на предлагащия я и в полза на приемащия я. Задал си много други въпроси в мнението си. Бих се радвал да отговоря и на всички тях, но ще трябва да те таксувам.

                                Поздрави!
                                Last edited by ggnore13; 02.02.2013, 10:36.

                                Коментар

                                Working...
                                X