IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
    Наистина ценно мнение! Благодаря!

    Нямам време за по-дълбока дискусия, но набързо по същността:

    1. Прави впечатление, че никът, който задава въпроса си - е нагазила в проблем, за който получава единствено упреци и присмех. Това определено не би трябвало да ме мотивира за отговор.

    2. Именно двусмисленият характер на договор, който е във вреда на предлагащият, би довел до решаване на въпроса в съдебната зала. Там казусът БИ СЕ РЕШИЛ в полза на застрахованият, приел условията по договора и ще се наложи предлагащият да поеме фиксираните от него ангажименти.

    Т.е. - застрахованият печели делото, а решението на съда е правилно - в полза на застрахования. Решението е за дните на болничния престой /конкретно в Щатите/ - за всеки ден болничен престой да бъдат изплатени по 20 лв. /виж условията за "болничен престой" по договора/.

    Друг е въпросът, какви ще са разходите на "застрахованият" с валидност на застраховката "в цял свят", ако е опериран от апендикс в Щатите /примерът ми от снощи/...

    Т.е., аз наистина нямам правно образование /две мнения по въпроса няма!/, затова мога да насочвам хората към професионалисти, като Деси и като теб, приятелю!

    Това, че не съм професионалист - не игнорира правото ми на СУБЕКТИВНО мнение, нали?

    Беше ми много приятно да прочета нови конструктивни мнения в темата.

    Поздрави и хайде, че ските са на дневен ред!
    а бе виждам,че се обсъжда тука и нещо си за някакъв болничен престой - първо, *апендикс* е акутно заболяване,остро и вназапно възникващо ,да то не е злполука,но в зависимост от това на коя застр.компания е клиент /този с апендикса/,той би трябвало още преди да се застрахова да е наясно с настъпващите състояния ,като злополука или заболяване и да е консултиран,най-вече правилно,кое ,как и при какви условия се покриват събитията.В компанията ,в която работя аз ,да имаме покрития БОЛНИчЕН ПРЕСТОЙ,да но това покритие е пожелание ,който иска ,а самото покритие влиза в сила 120 дни след подписа на полицата ,защото човек,който ще влиза в болница ,знае и е планирано,но ако влизането в болница е вследствие на злополука или акутно заболяване - да ,влиза в сила веднага.Този гратисен период е с цел да се предотврати користна цел към покритието,т.е.- .... ето сега ,налага ми се след 15 дни да се оперирам и сега като си направя застр.живот,те ще ми платят .ДА ,АМЕ НЕ СТАВА ТАКА- докато българина не се научи да си плаща за качествените неща ,няма да се оправим- в най-общ план

    Коментар


    • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
      Наистина ценно мнение! Благодаря!

      Нямам време за по-дълбока дискусия, но набързо по същността:

      1. Прави впечатление, че никът, който задава въпроса си - е нагазила в проблем, за който получава единствено упреци и присмех. Това определено не би трябвало да ме мотивира за отговор.

      2. Именно двусмисленият характер на договор, който е във вреда на предлагащият, би довел до решаване на въпроса в съдебната зала. Там казусът БИ СЕ РЕШИЛ в полза на застрахованият, приел условията по договора и ще се наложи предлагащият да поеме фиксираните от него ангажименти.

      Т.е. - застрахованият печели делото, а решението на съда е правилно - в полза на застрахования. Решението е за дните на болничния престой /конкретно в Щатите/ - за всеки ден болничен престой да бъдат изплатени по 20 лв. /виж условията за "болничен престой" по договора/.

      Друг е въпросът, какви ще са разходите на "застрахованият" с валидност на застраховката "в цял свят", ако е опериран от апендикс в Щатите /примерът ми от снощи/...

      Т.е., аз наистина нямам правно образование /две мнения по въпроса няма!/, затова мога да насочвам хората към професионалисти, като Деси и като теб, приятелю!

      Това, че не съм професионалист - не игнорира правото ми на СУБЕКТИВНО мнение, нали?

      Беше ми много приятно да прочета нови конструктивни мнения в темата.

