IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от voyous Разгледай мнение
    тук би било интересно да ни ориентирате колко струва рискова застраховка за 1 година с покритие от 32 000 лева.

    звучи ми по-разумно да си плащам стандартна рискова застраховка с част от тези 1000 лева на година (ако използваме примера ви), а останалото да сложа в нещо по-доходоносно отколкото гарантираните минимум 3,5%. а всъщност по какъв начин се информираме каква годишна доходност е постигната, обявява ли се на сайта на булстрад? аз имах подобна застраховка в алианц, и при изтичането просто получих парите по сметката си. никой никъде не ти дава да видиш как и колко доходност ти е начислена през годините. доколкото си спомням я изчислих на около 3% т.е дават ти минимума - техническа лихва. уж били длъжни да уведомяват клиентите си на годишна база (предполагам под някаква форма като пф-та), но уви. от умрял писмо.

    а да речем, че сега сключа спестовна застраховка за срок от 30 години в евро. имам ли право да сменя валутата в бъдеще и какво би ми коствало това?
    Добро утро,
    Аз към моя ФОП, който е подобен на описания в примера давам 33 лв. на година за рискова застраховка и това ми удвоява Гарантираната застрахователна сума - т.е. това което ще получа като обезщетение.

    Само Злополука се смята на база 10000 лв, в момента не мога да дам точен отговор, нещо от рода на 10-15 лв. годишно е.

    По отношение промяната на валутата: Всички параметри по застраховката могат се променят. Има символична такса от 1 валутна единица.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Yanchev Разгледай мнение
      т.е. на края: Внасяте 20 * 1000 лв
      Получаваш 32 333,88 + 2000 лв.
      Друг поглед на нещата е внасяш 900 лв годишно или 18 000 лв. общо и получаваш 32 333.
      Нека всеки сам си смята доходност.
      По закон на получената сума 32 333 се дължи ДОД. За моите клиенти той ще бъде спестен.
      По закон се дължи данък върху 20 000лв. Справка - ЗДДФЛ, чл.13, ал. 1, т.7 и дефинициите в пар.1, т.14 и т.15 от допълнителните разпоредби.

      Коментар


      • тук би било интересно да ни ориентирате колко струва рискова застраховка за 1 година с покритие от 32 000 лева.

        звучи ми по-разумно да си плащам стандартна рискова застраховка с част от тези 1000 лева на година (ако използваме примера ви), а останалото да сложа в нещо по-доходоносно отколкото гарантираните минимум 3,5%. а всъщност по какъв начин се информираме каква годишна доходност е постигната, обявява ли се на сайта на булстрад? аз имах подобна застраховка в алианц, и при изтичането просто получих парите по сметката си. никой никъде не ти дава да видиш как и колко доходност ти е начислена през годините. доколкото си спомням я изчислих на около 3% т.е дават ти минимума - техническа лихва. уж били длъжни да уведомяват клиентите си на годишна база (предполагам под някаква форма като пф-та), но уви. от умрял писмо.

        а да речем, че сега сключа спестовна застраховка за срок от 30 години в евро. имам ли право да сменя валутата в бъдеще и какво би ми коствало това?



        Първоначално изпратено от Yanchev Разгледай мнение
        По отношение на доходността, ще дам един много точен пример, нека всеки един от вас сам сметне годишна, обща или там каквато му е интересна доходност:

        Значи човек на 35 години, без инвалиден клас, тежки хронични болести, който хобито му не е тестване на автомобили прототипи и професията не е миньор в уранова мина.
        Получава заплата от 1000 лв. Сключва стандартен ФОП (застраховка живот) за срок от 20 г. като ще внася 1000 лв на година еднократно. Поглеждам в таблиците с коефициентите и ето резултата:
        1. Гарантирана застрахователна сума: 21 174,77
        2. За примера ще използвам доходност 4% годишно, по 2 причини, такава и малко по-висока е наяисляваната в последните 10г от Булстрад; 3.5% е минималната, определена от закона.
        3. При 4% доходност през всичките 20 години, човекът ще получи "натрупан бонус при преживяване срока на застраховката" : 11 159,11
        4. Т.е. след 20 г. човекът общо получава 32333,88 лв.
        5. Тук прибавяме и факта, че внасяйки 1000 лв. през годината, около март месец държавата ще върне на човечеца 100 лв. (тук има и други варианти)

