IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

    Не знам дали източват или не , но това че не правят никаква доходност е вярно. Трябва да ги задължат със закон да плащат поне 2-3% над инфлацията
    Как може да сте толкова наивни... тази доходност е имагинерна, хартиена, виртуална, нереална, защото досега не са изплащали суха пара на никой.... НИКОЙ не е взел реална доходност. Реална доходност ще имаме ако плащат реално... това дали ще стане или ще намерят начин да източат парите до 2022 когато трябва реално да платят... такъв казус имаше преди 2-3 години когато се оказа, че професионални фондове са декапитализирани и не могат да плащат!!! затова се намеси ной, т. е. ние - данъкоплатците... така ще стане и с други фондове.

    PS: Сори, сега видях, че си писал "никаква доходност", а аз прочетох "някаква доходност", но това не променя смисъла на написаното от мен...
    Last edited by Vatman; 30.06.2017, 12:46.
    Location: Terminal Island
    Institution: FBI Correctional Facility
    Jurisdiction: Unknown

    Коментар


    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

      Не знам дали източват или не , но това че не правят никаква доходност е вярно. Трябва да ги задължат със закон да плащат поне 2-3% над инфлацията
      При ограниченията, които имат от КСО в какви активи какви проценти да държат ще е малко трудно да ги задължат, а идеята е да не се носи висок риск

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

        Говедов: я кажи в какви борсови отпадъци си се набутал, та така хейтиш непрекъснато?

        Разбира ти тебе тимберицата, че не управлявали - те сигурно за ПФ брокерите работят благотворително - и ПФ и те работят благотворително. Таксите са в процес на намаляване, повече не знам какво се пените. А това, че "източвали" парите на Българите в чужди АД - беше черешката на тортата. Явно не ти минава през кашавото вещество в тимберицата, че така български граждани придобиват собственост в могъщи световни компании.
        Не знам дали източват или не , но това че не правят никаква доходност е вярно. Трябва да ги задължат със закон да плащат поне 2-3% над инфлацията

        Коментар


        • Щом на българските ПФ се позволява да инвестират в чужди компании и техен дълг, защо направо не дадат възможност на българина да си избира от чужди ПФ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение

            Форта, съгласен ли си, че Пенсионните продължавата да дерат кожи с високи ТАКСИ ЗА УПРАВЛЕНИЕ, БЕЗ ДА УПРАВЛЯВАТ!
            ДЦК, депозити, източване на парите на българите в чужди акционерни дружества НЕ Е УПРАВЛЕНИЕ!

            Говедов: я кажи в какви борсови отпадъци си се набутал, та така хейтиш непрекъснато?

            Разбира ти тебе тимберицата, че не управлявали - те сигурно за ПФ брокерите работят благотворително - и ПФ и те работят благотворително. Таксите са в процес на намаляване, повече не знам какво се пените. А това, че "източвали" парите на Българите в чужди АД - беше черешката на тортата. Явно не ти минава през кашавото вещество в тимберицата, че така български граждани придобиват собственост в могъщи световни компании.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
              по-правилно е да напишеш, че на ПФ има трябват много хората, а не обратното
              Форта, съгласен ли си, че Пенсионните продължавата да дерат кожи с високи ТАКСИ ЗА УПРАВЛЕНИЕ, БЕЗ ДА УПРАВЛЯВАТ!
              ДЦК, депозити, източване на парите на българите в чужди акционерни дружества НЕ Е УПРАВЛЕНИЕ!


              Bulls on BSE

              Коментар


              • по-правилно е да напишеш, че на ПФ има трябват много хората, а не обратното
                Last edited by fortiss; 26.06.2017, 07:50.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                  Това не е нашето бамка, бе

                  Форти - защо говориш от името на всички хора? Тебе не ти трябват ПФ (или поне ти тъй мислиш), на милиони други хора обаче им трябват.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                    Кой ти го каза това? За пръв път го чувам. Не че е невъзможно - Allianz по принцип не се занимава с банкиране - само тук и в още една държава по света прави това.
                    http://www.finanznachrichten.de/nach...io-eur-015.htm

                    Коментар


                    • не е правилно да сравняваме две кофти алтернативи за нас - НОИ и настоящите ПФ нямаме нужда и от двете в настоящите им варианти

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                        Импе нищо не казваш че алианц продават банката си за 300милиона. Ще има ли бонуси за бг
                        Кой ти го каза това? За пръв път го чувам. Не че е невъзможно - Allianz по принцип не се занимава с банкиране - само тук и в още една държава по света прави това.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                          И на какво точно се базира тоя т.нар. "калкулатор", щом в Ной, колкото и да си внасял, имаш 0.00 лв? Срещу нула какво можеш да получиш, освен обещания? Те може да ти обещаят и 3.8 Б пенсия... ама тоя, дето го е измислил тоя "калкулатор" няма да ти я плаща, нали?
                          Импе нищо не казваш че алианц продават банката си за 300милиона. Ще има ли бонуси за бг

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
                            Днес разбрах, че има интернет калкулатор за пенсии в страницата на НОИ. С ЕГН и ПИК те намират сами по-скорошните осигурявания, а тези до 97г. си ги въвеждаш сам за общо за 3 години - ако имаш такива де
                            Оказва се, че има разлика около 150 лв. при сегашното ми състояние ако се осигурявам и във фонд или само държавно....Увеличих си изкуствено съвсем малко стажът и нещата отиваха още повече в полза на олл ин НОИ. Имам още доста годинки до пенсия, но това състояние дали ще се промени някога ?
                            И на какво точно се базира тоя т.нар. "калкулатор", щом в Ной, колкото и да си внасял, имаш 0.00 лв? Срещу нула какво можеш да получиш, освен обещания? Те може да ти обещаят и 3.8 Б пенсия... ама тоя, дето го е измислил тоя "калкулатор" няма да ти я плаща, нали?
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
                              Днес разбрах, че има интернет калкулатор за пенсии в страницата на НОИ. С ЕГН и ПИК те намират сами по-скорошните осигурявания, а тези до 97г. си ги въвеждаш сам за общо за 3 години - ако имаш такива де
                              Оказва се, че има разлика около 150 лв. при сегашното ми състояние ако се осигурявам и във фонд или само държавно....Увеличих си изкуствено съвсем малко стажът и нещата отиваха още повече в полза на олл ин НОИ. Имам още доста годинки до пенсия, но това състояние дали ще се промени някога ?
                              хахаха

                              Коментар


                              • Днес разбрах, че има интернет калкулатор за пенсии в страницата на НОИ. С ЕГН и ПИК те намират сами по-скорошните осигурявания, а тези до 97г. си ги въвеждаш сам за общо за 3 години - ако имаш такива де
                                Оказва се, че има разлика около 150 лв. при сегашното ми състояние ако се осигурявам и във фонд или само държавно....Увеличих си изкуствено съвсем малко стажът и нещата отиваха още повече в полза на олл ин НОИ. Имам още доста годинки до пенсия, но това състояние дали ще се промени някога ?

                                Коментар

                                Working...
                                X