IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако не е ползвано данъчно облекчение данък не се дължи.

    Коментар


    • Тъй като ми стана интересно поразрових и установих, че за съжаление повечето застрахователи не дават подробна информация на сайтовете си за съответните продукти.Всичко е неясно, усложнено, общо взето има над какво да се работи и популяризира.

      Коментар


      • Здравейте,
        да Ви питам, аз като имам застраховка Живот и не ползвам това данъчно облекчение за животозастраховките и си внасям всеки месец културно, дали ще дължа някакъв данък накрая ( ако съм жив, де )
        Мерси предварително!
        Lian4o Private Equity Fund

        Коментар


        • А защо мислите, че няма начин да се пързулнат данъчните при изтичане на човешката застраховка?

          Има-има-а-а-а....
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Е аз мисля, че точно тук със съответните текстове от закон г-н Янчев ще може да обясни как законно да избегнем данък и какво става ако предсрочно прекратим застраховката, т.е какво решение на проблема както той каза предлага Булстрад.

            Коментар


            • Преместено от темата за депозитите на КТБ:
              Първоначално изпратено от Yanchev Разгледай мнение
              Няма опит за заблуда, разсъжденията и сметките, които си направил са тотално грешни.
              Чак пък тотално...
              Всичко си е написано в ЗДДФЛ - данък при теглене на суми по застраховка живот е 10%. Ако срокът е 15 и повече години е 7%.
              Първоначално изпратено от Yanchev Разгледай мнение
              ФОП е индивидуален продукт, зависи от много фактори. Тук 2-3 души намирате по нещо, които не сте разбрали и го наричате опит за измама.
              Опит за заблуда (не за измама) е не продуктът сам по себе си, а начинът, по който го представяш.
              Първоначално изпратено от Yanchev Разгледай мнение
              Този продукт не е като депозита, който и да влезе в офиса внася 1000 лв след 1 година изнася 1000+Х.
              Тогава защо въобще го споменаваш в тема за депозити?
              Първоначално изпратено от Yanchev Разгледай мнение
              Този продукт се продава на индивидуална среща с клиент, където се отчитат всички фактори, всеки от вас ще получи индивидуална оферта и много точна яснота, за това какви суми ще плаща, какви суми ще получи и какви данъци се дължат.
              Сумите за плащане се определят от клиента. Застрахователят няма право да ги налага, тъй като продуктът е доброволен.
              Сумите, които ще бъдат получени, поначало са неизвестни. Което е нормално за инвестиционен продукт.
              Дължимите данъци зависят от законодателството. То е доста прецизно в случая и всеки може сам да си ги сметне.
              Първоначално изпратено от Yanchev Разгледай мнение
              Просто нямам физическата възможност да опиша всички възможности и ситуации, които се взимат в предвид и имат отношение към доходността на продукта.
              Но имаш физическата възможност да хвърлиш едни 14,5%. Които впоследствие се оказаха "малко" по-различни.
              Първоначално изпратено от Yanchev Разгледай мнение
              Т.е. не заблуждавай хората с мнение, за нещо, което не разбираш не познаваш и не знаеш конкретни параметри.
              Никого не заблуждавам. Проста математика и елементарно познаване на съответните закони.
              Първоначално изпратено от Yanchev Разгледай мнение
              Също така по постовете подозирам, че някои от хората вече имат и ползват такива продукти.
              Лошо няма.
              Първоначално изпратено от Yanchev Разгледай мнение
              Само ще допълня, че има доста големи разлики между аналогични продукти на различните компании. Имам в предвид отново некомпетентното ти изказване: " при замразяване на главницата за 15г.". Предполагам имаш в предвид някой друг конкретен продукт, понеже ФОП на Булстрад има решение и на този казус!
              Явно Булстрад са намерили Светия Граал на застраховането, който позволява на клиента да прекрати застраховката предсрочно, без да търпи финансови загуби. Извинявам се.
              Първоначално изпратено от Yanchev Разгледай мнение
              Също така много добре знам какво е депозит. Мога със сигурност да ти гарантирам, че сключвайки договор с банка, в който думата "депозит" не се споменава, а заглавието е вариация от думи и словосъчетания "договор", "управление", "средства", "финансови решения", банкови продукти", ще имаш проблеми при евентуален фалит.
              Депозит може и да знаеш какво е, но определено не знаеш какво е влог.
              Първоначално изпратено от Yanchev Разгледай мнение
              Данъка в края на периода, законно може да бъде спестен.
              Законно не може.
              Първоначално изпратено от Yanchev Разгледай мнение
              Включих се с пост изказвайки мнението че има и по доходоносни инструменти.
              Естествено, че има. Само дето точно този, дето го представи, не е от тях.
              ПП Yanchev, препоръчвам ти да се запознаеш със ЗДДФЛ и ЗГВБ. Ако искаш да не се излагаш повече де.