        т.е. на края: Внасяте 20 * 1000 лв
        Получаваш 32 333,88 + 2000 лв.
        Друг поглед на нещата е внасяш 900 лв годишно или 18 000 лв. общо и получаваш 32 333.
        Нека всеки сам си смята доходност.
        По закон на получената сума 32 333 се дължи ДОД. За моите клиенти той ще бъде спестен.
        Last edited by voyous; 07.02.2014, 00:34.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
          Импе прав си в разсъжденията, просто нека да видим колко е легална схемата. Това искам. Ако схемата е легална и носи 14-15% доходност на година, дори и при затворени пари за 5 години изглежда привлекателна. Ама ако врътката е незаконна, тогава си е чиста заблуда за форумните рибоци и много лош търговски подход чрез заблуда. Ей това искам да разбера.
          Ако турим данъчните облекчения, най-спокойно ще е 14-15%, а може и повече да е.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Пичове, ще ви кажа следното. Аз самият имам застраховка живот. Направил съм я понеже искам да подсигуря децата и семейството си. На 43 години съм и в момента ме е яд, че не знаех за тази възможност преди 10 г.
            Към тази застраховка съм свързал и доплащам допълнителни продукти и обезщетения.
            Казах ви вече, застраховката живот не е стандартен продукт, в смисъл отиваш на гише казваш си 3 те имена, внасяш 1000 лв подписвате 2 екземпляра и си тръгваш щастлив. За това точните параметри се определят индивидуално и най-общо зависят от възрастта на човека, срока на застраховката, получателя, рисковият клас на човека, ... и още няколко параметъра.

            Наистина нямам физическата възможност да ви отговоря на всички въпроси (и обвинения, и закачки, и т.н.). 2-3 от вас проявиха сериозен интерес, изпратиха телефони. Аз ще се свържа с тях, ще се направи среща с мен или с мой колега. В резултат те ще получат предложение с описание на вноските, Гарантирана Застрахователна Сума, много точна прогноза за това в края на периода каква сума ще получат от компанията, какво ще получат те или посочени от тях хора при определени събития.

            Лично аз за моите клиенти се ангажирам и с попълване на годишната им данъчна декларация, за да получат обещаните от мене 10% върху направените през годината вноски. Тези хора ще получат и много ясен, точен, индивидуален отговор на въпроса "Как мога да спестя 10% ДОД в края на застраховката, когато получа така мечтаната сума".
            Мога да ви гарантирам, че има законен начин, сигурен съм, че и повечето счетоводители го знаят. Моята цел тук не е да ви лъжа, не е да ви заблуждавам, не е и да ви образовам.
            Подробности от кухнята на застраховането споделям само с хора проявяващи сериозен интерес.

            По отношение на доходността, ще дам един много точен пример, нека всеки един от вас сам сметне годишна, обща или там каквато му е интересна доходност:

            Значи човек на 35 години, без инвалиден клас, тежки хронични болести, който хобито му не е тестване на автомобили прототипи и професията не е миньор в уранова мина.
            Получава заплата от 1000 лв. Сключва стандартен ФОП (застраховка живот) за срок от 20 г. като ще внася 1000 лв на година еднократно. Поглеждам в таблиците с коефициентите и ето резултата:
            1. Гарантирана застрахователна сума: 21 174,77
            2. За примера ще използвам доходност 4% годишно, по 2 причини, такава и малко по-висока е наяисляваната в последните 10г от Булстрад; 3.5% е минималната, определена от закона.
            3. При 4% доходност през всичките 20 години, човекът ще получи "натрупан бонус при преживяване срока на застраховката" : 11 159,11
            4. Т.е. след 20 г. човекът общо получава 32333,88 лв.
            5. Тук прибавяме и факта, че внасяйки 1000 лв. през годината, около март месец държавата ще върне на човечеца 100 лв. (тук има и други варианти)

            т.е. на края: Внасяте 20 * 1000 лв
            Получаваш 32 333,88 + 2000 лв.
            Друг поглед на нещата е внасяш 900 лв годишно или 18 000 лв. общо и получаваш 32 333.
            Нека всеки сам си смята доходност.
            По закон на получената сума 32 333 се дължи ДОД. За моите клиенти той ще бъде спестен.

