IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
    Давайте още въпроси имате шанса да се ограмотите безплатно.
    Не каза нищо за скатаването на данъците (да не се бърка с данъчно облекчение) и не потвърди дали мога да си направя сам всички сметки по откупуването, въоръжен с полица и компютър. Т.е. примерно ако ме интересува откупната стойност след 5 години дали мога да я сметна сам или това може да стане само "като му дойде времето" и "от упълномощеното за това лице"
    ПП вторият въпрос се изясни.
    Last edited by Snipe; 08.02.2014, 19:00.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
      Деси,

      ти може да си агент, но други не са.

      Също си партнирам с твоята компания и не подвеждай 'орицата у форумо.

      П.П. Писах го ясно - някои компании включват гарантираната техн. лихва от 3% към актюерските изчисления по откупна стойност и после си позволяват да бият НУЛЕВИ години уж.

      При други техн. лихва си се начислява по партидите всяка година - при животозастраховане имаш държавна гаранция - т.е. продуктите са защитени от държавата.

      Защо практиката на тази компания е такава - аз не знам. Пак казвам работя и с нея. Имат и читави неща - зависи какво точно търси Клиент.

      Та, дразниш ме като почнете да подвеждате разни агентчета
      От години не съм агент, но съм на пазара и уча хората, също така и съветвам клиентите , така, че да вървят напред и да им се увеличават парите дори и по време на криза.
      А това , че те дразня е супер.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение
        Това ми беше ясно преди започването на разговорите.
        Неясноти съм имал и съм задавал въпроси при всички описани от мен случаи. Само при застрахователите обаче не съм получавал конкретни отговори на въпросите си.


        Това го знам. Според yanchev, Императорът и marandi обаче е възможно първо да вземеш облекчението, а после да не платиш данъка. Ти какво мислиш?


        Само да потвърдиш, че съм разбрал правилно: с полицата в ръка и параметри, които знам, мога да изчисля откупната стойност в произволен момент от бъдещето и да направя сметката, преди да съм сключил полицата? Ако е вярно, звучи доста добре.
        Да така е, така работя повече от 10 години. всеки клиент знае какво си е купил, какви са му правата и задъженията.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
          Относно гарантирана доходност, няма такава по договори живот.
          Доходността се начислява върху резервите в началото на всяка една година, ако застрахователят е работил добре с парите на застрахованите( инвестирал ги е добре), има реализирана печалба и разпределя доходност по полиците, но има години в които не се е разпределяла такава.Т.е доходността не е гарантирана- може да я има , може да я няма. Гарантирана е ЗС само, при фатално , ПТН и преживяване на спестовната застраховка.
          Деси,

          ти може да си агент, но други не са.

          Също си партнирам с твоята компания и не подвеждай 'орицата у форумо.

          П.П. Писах го ясно - някои компании включват гарантираната техн. лихва от 3% към актюерските изчисления по откупна стойност и после си позволяват да бият НУЛЕВИ години уж.

          При други техн. лихва си се начислява по партидите всяка година и си е изнесена отделно +3% минимум всяка година - при животозастраховане имаш държавна гаранция - т.е. продуктите са защитени от държавата.

          Защо практиката на тази компания е такава - аз не знам. Пак казвам работя и с нея. Имат и читави неща - зависи какво точно търси Клиент.

          Та, дразниш ме като почнете да подвеждате разни агентчета

          Коментар


          • Давайте още въпроси имате шанса да се ограмотите безплатно.