      Поздрави и хайде, че ските са на дневен ред!
      Здраси *Зарата*,ще ми е приятно в удобно време да си пишем разни нещица по темата,да ,наистина е обширна,но съгласи се с мен,че е и доста непонятна за по-голямата част на форума,а и за тези,които на са регистрирани в него- така ли е
      аз например,мога да кажа,че разбирам и от термоядрен синтез на уран и дори смятам тези дни да отскоча до *Церн* и да изложа моята гледна точка,ми к*во ,не се знае,може пък нещо да се получи,ти какво ще кажеш,или пък да ида до някоя специализирана клиника по неврология и да заявя,че имам интерес от трапанациите и ако може,да ме прикрепят към някой екип и да се пробвам - идеалнно , нали

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kolobar.7 Разгледай мнение
        ......а и повечето хора ,не само не са виждали застр.полица,а ми и не знаят за какво точно служи,както и поискай от някой да ти обесни какво са общи условия и какво са специални условия,но нека запитването да е към хора ,които не са застрахователи.,ще ми интересно да погледам мозъчни имулси как се леят във форума,аз да ти кажа се забавлявам,защото забелязах,че си написал/а,че хората нямали вяра,ами как да имат ,то всеки се засилва да подписва там нещо си и дрън дрън,някакъв си договор ,но без да го чете,после видиш ли,ама що така - измамиха ме,ами серсемииииии,кьорав карти не играе-не се засилвайте като ПИЯН ПРЕЗ ЛАЙНА,ами четете,аз не подписвам полица с клиент,докато не се убеди сам в тези общи и спец. условия,именно за да не се получи - ей видяхте ли я тази,взе ми парите.ТОВЕ БЕЙБИ ИЛИ БЕЙБчО

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
          Ти, ако ги слушаш тия пишман-застрахователи - по-добре бягай надалеч.

          Питаш ги конкретни неща - те ръсят простотия след простотия.

          От 2003 на 2400 лв. имало за 9 години 3600 ( т'ва е абсурд, освен ако не е била платена еднократно премията ) - но какъв точно е продукта се спестява, щот' Алианц 2003 нямаха още пуснт продукт за застраховка живот, свързане с инвестиционен фонд.

          П.П. Как да обясниш на такива абдали, че само цапат застрахователния пазар, кат' тоя Паун, дет' от всяка застраховка - комисионната стигала за кола. Питаш го дай пример? Оня пак "сапуните" си ръси.

          Пълни малоумници!

          После, защо 'орицата не искат да чуят за застраховки и баМки - ами, кат' имаш такива дет' не спират да лъжат и раздуват - к'во очакваш? Всички продукти са достатъчно добри и без да се лъже най-нагло за качествата, които имат, а тия не се спират.
          Маранди,виждам,че определено си наясно по темата,и ти и други също,но не мога да разбера всички,участващи в този нелеп дебат,какво ,аджеба делят с теб,толкова,че и повечето станаха специалисти застрахователи.Аз съм на мнение,че всеки ,който желае да коментира тази тема и не е застраховател,да започне работа към някоя застр.компания,но в животозастрахователна и да се опита да обесни на хората ползата и нуждата и след определен натрупан стаж,да сподели гледната си точка по темата,ти какво ще кажеш,добре ли а,добре ли е?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kolobar.7 Разгледай мнение
            ами нека де,много ясно,че ще яка ,аз ще се радвам да се запозная с нея,въпреки,че съм жена .Въпросът ми е - кой точно хоризонт ще ми бъде нарушен,на мнение съм,чр бълг. жени са наистина уникално красиви и поддържани,мой приятел живее в Австрия и се оказало там,че всяка една жена приличала на краставо прасе с косми - ужас,но забележи ВСЯКА ЕДНА ,БЕЗ ЗНАчЕНИЕ ОТ ВЪЗРАСТТА- ГЛИГАНИ БЕ чОВЕК
            Тези,които имат нужда от повече информация по въпроса със застр.живот,аз лично препоръчвам БУЛСТРАД -живот,там всеки сам преценя на какви суми ,срок и начин плащане да предприеме,както и валутата на самата полица,всеки сам .Също така ,всяка година на год.падеж ,ако реши ,може да направи промени по застр.полица,за повече информация e-mail - kolobar.7@abv.bg,да ми пише и ако желае , да ще се видим

