IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
    Искаш ли да се хванем на бас, че ако наистина си имала застраховка в Алианц, ще ти кажа колко ти е доходността?
    така, смятането на доходност беше лесна задачка, след като получих сумата по сметката си. така че - това отдавна не ми е необходимо. и аз хубаво си смятам, ама кажи ми - не е ли работа на този, който борави с парите ми, да ми даде един лист с някаква статистика какво аджеба се е случвало през годините с моите пари? сега не ме карай да търся в апис моля те...

    а ето какво казва самата ми полица по тарифа 20:


    ясно е, че по тази тарифа средствата се инвестират нискорисково, сигурно 90% дцк, ти знаеш по-добре. ще попиташ "е каква доходност очакваш?". и аз пак ще повторя, че проблемът не е размера на доходността, а отчитането й.
    Last edited by voyous; 09.02.2014, 09:40.

    Коментар


    • marandi,

      моля те да не нарушаваш тона, аз не съм го направила. чисто и просто споделих моя опит, а ти, ако си толкова различна от колегите си брокери, защо го прие лично?

      ти ще сложиш ли също 200 евро, в случай че се окаже, че съм имала полица? на такава сделка съм навита. даже може да не ми ги даваш в кеш, скоро ми изтичат застраховките имущество много ми е интерсно, защо реши, че лъжа? каква би била ползата ми да лъжа?

      застраховката ми беше кратка - 5 годишна, сключена от работодател на мое име. ако не се лъжа периода беше 2008-2013. айде пак си помисли за доходността сега. не е ли логично за точно този период наистина да е близо до техническата?

      в този конкретен случай не ми пукаше за дохоснотта, първо щото имаше криза, второ защото не съм си избирала тая застраховка, а я получих като бонус в пакет с някакви акции на компанията. ОБАЧЕ безуспешно се опитах да разбера през тия 5 години какво е докарвано, от чисто любопитство.

      така, ако обичаш да запазиш добрия тон, защото не ми се иска да ти отговарям по същия начин - грозно е. не съм накарала никой твой колега да върши безплатен труд за мен. да, не сте длъжни да си губите време с претенциозни клиенти като мен. недейте.

      и да сме наясно - никъде не съм казала, че знам всичко. казвам само, че имам неясноти и аз в тази позиция няма да сключа договор за 30 години напред.
      Last edited by voyous; 09.02.2014, 08:59.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от voyous Разгледай мнение
        моето проучване ще продължи и с други застрахователи, не само алианц. както споменах по-долу, имах спестовна живот в алианц, и не ми хареса факта, че въпреки многобройните ми питания никога не получих официален отговор относно начислената доходност. разбира се, тя беше равна на техническата лихва, не е трудно да се изчисли...все пак по закон застрахователите не са ли длъжни да обявяват някакви резултати?
        Искаш ли да се хванем на бас, че ако наистина си имала застраховка в Алианц, ще ти кажа колко ти е доходността?

        Номер полица или ЕГН - и сложи 200 евро на колегите да се почерпят после.

        П.П. Много плюеш бе, момиче. По-спокойно

        П.П.П. Това, че "разбира се" доходността ти била равна на техническата лихва и то при Алианц искрено ме разсмя.

        За кои години душицо, понеже всяка година е различно? Демек първо кажи продукт, който имаш?
        Last edited by marandi; 09.02.2014, 03:46.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от voyous Разгледай мнение
          ..............
          моето проучване ще продължи и с други застрахователи, не само алианц. както споменах по-долу, имах спестовна живот в алианц, и не ми хареса факта, че въпреки многобройните ми питания никога не получих официален отговор относно начислената доходност. разбира се, тя беше равна на техническата лихва, не е трудно да се изчисли...все пак по закон застрахователите не са ли длъжни да обявяват някакви резултати?

          а въпреки желанието ми да сключа застраховка, проучването ми тече бавно, защото нахалството и некомпетентността на всички заст. брокери, с които се сблъсках досеха ме отвращава. звънене всеки ден, искат срещи през ден, уж по 15 мин, а после ми отнемат над 1 час и всеки път една и съща реч и заучени фразички. като задам конкретни въпроси увъртат, или казват, че ще питат еди кой си. този тормоз по телефона ще вземе да ми причини тежки заболявания още преди да съм се застраховала.
          Скъпа,

          имаш нужда от психиатър. То моя милост е над 12 години в бранша и не твърдя, че знам всичко - ама ти охраца всичко наред и твърдиш, че знаеш всичко.

