IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
    Може ли тук да обясните какви са последните тенденции при тези застраховки и откриете поне малко булото какво се крие зад "по-модерни и съвременни продукти". Благодаря
    Една човешка застраховка трябва да носи финансова защита и доходност и без да е нужно човекът да умира... разбира се и добра застрахователна сума ако все пак това се случи. Висока гъвкавост и по възможност човек и да се учи чрез нея на инвестира.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Може ли тук да обясните какви са последните тенденции при тези застраховки и откриете поне малко булото какво се крие зад "по-модерни и съвременни продукти". Благодаря

      Коментар


      • Първоначално изпратено от timeforchocolate Разгледай мнение
        Здравейте,

        Препоръчайте ми застраховка живот, която да покрива смърт без значение на причината, тежки заболявания, нетрудоспособност, инциденти и т.н.
        Не желая да е със спестовен характер, защото застрахователната сума е доста малка в такива случаи.

        Колко застрахователна сума искате и при каква вноска - и при какъв срок на договора? Човешка застраховка със спестовен характер вече не мога да предложа, а и да можех - нямаше да го сторя, защото това е страшна прецакня - има много по-модерни и съвременни продукти. Чисто рисковата застраховка е неизгодна, защото се оскъпява с всяка година - и когато човек е по на възраст и най-му трябва, става драстически скъпа.

        Ще ви драсна едно ЛС.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Здравейте,

          Препоръчайте ми застраховка живот, която да покрива смърт без значение на причината, тежки заболявания, нетрудоспособност, инциденти и т.н.
          Не желая да е със спестовен характер, защото застрахователната сума е доста малка в такива случаи.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Я пак?
            добре да предположим че дохода ти е 10 000 а не 5000 значи 100 лева. големо инвестиране ша падне. ако имаш необлагаеми доходи или такива дето са обложени авансово при източника обелекчение не се ползва
            Last edited by nradev; 11.12.2015, 19:32.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
              на 5000 лева годишна вноска облекчението е 50 лева. големо реинвестиране ще падне.то за 50 лева не си заслужава разправията с НАП
              Я пак?
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Няма начин да е по-сгодно, ВЪПРЕКИ данъчните облекчения, защото все пак компанията и върху рискът за кожата на клиентът носи отговорност. Няма ли инвестиция към човешката - клиентът е вътре - освен - както казах - ако овреме не пукне или не остане без краце. Мога - чисто колегиално - да ти обясня ТЕХНИЧЕСКИ защо човекът е вътре.

                Докато - обратното - дори чисто консервативна инвестиция на натрупаните по човешката суми, ще издърпа клиентът на плюс накраят - дори доходността му на година да е 4-5%... разбира се - ако РЕинвестира данъчните облекчения - за предпочитане малко по-агресивно.
                на 5000 лева годишна вноска облекчението е 50 лева. големо реинвестиране ще падне.то за 50 лева не си заслужава разправията с НАП

                Коментар


                • Смях в залата

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ryomma@abv.bg Разгледай мнение
                    По-принцип е по-изгодно от това да си направиш спестовен влог в банката + е че има и някакви рискови покрития към спестовността, а също така и накрая на годината има данъчни облекчения ,определено е по-добре да не ги даваме на държавата тези пари.
                    Няма начин да е по-сгодно, ВЪПРЕКИ данъчните облекчения, защото все пак компанията и върху рискът за кожата на клиентът носи отговорност. Няма ли инвестиция към човешката - клиентът е вътре - освен - както казах - ако овреме не пукне или не остане без краце. Мога - чисто колегиално - да ти обясня ТЕХНИЧЕСКИ защо човекът е вътре.

                    Докато - обратното - дори чисто консервативна инвестиция на натрупаните по човешката суми, ще издърпа клиентът на плюс накраят - дори доходността му на година да е 4-5%... разбира се - ако РЕинвестира данъчните облекчения - за предпочитане малко по-агресивно.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Затова се прави индивидуална среща ,очи в очи, иначе няма смисъл.Информация има много ,но как се разбира е съвсем друга тема , а и всяка компания предлага различни условия и продукти .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Проста спестовна застраховка бих си направил, само ако знам, че до 1-2 години ще се озъбя или ще остана без краце. Иначе не, защото това е финансово крайно неизгоден продукт.
                        По-принцип е по-изгодно от това да си направиш спестовен влог в банката + е че има и някакви рискови покрития към спестовността, а също така и накрая на годината има данъчни облекчения ,определено е по-добре да не ги даваме на държавата тези пари.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от paa Разгледай мнение
                          ryomma@abv.bg (за ДЗИ), simona_pz (за МетЛайф), помогнете с ИСТИНСКИ ОРИЕНТИРИ, защото написаното от Вас е като хвалебствия и не знам чия оферта да избера. Също моля и Наивник за „Кво ви интересува“ (от 11.08.2015, 21:53), с уважение над 11-те хиляди мнения.