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
              Колобар, ако знаеш каква яка мацка е Маранди, направо ще ти скрие хоризонта
              ами нека де,много ясно,че ще яка ,аз ще се радвам да се запозная с нея,въпреки,че съм жена .Въпросът ми е - кой точно хоризонт ще ми бъде нарушен,на мнение съм,чр бълг. жени са наистина уникално красиви и поддържани,мой приятел живее в Австрия и се оказало там,че всяка една жена приличала на краставо прасе с косми - ужас,но забележи ВСЯКА ЕДНА ,БЕЗ ЗНАчЕНИЕ ОТ ВЪЗРАСТТА- ГЛИГАНИ БЕ чОВЕК

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kolobar.7 Разгледай мнение
                хора,наистина ми е интересна тази тема,защото аз лично съм фин.консултант в животозастр.компания в Пловдив.Доста е обширна темата и както са писали някои,услугата наистина е индивидуална,от гледна точка на това,че няма как което и да било застр.дружество да е наясно с потребностите на хората от финансова гледна точка в бъд.време.Проблемът от тотална незаинтересованост при хората ,се корени във високият процент финансова неграмотност , не само е проблем,ами и всеки в България е специалист по всяка една тема.Това е личния ми имел адрес и който желае винаги може да се срещне с мен в удобно време ,за да се обесня основната идея на този тип услуга,а дали някой ще си направи лична застр. живот,това е въпрос на личен избор, гледна точка и вид потребност.Улугата не е с цел забогатяване и инвестиции,а с цел финансова подкрепа при непредвидени събития , касаещи здравето на хората,а когато здравето ни липства,няма кой да ни изкара парите за да посрещнем проблема.Но има и друг вариант : ако някой може със сигурност да ми каже следното: "]Кой от близките на всеки един би дал пари да се лекувате,да си плащате сметките и в същото време и да се грижи за вас,НО БЕЗ ДА МУ ВРЪщАТЕ ПАРИТЕ ,КОИТО ВИ Е ДАЛ?Има ли такъв- това е личния e-mail - kolobar.7@abv.bg
                по повод въпроса за първоначална лихва - няма първоначална лихва и не е лихва,а доходност от държ.ценни книжа,там тази доходност варира от 2-5 % ,тази доходност започва да се начислява след втората година от периода на личната застр.живот.Също така не е фиксирана,защото ако един клиент реши да промени финансовите параметри на полицата,няма как да го ангажира ЗД с предварително сметната доходност по полица,защото застрахованият може да почине, напр. на втория ден след като се е застраховал- да в този случай няма никаква доходност,само финансова облага за близките му,която няма естествено да ги накара да се почувстват по-добре.Доходността зависи и от дължината на застраховката - колкото е по-дълга,толкова по-висока доходност,колкото е по-млад застрахованият- толкова по-висока доходност. ТОВА Е

                Коментар


                • Колобар, ако знаеш каква яка мацка е Маранди, направо ще ти скрие хоризонта

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kolobar.7 Разгледай мнение
                    хора,наистина ми е интересна тази тема,защото аз лично съм фин.консултант в животозастр.компания в Пловдив.Доста е обширна темата и както са писали някои,услугата наистина е индивидуална,от гледна точка на това,че няма как което и да било застр.дружество да е наясно с потребностите на хората от финансова гледна точка в бъд.време.Проблемът от тотална незаинтересованост при хората ,се корени във високият процент финансова неграмотност , не само е проблем,ами и всеки в България е специалист по всяка една тема.Това е личния ми имел адрес и който желае винаги може да се срещне с мен в удобно време ,за да се обесня основната идея на този тип услуга,а дали някой ще си направи лична застр. живот,това е въпрос на личен избор, гледна точка и вид потребност.Улугата не е с цел забогатяване и инвестиции,а с цел финансова подкрепа при непредвидени събития , касаещи здравето на хората,а когато здравето ни липства,няма кой да ни изкара парите за да посрещнем проблема.Но има и друг вариант : ако някой може със сигурност да ми каже следното: "]Кой от близките на всеки един би дал пари да се лекувате,да си плащате сметките и в същото време и да се грижи за вас,НО БЕЗ ДА МУ ВРЪщАТЕ ПАРИТЕ ,КОИТО ВИ Е ДАЛ?Има ли такъв- това е личния e-mail - kolobar.7@abv.bg