            Лично аз тази година смятам да си направя една 5 г и една 10 г застраховки, именно с инвестиционна цел, изчистени, като в примера без допълнителни клаузи.

            Минималната сума е 375 лв годишно. Искам да кажа, че тази застраховка може да се сключи и в евро и долари. Освен това примерът е абсолютно същият ако на всякъде вместо лв. смените с долари или евро.
            Булстрад не променя доходността в зависимост от валутата!

            За повече информация и въпроси 0887 91 92 68.

            Да, трябва да добавя, че застраховката има допълнителни характеристики, по желание на клиента, които касаят промяната или прекратяването му: Трансформиране, откуп, участие в печалбата, индексация.
            Last edited by Yanchev; 06.02.2014, 22:55.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
              Импе прав си в разсъжденията, просто нека да видим колко е легална схемата. Това искам. Ако схемата е легална и носи 14-15% доходност на година, дори и при затворени пари за 5 години изглежда привлекателна. Ама ако врътката е незаконна, тогава си е чиста заблуда за форумните рибоци и много лош търговски подход чрез заблуда. Ей това искам да разбера.
              keizer, може би не си проследил цялата сага.
              Първо бе хвърлена бомбата с 14,5% доходност. Подробности като период, условия и т.н. липсваха. Но пък била гарантирана от държавата или нещо от сорта. За разлика от депозитите в КТБ (твърдението беше аргументирано по доста забавен начин).
              Появи се интерес у хората, но и съмнения, че има нещо гнило.
              Обяснението беше, че тези 14,5% не били на година, а били 10% възстановен данък + 4,5% годишна доходност. Негарантирана, но постигната за някакъв минал период.
              В интерес на истината, yanchev никога не е говорил за 14,5% на годишна база, но събирането на еднократния ефект (10%) с ежегодния (4,5%) е такова безумие, че ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Аз няма да кажа: нека брокерченцето отговори.

                Недев - а справедливо ли е тая държава да ти дере кожата и насреща да не получаваш абсолютно нищо? Как да не използвам всяка вратичка за намаляване на, при положение, че престъпната политическа клика използва моите пари за развъждане на отвратителната хъхряшка пасмина и на осигуряването за същата на всевъзможни противоконституционни привилегии и екстри? Или с кеф да плащам заплатите на посерковците депутати или на безполезните ушеви свинюги или на наглите и тъпи чиновници?

                Ай, сиктир !!!
                Импе прав си в разсъжденията, просто нека да видим колко е легална схемата. Това искам. Ако схемата е легална и носи 14-15% доходност на година, дори и при затворени пари за 5 години изглежда привлекателна. Ама ако врътката е незаконна, тогава си е чиста заблуда за форумните рибоци и много лош търговски подход чрез заблуда. Ей това искам да разбера.
                Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                Коментар


                • Аз няма да кажа: нека брокерченцето отговори.

                  Недев - а справедливо ли е тая държава да ти дере кожата и насреща да не получаваш абсолютно нищо? Как да не използвам всяка вратичка за намаляване на, при положение, че престъпната политическа клика използва моите пари за развъждане на отвратителната хъхряшка пасмина и на осигуряването за същата на всевъзможни противоконституционни привилегии и екстри? Или с кеф да плащам заплатите на посерковците депутати или на безполезните ушеви свинюги или на наглите и тъпи чиновници?

                  Ай, сиктир !!!
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Кайзер, в никой случай не искам да защитавам г-н Янчев, но малко агресивно подхождаш към него."Брокерчето" лъже като дърта циганка ще провокира агресивен отговор, в който или ще се съдържат обиди, в който няма да има нищо по същество на въпроса на който и аз чакам отговор или няма да отговори въобще.
                    Дори и да е брокер, този термин за всеки който предлага някаква посредническа услуга се използва в България в никой случай не е обидна работа.Всяка дейност която носи легални доходи си е нормална работа и заслужава уважение, независимо дали е баничар, ягодоберач, архитект или инженер някой.

