IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скандалните Универсални Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
    Ами чети бе всезнайко,я виж колко много безмислици си написал.Повече от 900-поста.За кво ти е тоя компютър.Учи език влез при "ГУгълчо" и ще разбереш кой кой е.Егати ....айде щях да ти кажа една истина ами не ми се занимава и с теб.
    ..........................
    Темата е за фондовете, но ти се заяждаш, без да си наясно за какво става въпрос. И ми броиш постовете?! Хайде ти, като знаеш язик, прочети всички сайтове за Виена иншуърънс груп и тогава ми кажи кой стои зад тях
    Last edited by LANDLORD 31; 13.03.2011, 18:23.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
      ......................
      Много бързаш бе зайко-байко Виена иншуърънс груп е собсвеник на 96% от ПОК "ДОВЕРИЕ" и затова ме интересува кой стои зад тях. Да не си ти? Или ти си само некомпетентния в случая? Сега разбра ли какво общо.......?
      Ами чети бе всезнайко,я виж колко много безмислици си написал.Повече от 900-поста.За кво ти е тоя компютър.Учи език влез при "ГУгълчо" и ще разбереш кой кой е.Егати ....айде щях да ти кажа една истина ами не ми се занимава и с теб.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
        Не ми сърдете ама толкова много некомпетентност и не знание няма никъде другъде Имам предвид форумите на "Инвестор.бг".И аз си задавам въпроса ,кой на кого плаща тук и тоя сайт чии интереси обслужва,ама вече не ми пука.Един пише за ТИМ,друг за Булстстрад в теми нямащи нищо общо нито с едните нито с другите.Клонирани "Факита" ,"Гракита" и техни производни лаят и бълват ква ли не помия ама кво от това.На кой му пука вече?http://www.bulstrad.bg/bg/AboutUs/AboutUs.htm:)
        ......................
        Много бързаш бе зайко-байко Виена иншуърънс груп е собсвеник на 96% от ПОК "ДОВЕРИЕ" и затова ме интересува кой стои зад тях. Да не си ти? Или ти си само некомпетентния в случая? Сега разбра ли какво общо.......?

        Коментар


        • 10-Години чета глупости и от скоро не издържах.Почнах да правя опити за някакъв диалог,ама не нестава.Толкова .....айде ще си спестя епитетите за "любимите" ми "съфорумци" има тук,че с лопата да ги ринеш пак няма къде да ги изринеш.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
            На мен ми е чудно кой стои зад Виена иншуърънс груп? Защо те само в Източна Европа функционират?
            Не ми сърдете ама толкова много некомпетентност и не знание няма никъде другъде Имам предвид форумите на "Инвестор.бг".И аз си задавам въпроса ,кой на кого плаща тук и тоя сайт чии интереси обслужва,ама вече не ми пука.Един пише за ТИМ,друг за Булстстрад в теми нямащи нищо общо нито с едните нито с другите.Клонирани "Факита" ,"Гракита" и техни производни лаят и бълват ква ли не помия ама кво от това.На кой му пука вече?http://www.bulstrad.bg/bg/AboutUs/AboutUs.htm:)

            Коментар


            • На мен ми е чудно кой стои зад Виена иншуърънс груп? Защо те само в Източна Европа функционират?

              Коментар


              • След като БДЖ прехвърли пенсионните сметки на работещите там в ПФ на ТИМ, сега ще плаща нови по 1 млн лева месечно в доброволните им фондове. Значи закъсалото БДЖ ще дава на ТИМ 12 млн лева годишно от нашите пари. Ще "дава", защото тия хора ще ги пренасочат парите веднага към покупка на акции от Химснаб и други водещи компании и ще си ги приберат.

                http://www.segabg.com/online/new/art...d=3&id=0000401

                Коментар


                • Първоначално изпратено от toto Разгледай мнение
                  На някой хрумвало ли му е, че парите в УПФ играят идеално ролята на Застраховка ЖИВОТ след 5-10 г. натрупване!

                  Ако се заформи сума между 5 и 15 К не ти трябва да се застраховаш - тази сума се изплаща на наследниците при най-лошото или като пенсия при инвалидност

                  при 20 г. натрупване си направо богат
                  Страшно богат - особено като ти ги прахосат дотогава

                  Коментар


                  • На някой хрумвало ли му е, че парите в УПФ играят идеално ролята на Застраховка ЖИВОТ след 5-10 г. натрупване!

