IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bango Разгледай мнение
    Искам да благодаря на отзовалите се на въпросът ми. Само да спомена, че не се касае за предписания от трудова медицина или някакви държавни органи и инспекции. Напълно доброволно и самомотивирано решение, че е по-изгодно дадени рискове да се покрият превантивно. Напоследък, все повече бизнесмении прозряха ползата от това, както и застраховките в земеделието, от хеджирането на валутен, горивен и т.н. рискове. В тези области все още сме на светлинни години от нормалните държави, но това е нивото на финансовата ни култура и най-вече на повечето така наречи едри бизнесмени с получените наготово капитали и бизнеси. Но нещата вече се променят и кризата и конкуренцията яко ги одрусаха и вече са готови да си плащат, което е добре както за техния бизнес, така и за финансовите консултанти и компаниите зад тях.
    Наредбата, която касае ЗБУТ за т.нар. професии с високи нива на временна и трайна загуба на трудоспособност е калпава.

    Ама, такива ви е законодателят ( Парламента ) и такова е решил, защото и той разбира от Застраховане толкова, колкото вчерашния трол, дет' се скъса да ме "консултирал".

    Примерно за временна загуба на трудоспособност до 0-20 дни - 3%, 20-60 7% и над 60 дни 10%

    Нещо такова беше по памет, че не ми се търси сега, но в този порядък и се смята на седем годишна база.

    Примерно - осигурен за 500 кинта х 12 мес. х 7 години = 42 хил. поставен лимит ( ама ако се стигне до фатален край ) как се изчислява ЗСума, за да се определи ЗПремия.

    В същото време тия проценти се изплащат при Временна загуба на трудоспособност обърни внимание - от месечното му възнаграждение?!?!?

    Тоест - за 20 дни загуба на трудоспособност ( според Парламента ви ) струват 500 лв х 7% = цели 35 кинта обезщетение.

    -------------------------

    И затова не ги предлагам тия варианти, а други - където наистина се плаща по-читаво.

    Та, затова оттам през общо застраховане не го правя. Щото си е подигравка и към Работодателят и към работника.

    Поздрави!
    Last edited by marandi; 02.03.2014, 11:05.

    Коментар


    • Искам да благодаря на отзовалите се на въпросът ми. Само да спомена, че не се касае за предписания от трудова медицина или някакви държавни органи и инспекции. Напълно доброволно и самомотивирано решение, че е по-изгодно дадени рискове да се покрият превантивно. Напоследък, все повече бизнесмении прозряха ползата от това, както и застраховките в земеделието, от хеджирането на валутен, горивен и т.н. рискове. В тези области все още сме на светлинни години от нормалните държави, но това е нивото на финансовата ни култура и най-вече на повечето така наречи едри бизнесмени с получените наготово капитали и бизнеси. Но нещата вече се променят и кризата и конкуренцията яко ги одрусаха и вече са готови да си плащат, което е добре както за техния бизнес, така и за финансовите консултанти и компаниите зад тях.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от annbet Разгледай мнение
        Това, че опитваш да манипулираш околните – не ти помага.

        Беше ти зададен въпрос за ГРУПОВА РИСКОВА ЗАСТРАХОВКА за извършване на определена дейност.

        Такава РИСКОВА застраховка се предлага ЕДИНСТВЕНО от застрахователите по Общото застраховане.

        На желаната от клиент застраховка – ти предлагаш ЖИВОТОЗАСТРАХОВКА със спестовен елемент.

        Накрая каза, че по някакви твои причини НЕ сключваш застраховка от тия, които си сключвал 10 години.

        Това е ретроспекцията на същинската част на дебата, по която клиентът може да си потърси правата в КФН!

        Мисли, преди да пишеш. Нямам намерение да деля нощта си с теб.
        Колко пари искаш да сложиш на това в черничкото?

        200 кинта - че точно същия разработен продукт го има и по Животозастраховане?

        Просто не искам да те обирам - ще ги изпием после заедно.

        П.П. Ама, по-внимателно, бря - продукт от 2009 някъде даже - точно като влизаха рисковите професии и НСИ ги обявява в класификатора всяка година, че са им задължителни.

        Нали си пич с Пл. Ялъмов - поне иди го питай има ли такъв продукт или няма. Ама не е директно през компания Х, а през брокер ( наша милост ).

        После може и да ми се поизвиниш ( малко )

        Коментар


        • Това, че опитваш да манипулираш околните – не ти помага.

          Беше ти зададен въпрос за ГРУПОВА РИСКОВА ЗАСТРАХОВКА за извършване на определена дейност.

          Такава РИСКОВА застраховка се предлага ЕДИНСТВЕНО от застрахователите по Общото застраховане.