                          Кажете колко е доходността от инвестиране на резерва за всяка от последните 15-20 финансови години. А още по-добре посочете възвращаемостта на инвестицията до момента на застраховки сключени преди колкото се може повече години 15-20, в най-лошия случай 10 години.

                          Уточнявам: Чета сайтове на застрахователни компании, където за инвеститорите в техния капитал се декларира намерение на мениджърите да докарат 15% на година. Измежду инвеститорите, заявили като намерени да държат акциите за търгуване (не за намеса в управлението на застрахователя), т.е. да спечелят повече от целевите 15%, има и такива, чиято инвестиция е съизмерима (12%) със т.нар. „core investors”. Ако все още не съм ясен защо правя съпоставката, ето план за действие – резервите от моята застраховка се инвестират в акции на такъв застраховател и дори да се постигнат само 80% от намерението, това са 12% възвращаемост. Разбира се компаниите са сериозни (например 50 млрд евро приходи при бюджет на България 80 млрд лева), каквито се надявам да са компаниите-майки на Вашите. Но уверение ми трябва за добра работа на БЪЛГАРСКИТЕ дружества.
                          Здравейте !
                          Така само с четене ,не става работата.Трябва да се срещнете с консултант и да говорите лично спрямо вашите нужди и потребности. След това ,в зависимост от това ,което Вие сте посочили като потребности се изготвя оферта ,която консултанта изготвя специално за вас ,на 2-ра среща, той задължително трябва да Ви обясни офертата ,която Ви предлага ,за да може да вземете информирано решение ,поне при нас така се прави .Ако искате информация повече информация ,пишете ми ,да си уговорим среща ,това е което мога да предложа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от V12 Разгледай мнение
                            Спестовната застраховка при всичките е ДЪРВО, защото е с много голям срок - 10 - 30 години. При това положение ако закъсаш за средства през този дълъг период и тръгнеш да си теглиш сумата няма да можеш да си върнеш дори вкараните средства, да не говорим за лихви! Чак след средата на периода минаваш на плюс. Прецени си сам дали можеш да не разчиташ на парите си за толкова дълъг период. Според мен е по добре рискова застраховка, а средствата за спестяване ги инвестирай в други инструменти.

                            Годините са много , защото целта е да събираш пари . Принципно в повечето компании може да се теглят някакви проценти след 5-та година ,мога да кажа само за компанията, в която аз работя , че след 3-та година може да се тегли до 50% от натрупаната сума!

                            Коментар


                            • И аз търся повече информация

                              ryomma@abv.bg (за ДЗИ), simona_pz (за МетЛайф), помогнете с ИСТИНСКИ ОРИЕНТИРИ, защото написаното от Вас е като хвалебствия и не знам чия оферта да избера. Също моля и Наивник за „Кво ви интересува“ (от 11.08.2015, 21:53), с уважение над 11-те хиляди мнения.

                              Кажете колко е доходността от инвестиране на резерва за всяка от последните 15-20 финансови години. А още по-добре посочете възвращаемостта на инвестицията до момента на застраховки сключени преди колкото се може повече години 15-20, в най-лошия случай 10 години.

                              Уточнявам: Чета сайтове на застрахователни компании, където за инвеститорите в техния капитал се декларира намерение на мениджърите да докарат 15% на година. Измежду инвеститорите, заявили като намерени да държат акциите за търгуване (не за намеса в управлението на застрахователя), т.е. да спечелят повече от целевите 15%, има и такива, чиято инвестиция е съизмерима (12%) със т.нар. „core investors”. Ако все още не съм ясен защо правя съпоставката, ето план за действие – резервите от моята застраховка се инвестират в акции на такъв застраховател и дори да се постигнат само 80% от намерението, това са 12% възвращаемост. Разбира се компаниите са сериозни (например 50 млрд евро приходи при бюджет на България 80 млрд лева), каквито се надявам да са компаниите-майки на Вашите. Но уверение ми трябва за добра работа на БЪЛГАРСКИТЕ дружества.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                                тука гледам мнения предимно на брокери на застраховки
                                Не съм "брокер на застраховки".

                                Коментар

                                Working...
                                X