              Коментар


              • Ето и тема за застраховки живот, където спокойно може да обсъждаме и коментираме тези инвестиционни продукти, предимствата които предоставят и възможностите, които предлагат различните застрахователи.

                Коментар


                • Застраховайте в Одесос Консулт БГ ООД застрахователен брокер

                  Ще изберем най-добрата оферта за вашите персонални изисквания свързани със застраховка живот.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от iveto_1994 Разгледай мнение
                    Лично ас правя всякакъв вид застраховки към фирма ALLIANZ . Имаме много добри предложения а основно за застраховка живот мога да ви предложа добри пакети и да се възпозвате от тяхната отстъпка.
                    Малииий

                    Коментар


                    • Лично ас правя всякакъв вид застраховки към фирма ALLIANZ . Имаме много добри предложения а основно за застраховка живот мога да ви предложа добри пакети и да се възпозвате от тяхната отстъпка.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vkarageorgieva Разгледай мнение
                        Аз лично ви препоръчвам ING Group, покритията който предлагат са много гъвкави и изгодни.

                        Г-жа Карагеоргиева,
                        Предполагам алтруизмът Ви е водещ мотив, за да си направите регистрация в този сайт и първото Ви мнение да бъде споделения опит

                        Коментар


                        • Аз лично ви препоръчвам ING Group, покритията който предлагат са много гъвкави и изгодни.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                            Имаш спестен банн, заради тъпата реклама/спам, дет' метна - ама не го знаеш. Т.е. знаеш го и беше готова да те пернат още преди 2 часа, ама викаме да ти дадем още един шанс кат' новичка.

                            Ще кажеш на великите австрийци, че рекламата се плаща ( справка отдел реклама на сайта - там пише цените ).

                            http://reklama.investor.bg/id-300/%D...B5%D0%BD%D0%B8

                            П.П. Няма значение. Лека, че ми стана скучно, да погледам някой някой филмец и успех!
                            оооо,Маранди,как сме
                            Как е положението със застр.бизнес.Много бих се радвала,ако ме светнеш по някои други въпроси по отношение на застр.живот.Сега ще си кажеш,че се заяждам,може би,но не е така,отворена съм за всякакви арт решения ,свързани със застр.бизнес

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kolobar.7 Разгледай мнение
                              ами ако сега аз се окажа някоя подводница и че следя именно тези коментари и се правя на представител на застр.компания,кво правим,то ще се окаже,че този разговор е бил напълно излишен за теб и доста позитивен за мен
                              Имаш спестен банн, заради тъпата реклама/спам, дет' метна - ама не го знаеш. Т.е. знаеш го и беше готова да те пернат още преди 2 часа, ама викаме да ти дадем още един шанс кат' новичка.

                              Ще кажеш на великите австрийци, че рекламата се плаща ( справка отдел реклама на сайта - там пише цените ).

                              http://reklama.investor.bg/id-300/%D...B5%D0%BD%D0%B8

                              П.П. Няма значение. Лека, че ми стана скучно, да погледам някой някой филмец и успех!
                              Last edited by marandi; 22.02.2013, 02:29.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kolobar.7 Разгледай мнение
                                е ти кво,ако очакваш да ти падна на колене и да ти се закълна в компанията ,няма да стане ,тя не е моя,дори и не мога да се обидя ,и да ме хванеш , и да не ме хванеш,или дебнеш,ако уре ми се отдаде възможност за друга работа,естествено,че ще се махна,така,че ,австрийци,японци или таджикистанци,все тая,не ми пука-там където има повече пари,там ще ида,точно така,кво да ти кажа,продажна личност съм,когато става въпрос за пари,всеки е така,но не си го признава
                                За кафето и без лафчета за застраховки ми изглеждаше по-добре офертата преди малко

                                Хайде лека от мИня и по-хумористично го карай

                                Коментар

                                Working...
                                X