                    Ако се заформи сума между 5 и 15 К не ти трябва да се застраховаш - тази сума се изплаща на наследниците при най-лошото или като пенсия при инвалидност

                    при 20 г. натрупване си направо богат

                    Коментар


                    • Доходността е на плюс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Minavast Разгледай мнение
                        Пенсиониращите се могат да луднат,ако НАП,НОЙ и частните фондове ги ангажират в спорове и дела за пари.Може ли да се предположи защо всички линкове в тази тема по въпроса не работят? p.с.-Другото име на дезинформацията е \\\"липси в архива\\ се
                        Най ме кефи , че държавата често "забравя" да внася за упф на хрантутниците си - за същите пари ще получат по-малко като резултат. Първите 4-5г. от приемането на модела въобще не са правени вноски , и после чак почват.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nns Разгледай мнение
                          Трябва да се има предвид , че много от тези пари не са имали време да трупат доходност - по една или друга причина НОИ и сега НАП бавят преводите на парите - със сигурност последните 3 месеца парите на ВСИЧКИ новоосигурени не се превеждат във фондовете.
                          Пенсиониращите се могат да луднат,ако НАП,НОЙ и частните фондове ги ангажират в спорове и дела за пари.Може ли да се предположи защо всички линкове в тази тема по въпроса не работят? p.с.-Другото име на дезинформацията е \\\"липси в архива\\ се
                          Last edited by Minavast; 18.10.2010, 19:33.

                          Коментар


                          • Сравнение с БГ фондове

                            Норвегия ще рискува с пенсионния си фонд

                            Най-големият в света пенсионен фонд, който е норвежки, ще увеличи процента на акциите в портфейла си от 40 на 60 на сто, съобщиха британските медии. Най-вероятно капиталите на фонда ще се насочат към Лондонската фондова борса LSE. Правителството планира и по-рискови инвестиции с възможност за по-голяма доходност като хедж фондове и компании за дялово изкупуване. В момента дружеството инвестира 60 на сто от активите си в облигации.

                            Промяната на политиката на фонда дойде след прогнози, че скоро управляваната сума може да се увеличи от 300 до 500 млрд. долара. Норвегия инвестира в този фонд приходите от петролната индустрия, за да не причинят прегряване на икономиката. Прогнозата за обема на капиталите на фонда през следващото десетилетие е 800 млрд. долара. За сравнение, вторият по големина пенсионен фонд в света, калифорнийският "Калпърс" (Calpers), има активи за 200 млрд. долара.

                            Норвежкият пенсионен фонд е управляван от държавен служител със заплата от около 200 хил. паунда годишно. Дружеството придобива все по-голямо влияние чрез обема на инвестициите си. Преди три години правителството въведе правила за етика, като продаде акциите си в смятани за неподходящи компании от военната промишленост като "Локхийд Мартин". Фондът освен това се противопоставя на прекалено високото заплащане на членовете на борда на публичните компании.

                            Норвежкият пенсионен фонд инвестира 50 на сто от активите си на европейските борси, 35 на сто в САЩ и Южна Америка и около 15% в Азия. През 2005 г. дружеството е вложило около 17 на сто от активите си на лондонските пазари.

                            Очаква се фондът да се пренасочи към по-малките компании и да започне да инвестира в недвижимости. Промяната на портфейла трябва да стане през следващите две години.

                            От 1997 г. насам инвестиционното дружество има възвръщаемост от 6.5 на сто на година, а за миналата година доходността е 7.9 на сто.
                            “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Valentinski
                              На мен ми минава през ума следното. Отпускането на пенсии по настоящия модел трябва да започне след около 12-13 години. Поне така мисля аз. Тогава жените от шестдесети набор ще навършат 60г. Ако доходността на фондовете продължи да бъде толкова ниска и въобще средствата, акумулирани във фондовете, са толкова незначителни, това няма ли да доведе до някакви социални бунтове. Представете си, че в един момент недоволството ескалира. И то заради "едната" доходност... Струва ми се, че това е бомба със закъснител в нашето общество.
                              В България бунтове...... А дано ...... но надали..... Мисля, че управляващите през последните колко станаха 17-18 год. и комунистите 45 год. преди тях се постараха доста да притъпят духа на БЪЛГАРИНА.

                              Коментар


                              • На мен ми се струва добре, че фондовете започнаха да пълнят акции, за разлика от времената преди 3-4 години.
                                А къде ще инвестират е отделен въпрос!

                                Аз намирам за съвсем нормално да инвестират в дружества от групата си, защото очакват те да се развиват най-добре.Освен това имат възможност да купят акциите на приемливи цени, без да трябва да надуват пазара!

                                Ако аз управлявам такъв фонд няма да инвестирам в дружества, до които нямам контакт и преки впечатления за мениджмънта.
                                Все пак парите не са мои, а на осигурените лица.

                                Коментар

                                Working...
                                X