          На желаната от клиент застраховка – ти предлагаш ЖИВОТОЗАСТРАХОВКА със спестовен елемент.

          Накрая каза, че по някакви твои причини НЕ сключваш застраховка от тия, които си сключвал 10 години.

          Това е ретроспекцията на същинската част на дебата, по която клиентът може да си потърси правата в КФН!

          Мисли, преди да пишеш. Нямам намерение да деля нощта си с теб.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от annbet Разгледай мнение
            Знаеш къде да четеш - четеш и намираш.

            Моите консултации бяха до тук.


            Колко страници е Кодекс-а за застраховане и въобще чел ли си го?

            П.П. Нали ме ограмотяваш викам да ми покажеш член, алинея, точка наречена "рискова" застраховка? И че е само по Общо застраховане

            Нещо дължа ли ти за консултациите? Прати ми баМкова сметка, плийз!!
            Last edited by marandi; 01.03.2014, 23:54.

            Коментар


            • Знаеш къде да четеш - четеш и намираш.

              Моите консултации бяха до тук.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от annbet Разгледай мнение
                Очевидно е, че - ако до сега не познаваш Кодекса за застраховането - никога и няма да научиш нещата.

                .
                Да, точно от Кодекса ми извади термина "рискова" застраховка? ( дет' ми ги удебеляваш и подчертава )

                Сложен ли ти е въпроса? ( чети си 2-3 поста назад )

                Дай цитат от Кодекс-а?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от annbet Разгледай мнение
                  Добре е, че се поограмоти вече - към кои застраховки попадат рисковите - именно - към Общото застраховане!

                  Доколкото си казвал и преди - ти предлагаш животозастраховане.
                  Демек, твърдиш в момента, че в Животозастраховане не се покриват рискове за злополука и тежки заболявания към спестовната част - това ли твърдиш?

                  И твърдиш, че имало термин рискова застраховка и че тя била само по Общо застраховане.

                  П.П. Може ли още малко да ме "поограмотиш", че наистина яко се хиля с тИбя кат' те чета.

                  Искаш ли едно басче да чукнем, че ще ти изкарам поне 20 продукта по животозастраховане, които ще ти покриват риск злополука и още 10 с рикс тежки заболявания?

                  И учудващо ги има и по животозастраховане - кеф ти като доп. пакети, кеф ти включени към спестовната част.

                  Ма, ти изкърти целия Кодекс за застраховане бе, мой обли приятелю. Я, го прочети поне и ми покажи къде пише някъде за термин - "рискови" застраховки, че се търкалям от смях.

                  Други видове какви има - я, ми раздуй да се похиля още и не спирай да пишеш, плийз

                  Коментар


                  • Очевидно е, че - ако до сега не познаваш Кодекса за застраховането - никога и няма да научиш нещата.

                    Правиш свои произволни тълкувания.

                    Разбира се - щом не отчиташ елементарни неща, които ти се дават наготово, а се правиш на разбирач - за мен ще е по-добре - да се оттегля - и да не те открехвам повече...

                    Нямаш понятие от доста неща, но имаш шанса - че те могат да се учат и по метода "проба-грешка", но не ти го пожелавам...

                    Годините в застраховането нямат никакво значение, но доста хляб има още да изядеш, докато стигнеш до там...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от annbet Разгледай мнение
                      Добре е, че се поограмоти вече - към кои застраховки попадат рисковите - именно - към Общото застраховане!

                      Доколкото си казвал и преди - ти предлагаш животозастраховане.

                      Мисля, че дебатите бяха преди около година, когато имахме дискусия в тая част от застрахователната одисея...

                      Личи, че оттогава си прочел някои неща.

                      Ако НЕ ПРЕДЛАГАШ ДАДЕНА ЗАСТРАХОВКА, за която имаш лиценз - нали знаеш къде отиваш - по най-краткият път - в КФН-то!

                      Ама ти това сигурно си го знаеш, де...., само ме препитваш, нали?....

                      Последното показва, че си още зеленичък...

                      ..., а и аз бих заложил на това, че си само животозастраховател, защото - ако си и в общото застраховане - дупЕ да ти е яко...

                      ...така е - като не знае какво да говори човек, де... /кажи едно мерси, поне!/
                      Колкото и да е странно от 10 години и по Общо застраховане работя, не само по животозастраховане.

                      П.П. Т'ва в черничкото не се ходи в КФН, а КЗН - ама ти си виден разбирач кат' казуса Работодател и ЗДДФЛ.

                      И най-много ме кефят лафчетата, че ти нещо си преди една година си ме ограмотявал ...