          П.П. Кажи колко кинти имаш и за какъв продукт се бориш, понеже си много отворена. Ще ти отговоря веднага - само, че депозираш сумата на инвестор - после ще ти отговарям.

          Първо да видя ангажимент - после ще ти отговоря на всички въпроси реално - ти пак няма да сключиш застаховка кат' те гледам - ама 50% от сумата остава за форума да я изпие. Аз не искам нищо.

          П.П.П. Следващият път ще се научиш, че нашият труд не е без пари - и подобен изказ е недопустим, освен ако не ръгнеш кинтите напред за залог. Можеш ли ръгна 10к евро, че държиш този нагъл тон към колегите все едно са ти длъжни?

          Ще ти се отговори на всичко после - или не можеш ги ръгна? ( а само си лаеш ). Ърмм ...?

          Дефинирай ми аз имам застраховка - щот' аз се сещам за около 100 продукта - какво точно имаш, че обвиняваш 'орицата? Там нещо тарифа, индетификация няма ли да кажеш?

          Отпред на полицата ти го пише и може да дадеш сигнатурата - преди да плюеш. Като не знаем какво имаш как да ти се отговори, бря?

          Копирай само първите 5 числа от полица да разберем къде си. Сега ще се окаже, че нямаш полица предполагам

          П.П. Демек, проучвай си няма лошо - скоро ще излизат няколко нови продукта от различни компании - и тях ли проучваш, ако не е тайна?
          Last edited by marandi; 09.02.2014, 03:31.

          Коментар


          • И още един съвет- Винаги искайте Общите условия на застрахователя и питайте за Изключените рискове /при какви обстоятелства застрахователя няма да плати застрахователната сума./Ако започне увъртане и не ви дават да прочетете общите условия-бягайте от такива застрахователи !Повярвайте ми има огромни разлики в изключените рискове на различните компании и при привидно много "изгодни " застраховки има много изключени рискове
            Last edited by Stoychev.co; 09.02.2014, 13:52.

            Коментар


            • от проучванията ми досега, алианц бест докторс струва по 17,50 евро на месец за 19-64 годишни, като има намаление от 5% за еднократно плащане за цяла година. това е едната опция за здравна застраховка бест докторс. втората опция, която ми предлагаха брокерите, е допълнителна премия към застраховката живот - "тежки заболявания".

              разликите между двете, доколкото съм разбрала:

              - списъците със заболявания на двете опции се различават
              - бест докторс ти дава покритие до 1 млн. евро, консултации и лечение в чужбина, самолетни билети за застрахования и придрижител и т.н
              - "тежки заболявания" ти изплаща само фиксирана сума, и после се оправяш сам. можеш приблизително да изчислиш нещата от сайта на алианц - има калкулатори (офертата, която получих от брокерката си беше изкарана едно към едно от калкулатора на сайта им)

              между другото, имам и общите условия на бест докторс, ако някой се интересува по-конкретно от списъка със заболявания и изключения.

              моето проучване ще продължи и с други застрахователи, не само алианц. както споменах по-долу, имах спестовна живот в алианц, и не ми хареса факта, че въпреки многобройните ми питания никога не получих официален отговор относно начислената доходност. разбира се, тя беше равна на техническата лихва, не е трудно да се изчисли...все пак по закон застрахователите не са ли длъжни да обявяват някакви резултати?

              а въпреки желанието ми да сключа застраховка, проучването ми тече бавно, защото нахалството и некомпетентността на всички заст. брокери, с които се сблъсках досеха ме отвращава. звънене всеки ден, искат срещи през ден, уж по 15 мин, а после ми отнемат над 1 час и всеки път една и съща реч и заучени фразички. като задам конкретни въпроси увъртат, или казват, че ще питат еди кой си. този тормоз по телефона ще вземе да ми причини тежки заболявания още преди да съм се застраховала.
              Last edited by voyous; 09.02.2014, 01:19.