                    Коментар


                    • zdravei marandi,,napalno si prava,problema na horata e v tova,4e vseki ima mnenie pot

                      Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                      Миличък,

                      продуктите са индивидуални и казусите са индивидуални. Справка Импе-то - отговаря чилякът на лични, защото има защита на лична информация и прочие кат' етика. Груповите чиляко-застраховки за БГ са по-скоро изключение, отдално там па става друг казус при корпоративен клиент, а не физическо лице.

                      Колкото и да плюеш, миличко застраховането и в частност животозастраховането, то в цял Свят си върви и без твоите храчки - даже БГ-то сте на последно място, само Сърбия е по-зле от вас в Европа ( по памет ).

                      П.П. Демек, песовете си лаят ( Пенсията Зарко ) - па керванът си върви

                      Има какво да се желае - ако искаш мога да ти кажа даже, понеже т.нар. синхронизиране с уж Европейското законодателство пак се "побългари" в определени казуси от велики "умници" кат' тИбя.

                      Не съм сигурен, че пак няма да си загубя времето с Пенсия кат' теб - дет' ще ти кажа точно конкретно къде са разминаванията, а ти ще продължиш да спамиш готината темица. Щот' си злобно тролче, моето момче. Ръсиш глупости и чак не се усещаш.

                      Ай, със здраве! ( и по-хумористично го раздавай ) - нещо административните писарушки, дет' не са виждали Клиент през живота си и Полица на живо - много насериозно се вземате.

                      Тотална липса на връзка между реалност и "конспирации" отвсякъде демонстрираш, а не се виждаш какво законодателство сте спретнали, с което трябва да се съобразяваме

                      Коментар


                      • po temata za zastr.jivot - zdraveite,vijdam,4e opredeleno dosta ot vas sa naqsno po t

                        Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
                        Наистина ценно мнение! Благодаря!

                        Нямам време за по-дълбока дискусия, но набързо по същността:

                        1. Прави впечатление, че никът, който задава въпроса си - е нагазила в проблем, за който получава единствено упреци и присмех. Това определено не би трябвало да ме мотивира за отговор.

                        2. Именно двусмисленият характер на договор, който е във вреда на предлагащият, би довел до решаване на въпроса в съдебната зала. Там казусът БИ СЕ РЕШИЛ в полза на застрахованият, приел условията по договора и ще се наложи предлагащият да поеме фиксираните от него ангажименти.

                        Т.е. - застрахованият печели делото, а решението на съда е правилно - в полза на застрахования. Решението е за дните на болничния престой /конкретно в Щатите/ - за всеки ден болничен престой да бъдат изплатени по 20 лв. /виж условията за "болничен престой" по договора/.

                        Друг е въпросът, какви ще са разходите на "застрахованият" с валидност на застраховката "в цял свят", ако е опериран от апендикс в Щатите /примерът ми от снощи/...

                        Т.е., аз наистина нямам правно образование /две мнения по въпроса няма!/, затова мога да насочвам хората към професионалисти, като Деси и като теб, приятелю!

                        Това, че не съм професионалист - не игнорира правото ми на СУБЕКТИВНО мнение, нали?

                        Беше ми много приятно да прочета нови конструктивни мнения в темата.

                        Поздрави и хайде, че ските са на дневен ред!

                        Коментар


                        • Здравейте,
                          Някой мопже ли да ми припомни колко е техническата лихва по застраховка живот наложена от КФН към днешна дата?
                          Благодаря предварително.
                          Only God Can Judge me...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение


                            Цитат:
                            Първоначално изпратено от dessi_georgieva

                            Ако говорите за болничният престой, той е пакета Злополука и покрива болничен престой в БГ и само от Злополука(непредвидени обстоятелства от случаен характер)
                            "Апендикса" е в следствие заболяване и не се покрива.




                            Десачка ( дорогая ),

                            още ли не скиваш, че момчето яко бърка
                            животозастраховане, общо застраховане ( в частност продукти като Помощ при пътуване ) и допълнително здравно осигуряване като продукти.