                      ..... като гледам от 30 мин. само аз те ограмотявам, ама специална промоция за тИбя - гласи си по 100 кинта и ще ти пускам фактура.

                      П.П. Много ясно, че консулт е безплатен иначе за клиенти и ние не работим с техните пари и няма оскъпяване по продуктите на компаниите. Работим с вътрешни отстъпки.

                      Ама, ти кат' виден селяк ще търчиш да обикаляш 10 компании кат' преял кон да умуваш кат' има вече виртуални офиси и ти решават проблема само с 2 имейла.

                      Кажи сега пак за КФН, че ме разсмя - хъ-хъ-хъ .... ( к'во общо има т'ва със застраховането, че не мо'а се сетя )

                      Коментар


                      • Добре е, че се поограмоти вече - към кои застраховки попадат рисковите - именно - към Общото застраховане!

                        Доколкото си казвал и преди - ти предлагаш животозастраховане.

                        Мисля, че дебатите бяха преди около година, когато имахме дискусия в тая част от застрахователната одисея...

                        Личи, че оттогава си прочел някои неща.

                        Ако НЕ ПРЕДЛАГАШ ДАДЕНА ЗАСТРАХОВКА, за която имаш лиценз - нали знаеш къде отиваш - по най-краткият път - в КФН-то!

                        Ама ти това сигурно си го знаеш, де...., само ме препитваш, нали?....

                        Последното показва, че си още зеленичък...

                        ..., а и аз бих заложил на това, че си само животозастраховател, защото - ако си и в общото застраховане - дупЕ да ти е яко...

                        ...така е - като не знае какво да говори човек, де... /кажи едно мерси, поне!/

                        Коментар


                        • Няма термин "рисково" застраховане, а се води застраховка живот по Общо застраховане.

                          Такива не искам вече да правя, защото при 50 души поддръжката и разходите са много скъпи като стане беля, въпреки че работя много бързо. Имал съм случаи и с почти отрязана ръка на шнек, ПТП-та и кот' се сетиш.

                          П.П. Същинският въпрос е - ти к'во предлагаш, че се обаждаш като питат 'орицата?

                          Акъл с кофата-океан предполагам. Виждал съм навлеци и хора без работа и обожават да коментират неща, от които нищо не разбират. Ма, ти ги скриваш яко

                          Следващият ти въпрос си нагласи 100 кинта за консултацията и ще ти издам фактура даже.

                          План Б - върви на консулт някъде за без пари, ако намериш такъв. Предполагам в кварталната кръчма като шибнете по 3 водки и ще решите всички "болежки" на застраховането, което включва към 5-6 различни закони от РБългария, ама на няколко водки ще ги разбиете.

                          Коментар


                          • А каква е връзката, която един застраховател прави между РИСКОВОТО застраховане, което иска от него клиент - и ЖИВОТОЗАСТРАХОВАНЕТО - дългосрочното - дето му предлагаш с ДАНЪЧНИ ОБЛЕКЧЕНИЯ, че не схващам?

                            Откъде тръгна спорът - за да дойдеш на тия твои мисли?

                            ...та, да повторим, защото вече си забравил:

                            СЪЩИНСКИЯТ въпрос беше в това: колко внася Работодателят.... лв., за да получи данъчни облекчения.... лв.?

                            можеш да отговориш на питащият те на лични /ако се срамуваш от такъв отговор/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от annbet Разгледай мнение
                              Задачка-закачка:

                              Да припомня: СЪЩИНСКИЯТ проблем беше в това: колко внася Работодателят.... лв., за да получи данъчни облекчения.... лв.?
                              И какво общо има Работодателят със ЗДДФЛ, бре обли мой приятелю?

                              П.П. Ма, ти изкърти тъпомера да дрънкаш за нещо, от които си нямаш хал-хабер. Какво общо Работодател с Закон облагане доходите на физ. лица? Ти данъчна декларация през живота си виждал ли си? И че са различни бланки?

                              Ърмм ...?

                              Коментар


                              • Задачка-закачка:

                                АКО един застраховател в продължение на минимум 10 години, ежедневно сключва по 1 нова застраховка, колко застраховки е сключил през живота си.

                                Отговорът умножете по 2 и от полученото извадете 10.

                                Отчитайте само работните дни през годината, за да не излезе крайният резултат прекалено голям.

                                Получавате сключен брой застраховки, който не означава нищо. Той не гарантира знания, за да си мерим сключените застраховки.

                                Да припомня: СЪЩИНСКИЯТ проблем беше в това: колко внася Работодателят.... лв., за да получи данъчни облекчения.... лв.?

                                Коментар

                                Working...
                                X