              Коментар


              • Аз мисля че научих доста интересни неща за което благодаря, за повече подробности ще пиша на лични.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                  Хубава вечер и късмет на всички, отивам на ресторант и ще пия по едно......
                  Ейййй, Деси - колкото пъти се появиш - все се сещам, че трябва да отделя време и да се видя някой път с г-нът ти Ялъмов, уважаван много и от мен......, уникален специалист и човек: няма тайни за него в областта на застраховането /и други области!/, да не говорим за подхода му към подчинените /а не би трябвало да мисля така и сърцето ми би трябвало да клони в друга посока......, но - не би.../.
                  Наистина - уникален психолог, мотивира страхотен екип, а и постоянно се грижи за компетенциите на служителите си...
                  ... да не говорим, че - ако се кандидатира в политиката - здрав ще е и гърбът му, а ще има за кого и аз - самият - да гласувам..., ама - надали ще направи опит да влезе в тая каша..., но си давам сметка, че точно от такива некомпрометирани специалисти в областта си - има необходимост страната...

                  Наздраве!

                  Коментар


                  • Аз да попитам в крайна сметка ако прекратиш застраховката живот и искаш да си вземеш парите или накрая като изтече срока и си вземеш парите.

                    Трябва ли да се плаща данък?

                    Ей туй ме тормози много

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                      Хубава вечеи и късмет , явно има какво да четеш и след 2006.
                      Ми, държиш се като истеричка - не си била агентка, па освен немците друго не можеш да предложиш?

                      То и аз мога да предлагам Бест докторс, ама не се бия по гърдите за това. Още преди 2 години от други 2 компании има пуснат подобен продукт. Та, не си открила топлата вода, че да ревеш в момента к'ва си уникална. Що не ги предложи досега? Щот' не бачкаш с други и не си неква тъпа агентка мей би?

                      П.П. Хубава - и там дет' ви промиват мозъците, че от вазе нема по-добри го разправяй на друг.

                      До вчера ги храца неистово - ся ги боготвориш и храцаш всичко друго. Смешно е - т.е. непрофесионално.
                      Last edited by marandi; 08.02.2014, 19:44.

                      Коментар


                      • Хубава вечер и късмет на всички, отивам на ресторант и ще пия по едно за Маранди, да има повечко клиенти от форума и да е шастлива и задоволена.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                          Аз имам доста клиенти от този форум, но не се държа като идиот/ка.

                          П.П. Лоша дума за мИня чула ли си досега?

                          Казах не подвеждай - само толкоз - щот' е видно, че даже не си чела Кодекс за застраховане 2006 година и дрънкаш простотии в момента.

                          Нали щеше да ходиш при печките? Какво стана? Чу 300к и ги забрави

                          Питах те простичко - до преди 2 години неистово виееше като кучка срещу тия, които сега превъзнасяш?

                          Не се бачка така, колежке - не се ...
                          Хубава вечеи и късмет , явно има какво да четеш и след 2006.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                            Не можа да си хванеш рибките ли.
                            Аз имам доста клиенти от този форум, но не се държа като идиот/ка.

                            П.П. Лоша дума за мИня чула ли си досега?

                            Казах не подвеждай - само толкоз - щот' е видно, че даже не си чела Кодекс за застраховане 2006 година и дрънкаш простотии в момента.

                            Нали щеше да ходиш при печките? Какво стана? Чу 300к и ги забрави

                            Питах те простичко - до преди 2 години неистово виееше като кучка срещу тия, които сега превъзнасяш?

                            Не се бачка така, колежке - не се ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
                              Честно казано, това е отлична оферта и най-вероятно със сигурност ще се възползвам след като видя списъка с тези болести разбира се.Много лошо ме събори една дископатия изведнъж и сериозно се замислих за здравето си,че какви по-тежки болести има...
                              Щом сърчицето е добре -
                              Хубава е, защото после няма да има сметки за дарение за лечение.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                                Allianz best doctors е отделна , без спестовен и срешу 35 лв. на месец, лимит за година 1000 000евро за лечение на 7 вида тежки заболявания в чужбина. Тази застраховка си я купуват и служители на други компании, което до сега почти не се е случвало, служител на ДЗИ или Булстрад да си купи застраховка на Алианц.
                                Честно казано, това е отлична оферта и най-вероятно със сигурност ще се възползвам след като видя списъка с тези болести разбира се.Много лошо ме събори една дископатия изведнъж и сериозно се замислих за здравето си,че какви по-тежки болести има...
                                Last edited by nedev75; 08.02.2014, 19:28.

                                Коментар

                                Working...
                                X