IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
    Ама някои хора не разбират май,че живеем в ерата на интернет!!!
    Те математика не разбират - ти за интернет питаш... и то баш мастити "инвеститори" с "диплом" по философия....

    Коментар


    • Импов, ти например досега колко имаш по партидата за 15 г..Кажи да ни смаеш с резултати и факти

      Коментар


      • Мисля най-хубаво да се направят 2 или дори 3 подфонда:
        1. Инвестиращ до 60% в акции.
        2. Инвестиращ до 30% в акции.
        3. Инвестиращ до 15% в акции.


        Другото - облизвации, ДЦК и т.н.

        В първият да имат право да инвестират само хората под 35-годишна възраст, във вторият - само хора под 50-годишна възраст. И така. Като си млад - агресивен (ако искаш) средна възраст - балансиран (ако искаш), към краят на трудовият маратон - консервативен. Стане ли човек на 35, служебно му прехвърлят парите от агресивния в балансирания (ако той не се занимава активно с), като стане на 50 - в консервативният.

        Да.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Естествено за всеки желаещ абсолютна доходност няма никакъв проблем хиляди хедж фондове му я предлагат - единици дори успяват да я постигнат. Срещу скромната такса от 20% от печалбата и 2% от активите и вложени поне 100 бона в долари - някои искат и над милион и можете да намерите без проблеми готини обещания

          Не че средно и хедж фондовете се справят по добре, но поне казват че се стремят към абсолютна доходност. Обещание което никой български фонд никога не е правил, а и няма право да прави.

          Ето ги най-добрите за миналата година

          Last edited by ravnovesie; 22.03.2016, 22:43.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Ето ги и на венгард

            https://investor.vanguard.com/mutual...th-end-returns

            Отново няма особена разлика при балансираните
            Ама някои хора не разбират май,че живеем в ерата на интернет!!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
              толкова си могат хората, не ги закачай сега, те си знаят работата
              твое е само това, което си изял и изпил - всичко друго не е ......
              Импето не знае ли колко много депозити има в банките - ама не са наши, какво значение има колко били активите на Халианца?????
              Аз въобще не искам голяма партида в УПФ - това след време ще значи, че съм набил много повече реални парички, а вземам леко пернати от инфлацията през годините !!!!!
              Нашите УПФ наистина управляват и правят ОТРИЦАТЕЛНА доходност!!!! Сякаш получават за тази отрицателна доходност отрицателни заплати или нашите такси са отрицателни !?!?
              Къде остана този Император, който от 100 години е на борсата и освен драскане тук в огромни мащаби друго не е направил !!!!! И е посещавал много ОС, на които не хваща кой какви позиции защитава!!!!
              Ти по-добре чети какво ти пействат хора, дето са "ма-а-алко" по-напред от тебе в тая материя, а после говори за "Халианцът".
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                това не е коректно сравнение - големите доходности идват от фондове в акции, а нашите ПФ не могат да държат много в акции. Ето ги консервативните и балансираните фондове

                https://www.fidelity.com/fund-screen...D_AATR_5YR_PCT

                Доходностите им не се различават особено от на нашите
                Ного ясно, че е некоректно... ама нали това им е идеята.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Ето ги и на венгард

                  https://investor.vanguard.com/mutual...th-end-returns

                  Отново няма особена разлика при балансираните

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    това не е коректно сравнение - големите доходности идват от фондове в акции, а нашите ПФ не могат да държат много в акции. Ето ги консервативните и балансираните фондове

                    https://www.fidelity.com/fund-screen...D_AATR_5YR_PCT

                    Доходностите им не се различават особено от на нашите
                    Тук почна да ми намирисва на политикаааа!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Десетки пъти по зле са от тях нашите....

                      http://fundresearch.fidelity.com/mut...al-returns/STK
                      Хубу, ама това са фондове, инвестиращи в акции... ако имаш ограничение - да инвестираш минимум 75% в депозити, ДЦК и облизвации, трудно ще правиш 13% на година. Затова съм казвал ного пъти - мултифондове трябва да има.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Десетки пъти по зле са от тях нашите....

                        http://fundresearch.fidelity.com/mut...al-returns/STK
                        това не е коректно сравнение - големите доходности идват от фондове в акции, а нашите ПФ не могат да държат много в акции. Ето ги консервативните и балансираните фондове

                        https://www.fidelity.com/fund-screen...D_AATR_5YR_PCT

                        Доходностите им не се различават особено от на нашите

                        Коментар


                        • Ноева щедрост:

                          http://www.capital.bg/politika_i_iko...5_prez_2016_g/

                          161.38 кинта минимална пенсия, 118.03 социална пенсия за старост (за хора без нужният минимален стаж), 331.62 кинта средна пенсия... Таван на пенсията 910 кинта. И това след щедро повишение по швейцарско правило - браво.

                          И това е днес, сега - докато все още има хора, които да работят, а как ще бъде след 20 години - при познатите ни и ужасни тенденции? Л. Христов може да си обещава 480 лв, мдам... да не забравяме последното - таван - нашият съфорумец Бате Пешов обясняваше как негови колеги са си заработили 1200 кинта пенсия, но получават таванът... значи са очесвани с по 300 кинта на месец - при ПФ това няма как да се случи - всеки получава каквото има и каквото е натрупал усърдно.

                          И още - ноевите пенсии се определят по някакви формули, които могат да бъдат променяни според обстоятелствата и капризите на политиците - в каква посока ще - това е ясно, при ПФ нещата са ного по-прозрачни. Актюерството е точна наука.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Браво ПИП, ставаш все по добър

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              Импов, има много изгубеби ползи.Те са тунеядци, кото не дават сметка на вложителите си.Сравнявал ли си ги със западни аналози, а защо с години имаха доходи по- ниски от банковите лихви
                              Десетки пъти по зле са от тях нашите....

                              http://fundresearch.fidelity.com/mut...al-returns/STK

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                Импов, има много изгубеби ползи.Те са тунеядци, кото не дават сметка на вложителите си.Сравнявал ли си ги със западни аналози, а защо с години имаха доходи по- ниски от банковите лихви
                                толкова си могат хората, не ги закачай сега, те си знаят работата
                                твое е само това, което си изял и изпил - всичко друго не е ......
                                Импето не знае ли колко много депозити има в банките - ама не са наши, какво значение има колко били активите на Халианца?????
                                Аз въобще не искам голяма партида в УПФ - това след време ще значи, че съм набил много повече реални парички, а вземам леко пернати от инфлацията през годините !!!!!
                                Нашите УПФ наистина управляват и правят ОТРИЦАТЕЛНА доходност!!!! Сякаш получават за тази отрицателна доходност отрицателни заплати или нашите такси са отрицателни !?!?
                                Къде остана този Император, който от 100 години е на борсата и освен драскане тук в огромни мащаби друго не е направил !!!!! И е посещавал много ОС, на които не хваща кой какви позиции защитава!!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X