            Коментар


            • При инвестиционните застраховки си избираш стратегия на инвестициите- може да е рискова в акции, може да е балансирана 50/50 акции и облигации, може и да е нискорискова-облигации, може и да си избереш конкретен инвестиционен фонд.
              При тази застраховка , вече зависи с каква цел я правиш, инвестиционна или застрахователна. При застрахователната ЗС е гарантирана през срока на договора при фатално или ПТН, но в края на договора се изплаща инвестиционната сметка.
              При инвестиционната- стойността на инвестиционната сметка при фатално.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
                Аз имам важен конкретен въпрос.Някъде надолу пишеше че тези средства не подлежат на конфискация и съдебно изпълнение.Ако може в кой закон го пише, правната норма ще си я търся аз.Та, подлежи ли на запор и продажба внесената сума по претенции на физически, юридически лица и държавата?При доброволните и задължителните допълнителни пенсионни вноски е така-не подлежи, но дали и тук?
                Друг въпрос.Какви са таксите и комисионните приблизително за описания продукт със 7.2% доходност, фиксирани ли са или според зависи.И пак ако може горе-долу ако не са фиксирани в какъв диапазон.Кога се плащат?И какво става при договор за разсрочено внасяне, застрахования просто спре вноските?
                Мерси предварително
                Да и при застраховките е така, не подлежат на публични вземания, запори , делби при развод и други свързани с наследствата. При договори с по-големи суми, при наследство, не подлежат и на облагане. Т.е посоченото ползващо се лице по договора си взима парите и си има кеш, а ако трябва да усвои наследтво нещата знаете как стоят.
                Относно гарантирана доходност, няма такава по договори живот.
                Доходността се начислява върху резервите в началото на всяка една година, ако застрахователят е работил добре с парите на застрахованите( инвестирал ги е добре), има реализирана печалба и разпределя доходност по полиците, но има години в които не се е разпределяла такава.Т.е доходността не е гарантирана- може да я има , може да я няма. Гарантирана е ЗС само, при фатално , ПТН и преживяване на спестовната застраховка.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
                  Аз имам важен конкретен въпрос.Някъде надолу пишеше че тези средства не подлежат на конфискация и съдебно изпълнение.Ако може в кой закон го пише, правната норма ще си я търся аз.Та, подлежи ли на запор и продажба внесената сума по претенции на физически, юридически лица и държавата?При доброволните и задължителните допълнителни пенсионни вноски е така-не подлежи, но дали и тук?
                  Друг въпрос.Какви са таксите и комисионните приблизително за описания продукт със 7.2% доходност, фиксирани ли са или според зависи.И пак ако може горе-долу ако не са фиксирани в какъв диапазон.Кога се плащат?И какво става при договор за разсрочено внасяне, застрахования просто спре вноските?
                  Мерси предварително
                  1. Да водят се несеквестерюеми средставата по тези партиди - т.е. няма запор от държава, наследници, кредитори.

                  2. Зависи от продукта - при този продукт, който ме питаш - такса управление годишно 0.5% + чисто на изхода - т.е. с внесените даници. Демек това е чиста доходност ( не брутна ).

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                    От разговорите със застрахователните агенти, стана ли ти ясно, че застраховката, не е спестовен влог.
                    Това ми беше ясно преди започването на разговорите.
                    Неясноти съм имал и съм задавал въпроси при всички описани от мен случаи. Само при застрахователите обаче не съм получавал конкретни отговори на въпросите си.

                    Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                    2. По закона за облагане на ФЛ, всяко лице с доходи има право да си намали данъчната основа с 10% за застраховка живот, рентна, инвестиционна, здравна
                    и 10% за ДДПО.
                    Това не значи да скатаеш данъка, а да си намалиш данъчната основа, т.е 1000лв. застраховка, ако имаш облагаем доход за годината 10000 лв,и спестяваш 100 лв. от данъка или по-точно отлагаш плащането му във времето.
                    Това го знам. Според yanchev, Императорът и marandi обаче е възможно първо да вземеш облекчението, а после да не платиш данъка. Ти какво мислиш?

                    Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                    В полицата има всички условия, параметри, покрития, отпупни стойности, общи условия и заявлението за застраховка.(предложението ).
                    Само да потвърдиш, че съм разбрал правилно: с полицата в ръка и параметри, които знам, мога да изчисля откупната стойност в произволен момент от бъдещето и да направя сметката, преди да съм сключил полицата? Ако е вярно, звучи доста добре.
                    Last edited by Snipe; 08.02.2014, 18:43.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение
                      @nedev75 - аз доколкото разбрах говорим за еднократна годишна вноска, а не за месечна. Поне примерът на yanchev беше с годишна.
                      @marandi - пробемът при застраховките (поне за мен) е, че много често информацията е непълна или неточна. Обикновено се дава някакво число, но се пропускат важни подробности. Ако може да дадеш малко повече информация по следните въпроси, ще съм ти благодарен:
                      1. От разговори със застрахователи (и с потърпевши от услугите им) съм останал с впечатление, че при предсрочно теглене на застраховката не можеш да си вземеш внесените пари. Не говорим въобще за доходност, а за загуба, която може да стигне десетки проценти. Защо се получава така и как горе-долу се смята загубата?
                      За сравнение при депозити, акции, договорни фондове, пенсионни фондове, че даже при кредити е сравнително ясно какво и защо се случва. При застраховките предсрочното прекратяване е свързано с доста гъста мъгла. Защо е тази тайнственост?
                      2. уanchev и Императорът подметнаха нещо за скатаване на данъци при получаване на суми по застраховка живот. Да дадеш някакво мнение по темата? Може ли, не може ли, доколко е законно, от кого зависи...
                      3. Малко повече подробности за продукта със 7,2% средногодишна доходност? Застраховка ли е, фонд ли е, данъчно третиране, обвързване, прекратяване,...
                      2. По закона за облагане на ФЛ, всяко лице с доходи има право да си намали данъчната основа с 10% за застраховка живот, рентна, инвестиционна, здравна
                      и 10% за ДДПО.
                      Това не значи да скатаеш данъка, а да си намалиш данъчната основа, т.е 1000лв. застраховка, ако имаш облагаем доход за годината 10000 лв,и спестяваш 100 лв. от данъка или по-точно отлагаш плащането му във времето.