                            Затова дрънка разни примери за асистиращи компании в чужбина, па при животозастраховането има презастрахователи - няма асистиращи компании.

                            Пълна каша му е в главата на тая Пенсия - и като не разбира нещо и почва да лае и плюе наред по всичко.

                            П.П. Лично аз с такива "многознайковци" хич не се занимавам - предпочитам да хвана 1 неграмотен мангал от пътя и да го науча коректно, отколкото да загубя 5 години да коригираш "пропуските" на такъв, дет' даже си и вярва, че има някакво понятие.

                            Такива ги пускаш да пасат и толкоз .... - иначе ще ти накъсат нервите от простотия

                            П.П.П. Даже му дадох и най-елегентното решение - Пенсията и да остави 'орицата, които са профи да си движат нещата, а не да словоблудства и да обърква някой, който наистина има нужда от коректно инфо.

                            Деси, очевидно за твоето внимание се бори човекът. нали виждаш, че той по същество вече "гък" не може да каже, защото прави груби грешки и - уж критикува, а незнанието му в такъв директен диалог му играе постоянно номера...

                            Разбира се, че ще научи по-добре един циганин от улицата. Важно е на какво точно ще го научи, разбира се: ще го научи, че една застраховка, сключена за страната - по която се поема риск "злополука от ПТП" с плащане по 20 лв. на ден за болничен престой - същата застраховка - те прави застрахован и в чужбина, поради валидността й там.

                            Разбира се, че там няма да ти покрият никакво лечение, операции, консумативи и т.н., освен ако не са предизвикани от ПТП /конкретно/, нещо повече - към 20-те лв. болничен престой /вследствие ПТП/ - на нашия застрахован ще му се наложи да "доплаща" около 300-400 щатски долара на ден от болничният си престой.

                            Разбира се, че всеки циганин ще вземе от някого стотина лева, за да го вкара в проблеми със застрахователя и - директно те ще се решават в съдебната зала...

                            Това, разбира се, го пиша за хората наоколо, които търсят отговор на конкретен въпрос. Моите уважения към тях, затова постоянно ги насочвам да подбират правилно професионалистите и да правят разлика между истинските и палачорите-"професионалисти"... Все пак, ние често опитваме, защото сме недоверчиви...

                            Деси, усещаш ли, че въпросният агент вече - не е така зле насочен в постовете си към теб, т.е. - гравитира около теб? Гъне си, лази, уффф - как ли няма да докажа колко ти е предан... Май си дава сметка, че можеш да го схрускаш с едно захапване... Усещам, че ще му ходатайстваш скоро пред едни шефове, с които той бил се снимал някъде..., за които зная колко обичат да се снимат с такива...

                            Така де - приятен ден на всички и успешна седмица!
                            If something inspires you, follow it! Henry Ford

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                              Десачка ( дорогая ),

                              още ли не скиваш, че момчето яко бърка животозастраховане, общо застраховане ( в частност продукти като Помощ при пътуване ) и допълнително здравно осигуряване като продукти.

                              Затова дрънка разни примери за асистиращи компании в чужбина, па при животозастраховането има презастрахователи - няма асистиращи компании.

                              Пълна каша му е в главата на тая Пенсия - и като не разбира нещо и почва да лае и плюе наред по всичко.

                              П.П. Лично аз с такива "многознайковци" хич не се занимавам - предпочитам да хвана 1 неграмотен мангал от пътя и да го науча коректно, отколкото да загубя 5 години да коригираш "пропуските" на такъв, дет' даже си и вярва, че има някакво понятие.

                              Такива ги пускаш да пасат и толкоз .... - иначе ще ти накъсат нервите от простотия

                              П.П.П. Даже му дадох и най-елегентното решение - Пенсията и да остави 'орицата, които са профи да си движат нещата, а не да словоблудства и да обърква някой, който наистина има нужда от коректно инфо.
                              Остави ти Зарата, кажи за сглобките , че ми стана много интересно.

                              Коментар


                              • http://www.youtube.com/watch?v=DwPdj30mDk0

                                Коментар

                                Working...
                                X