                    Коментар


                    • Чакам от брокерчето отговора на следния прост въпрос:
                      Какъв е легалния начин след края на застраховката да не се дължи данъка? Очаквам цитиране на законови разпоредби.

                      Ако няма отговор на този простичък селски въпрос, значи брокерчето лъжи като дърта циганка и доходността не ултра мижава.

                      Брокерчето ти си на ход, знам, че ровиш в тоз форум да търсиш балъци, които да излъжеш и да продадеш скъпарския продукт за да си вземеш комисионната, няма лошо, но дай отговор на поставения от мен въпрос. Липсата на отговор за всички в този форум ще е ясен резултат, че схемата, за невръщане на данък е абсолютно измекярска и пълна с данъчни рискове, които се покриват от собственика на застраховката.
                      Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                      Коментар


                      • Според мен лично при 10% данък е абсолютно безсмислено да се прави каквото и да е за спестяването му.Аз винаги съм декларирал абсолютно всичко и не съм търсил каквито и да е преференции.То просто човек си търси божия гняв ако при тези трагикомични 10% крие или търси схеми да не плати нищо.Както е в Германия и Англия при 40-50% данък си заслужава, тъй като да ти вземат половината печалба не е справедливо.

                        Коментар


                        • @nedev75, не е само на сайтовете. И при лична среща се започват едни увъртания, едни недомлъвки, ти ги питаш едно, те ти отговарят друго...
                          Кога от незнание, кога умишлено се пропускат някои "подробности".
                          За мен към настоящия момент спестовна застраховка живот в България е почти безсмислена. Сигурно има хора, на които им върши работа, но са малцина. Е, ако лихвите по депозитите и данъчните ставки станат като в Англия или Германия ...

                          @Императорът - сигурно има начини да се пързулнат данъчните, въпросът е дали са законни. И дали си струва хамалогията. Ако можеш да споделиш нещо по темата, ще ми бъде особено интересно.Навремето имаше една схема със застраховка живот като обезпечение по кредит, но тази вратичка хлопна.

                          Коментар


                          • Според мен лично застраховката "Живот" би следвало да означава точно това.Ако по някаква причина умрете, децата ви да не останат голи и боси.Така че ако нямате имущество, което да наследят, тази застраховка е възможност.От тази гледна точка застраховката "Живот" има резон.Обаче, никъде не става ясно колко ще се изплати в случай на смърт.Но според мен при подписване на такъв договор, трябва или да четете всичко под лупа и да мислите по закона или направо юрист да ви консултира.Да не се окаже, че смърт при самолетна катастрофа не са покривала примерно, защото причината била у производителя на самолета и техния застраховател да платял или нещо от сорта.

                            Коментар


                            • Има си смисъл от застраховките, ама всеки си преценява. Естествено трябва да си избере свястна компания и да види условията е нужно.

                              Коментар


                              • Това, което със сигурност на 100% знам, е че застаховките живот са най-сладки за застрахователите - т.е. там къртят здрави печалби. Ерго техните клиенти са обирани брутално като селски пръчки на мегдан. Опитват се да продават некви схеми с легално невръщане на данъка, ама нали се сещате, че риска е за клиента, застрахователя в най-лошия случай ще смънка след 5-10 години - много съжалявам ама така седят нещата, данъка го дължите.

                                Онва брокерче Янчев-Мянчев немедлено да каже как ЛЕГАЛНО не се дължи данъка, да посочи правните законови разпоредби. Ако нищо не каже, нали се сещате колко е законно това, което се опитва да зариби тука по селски начин дребните мишки във форума?

                                Имам няколко приятеля с много стабилна финансова култура, които си откупиха застраховките, защото не им носят никаква доходност и ги съдират с някви таксички управление, процент от активите, процент от доходността, ниска доходност, никакви гаранции и отгоре на всичко самата застраховка живот е с 15 хил клаузи -- не важи ако например качваш Мусала и те отнесе лавина, не важи за самолетна катастрофа, абе най-накрая важи само и единствено ако си здрав като бик, не пиеш никакви лекарства и ненадейно се споминеш най-мирно в леглото, сигурно ако се спънеш в банята пак няма да важи
                                Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                                Коментар

                                Working...
                                X