                      Коментар


                      • Аз имам важен конкретен въпрос.Някъде надолу пишеше че тези средства не подлежат на конфискация и съдебно изпълнение.Ако може в кой закон го пише, правната норма ще си я търся аз.Та, подлежи ли на запор и продажба внесената сума по претенции на физически, юридически лица и държавата?При доброволните и задължителните допълнителни пенсионни вноски е така-не подлежи, но дали и тук?
                        Друг въпрос.Какви са таксите и комисионните приблизително за описания продукт със 7.2% доходност, фиксирани ли са или според зависи.И пак ако може горе-долу ако не са фиксирани в какъв диапазон.Кога се плащат?И какво става при договор за разсрочено внасяне, застрахования просто спре вноските?
                        Мерси предварително

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                          1. Накратко при животозстраховането - има приет Кодекс от 2006г. - който налага задължителни 3% техническа лихва/годишно гарантирана по всяка партида. И отделно вече допълнителна лихва към нея, ако дружеството има добри резултати.

                          Някои от компаниите вкарват тази техн. лихва 3% към математическия резерв за периода ( примерно 20г. ). Математическият е резерв е много близък до откупната стойност в повечето случаи при разсрочено плащане ( годишни вноски ).

                          Т.е. понеже комисионната и рискът за компания Х е най-голям през първите години, то едва след 2-рата година Партида Х вече има откупна стойност и тя е най-малка, спрямо внесеното. С течение на времето откупната стойност започва да догонва внесеното, но при възраст над 35 години и срок под 15 години няма да я стигне при разсрочено плащане. Ще се разчита на доп. доходност и тук е уловката дали техн. лихва е включена в актюерските изчисления или се дава отделно.

                          2. Да, данъците съвсем законно се избягват по няколко начина.

                          3. Минимална еднократна вноска там е 5к евро и повече не се занимаваш. При застр. събитие - имаш и ЗС ( застахователна сума ). Имаш право на прекратяване предсрочно след 3-тата година. Само еднократен вариант си струва за максимален ефект. При разсроченото - по-добре класическа първо да си вържеш гащите за семейството и наследниците. За инвестиционни продукти тактиката е друга. При някои продукти фонд ги управлява, при някои са вързани към основен борсов индекс - "сини чипове" обикновено.

                          Това е накратко. Т.е. едните управляват смесен портфейл - държавен дълг, корпоративен дълг, акции, валути - а при другите си директно на индекс, който ако познаваш как се движи също може да намажеш и при предсрочно изтегляне на средствата ( откуп ) още след 3-тата година.

                          Поздрави!
                          Относно техническата лихва, която е калкулирана в ЗС , вече е 2%.

                          Коментар


                          • В полицата има всички условия, параметри, покрития, отпупни стойности, общи условия и заявлението за застраховка.(предложението).

                            Коментар


                            • Договора влиза в сила, веднага след издаване на застрахователната полица и подписване от страна на договорителя и застрахованият. Има вариант да не се подпише полицата и да се върнат парите( първата вноска на клиента, ако нещо не му харесва в условията.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение
                                @nedev75 - аз доколкото разбрах говорим за еднократна годишна вноска, а не за месечна. Поне примерът на yanchev беше с годишна.
                                @marandi - пробемът при застраховките (поне за мен) е, че много често информацията е непълна или неточна. Обикновено се дава някакво число, но се пропускат важни подробности. Ако може да дадеш малко повече информация по следните въпроси, ще съм ти благодарен:
                                1. От разговори със застрахователи (и с потърпевши от услугите им) съм останал с впечатление, че при предсрочно теглене на застраховката не можеш да си вземеш внесените пари. Не говорим въобще за доходност, а за загуба, която може да стигне десетки проценти. Защо се получава така и как горе-долу се смята загубата?
                                За сравнение при депозити, акции, договорни фондове, пенсионни фондове, че даже при кредити е сравнително ясно какво и защо се случва. При застраховките предсрочното прекратяване е свързано с доста гъста мъгла. Защо е тази тайнственост?
                                2. уanchev и Императорът подметнаха нещо за скатаване на данъци при получаване на суми по застраховка живот. Да дадеш някакво мнение по темата? Може ли, не може ли, доколко е законно, от кого зависи...
                                3. Малко повече подробности за продукта със 7,2% средногодишна доходност? Застраховка ли е, фонд ли е, данъчно третиране, обвързване, прекратяване,...
                                От разговорите със застрахователните агенти, стана ли ти ясно, че застраховката, не е спестовен влог. Това е договор със сок, ЗС и откупни стойности при предсрочно прекратяване и редовно плащане, особено при спестовните додовори.

                                Коментар

                                Working...
                                X